Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Hrana za mlado podganjo samičko

Go down 
+2
choo
furlannn
6 posters
AvtorSporočilo
furlannn




Število prispevkov : 27
Join date : 19/03/2013

Hrana za mlado podganjo samičko Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Hrana za mlado podganjo samičko   Hrana za mlado podganjo samičko Icon_minitimePet Mar 22, 2013 1:00 am

Pozdravljeni!

Pred kratkim sem se pridružul forumu, pa nisem našel(ali pa take teme niti ni) glede prehrane mlajših podganic. Imam sedaj dober mesec staro podganico pa ji dajem vse sorti za jest(prebral vse o dovoljeni hrani, tega se tudi držim) ampak ne vem koliko briketov(selective rat briketi) ji lahko dam, ker sem nekaj bral, da prevelika količina beljakovin privede do alergij in ostalih nevšečnosti. Velja to isto za mladiče oz. mlajše podganice? Sklepam, da rase in potrebuje veliko več beljakovin kot odrasle, vendar nič na internetu ne piše o tem Smile

Tako, če mi lahko kdo malo svetuje ali ji omejim brikete ali ne. Selective briketi vsebujejo 14% beljakovin na 25g.

hvala in lp lupček na bušček
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Hrana za mlado podganjo samičko Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hrana za mlado podganjo samičko   Hrana za mlado podganjo samičko Icon_minitimePet Mar 22, 2013 8:05 am

To velja predvsem za odrasle samčke. Mladički celo morajo dobit več beljakovin, tako da ti svetujem, da ji poleg otroške hrane še brikete namakaš v sojino mleko. Sicer tele Selective briketi so za odraslo hrano dobri, ker imajo ravno prav beljakovin in maščob, edino kar jim manjka, je meso. Tako da dajaj mladi podganci tudi malo več pasjih briketov ali konzerv (svetujem almo nature). Hrano mora pa mladiček imeti ves čas na voljo. Samo toliko pazi, da se briketi ne skisajo, če bojo v mleku namočeni, tako da je bolje, da ji daješ manjše porcije in, ko zmanjka, daš nove Smile
Sicer pa o prehrani mladih podgan piše nekaj malega tudi v tejle temi:
https://podgane.slovenianforum.com/t1095-prehrana-mamice-in-mladickov
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
furlannn




Število prispevkov : 27
Join date : 19/03/2013

Hrana za mlado podganjo samičko Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hrana za mlado podganjo samičko   Hrana za mlado podganjo samičko Icon_minitimePet Mar 22, 2013 10:29 am

Ok, bom dal še neki pasje hrane za mladiče. Edini problem s katerim se srečujem je ta, da Lola veš čas hrano skriva v hišici in tako niti ne vem ali poje, ali jo samo nabira in shranjuje. Tako, da ji sproti dajem namočene brikete. Kaj še kaj predlagaš glede otroške hrane? Zelenjavo ji dajem konstantno, neki sem prebral da ji lahko rumenjak dam(ne preveč). Je še kaj kar moram vedeti?


Hvala in lp
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Hrana za mlado podganjo samičko Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hrana za mlado podganjo samičko   Hrana za mlado podganjo samičko Icon_minitimePet Mar 22, 2013 6:57 pm

Če je hrana namočena, naj je bo predolgo v kletki. Čez noč je najdlje, kar bi jaz dovolila, trenutno je vreme še kar ok.
Poleti, govorim iz izkušenj, se vidna plesen lahko naredi že v 24 urah, se pravi, da začne veselo rastit
že prej.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
meta.cehovin




Število prispevkov : 37
Join date : 12/02/2014
Age : 30

Hrana za mlado podganjo samičko Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hrana za mlado podganjo samičko   Hrana za mlado podganjo samičko Icon_minitimePon Feb 17, 2014 6:49 pm

Živijo.
Torej moja Či Či je prišla danes, malo prej kot sem pričakovala. Za jest sem ji dala kornflekse namočene v sojinem napitku/mleku in enako sem naredila z mešanico za podgane (briketi, semena, kosmiči). Dala sem ji še jabolko, zeleno solato oz. motovilec in rižev stiropor. Aja pa malo bananinega jogurta. Vsega bolj po malo, ker ne vem kaj rada je in kot sem prebrala je dobro, če je hrana raznolika. Je za začetek to v redu ali moram še kaj dodat, vzeti stran?
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Hrana za mlado podganjo samičko Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hrana za mlado podganjo samičko   Hrana za mlado podganjo samičko Icon_minitimePon Feb 17, 2014 7:04 pm

S kornfleksi ne pretiravat, ker imajo te razni kosmičči za ljudi ponavadi dodanega kar nekaj sladkorja, kar ni najbolje za podgane. Sicer pa vse ok Smile Mogoče veš, kaj je dobivala za jest pri vzreditelju? Ker bi bilo po mojem pametno jo počasi navajat na zelo raznoliko hrano, v primeru, da je prej bila njena prehrana bolj monotona (recimo če je dobivala samo mix za podgane). Če je pa raznolike hrane že navajena, pa ok Smile Ne se sekirat, če na začetku ne bo veliko pojedla oz. če bo zgledalo, kot da nič ne je, ker mladički pač bolj malo pojejo. Tako da pazi, da se vse to, kar je namočeno v mleko, ne skisa/pokvari.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
meta.cehovin




Število prispevkov : 37
Join date : 12/02/2014
Age : 30

Hrana za mlado podganjo samičko Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hrana za mlado podganjo samičko   Hrana za mlado podganjo samičko Icon_minitimePon Feb 17, 2014 7:57 pm

Jedla je vse in tudi sedaj je kar precej, je zelo radovedna in pogumna. Pa tudi, ko sem jo mučila in jo prestavljala iz kletke v večjo kletko ni bila preveč boječa. Se mi je precej izmikala, ampak ni bilo krize. Kmalu upam, da se predstavimo v podtemi. Hvala za pomoč.
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Hrana za mlado podganjo samičko Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hrana za mlado podganjo samičko   Hrana za mlado podganjo samičko Icon_minitimePon Feb 17, 2014 8:03 pm

Super, se že veselimo fotk Smile
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
meta.cehovin




Število prispevkov : 37
Join date : 12/02/2014
Age : 30

Hrana za mlado podganjo samičko Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hrana za mlado podganjo samičko   Hrana za mlado podganjo samičko Icon_minitimePon Feb 17, 2014 9:10 pm

Še eno vprašanje. Pasja hrana - kakšna?
Trdi briketi za mladiče ali mehka hrana iz vrečke/konzerve za mladiče?
Hvala
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Hrana za mlado podganjo samičko Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hrana za mlado podganjo samičko   Hrana za mlado podganjo samičko Icon_minitimePon Feb 17, 2014 10:22 pm

Vseeno, ampak jaz dajem ponavadi samo brikete, ker je ena konzerva prevec za eno samo podgano in se potem samo stran mece. Mladickom sicer vsake toliko kupim kaksno konzervo, ker pac dobivajo mehkejso hrano, odraslim pa samo brikete dajem.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
meta.cehovin




Število prispevkov : 37
Join date : 12/02/2014
Age : 30

Hrana za mlado podganjo samičko Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hrana za mlado podganjo samičko   Hrana za mlado podganjo samičko Icon_minitimePon Feb 17, 2014 10:23 pm

Hvala.
Nazaj na vrh Go down
Marko

Marko


Število prispevkov : 32
Join date : 20/09/2014
Age : 25
Kraj : Novo mesto

Hrana za mlado podganjo samičko Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Hrana za 2 mladi podganje samički    Hrana za mlado podganjo samičko Icon_minitimeSob Okt 04, 2014 12:59 pm

Dober dan!
Jaz sem pa kupoval hrano za podgane vendar niso ime hrane prav za podgane in sem kupil hrano za morske prašičke saj se mi zdijo sestavine vredu. Zdaj pa me zanima če mi lahko povete če je ta hrana vredu.
Pet Bistro
žito 56%
rastlinski stranski proizvodi
zelenjava 2%
sadje-rožič 1%
cink baker magnan jod železo
Mene edino skrbi ker piše da so notri barvila
Hvala!
Nazaj na vrh Go down
Kuku

Kuku


Število prispevkov : 59
Join date : 14/10/2013

Hrana za mlado podganjo samičko Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hrana za mlado podganjo samičko   Hrana za mlado podganjo samičko Icon_minitimeSob Okt 04, 2014 4:11 pm

Selective hrana za podgane je naprodaj v vseh trgovinah mr. Pet. Meni se zdi najbolje, da kupiš hrano prav za podgane... nevem js bi tako naredila na tvojem mestu...
Nazaj na vrh Go down
Marko

Marko


Število prispevkov : 32
Join date : 20/09/2014
Age : 25
Kraj : Novo mesto

Hrana za mlado podganjo samičko Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hrana za mlado podganjo samičko   Hrana za mlado podganjo samičko Icon_minitimeSob Okt 04, 2014 5:56 pm

hvala nisem še slišal da je posebej hrana za podgane v mr petu
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Hrana za mlado podganjo samičko Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hrana za mlado podganjo samičko   Hrana za mlado podganjo samičko Icon_minitimeSob Okt 04, 2014 7:34 pm

ne, hrana za morske prašičke ni ok. Podgane so vsejede, MPji ne. MPji rabijo veliko vlaknin, podgane manj. Različni odstotki beljakovin, maščob in tako naprej. Pač ni ok, kupi hrano, namenjeno prav podganam. Dobiš jo v vsaki trgovini za male živali, prosim ne kupovat hrane v Sparu, Mercatorju ipd. V Mr. Petu imajo prav brikete Selective za podgane (edina kolikor toliko ok briketirana hrana pri nas; se dobijo še druge, ampak so primerne samo za mladiče (npr. od Beaphar), ker imajo preveč beljakovin), ampak nima notri mesa. Zato vzemi zraven še kvalitetne pasje brikete (eno malo vrečko za najmanjše pse) in dodaj recimo enih 200g pasje hrane na 1kg teh briketov. Dobijo se pa tudi semenske mešanice za podgane, ampak je tudi tu pomembno, da vzameš nekaj kolikor toliko kvalitetnega. Večina jih vsebuje arašide, kar ni ok ker jih podgane ne smejo, pa lucerno (ki je ne prebavljajo), tako da išči hrano, ki vsaj lucerne nima (arašide lahko ven pobereš). Več o hranah za podgane najdeš v tem podforumu, malo preberi. Ne bo sicer nič narobe, če jim to, kar imaš za morske prašičke, vmešaš v eno mešanico za podgane, ampak ne jih pa zdaj hranit en mesec samo s tem. Kupi podganjo hrano in dodaj malo te za MPje in jo počasi porabi.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Marko

Marko


Število prispevkov : 32
Join date : 20/09/2014
Age : 25
Kraj : Novo mesto

Hrana za mlado podganjo samičko Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hrana za mlado podganjo samičko   Hrana za mlado podganjo samičko Icon_minitimeSob Okt 04, 2014 8:24 pm

vredu, hvala za odgovor Smile
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Hrana za mlado podganjo samičko Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hrana za mlado podganjo samičko   Hrana za mlado podganjo samičko Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Hrana za mlado podganjo samičko
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» hrana za podgane Bunny *
» SELECTIVE hrana za podgane
» Vitakraft hrana
» hrana za podgane
» p: peleti+hrana

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Prehrana-
Pojdi na: