Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Doma pripravljeni briketi

Go down 
4 posters
AvtorSporočilo
Fabio




Število prispevkov : 43
Join date : 30/04/2012
Age : 27
Kraj : Murska Sobota

Doma pripravljeni briketi Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Doma pripravljeni briketi   Doma pripravljeni briketi Icon_minitimePon Apr 30, 2012 2:05 pm

Ko sem malo prebirala teme, sem opazila, da nekatere podgane puščajo določene sestavine v domači mešanici hrane. In ker sem trenutno v polnih pripravah na sprejem nove članice sem malo razmišljala kako bi lahko preprečila, da bi moja bejba puščala hrano. Prišla sem na idejo, da bi zmlela sestavine, ki so tukaj na forumu priporočene za mešanico oz. na nek način obvezne za zdravje podgan. V to ''moko'' bi potem zmešala jajca, olivno olje in vodo. Iz te mase bi potem oblikovala briketke in jih spekla. Sedaj me pa zanima vaše mnenje, ker jaz sem še zelo zelena na tem področju... blush
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Doma pripravljeni briketi Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Doma pripravljeni briketi   Doma pripravljeni briketi Icon_minitimePon Apr 30, 2012 2:17 pm

Jaz sem tudi razmišljala, da bi naredila kaj na to temo (čeprav moji pojejo vse iz mešanice, ampak ker jih je več, verjetno ne pojejo vsi enako vsega...), samo ne vem, koliko časa bi potem te briketi "držali". Pa oblikovanje briketov bi bilo najbrž manjši problem, ampak po mojem je za probat Smile
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Fabio




Število prispevkov : 43
Join date : 30/04/2012
Age : 27
Kraj : Murska Sobota

Doma pripravljeni briketi Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Doma pripravljeni briketi   Doma pripravljeni briketi Icon_minitimePon Apr 30, 2012 2:26 pm

No, jaz sem se kar spravila zraven in eno maso naredila Very Happy Če bi res doma pripravljala brikete, bi jih pekla enkrat tedensko, da bi bili vsaj približno sveži čez ves teden. Z oblikovanjem pa je res eno veliko packanje, ker je masa zeeelo lepljiva jezik
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Doma pripravljeni briketi Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Doma pripravljeni briketi   Doma pripravljeni briketi Icon_minitimePon Apr 30, 2012 2:34 pm

Poročaj potem, kaj je ratalo Very Happy
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Fabio




Število prispevkov : 43
Join date : 30/04/2012
Age : 27
Kraj : Murska Sobota

Doma pripravljeni briketi Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Doma pripravljeni briketi   Doma pripravljeni briketi Icon_minitimePon Apr 30, 2012 3:04 pm

Nastali so bolj piškotki kot prav briketi. No, jaz sem naredila takole:
2 merici
polnovrednega riža
1 merica
polnovredne pšenične moke
pirine moke
pšeničnih otrobov
ovsenih kosmičev
rženih kosmičev
praženih sojinih kosmičev
ajde
prosa
Vse zgoraj našteto sem zmlela skupaj, da je nastala ''moka''. V eni večji posodi sem dodala eno jajce(delala sem z zelo majhnimi količinami, tako da je bilo eno jajce dovolj), olivno olje ter mešanico semen za peko kruha(lanena, sezamova, sončnična in bučna semena) in vodo ter vse skupaj dobro pregnetla(PACKARIJAA veselje ). Oblikovala sem takšne majhne krogce s premerom 4 centimetre in debeline 0.5 centimetra(ŠE VEČJA packarija). Pečico sem segrela na 180°C in tele zmazke pekla pol ure. Glede na to kako fino je dišalo in da so vse sestavine namenjene prehrani ljudi sem en piškot pojedla in izkazalo se je, da je to super okusna zadeva blush Kako bi bilo pa podganicam všeč pa nevem, ker jih nažalost (ŠE) nimam O.O
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Doma pripravljeni briketi Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Doma pripravljeni briketi   Doma pripravljeni briketi Icon_minitimeSre Maj 02, 2012 12:13 pm

Krasna ideja, edino jajc jaz ne bi dajala zraven. In celotna receptura ima preveč beljakovin, drugače pa boing

Ni treba oblikovat nobenih briketov, enostavno razvaljaš na kvadrat in ko je spečeno, samo nalomiš na kose.
Ali pa v obliki piškotov, to tudi gre.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Fluffs




Število prispevkov : 6
Join date : 02/05/2012
Age : 24

Doma pripravljeni briketi Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Doma pripravljeni briketi   Doma pripravljeni briketi Icon_minitimeSre Maj 02, 2012 12:24 pm

A imaš že podgano? Je kdo že probal to mešanico na podgani Razz ?
Nazaj na vrh Go down
Fabio




Število prispevkov : 43
Join date : 30/04/2012
Age : 27
Kraj : Murska Sobota

Doma pripravljeni briketi Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Doma pripravljeni briketi   Doma pripravljeni briketi Icon_minitimeSre Maj 02, 2012 3:57 pm

Nes je napisal/a:
Krasna ideja, edino jajc jaz ne bi dajala zraven. In celotna receptura ima preveč beljakovin, drugače pa boing


Kaj pa naj razen jajc izključim iz mešanice, da zmanjšam vsebnost beljakovin?

Fluffs je napisal/a:
A imaš že podgano? Je kdo že probal to mešanico na podgani Razz ?

Nimam je še, trenutno čakam na kakšno ''forumaško'' leglo, če pa do junija ne bo nihče imel mladičev pa bo treba v kakšno trgovino pogledat... O.O

Nazaj na vrh Go down
Fluffs




Število prispevkov : 6
Join date : 02/05/2012
Age : 24

Doma pripravljeni briketi Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Doma pripravljeni briketi   Doma pripravljeni briketi Icon_minitimeSre Maj 02, 2012 4:34 pm

Če se ne motim moraš izključiti nekaj žitaric (semen..) huh

Pa zelloooooooo veliko sreče s podganico!!!! wave
Nazaj na vrh Go down
Fluffs




Število prispevkov : 6
Join date : 02/05/2012
Age : 24

Doma pripravljeni briketi Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Doma pripravljeni briketi   Doma pripravljeni briketi Icon_minitimeSre Maj 02, 2012 4:37 pm

Jaz ne smem imeti podgane O.O . Moji starši pač jok . Podgan ne marajo ker jim je ime podgana, pa ker gledajo nanje iz zgodovine (kuga) uboge podgance pa sploh niso bile nč krive Sad če že bolhe.
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Doma pripravljeni briketi Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Doma pripravljeni briketi   Doma pripravljeni briketi Icon_minitimeSre Maj 02, 2012 9:26 pm

Lejla je napisal/a:

Kaj pa naj razen jajc izključim iz mešanice, da zmanjšam vsebnost beljakovin?

Tule sem objavila, koliko česa dam jaz v svojo mešanico, če kaj pomaga: https://podgane.slovenianforum.com/t299p105-domaca-mesanica-hrane
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Sponsored content





Doma pripravljeni briketi Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Doma pripravljeni briketi   Doma pripravljeni briketi Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Doma pripravljeni briketi
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Stelje: žagovina, slama, papir ...
» 2 podganici pripravljeni za oddajo takoj
» briketi za mačke - ja ali ne?
» Mici končno doma :)
» Doma izdelana kletka iz leskovih vej

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Prehrana-
Pojdi na: