Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Doma narejena kletka iz lesa

Go down 
+23
Felid
Skinny
talupu
yuni1988
zverina
mashikaa
podgANA
taii aiko
lenka
AtLanT!da
Nes
bolha
Blue
Lorix
Lee
Eva
Olivija
sreda_
_panter_
Dejan
Sonii
Fiamma
mamaF
27 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AvtorSporočilo
AtLanT!da

AtLanT!da


Število prispevkov : 726
Join date : 14/01/2009
Age : 33
Kraj : Ljubljana

Doma narejena kletka iz lesa - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Doma narejena kletka iz lesa   Doma narejena kletka iz lesa - Page 3 Icon_minitimePet Avg 21, 2009 8:02 am

To je tud men zračunal, pa bom mela kletko 80x50x79 (kletka PODGANE-JENNY 80 #57058801)... Zanimiv, kr men deluje premejhna za 5 v živo... ?
Nazaj na vrh Go down
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

Doma narejena kletka iz lesa - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Doma narejena kletka iz lesa   Doma narejena kletka iz lesa - Page 3 Icon_minitimePet Avg 21, 2009 8:13 am

AtLanT!da je napisal/a:
To je tud men zračunal, pa bom mela kletko 80x50x79 (kletka PODGANE-JENNY 80 #57058801)... Zanimiv, kr men deluje premejhna za 5 v živo... ?

Js sm tud tole kletko hotla. samo čakam da se mi finančno stanje popravi. Laughing
je bla pa učas na netu pod 100€ zdej je pa 112. U trgovini je pa še dražja [če gledamo konkretno mr pet.] tko da raj po netu naroč ker ti jo še zastonj dostaujo =P
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Doma narejena kletka iz lesa - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Doma narejena kletka iz lesa   Doma narejena kletka iz lesa - Page 3 Icon_minitimePet Avg 21, 2009 8:39 am

Lorix je napisal/a:
Samo? Koliko pa sicer pride les? In koliko je mreža? Sem mislila, da je precej dražja....

Za mojo mrežo sem dala 17 € (dimenzije 110 X 80) je pa žica malenkost debelejša kot v komercialnih kletkah. Les pa dobiš zastonj na podarimo.si. Če že ne lesa, pa vsaj kakšno staro omaro
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Blue

Blue


Število prispevkov : 317
Join date : 11/08/2009
Age : 29
Kraj : Ljubljana

Doma narejena kletka iz lesa - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Doma narejena kletka iz lesa   Doma narejena kletka iz lesa - Page 3 Icon_minitimeSob Avg 29, 2009 5:43 pm

No tista ta velika omara, ki sm jo mislila obdelati jo je fotr en dan odnesu v službo. Shocked Ne morem mu pa povedat, da sem misnila jo met za kletko, k on nč ne ve o tem kaj jst nameravam.

Drgač mam pa še eno omarco, ki se mi pa zdi nekolika premajhna. širina je 57 cm dolžina pa 84, 5 cm. Bi bla podgana večinoma časa zunaj in bi se veliko ukvarjala z njo. Bi pa raje kupila kakšno velko kletko v trgovini samo mi ne znese z denarjem. (mislim hrana pa ostale potrebne stvari bom lahko sproti kupovala) Torej kakšne se vam zdijo te mere? Mogoče, da bi samo začasno imela pa bi potem eno velko dobila.
Nazaj na vrh Go down
AtLanT!da

AtLanT!da


Število prispevkov : 726
Join date : 14/01/2009
Age : 33
Kraj : Ljubljana

Doma narejena kletka iz lesa - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Doma narejena kletka iz lesa   Doma narejena kletka iz lesa - Page 3 Icon_minitimeNed Avg 30, 2009 6:53 am

kaj pa višina??? Ker moja bo široka 50, dolga 80 (in to je dost podobn tvoji) in visoka 80cm... In kupila jo bom v trgovini... Upam sam da bojo še vedno mel uno k jo jaz hočem...
Nazaj na vrh Go down
Blue

Blue


Število prispevkov : 317
Join date : 11/08/2009
Age : 29
Kraj : Ljubljana

Doma narejena kletka iz lesa - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Doma narejena kletka iz lesa   Doma narejena kletka iz lesa - Page 3 Icon_minitimeNed Avg 30, 2009 7:36 am

Ups sm se mau zmotla pri merah..
širina je 57, višina 84,5 , dolžina 30,5 . Je za dolžino premalo ne? Neutral
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Doma narejena kletka iz lesa - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Doma narejena kletka iz lesa   Doma narejena kletka iz lesa - Page 3 Icon_minitimeNed Avg 30, 2009 8:13 am

Kaj pa če jo obrneš tako, da dolžina postane višina?
In potem poličke, če so fiksno notri namontirane, odžagaš na polovico?
Potem bi se še vedno lahko sprehajale po dnu kletke, na ostankih od poličke se da pa krasno uredit plezalne površine.

Pomoje bi za prva dva meseca bilo čisto dovolj. Oz. dokler ne začne pretirano smrdeti Smile Smile
Če pa finance in prostor nista problem, se morda najbolj splača kupit kletko za dihurčka.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
lenka

lenka


Število prispevkov : 128
Join date : 19/01/2009
Kraj : Ljubljana

Doma narejena kletka iz lesa - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Doma narejena kletka iz lesa   Doma narejena kletka iz lesa - Page 3 Icon_minitimeNed Avg 30, 2009 8:24 am

Nes je napisal/a:
Pomoje bi za prva dva meseca bilo čisto dovolj. Oz. dokler ne začne pretirano smrdeti Smile Smile
Če pa finance in prostor nista problem, se morda najbolj splača kupit kletko za dihurčka.

Mene pa zanima predvsem, kako čistite lesene kletke in kako hitro začnejo smrdet po urinu. Se les hitro napije urina?
Ima kdo izkušnje z leseno in navadno žičnato kletko?
Jaz se odločam če bi sploh šla delat leseno kletko, ker se mi zdi, da se bo zelo hitro zasmrdela.
Nazaj na vrh Go down
Blue

Blue


Število prispevkov : 317
Join date : 11/08/2009
Age : 29
Kraj : Ljubljana

Doma narejena kletka iz lesa - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Doma narejena kletka iz lesa   Doma narejena kletka iz lesa - Page 3 Icon_minitimeNed Avg 30, 2009 8:26 am

Nes je napisal/a:
Kaj pa če jo obrneš tako, da dolžina postane višina?
In potem poličke, če so fiksno notri namontirane, odžagaš na polovico?
Potem bi se še vedno lahko sprehajale po dnu kletke, na ostankih od poličke se da pa krasno uredit plezalne površine.

Pomoje bi za prva dva meseca bilo čisto dovolj. Oz. dokler ne začne pretirano smrdeti Smile Smile
Če pa finance in prostor nista problem, se morda najbolj splača kupit kletko za dihurčka.
Hm ni slaba ideja. Wink Bom malo pogledala kaj se da narditi. Bi bla pa samo začasna kletka.
Sam bom pa še useen mau okol pogledala za kupit kletko. Kje pa se da dobiti kletko za dihurja? In kakšna je cena?
Nazaj na vrh Go down
Blue

Blue


Število prispevkov : 317
Join date : 11/08/2009
Age : 29
Kraj : Ljubljana

Doma narejena kletka iz lesa - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Doma narejena kletka iz lesa   Doma narejena kletka iz lesa - Page 3 Icon_minitimeNed Avg 30, 2009 8:27 am

lenka je napisal/a:
Nes je napisal/a:
Pomoje bi za prva dva meseca bilo čisto dovolj. Oz. dokler ne začne pretirano smrdeti Smile Smile
Če pa finance in prostor nista problem, se morda najbolj splača kupit kletko za dihurčka.

Mene pa zanima predvsem, kako čistite lesene kletke in kako hitro začnejo smrdet po urinu. Se les hitro napije urina?
Ima kdo izkušnje z leseno in navadno žičnato kletko?
Jaz se odločam če bi sploh šla delat leseno kletko, ker se mi zdi, da se bo zelo hitro zasmrdela.
To tut mene zanima..
Sem nekaj brala tu poste, da se prelakira les.. samo je to dovolj?
Nazaj na vrh Go down
AtLanT!da

AtLanT!da


Število prispevkov : 726
Join date : 14/01/2009
Age : 33
Kraj : Ljubljana

Doma narejena kletka iz lesa - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Doma narejena kletka iz lesa   Doma narejena kletka iz lesa - Page 3 Icon_minitimeNed Avg 30, 2009 8:41 am

Nes je napisal/a:
Kaj pa če jo obrneš tako, da dolžina (30cm) postane višina?
In potem poličke, če so fiksno notri namontirane, odžagaš na polovico?
Potem bi se še vedno lahko sprehajale po dnu kletke, na ostankih od poličke se da pa krasno uredit plezalne površine.

Pomoje to ni dobra ideja, ker podgane rade plezajo v višino in 30 cm v zrak ni dost.. Raj vidjo, da je kletka ozka pa visoka, kt pa nizka pa dolga... Vsaj kokr so men vse prodajalke pa angleški linki povedal o tem. Če boš mela to kletko sam kratk cajt, oz, dokler ne dobiš druge, bo ta vrjetn za zdržat.

Les se lahko premaže pa na več plasti že v prvo, in močnoooooo prezrači.. Dobro, to se mora pomoje itak narest večkrat na leto, ker drugače, ja, se urin upija. In to zelo.
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Doma narejena kletka iz lesa - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Doma narejena kletka iz lesa   Doma narejena kletka iz lesa - Page 3 Icon_minitimeNed Avg 30, 2009 8:57 am

Brez skrbi, da smrdi Smile Smile Ampak, meni osebno ne (ker se čuti pač navadijo teh vonjev), ko pa pride kdo na obisk zna bit mal....eee... nevšečno Smile
Če prebarvaš in je lak na nitro osnovi, urni pa usebuje amoniak si lahko misliš kaj bo.

Čisto je odvisno od posameznih podganic, je pa res da majo samčki bolj lulanje čez. ''Namakanje'' v urinu in podobno Razz Samo ne vsi.

Kletke za dihurčke; so v vsaki zoo trgovini, pazit je treba na razmik me rešetkami (da ni slučajno 1.5 - za 'gance je primerno 1 cm). Cene so absolutno pretirane. Nekje sem jih gledala, srednje velikost, nič opreme od 120 € naprej.
Kaj naj rečem; www.bolha.si bo tvoj najboljši prijatelj za rabljene kletke (od 80-100 €).
Druga krasna možnost so (rabljene) ptičje kletke. So fajn visoke in se da spelat cel kup vrvi, visečih mrež itd.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Doma narejena kletka iz lesa - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Doma narejena kletka iz lesa   Doma narejena kletka iz lesa - Page 3 Icon_minitimeNed Avg 30, 2009 9:08 am

AtLanT!da je napisal/a:


Pomoje to ni dobra ideja, ker podgane rade plezajo v višino in 30 cm v zrak ni dost.. Raj vidjo, da je kletka ozka pa visoka, kt pa nizka pa dolga... .


Aha, se čisto strinjam Smile Ampak, če želi na vsak način utilizirat tisto omarco, bi pa šlo. Sploh, če je začasna in bojo potem dobile pravo kletko!

Pa še to; bo treba še kakršen koli material dokupit za tale podvig? Moje mnenje je, da se ne splača zapravit denarja, bolje prihranit in vložit v dostojno kletko. Če pa vam doma kje zaprašeno ležijo primerne stvari pa ni take škode.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Blue

Blue


Število prispevkov : 317
Join date : 11/08/2009
Age : 29
Kraj : Ljubljana

Doma narejena kletka iz lesa - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Doma narejena kletka iz lesa   Doma narejena kletka iz lesa - Page 3 Icon_minitimeNed Avg 30, 2009 9:56 am

Embarassed
Em jst mislim dolžino pod globino..
Nazaj na vrh Go down
AtLanT!da

AtLanT!da


Število prispevkov : 726
Join date : 14/01/2009
Age : 33
Kraj : Ljubljana

Doma narejena kletka iz lesa - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Doma narejena kletka iz lesa   Doma narejena kletka iz lesa - Page 3 Icon_minitimeNed Avg 30, 2009 10:56 am

kaj? Js sm mal zmedena xD Rolling Eyes Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Doma narejena kletka iz lesa - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Doma narejena kletka iz lesa   Doma narejena kletka iz lesa - Page 3 Icon_minitimeNed Avg 30, 2009 4:51 pm

Kako pa narediš dolžino POD globino? What a Face What a Face

:
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Blue

Blue


Število prispevkov : 317
Join date : 11/08/2009
Age : 29
Kraj : Ljubljana

Doma narejena kletka iz lesa - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Doma narejena kletka iz lesa   Doma narejena kletka iz lesa - Page 3 Icon_minitimeNed Avg 30, 2009 5:09 pm

Nes je napisal/a:
Kaj pa če jo obrneš tako, da dolžina postane višina?
In potem poličke, če so fiksno notri namontirane, odžagaš na polovico?
Potem bi se še vedno lahko sprehajale po dnu kletke, na ostankih od poličke se da pa krasno uredit plezalne površine.
Tole mislš širino?
Joj kva jst mutm neki. confused xD
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Doma narejena kletka iz lesa - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Doma narejena kletka iz lesa   Doma narejena kletka iz lesa - Page 3 Icon_minitimeNed Avg 30, 2009 5:16 pm

Blue je napisal/a:
Ups sm se mau zmotla pri merah..
širina je 57, višina 84,5 , dolžina 30,5 . Je za dolžino premalo ne? Neutral



haha, mogla sem si prav skico narisat Smile
No, moj predlog je bil da tisto stranico, ki je najdaljša položiš na tla (in tako postane dolžina). In najkrajša stranica avtomatično postane višina

Eh, če se le da kupi kletko pa bo mir Smile
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
taii aiko

taii aiko


Število prispevkov : 138
Join date : 03/09/2009
Age : 36
Kraj : Okolica Celja

Doma narejena kletka iz lesa - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Doma narejena kletka iz lesa   Doma narejena kletka iz lesa - Page 3 Icon_minitimeSob Sep 05, 2009 4:49 pm

Rabim pomoč!

Zbiram predloge kako iz tega Doma narejena kletka iz lesa - Page 3 Dsc01143 naredit kletko? Smile
Nazaj na vrh Go down
http://monika-b.webs.com/
Lee

Lee


Število prispevkov : 660
Join date : 12/05/2009
Age : 28
Kraj : Britof, Kranj

Doma narejena kletka iz lesa - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Doma narejena kletka iz lesa   Doma narejena kletka iz lesa - Page 3 Icon_minitimeSob Sep 05, 2009 5:31 pm

Taii Aiko je napisal/a:
Rabim pomoč!

Zbiram predloge kako iz tega Doma narejena kletka iz lesa - Page 3 Dsc01143 naredit kletko? Smile

am ja najbolš da ket naročiš ppo merah da ti nardijo mrežo, alpa kup neko bolj trdno mrežo in nekak skupi dej da bo pasal na podstavk..
Nazaj na vrh Go down
taii aiko

taii aiko


Število prispevkov : 138
Join date : 03/09/2009
Age : 36
Kraj : Okolica Celja

Doma narejena kletka iz lesa - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Doma narejena kletka iz lesa   Doma narejena kletka iz lesa - Page 3 Icon_minitimeSob Sep 05, 2009 5:34 pm

MetalGirl je napisal/a:
Taii Aiko je napisal/a:
Rabim pomoč!

Zbiram predloge kako iz tega Doma narejena kletka iz lesa - Page 3 Dsc01143 naredit kletko? Smile

am ja najbolš da ket naročiš ppo merah da ti nardijo mrežo, alpa kup neko bolj trdno mrežo in nekak skupi dej da bo pasal na podstavk..

Amm...mam že use zmerjeno, mrežo ogledano, samo kupit jo še morem...nekak pa ne pridem do ideje kako mrežo fiksirat na ta podstavk Suspect
Nazaj na vrh Go down
http://monika-b.webs.com/
Lee

Lee


Število prispevkov : 660
Join date : 12/05/2009
Age : 28
Kraj : Britof, Kranj

Doma narejena kletka iz lesa - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Doma narejena kletka iz lesa   Doma narejena kletka iz lesa - Page 3 Icon_minitimeSob Sep 05, 2009 5:37 pm

Taii Aiko je napisal/a:
MetalGirl je napisal/a:
Taii Aiko je napisal/a:
Rabim pomoč!

Zbiram predloge kako iz tega Doma narejena kletka iz lesa - Page 3 Dsc01143 naredit kletko? Smile

am ja najbolš da ket naročiš ppo merah da ti nardijo mrežo, alpa kup neko bolj trdno mrežo in nekak skupi dej da bo pasal na podstavk..

Amm...mam že use zmerjeno, mrežo ogledano, samo kupit jo še morem...nekak pa ne pridem do ideje kako mrežo fiksirat na ta podstavk Suspect

am ja probej iz ene bol močne žice oblikovat nekak tko da se zatakne...aweš tko kt je pr kletkah ki jih kupiš...drugač pa jst sm mela plastični te ročici pa sta mi jo zgrizla...tako da zdej mreža samo stoji na podstavku, pa je ne moreta dvignt alpa karkol....samo k jo premikaš morš pač merkat da ne dvigneš samo mreže
Nazaj na vrh Go down
taii aiko

taii aiko


Število prispevkov : 138
Join date : 03/09/2009
Age : 36
Kraj : Okolica Celja

Doma narejena kletka iz lesa - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Doma narejena kletka iz lesa   Doma narejena kletka iz lesa - Page 3 Icon_minitimeSob Sep 05, 2009 5:43 pm

MetalGirl je napisal/a:
am ja probej iz ene bol močne žice oblikovat nekak tko da se zatakne...aweš tko kt je pr kletkah ki jih kupiš...drugač pa jst sm mela plastični te ročici pa sta mi jo zgrizla...tako da zdej mreža samo stoji na podstavku, pa je ne moreta dvignt alpa karkol....samo k jo premikaš morš pač merkat da ne dvigneš samo mreže

Hmm...good point, tenks. To bo še zabavno ja...ko bodo živci šli, ko mreža ne bo ubogala pa stala tko kot bi mogla Laughing lol!
Nazaj na vrh Go down
http://monika-b.webs.com/
Lee

Lee


Število prispevkov : 660
Join date : 12/05/2009
Age : 28
Kraj : Britof, Kranj

Doma narejena kletka iz lesa - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Doma narejena kletka iz lesa   Doma narejena kletka iz lesa - Page 3 Icon_minitimeSob Sep 05, 2009 5:45 pm

Taii Aiko je napisal/a:
MetalGirl je napisal/a:
am ja probej iz ene bol močne žice oblikovat nekak tko da se zatakne...aweš tko kt je pr kletkah ki jih kupiš...drugač pa jst sm mela plastični te ročici pa sta mi jo zgrizla...tako da zdej mreža samo stoji na podstavku, pa je ne moreta dvignt alpa karkol....samo k jo premikaš morš pač merkat da ne dvigneš samo mreže

Hmm...good point, tenks. To bo še zabavno ja...ko bodo živci šli, ko mreža ne bo ubogala pa stala tko kot bi mogla Laughing lol!

hehe sej boš povedala kk ti bo ratal Very Happy
Nazaj na vrh Go down
bolha

bolha


Število prispevkov : 282
Join date : 27/01/2009
Age : 32
Kraj : Izola

Doma narejena kletka iz lesa - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Doma narejena kletka iz lesa   Doma narejena kletka iz lesa - Page 3 Icon_minitimeSob Sep 05, 2009 6:51 pm

hm.. predlagam da najprej 'zasvasaš' skupaj ogrosje iz malo debelejše pa bolj trdne žice in potem okoli 'oviješ' mrežo? kot tiste kocke pa kvadri iz osnovne šole..
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Doma narejena kletka iz lesa - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Doma narejena kletka iz lesa   Doma narejena kletka iz lesa - Page 3 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Doma narejena kletka iz lesa
Nazaj na vrh 
Stran 3 od 5Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Doma izdelana kletka iz leskovih vej
» Doma pripravljeni briketi
» Mici končno doma :)
» kletka za buckota
» Omara = kletka.

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Življenjsko okolje-
Pojdi na: