Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Mladi samicki

Go down 
3 posters
AvtorSporočilo
Katk.

Katk.


Število prispevkov : 15
Join date : 16/11/2009
Age : 27
Kraj : Moravče

Mladi samicki Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Mladi samicki   Mladi samicki Icon_minitimePet Feb 27, 2015 6:09 pm

Zivjo:) pred dobrim tednom sem dobila dve samicki, stari okrog dva meseca in ker sem nova v podganjem svetu, imam par vprasanj.
Najprej bi povedala, da sta zelo mirni kar mi je cudno. Vsi pravijo, da so mladici zelo zivahni, sploh samicke. Cele dneve prespita v eni ali drugi hisici ali pa cepita v kotu kletke. Razen ce se kaj vec premikata ko me ni v sobi in ponoci, pa da ne slisim. Ampak tudi ko se ukvarjam z njima ne kazeta velikega zanimanja za nove stvari... Bi me moralo to skrbeti al sta pac mal mirnejse sorte podganci?
In tudi ko ju spustim na posteljo ali pa po sobi, vedno najdeta en prostorcek in v njem ticita in se ne premikata kaj dosti. Ponavadi je to omarica za zvezke ali pa cepita za radiatorjem na tisti cevki, ki ga povezuje s steno.
Pa ceprav ju imam ze dober teden se se vedno nista glih navadli name. Sem ze dosegla to, da v kletki pobereta priboljsek z moje roke, pobozala sem ju tudi (ceprav sta bli pri miru bolj zaradi strahu kot ugodja verjetno) ampak kot sem ze napisala, ne kazeta nobenega zanimanja in res ne vem kaj bi z njima sploh lahko pocela :/
Prihajata pa iz bolj nesocializiranega legla (in niso imeli mladicev locenih po spolu:o), kjer se dva meseca niso ravno z njimi ukvarjali, zato plasnost se cisto razumem. Ampak res bi ju rada cimprej navadila nase, pa ceprav sledim postopku ki je bil ze veckrat opisan, nam ne gre najbolje.. Razen ce pac potrebujeta vec casa, ne vem?
In vprasala bi samo se to, ce je normalno da ena podganca velikokrat lezi na drugi? Ponavadi tista tapogumnejsa na drugi bolj plasni.. To je verjetno povezano s hierarhijo? Ali pac?
Zelo se zahvaljujem za vsak odgovor Smile

Lep pozdrav
Nazaj na vrh Go down
http://www.svet-zivali.forumsl.net
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Mladi samicki Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mladi samicki   Mladi samicki Icon_minitimeNed Mar 01, 2015 11:03 pm

Verjetno rabita več časa - kar počasi nadaljuj s privajanjem na roke. To, da ti vzameta hrano iz roke v kletki, je že nekaj. Ko jima to ne bo več problem, začni počasi stopnjevat in naj prideta do vratc kletke, nato mogoče s tačko stopita na tvojo dlan, potem s celim telesom itd. Počasi, pa bo šlo Smile To, da se zunaj skrivata, je tudi normalno, sploh če ju niso ven jemali - zunanjega okolja se bojita. Probaj ga narest čimbolj zanimivega. Spusti ju na manjšem prostoru (postelja je super) in nastavi čimveč igrač oz. zanimivih stvari - kakšno dekico, pod katero se lahko skrijeta in igrata, kaj za glodat, mogoče kak tunelček... in samo sedi zraven, imej pri sebi nekaj priboljškov in čakaj. Ne sili vanju, naj sami prideta do tebe. Mogoče bo trajalo 10 minut, mogoče eno uro ali več. Probaj ju ne jemat z roko ven iz kletke, ampak raje prestavi celo kletko na posteljo in naj sami prideta ven. Sčasoma bosta videli, da jima nič nočeš, in bosta postali bolj pogumni.

A so ju imeli 2 meseca skupaj s samci? To lahko pomeni, da sta breji, tako da ju naslednja 2 tedna dobro opazuj. Če začneta bolj intenzivno gnezdit, če postanejo seski bolj izraziti, mogoče lahko postaneta tudi agresivni, predvsem pa se jim nekaj dni pred porodom precej poveča trebušček. Upam sicer, da nista, ampak to so vse znaki, ki lahko pomenijo brejost.

To, da ležita ena na drugi, je normalno. Podgane rade spijo na kupu Smile
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Katk.

Katk.


Število prispevkov : 15
Join date : 16/11/2009
Age : 27
Kraj : Moravče

Mladi samicki Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mladi samicki   Mladi samicki Icon_minitimePon Mar 02, 2015 3:39 pm

Zadnjih par dni spet nista prisli po priboljsek. Drzala sem roko kaksnih 20 minut (da me je ze vsee bolelo) v kletki pb. 15 cm stran od ene podganice pa niti povohat ni prisla, sploh je ne zanimam. Ven pa tudi nebi prisli sami, sem sigurna. Ker nikoli niti ne plezata po te strani kletke, na kateri so vratca. Njuna edina "potka" je iz hisice gor po resetkah na policko in v skatlico od robcev..
Ima mogoce kdo kaksno idejo se za priboljske? Mensezdi da sta mojidve bolj zbircne sorte:P zaenkrat sem probala soncnicna semena, jogurt (edino to dvoje je enkrat slo), bucna semena, frutek, koscek piskota, koruzni kosmic in se kaj ki sem verjetno pozabila, to sta samo povohali.

A s postelje nemorjo skocit drugace? Ker men se ne zdi tako zlo visoko, da si podgane nebi upale. Jaz srm jo zagradila z zvezki, zataknjrnimi za jogi, ampak s tem je blo ful dela in se ce bi kaksen padu na tla bi se ful ustrasle vrjetno:P

Drugace pa hvala choo za odgovor, bom nadaljevala s tem nacinom.. Upam da mi rata:)
Nazaj na vrh Go down
http://www.svet-zivali.forumsl.net
Tjashy

Tjashy


Število prispevkov : 210
Join date : 15/09/2009
Age : 28
Kraj : Lublana (=

Mladi samicki Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mladi samicki   Mladi samicki Icon_minitimePon Mar 02, 2015 6:44 pm

Ooo, Katja, si dobila podgance! wave Sem prav vesela zate Smile
Jaz bi tudi rekla da sta bolj počasni in pač potrebujeta več časa. Jaz sem se z vsemi mojimi najbolj zbondala tako, da sem si oblekla eno jopo/pulover z velikim sprednjim žepom, da so ležale v njem. Najprej so bile valjda malo prestrašene potem pa vedno bolj razigrane Smile
Glede priboljškov pa, moje imajo najraje kakšno poli, tudi druge salame so super, pa kakšno omako od makaronov... Skratka bolj mesne stvari Smile
Za skok iz postelje pa ne vem, se mi nikoli ni zdelo da moje kažejo namen skočit dol.. Tudi zdaj ko so že radovedne ne skačejo dol iz kavča ampak samo na sosednje stvari, npr. pipa od radiatorja, miza... Prav na tla pa nikoli. Smile
Nazaj na vrh Go down
Katk.

Katk.


Število prispevkov : 15
Join date : 16/11/2009
Age : 27
Kraj : Moravče

Mladi samicki Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mladi samicki   Mladi samicki Icon_minitimeTor Mar 03, 2015 6:10 am

Ubistvu so od sestre ampak ja, mamo jih:D
No ful hvala, bom probala s takim puloverjem. In pa na postli:)
Hehe midve s sestro sva vegi, starsa pa tut ful mal mesa jesta, tkoda nimamo poli nikol, edino vcasih kasno domaco (ne naso:P) suho salamo. Za to sem pa slisala da je preslana? A jo useen lahko uporabim?
Nazaj na vrh Go down
http://www.svet-zivali.forumsl.net
Tjashy

Tjashy


Število prispevkov : 210
Join date : 15/09/2009
Age : 28
Kraj : Lublana (=

Mladi samicki Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mladi samicki   Mladi samicki Icon_minitimeTor Mar 03, 2015 12:05 pm

Sej pri nas so pa moje, ampak je isto kot da bi bile od cele druzine :p
pomoje da ni problema pri majhnih kolicinah.. pac ne pretiravas Smile lahko das pa tudi priboljske ali pa navadne brikete od psa pa macke.. na to so tudi nore ja, konzervice so pa se najboljse Very Happy
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Mladi samicki Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mladi samicki   Mladi samicki Icon_minitimeTor Mar 03, 2015 8:01 pm

Probaj kokosov čips.

Več časa jima daj, bojita se te še. Odvisno, koliko je postelja visoka, ampak načeloma mladiči ne upajo skočit dol, šele starejše podgane se toliko opogumijo, pa še to ne vse.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Katk.

Katk.


Število prispevkov : 15
Join date : 16/11/2009
Age : 27
Kraj : Moravče

Mladi samicki Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mladi samicki   Mladi samicki Icon_minitimeTor Mar 03, 2015 8:23 pm

Ok hvala:) kokosov cips sm ze probala dat pa nista vzeli, sako povohali, bom pa poskusla se s kasno mesno zadevco ja.
Hvala vama:)
Nazaj na vrh Go down
http://www.svet-zivali.forumsl.net
Sponsored content





Mladi samicki Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mladi samicki   Mladi samicki Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Mladi samicki
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Vedenje-
Pojdi na: