Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 ali bo moja podgana imela mladičke?

Go down 
+2
choo
Maja Koruza Tobak
6 posters
Pojdi na stran : 1, 2  Next
AvtorSporočilo
Maja Koruza Tobak

Maja Koruza Tobak


Število prispevkov : 16
Join date : 12/12/2011
Age : 29
Kraj : Sežana

ali bo moja podgana imela mladičke? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: ali bo moja podgana imela mladičke?   ali bo moja podgana imela mladičke? Icon_minitimePon Dec 12, 2011 12:47 pm

Živjo!
slabe tri tedne nazaj sem dobila podgano. dobila sem jo od nekoga ki redi podgane. kjer je žiela jih je bilo več skupaj. ker se je v zadnjih dveh tednih zelo zredila, sem sprva mislila, da preveč poje in se zato pač redi. vendar sedaj sem ji začela dajati vsak dan enako količino hrane in vsak dan poje enako, vendar se še vedno redi. njen trebušček je v zadnjih 4 dneh postal zelo trd in velik. zanima me ali je mogoče kaj narobe, ali bo imela mladičke.
hvala =)
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

ali bo moja podgana imela mladičke? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ali bo moja podgana imela mladičke?   ali bo moja podgana imela mladičke? Icon_minitimePon Dec 12, 2011 1:17 pm

Koliko je bila pa stara, ko si jo dobila?
Lahko bi bili mladički, podganice so cca 3 tedne breje preden skotijo... Za vsak slučaj pogooglaj malo po forumu kako hranit mamico in mladičke, ker oboji potrebujejo malo več beljakovin.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Maja Koruza Tobak

Maja Koruza Tobak


Število prispevkov : 16
Join date : 12/12/2011
Age : 29
Kraj : Sežana

ali bo moja podgana imela mladičke? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ali bo moja podgana imela mladičke?   ali bo moja podgana imela mladičke? Icon_minitimePon Dec 12, 2011 1:26 pm

dobre 3 mesece.
sm pogledala že nekaj..
ali bi se morali pokazati še kakšni drugi znaki ? spremembe v obašanju ali kaj podobnega?
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

ali bo moja podgana imela mladičke? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ali bo moja podgana imela mladičke?   ali bo moja podgana imela mladičke? Icon_minitimePon Dec 12, 2011 7:38 pm

Če je bila v kletki s samčki, je skoraj 100% breja, podgance so spolno zrele že pri cca 1 mesecu. To bo znal kdo, ki je že imel leglo, bolj povedat, ampak kolkor vem si začnejo gnezdo pripravljat za mladičke in včasih ratajo napadalne zadnjih nekaj dni, ampak to ni nujno. Drugače pa naj ne bi bilo nekih strašnih sprememb v obnašanju, se mi zdi.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
nikiica

nikiica


Število prispevkov : 47
Join date : 24/06/2011
Age : 37

ali bo moja podgana imela mladičke? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ali bo moja podgana imela mladičke?   ali bo moja podgana imela mladičke? Icon_minitimePon Dec 12, 2011 9:41 pm

Ko sem jaz pri moji ugotovila,da je breja,se ni nič kaj drugače obnašala, razen zadnjih nekaj dni, ko je samo počivala. Bila je zelo mirna in tudi jesti ji ni pasalo toliko kot prej.

Ni pa bila čisto nič agresivna, trebušček pa je bil iz dneva v dan večji.
Smile
Nazaj na vrh Go down
Maja Koruza Tobak

Maja Koruza Tobak


Število prispevkov : 16
Join date : 12/12/2011
Age : 29
Kraj : Sežana

ali bo moja podgana imela mladičke? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ali bo moja podgana imela mladičke?   ali bo moja podgana imela mladičke? Icon_minitimeTor Dec 13, 2011 5:48 pm

ok hvala..

ja jaz sem sprva mislila da se redi, vendar ima zdej trebušček že prav napihnjen in če se uleže kar izstopa kot en balonček =)
drugače pa mirna je že od kadar jo imam.. ko jo uzamem ven se nekaj časa sprehaja po meni, nato pa se uzeleže in zaspi..

kako pa naj bi zgledalo če bi si gnezdo začela delati?
Nazaj na vrh Go down
nelli.chio

nelli.chio


Število prispevkov : 93
Join date : 17/08/2011
Age : 27
Kraj : Celje

ali bo moja podgana imela mladičke? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ali bo moja podgana imela mladičke?   ali bo moja podgana imela mladičke? Icon_minitimeTor Dec 13, 2011 6:53 pm

iz kod pa si Maja Koruza Tobak? me zanima, ker bi uzela kakšno podganco če bodo seveda na voljo Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Maja Koruza Tobak

Maja Koruza Tobak


Število prispevkov : 16
Join date : 12/12/2011
Age : 29
Kraj : Sežana

ali bo moja podgana imela mladičke? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ali bo moja podgana imela mladičke?   ali bo moja podgana imela mladičke? Icon_minitimeTor Dec 13, 2011 10:11 pm

ja ni problema.. itak nevem kaj bom z usemi če bo res mela mladičke..
sm iz sežane.. sam sem pa med tednom u lj ker sem v dijaskem domu..
Nazaj na vrh Go down
nelli.chio

nelli.chio


Število prispevkov : 93
Join date : 17/08/2011
Age : 27
Kraj : Celje

ali bo moja podgana imela mladičke? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ali bo moja podgana imela mladičke?   ali bo moja podgana imela mladičke? Icon_minitimeSre Dec 14, 2011 9:28 pm

ja no super upam da boš res mela podganji naraščaj, ker bi moja podganca mela še eno prjatlco veselje
Nazaj na vrh Go down
Maja Koruza Tobak

Maja Koruza Tobak


Število prispevkov : 16
Join date : 12/12/2011
Age : 29
Kraj : Sežana

ali bo moja podgana imela mladičke? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ali bo moja podgana imela mladičke?   ali bo moja podgana imela mladičke? Icon_minitimeČet Dec 15, 2011 1:07 pm

danes je skotila... med tem ko sem bila v šoli =)
nevem še koliko jih je ker se jih danes ne upam dotikat, da ne bo kaj narobe..
usi piskajo =)))
Nazaj na vrh Go down
nelli.chio

nelli.chio


Število prispevkov : 93
Join date : 17/08/2011
Age : 27
Kraj : Celje

ali bo moja podgana imela mladičke? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ali bo moja podgana imela mladičke?   ali bo moja podgana imela mladičke? Icon_minitimeČet Dec 15, 2011 2:09 pm

juj komi čakam slikce Very Happy aja pa naj se jih nebi dotikala 2 tedna. da ne bo kaj narobe sam povem wink
Nazaj na vrh Go down
Maja Koruza Tobak

Maja Koruza Tobak


Število prispevkov : 16
Join date : 12/12/2011
Age : 29
Kraj : Sežana

ali bo moja podgana imela mladičke? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ali bo moja podgana imela mladičke?   ali bo moja podgana imela mladičke? Icon_minitimeČet Dec 15, 2011 2:48 pm

saj jih ne mislim..ker so tudi tako majhni da jih raje nebi, da me je kar strah da bi jim kaj polomila =)
samo kaj ji lahko malo okoli odstranim ker je use krvavo?
kaj mogoče veš če moram dati mamici kaj posebnega za jest?
Nazaj na vrh Go down
Maja Koruza Tobak

Maja Koruza Tobak


Število prispevkov : 16
Join date : 12/12/2011
Age : 29
Kraj : Sežana

ali bo moja podgana imela mladičke? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ali bo moja podgana imela mladičke?   ali bo moja podgana imela mladičke? Icon_minitimeČet Dec 15, 2011 2:52 pm

saj se mi je prav zdelo, da bo danes kaj takega.. ker je celo noč use premetavala.. res usake 2 ure me je zbudila =)
WC in use je prevrnila xD
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

ali bo moja podgana imela mladičke? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ali bo moja podgana imela mladičke?   ali bo moja podgana imela mladičke? Icon_minitimeČet Dec 15, 2011 3:02 pm

nelli je napisal/a:
juj komi čakam slikce Very Happy aja pa naj se jih nebi dotikala 2 tedna. da ne bo kaj narobe sam povem wink

Čista neresnica.
Ampak vsaj prvi dan jih ni treba preveč vzemirjat z žokanjem.

In ja, mamice potrebujejo drugačo hrano.
Na srečo imamo na forumu v podforumu o hranjenju obsežne teme o tem, s povezavami do receptov, kako doma pripraviti hrano in tudi kako socializirati mladiče.

Veselo brskanje želim. Smile
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

ali bo moja podgana imela mladičke? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ali bo moja podgana imela mladičke?   ali bo moja podgana imela mladičke? Icon_minitimeČet Dec 15, 2011 4:32 pm

Lahko se jih prijema, samo če se jih greš dotikat, naj bi se vseh, da imajo vsi isti vonj baje. Se pa lahko zgodi, da mamica zavrže mladičke v takem primeru, ampak je to res, res redko.
Ampak kot je Nes rekla, bolje jih kak dan vseeno pri miru pustit Smile Jaz bi samo tolko pazila, da vidiš, da res vsi dobijo za jest, sploh če jih je veliiiiko Smile
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Maja Koruza Tobak

Maja Koruza Tobak


Število prispevkov : 16
Join date : 12/12/2011
Age : 29
Kraj : Sežana

ali bo moja podgana imela mladičke? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ali bo moja podgana imela mladičke?   ali bo moja podgana imela mladičke? Icon_minitimeČet Dec 15, 2011 5:03 pm

ok hvala.. sej danes jih niti nisem imela namen ne njih ne nje nič tikat, ker se mi zdi tudi mamica res utrujena.
sm pa ze nekaj gledala tam kjer so recepti za hrano in to že nekaj dni nazaj..

sm pa že imela tudi že hrčico, ki je imela mladičke in takrat so potem usi preživeli tako, da mislim da ne bom imela prevelikih problemov =)
Nazaj na vrh Go down
nelli.chio

nelli.chio


Število prispevkov : 93
Join date : 17/08/2011
Age : 27
Kraj : Celje

ali bo moja podgana imela mladičke? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ali bo moja podgana imela mladičke?   ali bo moja podgana imela mladičke? Icon_minitimeČet Dec 15, 2011 5:54 pm

Sej glih zaradi zavrnitve sem rekla da se jih naj nebi tolk treba dotikat. Drugače pa mislim da naj ne bi bilo nič narobe Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Maja Koruza Tobak

Maja Koruza Tobak


Število prispevkov : 16
Join date : 12/12/2011
Age : 29
Kraj : Sežana

ali bo moja podgana imela mladičke? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ali bo moja podgana imela mladičke?   ali bo moja podgana imela mladičke? Icon_minitimeČet Dec 15, 2011 10:20 pm

sedaj sem ji v kletko dodala nekaj hrane in ji pobrala ven nekaj stvari tako, da je prišla še malo k meni se pocrkljat in v tem času ko sem jo božala sem nahitro preštela in mislim, da je enajst mladičkov =)))
Nazaj na vrh Go down
Maja Koruza Tobak

Maja Koruza Tobak


Število prispevkov : 16
Join date : 12/12/2011
Age : 29
Kraj : Sežana

ali bo moja podgana imela mladičke? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ali bo moja podgana imela mladičke?   ali bo moja podgana imela mladičke? Icon_minitimeSre Dec 28, 2011 12:35 pm

Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

ali bo moja podgana imela mladičke? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ali bo moja podgana imela mladičke?   ali bo moja podgana imela mladičke? Icon_minitimeSre Dec 28, 2011 1:12 pm

joooj, kaki piščančki Smile So vsi črni?
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Emchika

Emchika


Število prispevkov : 44
Join date : 06/11/2011
Age : 25

ali bo moja podgana imela mladičke? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ali bo moja podgana imela mladičke?   ali bo moja podgana imela mladičke? Icon_minitimeSre Dec 28, 2011 1:32 pm

kašne ljubke kepice veselje
Nazaj na vrh Go down
Maja Koruza Tobak

Maja Koruza Tobak


Število prispevkov : 16
Join date : 12/12/2011
Age : 29
Kraj : Sežana

ali bo moja podgana imela mladičke? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ali bo moja podgana imela mladičke?   ali bo moja podgana imela mladičke? Icon_minitimeSre Dec 28, 2011 4:45 pm

ja =D eden je malo bol sivkast... sedaj se eden že sprehaja po kletki =D
Nazaj na vrh Go down
Maja Koruza Tobak

Maja Koruza Tobak


Število prispevkov : 16
Join date : 12/12/2011
Age : 29
Kraj : Sežana

ali bo moja podgana imela mladičke? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ali bo moja podgana imela mladičke?   ali bo moja podgana imela mladičke? Icon_minitimeSob Dec 31, 2011 12:06 pm

še ena slikica =) eden se je ravno zbasal pod mamico =D
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/233/img5281c.jpg/
Nazaj na vrh Go down
Maja Koruza Tobak

Maja Koruza Tobak


Število prispevkov : 16
Join date : 12/12/2011
Age : 29
Kraj : Sežana

ali bo moja podgana imela mladičke? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ali bo moja podgana imela mladičke?   ali bo moja podgana imela mladičke? Icon_minitimeČet Jan 05, 2012 9:00 pm

sam ena od vseh je samička =D
Nazaj na vrh Go down
Maja Koruza Tobak

Maja Koruza Tobak


Število prispevkov : 16
Join date : 12/12/2011
Age : 29
Kraj : Sežana

ali bo moja podgana imela mladičke? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ali bo moja podgana imela mladičke?   ali bo moja podgana imela mladičke? Icon_minitimeNed Jan 15, 2012 9:14 am

je možno da bo spet breja, ker jo je eden od mladičev naskakoval xD ?
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





ali bo moja podgana imela mladičke? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ali bo moja podgana imela mladičke?   ali bo moja podgana imela mladičke? Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
ali bo moja podgana imela mladičke?
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 2Pojdi na stran : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» imela bi dve mali podganci...
» podarim 4 mladičke
» "podganček" ima mladičke
» Podarim mladičke (Matilda)
» Podarim mladičke (Luna)

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Arhiv & smetišče-
Pojdi na: