Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Kihanje podgan

Go down 
+49
Nusa*
nelli.chio
Klarchy*
m4jz0r
Lee
Skinny
Pamy
pipsi
Puppy
lucija makari
milva
Muha
halibel
Grass
ines.
Blue
Megaschmts
choo
ZionRoad
mamaF
zverina
fate
ziuua_
sonja256
Juni
me&Pek
Rat
Nina15
mashikaa
Sonii
Cath
sismisek
Tahun
Sandrca
podgANA
lenka
Nes
Jasmina
Lilu.
bolha
sreda_
METALLKA
Olivija
AtLanT!da
Fiamma
Katarina
Eva
elanor
Piipsy
53 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
AvtorSporočilo
LadyCy

LadyCy


Število prispevkov : 209
Join date : 04/04/2010
Age : 31
Kraj : Ptuj

Kihanje podgan - Page 10 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 10 Icon_minitimePet Jan 27, 2012 12:46 pm

Moja ima to genetsko. Zaradi nepazljivega parjenja...... doh
In je zdrava ko riba, čeprav kiha veselje
Nazaj na vrh Go down
Nusa*

Nusa*


Število prispevkov : 19
Join date : 08/09/2011
Age : 31

Kihanje podgan - Page 10 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 10 Icon_minitimePet Jan 27, 2012 9:11 pm

Meni pa je veterinar rekel, da če podgana kiha in ima izcedek to pomeni, da je nekaj narobe in ni zdrava. Vzrok pa je seveda lahko nepazljivo parjenje, samo mislim, da to ni zdrava žival.
Nazaj na vrh Go down
Noiser

Noiser


Število prispevkov : 3
Join date : 11/05/2012

Kihanje podgan - Page 10 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 10 Icon_minitimeNed Maj 13, 2012 9:44 pm

LP usm, sem nov na forumo:)
prijatelji so mi pred 3 dnevi za rojstni dan kupili podgano - Stanley/a
sma v fazi spoznavanja in se že kar dobro razumeva veselje
nasploh je zelo živahen, radoveden, zelo rad se sprehaja po mojih rokah, nogah.

zdaj pa k "problemu" ... spušča neke čudne zvoke, prebral sem vse na forumo vendar nisem našel pravega odgovora.
zanima me če je to zaradi stresa/veselja, nove stelje (prijatelji so mi kupili zraven žagovino od cedre, a sem prebral da se je ne sme uporabljati, zato sem mu čez vikend v kletko dal časopisni papir, ki ga kar obužuje:) ) ali je to kakšna bolezen...?

video: wwwYOUTUBEpikaCOM/watch?v=m7COoyBy0Y0 (prvih 7 dni ne morem objavlati linkov)
ps. zvokov ne spušča zmeraj, ampak občasno ter intenzivno, ko ga imam na roki je čisto tiho i nraziskuje...

hvala
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Kihanje podgan - Page 10 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 10 Icon_minitimePon Maj 14, 2012 10:41 am

Prvič slišim takle zvok :S Lahko bi bilo kihanje, kaj pa sicer kaj hrope ko diha? Po mojem bi bilo smiselno peljat veterinarju pokazat.
Pa kot podlago tudi časopisni papir ni najboljša ideja zaradi tiska, ti svetujem raje steljo iz koruznih storžev al pa konoplje. Sicer pa vse najboljše in čestitke za novo podganco Smile
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Noiser

Noiser


Število prispevkov : 3
Join date : 11/05/2012

Kihanje podgan - Page 10 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 10 Icon_minitimePon Maj 14, 2012 11:41 am

Drugače diha čisto tiho, tut smrček je normalen, ni nobenih izcedkov ipd. Le občasno spušča te zvoke, kolegica pravi da je njena tudi prvih 14 dni potem pa je nehala, tako da bom še malo počakal in videl če bo šlo kaj na slabše, ker drugače pa veliko jé, pije, raziskuje Cool
steljo sem pa že zamenjal, z žagovino od listavcev in mu ustreza, časopis je bil čez vikend ker trgovine niso bile odprte;)
Nazaj na vrh Go down
Beky&Pipa




Število prispevkov : 9
Join date : 22/05/2012
Age : 32
Kraj : Maribor okolica

Kihanje podgan - Page 10 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 10 Icon_minitimePet Maj 25, 2012 1:52 pm

Evo pa mam tut jaz eno malo podganico....no v glavnem imam jo od petka. Včeraj pa sem opazila da je začela kihat..res je da nima nikakršnega izcedka. Tudi "umiva" se zelo pogosto. Na oko ni videt da bi imela kakšne praske ali pa kaj po telesu...dlaka je še za enkrat lepa. No v glavnem kiha ko odprem kletko...ko pa zleze k meni pod majco in se namesti je ok. Res je da je še ne morem pregledati boljše ker se še ne pusti saj jo imam glih 4 dni.
No mogoče ni nič ampak je to moja prva podganica Smile

Aja pa še nekaj po kolikšnem času se ponavadi podganice navežejo na človeka? Saj vem da se moraš vsak dan z njo ukvarjat, in tudi se vedno ko pridem domov. Samo me pač zanima kak je blo pri vas Smile

Hvala lupček na bušček
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Kihanje podgan - Page 10 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 10 Icon_minitimePet Maj 25, 2012 9:46 pm

Lahko je problem v stelji, a slučajno uporabljaš žagovino?
Kolko traja, da se naveže, je pa odvisno od posamezne podgance. Preberi malo tole temo: https://podgane.slovenianforum.com/t65-kako-se-obnasati-z-novo-podganco
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Beky&Pipa




Število prispevkov : 9
Join date : 22/05/2012
Age : 32
Kraj : Maribor okolica

Kihanje podgan - Page 10 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 10 Icon_minitimeSob Maj 26, 2012 9:41 am

Hei, am ne ne uporabljam žagovine...sicer je bila tam ko sem jo kupila v žagovini. Sedaj pa uporabljam brikete, ker naj bi bili boljši, v kolikor sem se malo pozanimala preden sem jo vzela Smile No saj bom videla mogoče ji bom naslednjič za par dni "postlala" kar z časopisom pa da vidim če se kihanje umiri Smile

Hvala za tvoj odgovor Wink
Nazaj na vrh Go down
Puppy

Puppy


Število prispevkov : 288
Join date : 10/02/2011
Age : 30
Kraj : Kranj

Kihanje podgan - Page 10 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 10 Icon_minitimeSob Maj 26, 2012 11:12 am

Mogoče veš, iz katerega lesa so peleti?
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Kihanje podgan - Page 10 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 10 Icon_minitimeSob Maj 26, 2012 6:59 pm

Hm, načeloma te peleti ne bi smeli bit problem, ker ni veliko prahu v njih. Lahko je samo stres zaradi novega okolja, al pa vznemirjenost, al pa ji je lih kaj v nos padlo, pa kihne. To kihanje načeloma ni problem, če se dogaja vsake tolko, problem je, ko kihne večkrat zapovrstjo, brez prestanka, tistega pa ne moreš sfalit, ker lahko traja tudi kar nekaj sekund tako kihanje.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Beky&Pipa




Število prispevkov : 9
Join date : 22/05/2012
Age : 32
Kraj : Maribor okolica

Kihanje podgan - Page 10 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 10 Icon_minitimeSob Maj 26, 2012 8:46 pm

Hei, za tele ne vem, pa sem misla danes pogledat...pa fantov ati že skuril "vrečko" Smile bom pa se definitivno pozanimala kakšni so. Čeprav danes kihanja ni bilo slišati več, samo čohanje/umivanje. Smile pa še začela se je podit po kletki gor pa dol tak da mislim da ji nič ne manjka več Razz
Zdaj jo moram še samo nase navezat Razz hehe

Hvala za vašo/vajino pomoč rofl
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Kihanje podgan - Page 10 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 10 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Kihanje podgan
Nazaj na vrh 
Stran 10 od 10Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
 Similar topics
-
» Kihanje podgan
» oglašanje podgan
» Vzgoja podgan
» Vsejedost podgan
» Dom išče podgan'ca

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Bolezni podgan in razne težave-
Pojdi na: