Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Kihanje podgan

Go down 
+49
Nusa*
nelli.chio
Klarchy*
m4jz0r
Lee
Skinny
Pamy
pipsi
Puppy
lucija makari
milva
Muha
halibel
Grass
ines.
Blue
Megaschmts
choo
ZionRoad
mamaF
zverina
fate
ziuua_
sonja256
Juni
me&Pek
Rat
Nina15
mashikaa
Sonii
Cath
sismisek
Tahun
Sandrca
podgANA
lenka
Nes
Jasmina
Lilu.
bolha
sreda_
METALLKA
Olivija
AtLanT!da
Fiamma
Katarina
Eva
elanor
Piipsy
53 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AvtorSporočilo
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Kihanje podgan - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 5 Icon_minitimeSob Sep 18, 2010 11:45 am

Antibiotik dobijo, ne tablete Wink Če si vidla kri, nekej sigurno ni v redu in najbrž ni samo malenkost. Jaz svetujem veterinarja, če maš možnost pejt na veterinarsko fakulteto oz. v Grosuplje (ne vem točno, kako se reče tisti ambulanti), kjer se spoznajo na glodalce. Pa ne predolgo čakat...
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Kihanje podgan - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 5 Icon_minitimeSob Sep 18, 2010 11:50 am

Sicer sem že 10000000000 X govorila, da je mikoplazmoza glavni povzročitel smrti podgan,
pa povem še enkrat.

Pri podganah ti ''prehladi'' niso nikoli malenkost. So resna bolezenska znamenja povečenga
števila bakterije miko.
In tisto ni kri, temveč porfirin.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
ZionRoad

ZionRoad


Število prispevkov : 36
Join date : 30/07/2010
Age : 29

Kihanje podgan - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 5 Icon_minitimeSob Sep 18, 2010 11:57 am

Se opravičujem, nisem vedela. Samo res ne kaže nobenih znamenj. Niti kiha ne. Samo to sem opazila in zato skelpam, da nekaj ni vredu. Lahko vprašam kaj naj naredim? Počakala bom do jutri, če bo spet kakšna sled, danes sem vse pobrisala. V ponedeljek bom klicala veterinarja.
Kako hiro lahko umre, saj ne bo umrla čez noč???? Zdej sem pa v paniki Sad
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Kihanje podgan - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 5 Icon_minitimeSob Sep 18, 2010 12:05 pm

Eh, ne, tako hitro pa tudi ne gre.
Kaj sem te prestrašila? Smile

A ne kiha nič? Če ne kiha, potem ni sile.
Samo odkod je potem porfirin?
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Kihanje podgan - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 5 Icon_minitimeSob Sep 18, 2010 12:15 pm

Čez noč ne bo nič hudega, samo pazi, koliko poje. Možno, da je res nova hrana kriva, lahko je pa kej drugega. Ker če pa neha jest, grejo pa stvari kar hitro na slabše.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
ZionRoad

ZionRoad


Število prispevkov : 36
Join date : 30/07/2010
Age : 29

Kihanje podgan - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 5 Icon_minitimeNed Sep 19, 2010 3:19 pm

Nes je napisal/a:
Eh, ne, tako hitro pa tudi ne gre.
Kaj sem te prestrašila? Smile

A ne kiha nič? Če ne kiha, potem ni sile.
Samo odkod je potem porfirin?

Ne nič ne kiha...Ja malo si me pa res Smile
Meni tudi ni nič jasno od kod porfirin.
Včeraj sem šla prespat k prijateljici in sem mami naročila naj jo opazuje, pa je ni slišala kihkat. Tudi danes ni kihala. Sem pa opazila, da ima nad smrčkom malo rdeče, samo meli je bolj zgledalo kot prah od hrane kakor porifirin.
Sem k hrani dodala rjav riž, makarone, ribo pa je hitro šlo. Živahna je kod včasih (dolgo spi, saj čuje do 6ih zjutraj) zvečer pa je totalno hiperaktivna Very Happy
Če bom še opazila porfirin bom klicala veterinarja.
Nazaj na vrh Go down
Megaschmts




Število prispevkov : 5
Join date : 03/06/2010
Age : 34
Kraj : Lj/Selška dolina

Kihanje podgan - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 5 Icon_minitimePon Sep 20, 2010 11:35 am

Moj pikec ima pa neko čudno, čudno težavo. Na vsake toliko časa(recimo okoli dvakrat na dan) oddaja tak squeaky zvok. Mogoče bi temu rekel kihanje, mogoče pa tudi kolcanje. Bi mogoče kdo vedel, kaj bi to lahko bilo?
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Kihanje podgan - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 5 Icon_minitimePon Sep 20, 2010 2:44 pm

A je podganica sama? Ker moji včasih piskajo, ko se igrajo med sabo. Kihajo pa čisto potiho, nič ne squikajo zraven. Si težko predstavljam, kakšen zvok maš v mislih :S
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Megaschmts




Število prispevkov : 5
Join date : 03/06/2010
Age : 34
Kraj : Lj/Selška dolina

Kihanje podgan - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 5 Icon_minitimePon Sep 20, 2010 2:49 pm

Podganček ima družbo. In to piskanje ni tisto klasično, ko se zravsajo. Kot, da bi kolcal ali nekaj podobnega...
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Kihanje podgan - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 5 Icon_minitimePon Sep 20, 2010 3:39 pm

Mislim, da je tudi neko kolcanje sreče možno pri podganah.
Mogoče je to.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Blue

Blue


Število prispevkov : 317
Join date : 11/08/2009
Age : 29
Kraj : Ljubljana

Kihanje podgan - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 5 Icon_minitimePon Sep 20, 2010 3:42 pm

Ena moja to dela že nekaj časa... Jaz temu rečem kar kolcanje. To dela pa samo takrat ko se zbudi. Ne vem meni se ne zdi nekaj zelo hudega. Embarassed (:
Nazaj na vrh Go down
ZionRoad

ZionRoad


Število prispevkov : 36
Join date : 30/07/2010
Age : 29

Kihanje podgan - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 5 Icon_minitimePon Sep 20, 2010 5:35 pm

Jp tudi moja se oglaša, podobno ptičjemu čivkanju Very Happy
Glede kihanja še kar nič...malo prej smo se cartale, ne opazim nobene spremembe...čudno Question
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Kihanje podgan - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 5 Icon_minitimePon Sep 20, 2010 7:24 pm

ZionRoad je napisal/a:
Glede kihanja še kar nič...malo prej smo se cartale, ne opazim nobene spremembe...čudno Question

Po mojem najboljš, da pokličeš na VF. Mogoče ti bo znal pa veterinar po telefonu povedat, kaj pa kako Smile
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Kihanje podgan - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 5 Icon_minitimeTor Okt 19, 2010 12:38 pm

Torej, ker je Tamala še vedno kihala, smo se odpravili danes k veterinarju (in srečali Skinny Very Happy).

Vet mi je za vse tri predpisal antibiotike, je pa rekel tudi, da je lahko ta virus latentno prisoten v celem leglu, pa se potem samo pri nekaterih izrazi (v našem primeru pri Tamali). Kljub vsemu so zdaj vsi trije na antibiotikih za 14 dni, pa čez en teden moram sporočiti, če kaj delujejo. Če koga zanima: plačala sem 28€ za pregled in zdravilo za vse tri.

Antibiotike imam dvojne, dajem jim jih 1x na dan vsaki podgani posebej. Ker nimam trenutno nič jogurta doma, sem jim antibiotik kar vbrizgnila v gobček, pa se kar da, čeprav so se malo upirali. Najbolj posrečen je bil Samuel, ki mu okus očitno ni bil preveč všeč, in je zato pljunil ven neke prežvečene ostanke hrane, za katere sploh nisem vedela, da jih ima v gobcu Laughing
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Kihanje podgan - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 5 Icon_minitimeTor Okt 19, 2010 3:47 pm

Kater antibiotik ti je pa dal? Moji so meli enroxyl (upam, da sem prav napisala) in ga je blo treba dajat prve 3 dni na 12 ur, potem pa še en teden na 24 ur.

Sicer pa... če z jogurtom ne gre, probaj s čokolinom Very Happy Al pa po mojem bi kakršna koli kaša (al pa frutek, nomnomnom) delala. Je ful lažje, kot v gobček tlačit tisto šprico. Jaz sem samo enkrat probala, pa še takrat je šlo vse mimo :S
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Kihanje podgan - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 5 Icon_minitimeSre Okt 20, 2010 8:51 pm

Moji imajo dva, sumamed in marbocyl, oboje na 24 ur.

Brizga gre pa lahko mimo ja ... čeprav so smešni, ker si vse okoli gobčka poližejo, ko se čistijo, prej pa take 'bljak' face pokajo Very Happy
Nazaj na vrh Go down
ines.

ines.


Število prispevkov : 74
Join date : 14/08/2010
Age : 27
Kraj : Fužine,Ljubljana

Kihanje podgan - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 5 Icon_minitimeČet Okt 21, 2010 5:59 am

Moja Ellie tut malo kiha, ko spi. A to kaj sanja alpa kej pa da zraven pač malo kiha? Saj ni pogosto.
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Kihanje podgan - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 5 Icon_minitimeČet Okt 21, 2010 6:46 pm

Če ni pogosto, pomoje ni noben problem. Moji so res fejst kihali, ko so bli prehlajeni, Boo je bil čisto rdeč okrog noska in oči, Cookie pa tudi malo. Kihajo še vedno vsake tolko, ampak bistveno manj kot takrat, predvsem pa ni tistega rdečega izločka (ko vedno pozabim, kako se mu reče Embarassed ). Saj mi tudi kihamo včasih, pa ni nujno, da smo bolni Smile
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
ines.

ines.


Število prispevkov : 74
Join date : 14/08/2010
Age : 27
Kraj : Fužine,Ljubljana

Kihanje podgan - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 5 Icon_minitimeČet Okt 21, 2010 7:08 pm

Hehe vem. Laughing
Ampak sem se tako ustrašila ko je začela kihat ker sem slišala da je prijateljčina ganca poginila zaradi kihanja. :S Ampak je saj pomoje je vse v redu ker sploh ne kiha toliko Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Kihanje podgan - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 5 Icon_minitimeSob Okt 23, 2010 8:25 pm

A ima kdo kako idejo, kako dati podgani zdravilo, če ga tudi v jogurtu noče? Eno od zdravil, ki jih imajo moji prašiči, je namreč očitno zelo slabega okusa, saj ga niti v jogurtu ne želijo pojesti, medtem ko pa pri drugem zdravilu s tem ni problemov. Zaenkrat jim ga dajem z brizgo direkt v gobček, kar pa ne le, da je neprijetno zanje in zame, temveč ga tudi ne želijo požirati in tako vedno ogromno zdravila ostane na njihovih gobčkih. Sem jim poskusila masirati goltanec, da bi pogoltnili, pa se ni obneslo; tudi ko se čistijo, si zdravila ne zližejo s sebe, temveč se želijo na vsak način obrisati ob podlago. Nimam pojma, koliko od doze tako dejansko sploh pojedo.
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Kihanje podgan - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 5 Icon_minitimeSob Okt 23, 2010 8:48 pm

Kakšen pa imaš način doziranja v gobček? a takoj gobček zaprejo, ko prideš z brizgalko zraven ali kako?
Mogoče bi lahko v med dala, ampak zdaj, ko poznajo vonj znajo še kaj zavračat.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Kihanje podgan - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 5 Icon_minitimeSob Okt 23, 2010 11:05 pm

Ma ja, upirajo se, na vsak način poskušajo pobegnit in seveda ne odprejo gobčka, zato jim običajno jaz potegnem dol kotiček ust s prstom, da jim lahko vbrizgam zdravilo za zobe. Potem pa namesto, da bi požrli, se jim kar malo pocedi po gobčku oz. vidim, da jim kar 'leži' v ustih. Sem že tudi videla tamalo, da je kar pljunila vse skupaj ven, samo sem ji potem dala še in gledala, dokler ni vsaj malo pogoltnila.

Bom pa poskusila z medom, mogoče bo delovalo, ker ima toliko močnejši okus.
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Kihanje podgan - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 5 Icon_minitimeNed Okt 24, 2010 1:43 am

Boo je nekaj časa štrajkal in ni hotel z jogurtom jest, zato sem zmešala s čokolinom, pa je delalo.. Če ni hotel pojest, sem dala pač več čokolina (oz. v primeru jogurta pač več jogurta). Drugih stvari pa nisem probavala, ker so vedno pojedle ali z jogurtom, ali s čokolinom...
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Kihanje podgan - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 5 Icon_minitimeNed Okt 24, 2010 6:25 am

Ali pa olivno olje.
Moji imajo sicer rajši arganovo (beri: mi grizejo noge, če mi dišijo po negi z arganovim oljem) Very Happy
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Kihanje podgan - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 5 Icon_minitimeSre Okt 27, 2010 2:07 pm

Mnja, pri nas ne deluje nič. Algernona in Samuela še prepričam, za Tamalo se pa vidi, da mi še ne zaupa povsem, ali je pa tudi bolj boječka po naravi.

Je pa tako, da mi je danes vet rekel, da naj jim dajem zdravilo še en teden, potem bo pa to to. Tamala praktično ne kiha več. Smile Bi pa prosila vse, ki imate podganice iz legel od Takosa in Tortille, da ste pozorni na kihanje, da ugotovimo, če je slučajno genetskega vzroka ali ne. Jaz namreč ne vem več - mojedva nikoli nista toliko kihala kot Tamala, pa so vsi trije iz istega legla, ampak po drugi strani sta pa bila nekaj časa malo občutljiva na steljo, pa zdi se mi tudi, da sta začela spet malo kihati po prihodu Tamale.
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Kihanje podgan - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 5 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Kihanje podgan
Nazaj na vrh 
Stran 5 od 10Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» Kihanje podgan
» oglašanje podgan
» Vzgoja podgan
» Vsejedost podgan
» Dom išče podgan'ca

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Bolezni podgan in razne težave-
Pojdi na: