Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Kimmy je breja - oskrba in prehrana

Go down 
+12
Tahun
Cath
Lee
Tjashy
mamaF
Dejan
Fiamma
Sonii
AtLanT!da
Juni
Nes
mashikaa
16 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AvtorSporočilo
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 5 Icon_minitimeTor Jun 15, 2010 3:37 pm

Bomo videli jutri ali pa pojutrišnjem. Če ne bom pa videla kaj bo rekel veterinar
Nazaj na vrh Go down
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 5 Icon_minitimeTor Jun 15, 2010 3:44 pm

Držim pesti, da bo vse OK :=)=: :=)=: :=)=:
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 5 Icon_minitimeTor Jun 15, 2010 4:34 pm

Zdj sm klicala še veterinarja v Tukanotu v btc-ju k je prou za glodalce pa mu povem vse pa mi reče naj jutri pripeljem Kimmy v Ljubljano, da nardi ultrazvok pa da vidi če ima mladičke pa koliko jih je, ali so živi ali so mrtvi..pa če da kakšne hormonske tablete ali bo potrebna operacija.. Mislim daj no. In potem jo bom pripeljala in mi bo zaračunav 100evrov.. Da bo rekel:vse je uredu ali pa: ni breja. Zdaj si res ne morem privoščiti nevem kako velik strošek pri veterinarju.
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 5 Icon_minitimeTor Jun 15, 2010 4:43 pm

Hmm. Po slikici tudi meni ne izgleda breja, ne ... je res, da če je manj mladičkov, da je tudi trebušček manjši. Po drugi strani pa lahko gre res samo za navidezno brejost? Glede na to, da pa je prisotno obnašanje in grajenje gnezda. Konec koncev še zdaleč ni res, da je podganica nujno breja, če jo samček naskoči.

Slikice brejih podganic:

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 5 Playing-mother
Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 5 Pregnant_doe
Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 5 Dotty%20Pregnant

Tukaj vidiš, da imajo vse kar konkretne trebuščke.


Kar se pa veterinarja tiče: veterinar v Tukanotu ki je prav za glodalce? Si ziher, da je raje ne bi peljala na veterino? Jaz namreč ne vem, koliko bi kaj zaupala veterinarju iz trgovine za male živali.

EDIT: našla sem stran na netu s povsem enakim problemom, kot je tvoj, ampak nikjer ni napisano, kako se je stvar zaključila: http://en.allexperts.com/q/Pet-Rats-3537/2008/2/Pregnant-Problems-1.htm
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 5 Icon_minitimeTor Jun 15, 2010 4:48 pm

Jaz nevem več nič! Kimmy res nima takega trebuščka ampak je pa vseeno debela in ima napet trebušček. Tisti veterinar se spozna na glodalce.. Veterinar v Lescah tam kjer hodim ponavadi pa se ne spozna ravno na glodalce. Nevem no. Pa če imajo tam vse potrebno za glodalce pa ultrazvok pa vse to..Saj tista veterinarska klinika se samo nahaj tam v Tukano trgovini nima to nič veze s trgovino..vsaj zdi se mi tako. Res nevem.PRav žalostna sem že, ker sem se tako veselila..zdaj pa še nebo mela mladičkov in je navdezno breja. Ja halo? Vse skupaj je malo čudno.
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 5 Icon_minitimeTor Jun 15, 2010 4:50 pm

Aha, saj sem preverila zdaj, da je to od Veterinarske postaje LJ, tako da ni direktno od Tukana. Vsaj nekaj.

Sicer pa glej, glede na to, kar sem na linku v prejšnjem postu prebrala (poglej še enkrat ker sem ga prilepila naknadno) je možno tudi, da ima v trebuhu mrtve mladičke in da jih bo treba operirati ven :/
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 5 Icon_minitimeTor Jun 15, 2010 4:58 pm

Sama bi osebno raje poklicala še na oddelek za eksote na vet. fakulteti in povedala, da je od paritve že xy dni, da me skrbi, ker je bila podgana ob prvi paritivi že nekoliko prestara in jih vprašala, koliko dni zamude je še normalnih in če lahko z ultrazvokom pogledajo, ali so mladički živi.

<potem ti pa menda morjo povedat ali da je vse ok in še počakaj ali pa če se jim zdi nujno, da jo prineš na pregled.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 5 Icon_minitimeTor Jun 15, 2010 5:00 pm

Huh, pa saj ni bila prestara? Ob paritvi je bila stara malo manj kot 7 mesecev. Prestare so pa potem okoli 10 mesecev-1 leto?
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 5 Icon_minitimeTor Jun 15, 2010 5:06 pm

Kimmy je stara 7 mesecev. Zdaj bo 8. Jah jaz res nekaj tipam v njenem trebuhu ampak res pa je, da ni tako ogromen kot na tistih slikah. Pa čudno se obnaša in ne pusti, da jo šlatam po trebuhu in prestrašena je in cvika na moje hitre gibe. Nevem no..Vse skupaj mi zgleda čudno.
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 5 Icon_minitimeTor Jun 15, 2010 5:18 pm

Ja, po teoriji o zožanju porodnih kanalov po 4 mesecu starosti je bila prestara.
Ampak očitno sem samo jaz pristaš te teorije, pa še Fiamma mi delno verjame Smile
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Tahun

Tahun


Število prispevkov : 498
Join date : 29/03/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 5 Icon_minitimeTor Jun 15, 2010 5:20 pm

mashikaa je napisal/a:
Tisti veterinar se spozna na glodalce.. .

Jaz sem bila tam oktobra in niso vedeli zakaj se Roni trese..In so mi prodali zdravila za pritisk in strdek in epilepsijo =/ Pa je to tipičen znak za gonitev.
Je pa res da so se mogoče od takrat kaj podučili..Nevem
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 5 Icon_minitimeTor Jun 15, 2010 5:28 pm

@Nes: Mislim, kar sem jaz brala o tem, je to prisotno samo pri morskih prašičkih, pri podganah pa ne. Kar nekaj različnih strani to tretira kot mit.

Edit:
http://www.worldofrats.com/ROUSBreedingFAQ1.html
Q: Is it true that female rats’ pelvic bones fuse at 7 months of age if they are not bred before then?
A: No, that’s a holdover from the world of guinea pig breeding but does not apply to rats. Breeding a female rat over the age of year for the first time can be problematic for other reasons. Just as human females are told that they can have trouble conceiving or delivering after a certain age, older female rats can have the same issues. Likewise, breeding a very young rat under 3 to 4 months of age can be problematic as she’s still growing and maturing.
Edit2:
http://www.ratbehavior.org/PubicSymphysis.htm
The rat's pubic symphysis
Adulthood: from sexual maturity to old age
The pubic symphysis changes very little during adulthood. There is almost no difference between the pubic symphysis at 6 months, 12 months, and 18 months, with only a slight narrowing as the rat grows older (Ruth 1935).


Nazadnje urejal/a Juni Tor Jun 15, 2010 5:35 pm; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 5 Icon_minitimeTor Jun 15, 2010 5:32 pm

Meni se res vse skupaj zdi totalno čudno in nevem več kaj naj si mislim. Obnaša se kot, da bi bila breja in tudi na dotik ima nekaj v trebuhu. Ima rebušček, čeprav nima ogromnega tako kot sem videla pri nekaterih podganicah. Nikoli do zdaj se ni obnašala tako čudno.In tudi vsak dan imam Didi in Kimmy malo skupaj pa se čudno vede. Nito zato, ker sem jo ločila. Sem 100% !
Nazaj na vrh Go down
mamaF

mamaF


Število prispevkov : 519
Join date : 13/01/2009
Age : 53
Kraj : Komen

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 5 Icon_minitimeTor Jun 15, 2010 5:38 pm

Mashika, poskusi vprašati Timeo, če ima morda kakšni sliko Tequile - ona je skotila samo tri mladičke - morda bi bilo zanimivo, če bi lahko primerjala velikosti trebuščkov (ker verjetno je res velika razlika, če jih nosi 10 ali samo 3).
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 5 Icon_minitimeTor Jun 15, 2010 5:46 pm

Jah sam po moji logiki bi pol brejost mn časa trajala če ma sam tri a ni tko? Sej sm vprašala zdej Timeo. Sm ji pisala na Fb ker nimam njene telefonske.
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 5 Icon_minitimeTor Jun 15, 2010 5:51 pm

Lol, ne. Brejost traja isto dolgo, če ima tri mladičke ali pa trinajst.
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 5 Icon_minitimeTor Jun 15, 2010 5:55 pm

Ja pol pa nevem. Jutri bo že 27.dan od paritve. Sicer piše da lahko traja tudi do 28 dni ampak jst nevem kaj čaka
Nazaj na vrh Go down
Tahun

Tahun


Število prispevkov : 498
Join date : 29/03/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 5 Icon_minitimeTor Jun 15, 2010 6:49 pm

aveš kaj je tudi možno..da se je zredila ker si jo hranila s hrano za nosečnice.
samo to še vedno ne pojasni čudnega obnašanja =/

upam da je breja in da bo kmalu brez problemov skotila zdrave mladičke <Smile
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 5 Icon_minitimeTor Jun 15, 2010 6:52 pm

Tudi Didi sem hranila. Enako sta dobili, ker se mi je zdela Didi zelo suha pa sem želela, da malo dobi na kilaži pa ni. Kimmy pa ima nekaj trdega v trebušku in kar ves čas se drži v kotu na zgornji polički in se nikamor ne premakne. Vedenje se je definitivno močno spremenilo. Pa dvomim, da bi se zredila, ker je enako kot prej razen teh briketov pasjih ampak saj sem povedala.Tudi Didi bi se potem morala tako zredit.
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 5 Icon_minitimeSre Jun 16, 2010 7:09 am

Tko sm razočarana, da bl neb mogla bit. Kimmy je zgleda res sam navidezno breja, ker še zdej ni nč ampak greva vseeen k veterinarju, da pogleda kaj ma notr v trebuščku. Upam, da bom lahko dobila kkšnga samčka, da spet poskusm. Magar z Didi, če pr Kimmy ne gre. Vsi smo razočarani doma. Fotr je že cel tedn sprašvou: A smo že rodili?? Sva se s fantom odločila, da bova še poskusla..če bova le lahko.
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 5 Icon_minitimeSre Jun 16, 2010 1:48 pm

Pa to ni res!! Zdej sm bla pr vetrinarju v Lescah in ona je tudi nekaj tipala v trebuščku pa naredimo ultrazvok( komaj, ker se je Kimmy zvijala in ni mogla bit pri miru, ker je bila čisto nemirna in živčna) in vidimo, da je notri en mladiček. EN!! Samo en!! Mislim halo?? Kakšne možnosti so, da podgana skoti enega samega maldička? No uglavnem še nevemo kako bo pa ali je živ ali ne. Videli smo hrbtenico srčka pa ne..ker je bilatako nemirna. Rekla je,da počakamo še do jutri, če pa do jutri nebo skotila pa bomo mogli nardit carski rez!Mojbog.. Mislim, da bom morala dati čez 80 evrov za operacijo. In lahko samo upam, da bo jutri zjutraj že kaj pokukalo ven, ker če ne bom znorela!
Nazaj na vrh Go down
Tahun

Tahun


Število prispevkov : 498
Join date : 29/03/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 5 Icon_minitimeSre Jun 16, 2010 1:53 pm

o joj..upam da bo vse ok =/
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 5 Icon_minitimeSre Jun 16, 2010 1:55 pm

upam, da ni umrl pa da ga nau pojedla k ga bo skotila če ga bo
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 5 Icon_minitimeSre Jun 16, 2010 1:56 pm

Aja pa pozabila sem oment, da k smo jo tm umirjal pa k se je naprezala je iz spolovila mal krvi prtekl.Mislm vidl se je mal krvav pol je pa mela koj mal mokro..Zj nima nč več. A mislte, da ji je voda odtekla al pa je kej druzga?
Nazaj na vrh Go down
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 5 Icon_minitimeSre Jun 16, 2010 2:04 pm

Upam, da bo z mladičkom vse uredu in da ne bo potrebna kaka operacija.
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 5 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Kimmy je breja - oskrba in prehrana
Nazaj na vrh 
Stran 5 od 10Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» Oskrba po operaciji
» Prehrana mamice in mladičkov
» Pika nenačrtovano breja
» Kimmy in Didi iščeta topel domek
» Pika je breja

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Arhiv & smetišče-
Pojdi na: