Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Doma narejena kletka iz lesa

Go down 
+23
Felid
Skinny
talupu
yuni1988
zverina
mashikaa
podgANA
taii aiko
lenka
AtLanT!da
Nes
bolha
Blue
Lorix
Lee
Eva
Olivija
sreda_
_panter_
Dejan
Sonii
Fiamma
mamaF
27 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AvtorSporočilo
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Doma narejena kletka iz lesa - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Doma narejena kletka iz lesa   Doma narejena kletka iz lesa - Page 4 Icon_minitimeSob Sep 12, 2009 9:27 am

Evo, še slikice moje kletke, če smem Razz

Mreža: 17 €. Narejena je iz kovinskega okvirja (cca. 10 €), stranske in zadnja stranica iz aluminija, od zunaj je oblečena v ostanke laminata v imitiaciji bukve, poličke so lesene in snemljive. Bogi stari ata je vložil 45 delovnih ur in me obvestil, da je to zadnjič, da sem ga kaj takega nasrala. Very Happy Very Happy
mere 111X 80 X 40
Doma narejena kletka iz lesa - Page 4 Dsc01064

Doma narejena kletka iz lesa - Page 4 Dsc01065


Igračke so narejene doma.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
taii aiko

taii aiko


Število prispevkov : 138
Join date : 03/09/2009
Age : 36
Kraj : Okolica Celja

Doma narejena kletka iz lesa - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Doma narejena kletka iz lesa   Doma narejena kletka iz lesa - Page 4 Icon_minitimeSob Sep 12, 2009 12:29 pm

Nes, lepa kletka Wink
Nazaj na vrh Go down
http://monika-b.webs.com/
podgANA

podgANA


Število prispevkov : 92
Join date : 11/08/2009
Age : 41
Kraj : Ljubljana

Doma narejena kletka iz lesa - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Doma narejena kletka iz lesa   Doma narejena kletka iz lesa - Page 4 Icon_minitimeSob Sep 12, 2009 12:54 pm

Kletka je super Nes. Ata pa kr potolaž, pa mu povej da je pohvaljen Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

Doma narejena kletka iz lesa - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Doma narejena kletka iz lesa   Doma narejena kletka iz lesa - Page 4 Icon_minitimeSob Sep 12, 2009 1:27 pm

Tole je pa super res. Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Doma narejena kletka iz lesa - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Doma narejena kletka iz lesa   Doma narejena kletka iz lesa - Page 4 Icon_minitimeSob Sep 12, 2009 1:48 pm

Hvala lepa Embarassed

Mogoče bi odprli novo temo, nekaj v stilu Pokaži svojo kletko?
Drugje na forumih sem že vidla in dost idej za igrače pobrala tam (npr. otroške hlače kot tunel za dostop na višje police, kot spalko imam kuhinjsko rokavico).

Pa fajn je videt, kako so kaj drugi iznajdljivi pri opremljanju.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
mamaF

mamaF


Število prispevkov : 519
Join date : 13/01/2009
Age : 52
Kraj : Komen

Doma narejena kletka iz lesa - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Doma narejena kletka iz lesa   Doma narejena kletka iz lesa - Page 4 Icon_minitimeSob Sep 12, 2009 9:18 pm

cheers Bravo, Nes, zakon kletka in notranja oprema! Atu pa posebne pohvale (če pomisliš, kako hitro človek zabije 45 ur na - recimo- obvoznici, pred TV, v vrsti pred blagajno ... ej to je totalno brez veze ... ampak zmontirat takole super kletko pa ne zna vsak! Vsaka minuta je vredna cheers bounce sunny )
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Doma narejena kletka iz lesa - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Doma narejena kletka iz lesa   Doma narejena kletka iz lesa - Page 4 Icon_minitimeNed Sep 13, 2009 9:35 am

Čudovita kletka!
Upam tudi, da je dovolj prelakirana, ker čene bo kaj kmalu začela smrdet.
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
bolha

bolha


Število prispevkov : 282
Join date : 27/01/2009
Age : 32
Kraj : Izola

Doma narejena kletka iz lesa - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Doma narejena kletka iz lesa   Doma narejena kletka iz lesa - Page 4 Icon_minitimeNed Sep 13, 2009 9:36 am

Zakon! Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Doma narejena kletka iz lesa - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Doma narejena kletka iz lesa   Doma narejena kletka iz lesa - Page 4 Icon_minitimeNed Sep 13, 2009 11:54 am

Hvala, hvala.

Notranja oprema ju pa sploh ne gane. Smile Po teh rešetkah se vesita, to je pa tudi vse. lol!
Pa taki dober namen sem mela z vsemi plezalnimi površinami. Ki so zdaj po novem glodalne površine. haha.

Ne znam zanimirat podgancev.



Fiamma je napisal/a:

Upam tudi, da je dovolj prelakirana, ker čene bo kaj kmalu začela smrdet.

Ermmm, kaj aluminij tudi veže nase smrad? menda ne. Poličke pa imajo prek linolej in brišem sproti.
V 80-ih procentih gresta v WC, je pa vse nareto tako, da se samo zamenja z novimi poličkami.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Eva

Eva


Število prispevkov : 356
Join date : 14/01/2009
Age : 33

Doma narejena kletka iz lesa - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Doma narejena kletka iz lesa   Doma narejena kletka iz lesa - Page 4 Icon_minitimePon Sep 14, 2009 12:48 pm

Huda kletka, ni kaj Smile
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Doma narejena kletka iz lesa - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Doma narejena kletka iz lesa   Doma narejena kletka iz lesa - Page 4 Icon_minitimePon Sep 14, 2009 1:03 pm

Kaj pa stene?
Ker tudi v stene se lahko vpije urin. Boš že vidla. Moj prijatelj je moral celo kletko zbrusit in je dal 5x lak čez...bomo vidli, če se bo obneslo. lol!
Ne, kovine kot js vem ne vpijajo urina, sicer je poveini iz lesa, ali se motim?
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Doma narejena kletka iz lesa - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Doma narejena kletka iz lesa   Doma narejena kletka iz lesa - Page 4 Icon_minitimePon Sep 14, 2009 3:10 pm

Fiamma je napisal/a:

sicer je poveini iz lesa, ali se motim?

aha, motiš se Razz Je kovinska, samo od zunaj je prekrita z lesnim laminatom, da lepše zgleda pa malo izolacije je.
Poličke se bojo pa zamenjale takoj, ko najdem take kose trde plastike.
Cele dneve dežuram zraven, da ujamem vsak bobek, ker skušam črno podgano naučit wc uporablat. Ta drugi zna pa sam od sebe (kako je to možno ne razumem Smile )
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Doma narejena kletka iz lesa - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Doma narejena kletka iz lesa   Doma narejena kletka iz lesa - Page 4 Icon_minitimePon Sep 14, 2009 3:26 pm

No torej je super Smile
Js bi tudi imela kovinsko doma narejeno... a maš slučajno načrte oz iz kakšnih materialov je narejena? In kje si dobila material?
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Doma narejena kletka iz lesa - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Doma narejena kletka iz lesa   Doma narejena kletka iz lesa - Page 4 Icon_minitimePon Sep 14, 2009 3:40 pm

Fiamma je napisal/a:
No torej je super Smile
Js bi tudi imela kovinsko doma narejeno... a maš slučajno načrte oz iz kakšnih materialov je narejena? In kje si dobila material?

Ni načrtov, zato se je pa tak dolgo matral ata z njo,ker je na pamet delo vse, revež.

Ta ''pleh'' je ful poceni, pa še pocinkan je (ne bo rje, baje). Cinkarna Celje, če se ne motim. Za kar veliko balo je dal 17 €, mislim da vsaj 3 tekoče metre. Mreža je iz Živexa, stane nekje 13 €/kvdr. meter.
Kovinsko ogrodje pa je iz gradbenih ostankov, ki nam ležijo v delavnici.

Ata je bil privatnik s svojih časih, pa ma fuuuul orodja in materialov itd.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Doma narejena kletka iz lesa - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Doma narejena kletka iz lesa   Doma narejena kletka iz lesa - Page 4 Icon_minitimePon Sep 14, 2009 4:11 pm

Uhh, fajn to Smile
Če me piči, si bom tudi jaz naredila tako kletko. Čene prej, pa kasneje Smile
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Doma narejena kletka iz lesa - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Doma narejena kletka iz lesa   Doma narejena kletka iz lesa - Page 4 Icon_minitimePet Nov 06, 2009 8:16 pm

Ko sem videla to temo o doma narejeni kletki sem si takoj rekla,da jo moram še jaz imet, ker sem razmišljala da bi kupila še eno podgano in tudi Nani je prerasla svojo kletko..
Pa sva se s fantom lepo dol vsedla in ker je arhitekt, sva skupaj naredila načrt kletke. Kakšne in kje bi bile poličke pa lojtrce in tako naprej.. Potem sva klicala mojga fotra in ga lepo prosila, če si lahko vzame čas in naredi kletko.
Takoj se je lotil in čez 3 dni je bila že narejena. S fantom sva morala še malo pošmirglat les, ker je bil hrapov od laka oz. barve za zaščito in fant je naredil še lojtrce in mostiček..

Tako pa izgleda končna izdelava..

Doma narejena kletka iz lesa - Page 4 Imgp1493.th

Doma narejena kletka iz lesa - Page 4 Imgp1490v.th

Doma narejena kletka iz lesa - Page 4 Imgp1492r.th

Doma narejena kletka iz lesa - Page 4 Imgp1491s.th


Sicer še morava naredit hišico pa Zgoraj en viseč počivalnik...pa mogoče še kaj..Ampak najpomembnejše je že narejeno. Nov dom!
Nazaj na vrh Go down
bolha

bolha


Število prispevkov : 282
Join date : 27/01/2009
Age : 32
Kraj : Izola

Doma narejena kletka iz lesa - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Doma narejena kletka iz lesa   Doma narejena kletka iz lesa - Page 4 Icon_minitimePet Nov 06, 2009 8:47 pm

Uau, ful mi je všeč! Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Doma narejena kletka iz lesa - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Doma narejena kletka iz lesa   Doma narejena kletka iz lesa - Page 4 Icon_minitimePet Nov 06, 2009 8:48 pm

OOO, mashikaa, pohvale projektantu in izvajalcu. Zelo dodelana,lepo izdelana in načrtovana kletka.

S katerim lakom je pa polakirana?
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Doma narejena kletka iz lesa - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Doma narejena kletka iz lesa   Doma narejena kletka iz lesa - Page 4 Icon_minitimePet Nov 06, 2009 10:15 pm

Hvaalaaaa:)

Nevem..fotr je pobarvou z eno barvo za zaščito..tok da les ne zgnije če se recimo voda polije al pa če pač podgane lulajo..Smile Zdej sam nevem kaj nej dam notr.. ponavad mam žaganje sam sm prebrala da to ni dobr za podgane?Nevem...
Nazaj na vrh Go down
bolha

bolha


Število prispevkov : 282
Join date : 27/01/2009
Age : 32
Kraj : Izola

Doma narejena kletka iz lesa - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Doma narejena kletka iz lesa   Doma narejena kletka iz lesa - Page 4 Icon_minitimeSob Nov 07, 2009 8:02 am

Amm tisti leseni briketi v obliki valja so v redu.. ampak znajo bit dragi, tako da ti priporočam da malo pobrskaš po kakšnem Obiju pri tistih briketih za kurjavo, je isto Smile
Aja pa na poličke bi blo priporočljivo nekako montirat kakšne krpice al pa magari kose starega tepiha pa to potem sproti menjavaš in opereš, ker se urin zažre v les.. baje tudi če daš 2 sloja laka za čolne gor Shocked in potem bo začelo smrdet in bi blo škoda tako lepe kletke..
Nazaj na vrh Go down
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

Doma narejena kletka iz lesa - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Doma narejena kletka iz lesa   Doma narejena kletka iz lesa - Page 4 Icon_minitimeSob Nov 07, 2009 10:23 am

Ja lesni briketi so kar po 12€. =/
So pa koruzni briketi cenejši samo ne vem točne cene trenutno.
Žaganje naj pa nebi škodovalo. Če pa začne podgana kihat, ji pa pač žaganje zamenjaš z briketi.
Nazaj na vrh Go down
Blue

Blue


Število prispevkov : 317
Join date : 11/08/2009
Age : 29
Kraj : Ljubljana

Doma narejena kletka iz lesa - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Doma narejena kletka iz lesa   Doma narejena kletka iz lesa - Page 4 Icon_minitimeSob Nov 07, 2009 10:41 am

Sonii je napisal/a:
Ja lesni briketi so kar po 12€. =/
So pa koruzni briketi cenejši samo ne vem točne cene trenutno.
Žaganje naj pa nebi škodovalo. Če pa začne podgana kihat, ji pa pač žaganje zamenjaš z briketi.
Jaz dam za koruzne brikete 7€ .
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Doma narejena kletka iz lesa - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Doma narejena kletka iz lesa   Doma narejena kletka iz lesa - Page 4 Icon_minitimeSob Nov 07, 2009 11:37 am

mashikaa je napisal/a:
Hvaalaaaa:)

Nevem..fotr je pobarvou z eno barvo za zaščito..tok da les ne zgnije če se recimo voda polije al pa če pač podgane lulajo..Smile Zdej sam nevem kaj nej dam notr.. ponavad mam žaganje sam sm prebrala da to ni dobr za podgane?Nevem...


Za žaganje je treba pazit, da ni iz kakih iglavcev (cedra, bor .. itd.) in če ne piše na embalaži, je boljše da ne vzameš oz. najdeš takšno žagovino, kjer je napisana vrsta lesa.

Aja, a imaš kaj proti, če si natisnem slikico kletke pa dam doma pokazat, kako notranjosti bi imela? Nočem v težave zaradi kraje intelektualne lastnine Razz
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Doma narejena kletka iz lesa - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Doma narejena kletka iz lesa   Doma narejena kletka iz lesa - Page 4 Icon_minitimeSob Nov 07, 2009 1:34 pm

Hmmm..Jah nevem:) To bi pa mogla fanta vprašat, ker je to njegov načrt. Nebi imela proti, če bi naredila kaj podobnega..Samo ne naredi enake! Smile Jah jaz imam žaganje domače..
Ko je kakšen kaj delal doma in mi je dal celo tavelko vrečo za smeti žaganja..Drugače sem pa žaganje kupila tudi v trgovini.Vsake toliko časa opazim,da kiha ampak nisem vedela da je to zaradi žaganja..U bistvu tako je videti kot da bi se ji kolcalo ful hitro..Smile Fotr je reku,da to nebo nič razžrlo ali pa zgnilo ker je močna barva..
Nevem no! Drugače se bom pa pozanimala za te brikate al kaj že..Samo moja ima rada žaganje,ker si ga prav nosi v hišico pa koplje..
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Doma narejena kletka iz lesa - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Doma narejena kletka iz lesa   Doma narejena kletka iz lesa - Page 4 Icon_minitimeSob Nov 07, 2009 2:15 pm

mashikaa je napisal/a:
Hmmm..Jah nevem:) To bi pa mogla fanta vprašat, ker je to njegov načrt. Nebi imela proti, če bi naredila kaj podobnega..Samo ne naredi enake! Smile Jah jaz imam žaganje domače..
Ko je kakšen kaj delal doma in mi je dal celo tavelko vrečo za smeti žaganja..Drugače sem pa žaganje kupila tudi v trgovini.Vsake toliko časa opazim,da kiha ampak nisem vedela da je to zaradi žaganja..U bistvu tako je videti kot da bi se ji kolcalo ful hitro..Smile Fotr je reku,da to nebo nič razžrlo ali pa zgnilo ker je močna barva..
Nevem no! Drugače se bom pa pozanimala za te brikate al kaj že..Samo moja ima rada žaganje,ker si ga prav nosi v hišico pa koplje..


Kletko že imam, edino notranjo dekoracijo bi posnemala Razz mi je všeč razporeditev.

No, samo v razmislek - tale žagovina ji lahko kar precej skrajša življenjsko dobo. Ta ''domača'' je ponavadi preveč fina in jim draži dihalni sistem 100/uro. Živalca trpi s tem. Aja, pa še v tej žagovini so lahko kašni žužki, bakterije, virusi .. ki znajo bit strupeni. Bor, cedra in drugi iglavci pa vsebujejo smolo, ki je strupena za vse glodalce. In to zelo strupena.
Draženje dihal vodi v pljučnico, ali pa vsaj manjše prehlade, ki naredijo brazgotine na pljučih in na koncu podgana zaradi tega še prej pogine.

Tako da leeepo prosim, če razmisliš o nabavi varnega nastilja za svoje podganice.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Sponsored content





Doma narejena kletka iz lesa - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Doma narejena kletka iz lesa   Doma narejena kletka iz lesa - Page 4 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Doma narejena kletka iz lesa
Nazaj na vrh 
Stran 4 od 5Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Doma izdelana kletka iz leskovih vej
» Slike naših kletk
» Mici končno doma :)
» Omara = kletka.
» kletka za buckota

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Življenjsko okolje-
Pojdi na: