Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Kimmy je breja - oskrba in prehrana

Go down 
+12
Tahun
Cath
Lee
Tjashy
mamaF
Dejan
Fiamma
Sonii
AtLanT!da
Juni
Nes
mashikaa
16 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AvtorSporočilo
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 4 Icon_minitimePon Jun 14, 2010 6:59 pm

Ma imela je napetega, ker sm jo šlatala in je zgledal kot, da bi bila ful napihnena. Pa še zdej ma napihnenga. Čeprav včasih se mi zdi, da ni več tako debela pa potem spet je. Tak ogromen trebušček ma
Nazaj na vrh Go down
Tahun

Tahun


Število prispevkov : 498
Join date : 29/03/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 4 Icon_minitimePon Jun 14, 2010 7:01 pm

jutri jo pelji da ji dajo umetne popadke..samo ne vem če je za podgance?
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 4 Icon_minitimePon Jun 14, 2010 7:09 pm

Joj to pa nevem..če mi je reku veterinar, da nič ne morejo pomagat naj še počakam dan ali dva.
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 4 Icon_minitimePon Jun 14, 2010 7:33 pm

Ampak meni je čudno, ker se imata z didi ful rade in sta neločljive pa sem ju dala samo za minutko skupaj pa je Kimmy ful občutljiva. Tudi, ko jo primem je občutljiva in se ne pusti dotikat. Pa se je ponavadi vedno crkljala pri meni. Pa prav ne upam se jo prijet za trebuh, ker ima velikega pa, da je nebi kaj poškodovala. Vse kaže na o, da je breja no. Jaz nevem kaj naj.Bom danes zvečer pa jutri zjutraj spet preverila pa vam sporočim , če bo kaj. Popoldne še ni nič krvavela
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 4 Icon_minitimePon Jun 14, 2010 9:00 pm

Sedaj sem pogledala, ko sem prišla domov pa še vedno nič. Ko sem jo vzela v naročje mi je po luftu zbežala in mi iz naročja zletela na tla in se skrila pod kletko. em se ustrašla, da bo zletela čez teraso, ker imam kletko na terasi tam pa bi lahko skozi kakšno luknjo padla. No sedaj je v kletki. Jaz ne vem no. Res mi ni nič jasno. Pa ko narahlo tipam se mi zdi, da nekaj ima notri v trebuhu.
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 4 Icon_minitimePon Jun 14, 2010 11:10 pm

Hja, meni to izgleda tipično podganje obnašanje pred kotitvijo, tako da upajmo, da bodo mladički čim prej na svetu Smile
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 4 Icon_minitimeTor Jun 15, 2010 7:03 am

26.dan-še vedno nič! Tudi krvavi še nič.
Nazaj na vrh Go down
Dejan

Dejan


Število prispevkov : 584
Join date : 13/01/2009
Age : 41
Kraj : Kranj

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 4 Icon_minitimeTor Jun 15, 2010 7:25 am

Držim pesti, da bodo mali čimprej pricvilili na svet, pa da bo z njimi vse vredu.
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 4 Icon_minitimeTor Jun 15, 2010 7:54 am

Hvala Dejan. Jst tud srčno upam, da bo vse uredu pa, da bo nehala s protestom:)
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 4 Icon_minitimeTor Jun 15, 2010 8:12 am

Zdj sm primerjala mal in sm pretipala nežno trebuh od Kimmy pa pol še od Didi. Didi ma mehkega pa lohk prtisneš pa ni nč, Kimmy ma pa neki trdega notr oz. čutim, da ima nekaj v trebuhu in tudi nima mehkega. Ko sem ju zvagala ima Didi 283g , Kimmy pa 375g. Sicer je res, da je bila Kimmy vedno bolj debela kot Didi ampak ni bilo vidtei nikoli take razlike. Opažam, da Kimmy ful cvika. Takoj se prestraši in potem naredi hiter gib. In utrip ima vedno močan. Drugače pride k meni pa me povoha in vse ampak takoj, ko kaj želim se ustraši.
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 4 Icon_minitimeTor Jun 15, 2010 8:20 am

Kaže, da breja je. Najboljše, da jo zdaj probaš pustit čisto pri miru. Mogoče dobiš že jutri presenečenje. Wink
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 4 Icon_minitimeTor Jun 15, 2010 8:22 am

Joj ne mi tega govort, ker vedno se že tako veselim in včasih grem kar že ob 5h zjutraj preverit, če je že kaj blo ponoči. Se kar sama od sebe zbudim. Pa kar sanja se mi že od tamalih. Ampak vednos em potem razočarana, ko vidim, da niti krvavi ne. Že od četrtka nestrpno pričakujem. In včasih sem prav zmedena in podvomim v njeno brejost. Ampak res je čudna!
Nazaj na vrh Go down
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 4 Icon_minitimeTor Jun 15, 2010 9:35 am

Mashikaaa, koliko dni pa je zdaj točno breja? A je kaj novega?
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 4 Icon_minitimeTor Jun 15, 2010 10:26 am

Saj sem vse napisala. Danes je 26. dan
Nazaj na vrh Go down
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 4 Icon_minitimeTor Jun 15, 2010 10:33 am

Mashikaaa, morda pa je prišlo do oploditve kak dan kasneje.
Jaz držim velike pesti, da bo vse ok.
Tako vedenje podganice pa je čist noirmalno, če je breja.
Če pa ni, se tko obnaša, ker si jo ločila od drugih podganc.
Znajo bit zelo emotivne.
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 4 Icon_minitimeTor Jun 15, 2010 12:25 pm

Ja sej bom vidla, če bo jutri mela mladičke. Če pa nebo pa počakam največ še en dan potem pa grem k veterinarju. Zdaj izgleda ful slabe volje in utrujena. Kar čepi na eni polički in utrujeno gleda. Tudi diha bolj počasi. Pa res izgleda bajsa ko se zvije v klobčič. Prav ogromna izgleda.
Nazaj na vrh Go down
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 4 Icon_minitimeTor Jun 15, 2010 1:08 pm

Dej jo slikaj I love you I love you I love you
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 4 Icon_minitimeTor Jun 15, 2010 2:37 pm

Evo tukaj je slikica kletke. Včeraj je imela čisto spucano pa si je po pol ure spet nardila štalo in si žaganje skopala na eno stran kletke in si za wc-jem naredila gnezdo iz slame

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 4 Dsc00333z.th

Tukej je slika Kimmy k je na polički od blizu

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 4 Dsc00340wxq.th

Pa še malo primerjave med Didi pa Kimmy

DIDI 283g

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 4 Dsc00342pl.th

KIMMY 375g

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 4 Dsc00345b.th

Zdej je že cel dan čist utrujena in skos samo leži.. drugače pa nič še ni voda odtekla..Vsaj nič ni videti.
Nazaj na vrh Go down
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 4 Icon_minitimeTor Jun 15, 2010 2:46 pm

Hmmm... ne vem, no.. Sam ni videti, da ima ogromen trebušček. Tako izrazite seske pa ima tudi moja Pika, pa ni breja.
Ko je bila Tortilla breja je izgledalo, kot da je imela pink ponk žogico v trebuščku. Resno Very Happy
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 4 Icon_minitimeTor Jun 15, 2010 2:48 pm

Ja ampak a mi lahko potem pojasniš zakaj ima napet trebušček in nekaj tipam notri, pa zakaj si dela tako štalo, zakaj se je čisto spremenila in se čudno vede in je občutljiva na dotik in mi jo je kar grozno prijemat, ker je tako ogromna?
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 4 Icon_minitimeTor Jun 15, 2010 3:02 pm

Zdej sem mela odprta vrata od balkona pa sm sedela za računalnikom pa sam slišm kako je začela hitr laufat v kletki pa gem pogledat in se je stiskala za štengcam na drugi polički in je bla čist tm zgužvana za stopnicam pa mela pospešen utrip.Kot, da bi se nečesa ustrašla pa nč ni blo vidt česa.
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 4 Icon_minitimeTor Jun 15, 2010 3:04 pm

Sicer pa Cath.. Pri ljudeh tudi nima nosečnica vedno ogromnega trebuha. Sem imela sošolko, ki je imela res minimalnega trebuščka pa videla nekatere, ki so bile ogromne. Mogoče je to tudi odvisno koliko mladičkov ima podganica.. Nevem ane.
Nazaj na vrh Go down
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 4 Icon_minitimeTor Jun 15, 2010 3:28 pm

Saj ti pravim, obnaša se lahko zato, ker si jo ločila.
Glede trebuščkov imaš prav.
No, upam, da bo kaj I love you
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 4 Icon_minitimeTor Jun 15, 2010 3:33 pm

Dvomim, da bi se obnašala tako zato, ker sem ju ločila. Ker ko ju dam skupaj Didi leze pod trebuh in jo ovohava po luliki in jo želi lizat, Kimmy pa piha in cvili, ker ji ne paše. Pa sta drugače neločljivi. Pa na internetu sem prebrala, da če se dva parita, da je potem siguno breja. Da samo počakam 3-4 tedne.
Nazaj na vrh Go down
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 4 Icon_minitimeTor Jun 15, 2010 3:36 pm

Jaz sem svojo Mišo tudi 2x dala parit. Prvič ni bilo nič. Pol pa sem jo že 1x dala parit za 4 dni, bomo videli, če bo kaj Very Happy
Ko sem Mišo ločila se je identično obnašala, pol čez kaka 2 al 3 dni pa je bilo vse po starem.
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 4 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Kimmy je breja - oskrba in prehrana
Nazaj na vrh 
Stran 4 od 10Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» Oskrba po operaciji
» Prehrana mamice in mladičkov
» Pika nenačrtovano breja
» Kimmy in Didi iščeta topel domek
» Pika je breja

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Arhiv & smetišče-
Pojdi na: