Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Vzgoja podgan

Go down 
4 posters
AvtorSporočilo
mravlinc




Število prispevkov : 17
Join date : 27/06/2011
Age : 35
Kraj : Idrija

Vzgoja podgan Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Vzgoja podgan   Vzgoja podgan Icon_minitimeČet Jul 07, 2011 8:30 am

Evo lohk bi nardil temo, kjer bi delil razne nasvete oz. izkušnje kako naše lumpe vzgajat Very Happy S tem mislim kako jih naučit oz. še bolš če ste jih že naučil trikov, kako uporabljat wc, itd.

Recimo jaz sem svoji dve že skoraj povsem naučil, da opravljata potrebo v WC-ju. Vsakič ko očistim kletko prihranim nekaj kakcev Smile in jih dam v WC posodo. Je pa res, da je potrebno v obdobju ko jih to učiš večkrat očistit kletko. Da pač opazijo, da ni povsod vonj enak Smile

Zanima me pa, če ima kdo nasvet kako naučiti podganco, da nekam nesme? Jaz jih imam v dnevni sobi in mi hočeta pod kavč za vsako ceno! Ampak res na vsak način. Pod rob kavča sem dal rjuho, da ne moreta spodi in prav grebeta in vlečete vn rjuho. Res nočem da sta pod kavčem. Kako jih to odnavadim?
Nazaj na vrh Go down
Puppy

Puppy


Število prispevkov : 288
Join date : 10/02/2011
Age : 30
Kraj : Kranj

Vzgoja podgan Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Vzgoja podgan   Vzgoja podgan Icon_minitimePet Jul 08, 2011 4:25 pm

Take teme že obstajajo.
Tudi mojadva ob vsaki priložnosti smukneta pod kavč, nimam pojma, kako ju to odvadit, zato ju pač nimam spuščena v dnevni sobi.
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Vzgoja podgan Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Vzgoja podgan   Vzgoja podgan Icon_minitimePet Jul 08, 2011 5:23 pm

Zakaj sploh silite v odvajanje vedenja, ki je naravno in genetsko-nagonsko?
Brez veze, izguba časa.

Pustite podganam, naj bodo podgane.
za lepo vzgojenega ljubljančeka je treba razmišljat kaj v smeri zlatega prinašalca jezik jezik
Tam lahko vzgajate, da bo priden.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
mravlinc




Število prispevkov : 17
Join date : 27/06/2011
Age : 35
Kraj : Idrija

Vzgoja podgan Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Vzgoja podgan   Vzgoja podgan Icon_minitimePet Jul 08, 2011 9:07 pm

In kaj je naravnega oz. nagonskega pri tem da od vseh lukenj/skrivališč/zatočišč/temnih kotov smukne ravno pod kavč? Very Happy no sej ni važn...
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Vzgoja podgan Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Vzgoja podgan   Vzgoja podgan Icon_minitimePet Jul 08, 2011 10:04 pm

A je kavč edino možno skrivališče, ne?
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
mravlinc




Število prispevkov : 17
Join date : 27/06/2011
Age : 35
Kraj : Idrija

Vzgoja podgan Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Vzgoja podgan   Vzgoja podgan Icon_minitimeSob Jul 09, 2011 8:37 am

Ne sej lih to pravm Smile Ima police s knjigami, ki jih lohk doseže, ima odprto kletko recimo pa jo ne vleče notr Very Happy S tem da sem tisto mal prostora pod kavčem zaprl z rjuho in jo dejansko vleče in grebe ven Very Happy Nevem a ji kaj diši pod kavčem? Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Vzgoja podgan Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Vzgoja podgan   Vzgoja podgan Icon_minitimeSob Jul 09, 2011 10:23 am

Zaprt je iz vseh smeri in se počutijo varne bolj varne.
Rade se gužvajo, poskusi jih pokrit z eno veeeeeliko odejo - zelo rade ''rijejo'' potem spodaj.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
nelli.chio

nelli.chio


Število prispevkov : 93
Join date : 17/08/2011
Age : 27
Kraj : Celje

Vzgoja podgan Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Vzgoja podgan   Vzgoja podgan Icon_minitimeČet Avg 18, 2011 2:24 pm

mravlinc je napisal/a:
Evo lohk bi nardil temo, kjer bi delil razne nasvete oz. izkušnje kako naše lumpe vzgajat Very Happy S tem mislim kako jih naučit oz. še bolš če ste jih že naučil trikov, kako uporabljat wc, itd.

Recimo jaz sem svoji dve že skoraj povsem naučil, da opravljata potrebo v WC-ju. Vsakič ko očistim kletko prihranim nekaj kakcev Smile in jih dam v WC posodo. Je pa res, da je potrebno v obdobju ko jih to učiš večkrat očistit kletko. Da pač opazijo, da ni povsod vonj enak Smile

Zanima me pa, če ima kdo nasvet kako naučiti podganco, da nekam nesme? Jaz jih imam v dnevni sobi in mi hočeta pod kavč za vsako ceno! Ampak res na vsak način. Pod rob kavča sem dal rjuho, da ne moreta spodi in prav grebeta in vlečete vn rjuho. Res nočem da sta pod kavčem. Kako jih to odnavadim?

rada bi te uprašala kako natančno si naučiu svoje podgance da uporablajo WC, ker moja kaka usepousod po kletki in tut ko je spuščena usepousod kaka huh
Nazaj na vrh Go down
mravlinc




Število prispevkov : 17
Join date : 27/06/2011
Age : 35
Kraj : Idrija

Vzgoja podgan Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Vzgoja podgan   Vzgoja podgan Icon_minitimePet Avg 19, 2011 8:08 am

vsakič ko očistiš kletko daj nekaj drekcov Smile v tist kotiček, kjer želiš da opravljajo potrebo. jaz sem recimo kupil prav WC vendar se mi zdi povsem nekoristen (je zelo majhen). res pa je, da ko se tist kotiček takorekoč napolni, bodo opravljale potrebo tudi drugje. to se recimo zelo obnese ko jih imam spuščene. ponavadi kar same hočeje v kletko čez nekaj časa, ker pač vedo da tam lahko kakajo Smile če ti pa kje v sobi je pa najlažje, da tam postaviš WC (ampak res točno tam...pač primeš in jih premakneš v wc) in čez čas lahko wc tudi premakneš nekam drugam. podgane so zelo pametne živali. pač zavohajo, da je nek del kletke čist in tam ne bodo opravljale potrebe, če se le da. je pa res, da dokler sta bile mlajše jih tega nisem mogel naučiti (ampak res mlade Smile )
Nazaj na vrh Go down
nelli.chio

nelli.chio


Število prispevkov : 93
Join date : 17/08/2011
Age : 27
Kraj : Celje

Vzgoja podgan Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Vzgoja podgan   Vzgoja podgan Icon_minitimePet Avg 19, 2011 9:42 am

hvala Smile bom poskusila in bom napisala čez nekaj časa če je delovalo Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Vzgoja podgan Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Vzgoja podgan   Vzgoja podgan Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Vzgoja podgan
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Vedenje-
Pojdi na: