Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Kimmy je breja - oskrba in prehrana

Go down 
+12
Tahun
Cath
Lee
Tjashy
mamaF
Dejan
Fiamma
Sonii
AtLanT!da
Juni
Nes
mashikaa
16 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AvtorSporočilo
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 6 Icon_minitimeSre Jun 16, 2010 2:15 pm

Kar mirno kri.
Takšne so pač posledice odločitve za parjenje. Sama si želela mladičke, sama si zavestno spravila svojo podgano v to situacijo.In vedno obstaja možnost, da bo porod težaven, na kar se se mora človek priraviti že pred parjenjem.

Držim pesti za Kimmy, da bo lahko vse opravila po naravni poti in da bo njen mladiček zdrav. Smile
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 6 Icon_minitimeSre Jun 16, 2010 2:18 pm

Hvala! Saj vem, da se lahko marskikaj zgodi ampak nevem zakaj se je to moralo narediti ravno meni. Pa pazila sem, imela je primerno prehrano pa mir, nisem je vznemirjala..Za vse sem lepo poskrbela. Pač nimam sreče.
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 6 Icon_minitimeSre Jun 16, 2010 2:22 pm

Smola je, ja. Samo ne jemlji tega tako za slabo.
Dobra stran je, da boš lažje našla dobrega lastnika za otročička.

A če bo punca jo boš obdržala? Smile
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 6 Icon_minitimeSre Jun 16, 2010 2:25 pm

Mashikaaa, lahko pa ni samo 1 mladiček, lahko jih je več, samo niste videli, ker se je Kimmy premikala. Še za psičke ne znajo točno povedat število mladičev, ko so breje na UZ..

Koliko pa je samček star s katerim si jo parila? Morda pa je že prestar?!
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 6 Icon_minitimeSre Jun 16, 2010 3:43 pm

@Cath: Starost samca ponavadi nič ne vpliva na zdravje mladičev, razen če se gre za dedne napake, ki so lahko v višji starosti staršev bolj pogoste, vendar to za samce velja dooooosti manj kot za samice.
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 6 Icon_minitimeSre Jun 16, 2010 4:09 pm

Cath je verjetno mislila, da so mogoče samčkovi plavalci že malo prepočasni Smile
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 6 Icon_minitimeSre Jun 16, 2010 4:37 pm

Ja nekaj očitno ni bilo ok, pa še vprašanje, če se bo mladiček živ skotil..
Kaj pa se lahko sploh naredi v takem primeru?
Mashikaaa, kaj boš naredila?
Saj nisi ti kriva, se pač zgodi.
Jaz sem imela dost hujši primer s parjenjem psičke.
Je šlo več kot 1.000 eur v smeti, ker sem imela neuspešno parjenje, skrbi in stres..
Vsakemu se kaj zgodi, nimaš kaj.
Mi pa je zelo žal za Kimmy pale
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 6 Icon_minitimeSre Jun 16, 2010 5:11 pm

Smm ja nevem..do jutri počakam potem so pa rekli da bo potreben carski rez.
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 6 Icon_minitimeSre Jun 16, 2010 5:12 pm

Če bi mladiček biu ženskega spola bi obdržala ja. Samčka mam pa rezerviranga
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 6 Icon_minitimeSre Jun 16, 2010 6:26 pm

Pa zaupaš tistim veterinarjem, da bodo dobro opravili carskega na podganici?
Če imaš možnost, bi bilo bolje peljat v LJ.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 6 Icon_minitimeSre Jun 16, 2010 8:24 pm

Jah nevem..sej so drugač ful uredu veterinarji tm ampak je pa res, da nimajo velik primerov od glodalcev. Ampak mene skrbi, ker jst si operacije drage ne morm prvoščt. Nimam tolk denarja. Pa me je strašila da je najmn 80evrov. Doma mi govorijo, da za tak denar dobim že nevem kolk novih podganc pa da nej še počakam rajš pa da bo zih skotila ampak jst se počutm odgovorno pa ne morm je kr pustit..no sej kaj vam govorim..sej vi to itak razumete. Amapk res si nebi mogla prvoščt tok drgae operacije. Jst upam, da obstaja kakšn drug način, da spravmo mladička ven. Mogoče kakšni umetni popadki? Ampak če ne bi to že takoj omenil. Nevem no..
Nazaj na vrh Go down
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 6 Icon_minitimeSre Jun 16, 2010 8:34 pm

Res upam, da bo sedaj čez noč kotila in ne bo kakšnih zapletov. Držim pesti!
Nazaj na vrh Go down
Tjashy

Tjashy


Število prispevkov : 210
Join date : 15/09/2009
Age : 28
Kraj : Lublana (=

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 6 Icon_minitimeSre Jun 16, 2010 9:17 pm

Uff, precej grdo...
Drugače naj bi bili pa specializirani za glodalce v Bubi v Grosupljem(pa kar poceni so, pa res prijazni) pa na VF.. =) Lahko pokličeš..
Nazaj na vrh Go down
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 6 Icon_minitimeČet Jun 17, 2010 4:27 am

Kaj pa se zgodi, če ne gre na operacijo in sama ne more skotit? Ven nekako že gre, ane? Čeprav mrtev mladič?! Question
Vem, da je prijateljica imela muco, ki je bila breja in ni pravočasno skotila in je potem kasneje skotila mrtve mladičke.
Kaj ti je rekla veterinarka, da se lahko zgodi, če je ne operirajo?
Nazaj na vrh Go down
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 6 Icon_minitimeČet Jun 17, 2010 5:58 am

Je Kimmy kotila?
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 6 Icon_minitimeČet Jun 17, 2010 6:35 am

Če mrtvi mladič odmira v telesu in se zagnoji pride do sepse pri mamici in od tega umre. Ker mački od moje kolegice se je pa zgodilo ravno to, ko je bila nekje zdoma.
Nič ni povrgla mrtvih mladičev, ampak je okužba prešla na kri.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 6 Icon_minitimeČet Jun 17, 2010 6:38 am

Ja, to je pa mal težje vedet, kaj se dogaja v trebuščku. sem pa slišala za več primerov, ko se mrtvi mladički skotijo, kot pa da breja žvalca umre. Mislim, da je kaka žvalca umrla nisem še slišala..
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 6 Icon_minitimeČet Jun 17, 2010 6:58 am

Kimmy še vedno ni nič kotila. Je normalno in tudi pije tako, da hrane ne zavrača. Veterinar mi ni nič povedal pa še pozabila sem vprašat. Jaz upam, da mi lahko pomagajo tudi na kak drug način, ki je cenovno bolj ugoden. A kdo kaj ve kje bi se magar v Ljubljani dalo zrihtat?Raje grem do Ljubljane pa plačam manj kot pa da mi zaračunajo 80 evrov ali več za operacijo.
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 6 Icon_minitimeČet Jun 17, 2010 7:57 am

Aha aha...zdej pa mislim, da nekaj bo. ZDaj je ležala v kotu za Wc-jem v gnezdu iz slame, ki si ga je naredila. Pa sem jo dvignila, da vidim ali je kaj napredka ali greva k veterinarju pa je imela spolovilo malo odprto(čisto malo) potem pa je nekaj hotelo siliti ven(verjetno, ker se je naprezala). Bilo je take čudne barve temne..oz.sivkaste. NE zanm opisat. Zdaj sem jo pustila pri miru in jo bom pustila dokler ne slišim kaj. Ampak jaz samo upam, da je mladiček živ in, da ga nebo pojedla! Sad
Nazaj na vrh Go down
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 6 Icon_minitimeČet Jun 17, 2010 8:00 am

Pusti jo pri miru, da opravi svoje, čene ga bo res pojedla. Siva barva pa je, ker je podganica v mehurčku (vrečki). Pomoje bi moralo bit v pol ure vsega konc. Držim pesti. In naj te ne skrbi, če bo Kimmy bila potem cel dan v gnezdu in do jutri nič jedla in pila.
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 6 Icon_minitimeČet Jun 17, 2010 8:05 am

Ma mene najbolj skrbi za maldička tenutno..Kimmy ven, da bo uredu, ker je močna in pogumna. Nočem, da ga poje Sad Čeprav vem,d a je to njena stvar in, da je naravno, če ga poje, če je kaj narobe z njim.
Nazaj na vrh Go down
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 6 Icon_minitimeČet Jun 17, 2010 8:07 am

Ne bo ga pojedla, če se bo počutila na varnem. Zato jo pustu pri miru za nekaj časa. Itak pa boš zaslišala čivkanje, ko se bo skotil in ko ga bo čistila in pojedla posteljico. Daj ji čas in mir.
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 6 Icon_minitimeČet Jun 17, 2010 8:13 am

Saj jo imam na balkonu v kletki in sem ves čas v sobi. Kdaj pa lahko šele pogledam? Tako me amtra, ker želim vedeti, če bo vse uredu. Ker, če bodo kakšne komplikacije bo treba k veterinarju. Drugače pa nevem, če bi razločla to čivkanje ker sem blizu narave doma in so že ostali ptiči tako glasni, da ves čas poslušam samo čivkanje!
Nazaj na vrh Go down
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 6 Icon_minitimeČet Jun 17, 2010 8:18 am

jaz sem vedno pogledala, ko sem slišala čivkanje, piskanje.. Preden doji, mladička dobro spuca in zato cvilijo.
Pomoje bo vse ok, ne skrbi.
Ponavadi traja kotitev pol urce.
Vso srečo!!! I love you
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 6 Icon_minitimeČet Jun 17, 2010 8:20 am

Jst sm prebrala da traja od 1-2 urci.
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 6 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Kimmy je breja - oskrba in prehrana
Nazaj na vrh 
Stran 6 od 10Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» Oskrba po operaciji
» Prehrana mamice in mladičkov
» Pika nenačrtovano breja
» Kimmy in Didi iščeta topel domek
» Pika je breja

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Arhiv & smetišče-
Pojdi na: