Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 MLADI PTIČEK

Go down 
+3
Nes
Dejan
talupu
7 posters
AvtorSporočilo
talupu




Število prispevkov : 339
Join date : 21/02/2010
Age : 26
Kraj : Ljubljana

MLADI PTIČEK Empty
ObjavljaNaslov sporočila: MLADI PTIČEK   MLADI PTIČEK Icon_minitimePon Jun 14, 2010 8:18 pm

Stvar je taka. Moja prijatelca im atrij. Nekaj metrov nad njim je gnezdo. Predvčerišnjem zjutraj je našla enega majhnega ptička na atriju. Nad njim je postavila dežnik, da mu ni vroče, mama tega ptička, pa ga je redno hranila. Ptiček je imel zlomljeno nogo (ni mogel hoditi, pa ima že puh, pa skos jo je imel postrani, kar "štrlela" je). Čez noč je zlezel v škatlo, ki je bila namenjena njemu. Čez noč je žal poginil.
Naslednje jutro pa je iz gnezda padel še en ptiček. Ta lahko hodi, malo prhuta, a je še vedno odvisen od mame. Mama ga ne hodi hranit, niti blizu je ni bilo(To vem po tem, ker je skos čivkal in mamo smo prej videli, zdaj je ni). Ker smo se bali, da bi bil ponoči dež ali pa, da bi ptička požrla mačka, sem ptička vzela k sebi. Drži se dobro, dajem mu vodo po kapalki in zaenkrat (zvečer nisem najdla drugega) posušen "star" kruh namočen v vodi. jedel je tudi zmečkano mravljico. Ima malo večjo škatlo s senom, ki ga je imel prej njegov bratec (ali je to vredu??)?? Ima tudi travo. Uiti NE more. Ponoči imam 3x budilko, da ga pogledam, po potrebi nahranim.
Kaj naj naredim zdaj?
Kaj naj mu dam za jesti?
Ali je suh kruh škodljiv?
Poomagajtee!
Nazaj na vrh Go down
Dejan

Dejan


Število prispevkov : 584
Join date : 13/01/2009
Age : 41
Kraj : Kranj

MLADI PTIČEK Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: MLADI PTIČEK   MLADI PTIČEK Icon_minitimePon Jun 14, 2010 8:34 pm

Ptčji mladiči so prve dni svojega življanja precej požrešni, takrat tudi hitro rastejo in dobivajo perje. Starejšega mladiča dobiš v oskrbo večja je možnost, da preživi. Zadostuje že razlika nekaj dni, ki so odločilni ali bo mladiček, kljub dobri oskrbi preživel ali ne, no vsaj take so moje izkušnje s ptički. Jutri mu naberi čim malih več žuškov in ga hrani preko celega dneva kolikor boš pač lahko, če ne naj ti pa kdo pomaga. Ponoči ga imej notri, saj mladiči precej občutljivi na nižje temperature.
Nazaj na vrh Go down
talupu




Število prispevkov : 339
Join date : 21/02/2010
Age : 26
Kraj : Ljubljana

MLADI PTIČEK Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: MLADI PTIČEK   MLADI PTIČEK Icon_minitimePon Jun 14, 2010 8:38 pm

Hvala. Zdaj čez noč bo dobival namočen posušen kruh in semena, jutri zjutraj grem pa na lov za žuželkami. Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

MLADI PTIČEK Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: MLADI PTIČEK   MLADI PTIČEK Icon_minitimeTor Jun 15, 2010 5:44 am

Glede kruha nisem prepričana, sem pa enkrat gledela neko oddajo in
so rekli, da se jim naj dal trdo kuhano jajce, zmečkano v kašo. Samo ne vem, za katere ptičke.

Obstaja azil za prosto živeče živali in mislim, da v ambulatni sprejemajo tudi klice državljanov in jim svetujejo, kako pomagati. Najbrž želiš številok? Razz

spletna stran azila za prosto živeče živali
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
talupu




Število prispevkov : 339
Join date : 21/02/2010
Age : 26
Kraj : Ljubljana

MLADI PTIČEK Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: MLADI PTIČEK   MLADI PTIČEK Icon_minitimeTor Jun 15, 2010 7:07 am

Hvala.. Very Happy
Danes zjutraj sem mu/ji dala sveže nabrane mravlje, malo semen. Drži se dobro. A je možno, da se je v teh dveh dneh malo navezal name? Ker včasih začne čivkat, pa je že sit, in čivka dokler a ne vzamem k sebi ali pa dokler ga ne pobožam
EDIT: Zdaj se je pa nekdo javil. Ženska ni bila neki zgovorna, samo rekla mi je, da jedo insekte in da je to vse. Mravlje niso vredu. Rekla je, naj naberem mokarje. Sem jo tudi za kruh vprašala, pa je bila kar tiho, najbrž ni vedla. Nevem.
Sej mokarje se pa dobi v trgovinah za živali ane?
Nazaj na vrh Go down
Dejan

Dejan


Število prispevkov : 584
Join date : 13/01/2009
Age : 41
Kraj : Kranj

MLADI PTIČEK Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: MLADI PTIČEK   MLADI PTIČEK Icon_minitimeTor Jun 15, 2010 7:29 am

Verjetno čivka zato, ker rabi mamo, da jo ima ob sebi in se zraven še pogreje. Smile
Zaenkrat mu jo ti nadomeščaš.
Nazaj na vrh Go down
talupu




Število prispevkov : 339
Join date : 21/02/2010
Age : 26
Kraj : Ljubljana

MLADI PTIČEK Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: MLADI PTIČEK   MLADI PTIČEK Icon_minitimeTor Jun 15, 2010 7:45 am

OK. Sej vem, da sem malo tečna, ampak samo še tole. Sinička ima že puh in koliko časa rabi, da se osamosvoji?
A potem naj ga kar spustim al kaj?
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

MLADI PTIČEK Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: MLADI PTIČEK   MLADI PTIČEK Icon_minitimeTor Jun 15, 2010 8:01 am

Mokarje lahko kupiš v boljše založenih zoo-shopih. Ti kar prosi za žive.
A si kaj opazovala če je mamica kje v bližini drevesa in če išče malega? Dej to malo opazuj in če vidiš, da še leta tam okoli, probaj škatlo, v kateri imaš ptička pritrdit na drevo ali jo nekako postavit, da ne o prišla mačka zraven in glej, če se ptičica vrača k mladičku. Smile
Vso srečo, da bo s ptičkom vse v redu! Wink
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
mamaF

mamaF


Število prispevkov : 519
Join date : 13/01/2009
Age : 53
Kraj : Komen

MLADI PTIČEK Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: MLADI PTIČEK   MLADI PTIČEK Icon_minitimeTor Jun 15, 2010 8:39 am

Talupu, morda ti bo tole kaj pomagalo:
http://www.biotskaraznovrstnost.si/pomagajte/pticki_najdencki.html
http://www.dpmz-trbovlje-drustvo.si/NASVETI/pernati-najdencki.html
http://pesjanar.si/forum/index.php?topic=1196.0

Sicer pa bi na tvojem mestu za nasvet prosila veterinarja (magari pokliči na Veterinarsko fakulteto).
Nazaj na vrh Go down
talupu




Število prispevkov : 339
Join date : 21/02/2010
Age : 26
Kraj : Ljubljana

MLADI PTIČEK Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: MLADI PTIČEK   MLADI PTIČEK Icon_minitimeTor Jun 15, 2010 9:46 am

Hvala obema!
K 1. maldičku je mama hodila, čez noč je bil zunaj v škatli, na visokem, pa je poginil. K temu mladičku pa mame sploh ni bilo čez dan do večera, zato sem ga vzela k sebi. Čez dan (ko prijateljica pride iz šole) je pa na atriju na travi, iz kjer ne more pobegnit, zraven sebe ima nizko škatklo, če hoče biti noter, ampak mame ni. Če bom mamo vidla, bom pa seveda prička dala tja.
mamaF, te strani so mi res pomagale.Sicer sem že poklicala v nek azil, a mi niso nič kaj pomagali. Suspect
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

MLADI PTIČEK Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: MLADI PTIČEK   MLADI PTIČEK Icon_minitimeTor Jun 15, 2010 11:23 am

Mokarji so meni razumna izbira, ker so beljakovine. Kurha pa resnično ne bi devala.

A da niso imeli pojma v ambulanti? Oprosti, sem mislila, da bodo bolj uporabni.
Kaj pa kakšno ornitološko društvo ... če pa tam ne vejo, kako pticam pomagat potem pa tudi :S

http://www.ptice.si
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
talupu




Število prispevkov : 339
Join date : 21/02/2010
Age : 26
Kraj : Ljubljana

MLADI PTIČEK Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: MLADI PTIČEK   MLADI PTIČEK Icon_minitimeTor Jun 15, 2010 2:26 pm

Ah nič hudga.
Sem poklicala v mr. pet in so mi rekli, da majo za 6eur 25 oogroomnih mokarjev, v Tukanu pa, da imajo za 5eur 70 mokarjev.
To je preveč mokarjev ane?
Danes sem mu naredila uno mešanco z jajcem (huhan jajc, voda in noter vešča in muha), to sem zvedla na eni spletni strani. Ptiček je vse pojedel. Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

MLADI PTIČEK Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: MLADI PTIČEK   MLADI PTIČEK Icon_minitimeTor Jun 15, 2010 3:24 pm

Malo se pozanimaj koliko mokarjev poje ptiček čez dan. Ker kot vem, tej mali ptički pojejo res ogromno! affraid
Sicer jih imaš lahko tudi dlje časa (ne mislim, toliko časa, da se ti zabubijo) cyclops ampak za en teden sigurno. Edino kar potrebujejo je suh kruh, jim ga nadrobiš in jih imaš v škatli. Če ti jih ostane viška, pa jih daj škatlo vred ven in boš videla, da jih bojo drugi ptiči pobrali. Laughing
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

MLADI PTIČEK Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: MLADI PTIČEK   MLADI PTIČEK Icon_minitimeTor Jun 15, 2010 4:08 pm

Ne verjamem, da je ptiček res kdaj sit Smile
Če gledaš te v gnezdih veš čas nekaj čivkaj Smile Vsakič, ko zazeva, mu enega mokarja v gofljo vtakneš, pa je Razz
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Tahun

Tahun


Število prispevkov : 498
Join date : 29/03/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

MLADI PTIČEK Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: MLADI PTIČEK   MLADI PTIČEK Icon_minitimeTor Jun 15, 2010 5:26 pm

Pomoje so mislili 25 zoofobov Smile
te mam jaz za hrano za kuščarja in so dolgi ene 5cm in debeli 0.5 cm.
tako da ne vem kako bi mu vse to naenkrat stlačila v kljunček,razen če bi jih rezala kar je pa packarija..Very Happy
Ti predlagam mokarje,zabubijo se pa po enem mesecu,jaz sem jih imela kdaj še dlje Very Happy
Imej jih pa kar v čokolinu,ker moka se prime gor na njih Smile
Nazaj na vrh Go down
talupu




Število prispevkov : 339
Join date : 21/02/2010
Age : 26
Kraj : Ljubljana

MLADI PTIČEK Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: MLADI PTIČEK   MLADI PTIČEK Icon_minitimeTor Jun 15, 2010 8:11 pm

Haha, hvala Laughing
A kd o približno ve, kok časa je tak ptiček s puhom, ki se samostojno premika, prhuta, lahko največ brez hrane? scratch
Ker fora je to, da imamo vsi šolo in službo. Zjutraj bi s najedel, čez dan pa je prijateljica mislila, da bi mu naredila (tokrat ga ima čez noč ona, se menjavava, obeh je navajen) nekakšne štrikce, na katerih bi bila hrana. Štrikci bi viseli vzdolž palice.
Za mokarje je pa tako, da bom jutri učiteljici za NAR rekla, če mi lahko par mokarjev da, ker nevem, gdaj gremo v BTC.
Ptiček je pa super. sunny
Nazaj na vrh Go down
talupu




Število prispevkov : 339
Join date : 21/02/2010
Age : 26
Kraj : Ljubljana

MLADI PTIČEK Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: MLADI PTIČEK   MLADI PTIČEK Icon_minitimeSre Jun 16, 2010 1:19 pm

OK. Kljub naporu je ptiček poginu Sad Sad Crying or Very sad

Tema se loh zaklene No
Nazaj na vrh Go down
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

MLADI PTIČEK Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: MLADI PTIČEK   MLADI PTIČEK Icon_minitimeSre Jun 16, 2010 1:35 pm

Bogi! Sad
Sožalje! Vem koliko napora, skrbi in tudi veselja si morala prestati.
Nazaj na vrh Go down
Tahun

Tahun


Število prispevkov : 498
Join date : 29/03/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

MLADI PTIČEK Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: MLADI PTIČEK   MLADI PTIČEK Icon_minitimeSre Jun 16, 2010 1:54 pm

moje sožalje,naredila si kar si lahko.. Sad
Nazaj na vrh Go down
mamaF

mamaF


Število prispevkov : 519
Join date : 13/01/2009
Age : 53
Kraj : Komen

MLADI PTIČEK Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: MLADI PTIČEK   MLADI PTIČEK Icon_minitimeSre Jun 16, 2010 2:01 pm

Talupu, naredila si vse, kar si lahko ...Crying or Very sad naj počiva v miru, malo bitjece .
Bom zaklenila.
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





MLADI PTIČEK Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: MLADI PTIČEK   MLADI PTIČEK Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
MLADI PTIČEK
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Mladi podganček
» Mladi samicki
» Hrana za mlado podganjo samičko

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Ostalo :: Druge živali-
Pojdi na: