Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Podganji tumorji.

Go down 
+12
mojoo
choo
nelli.chio
puhi
shady
talupu
dzana
Puppy
BabyBusted
Fiamma
Nes
Tjashy
16 posters
Pojdi na stran : 1, 2, 3  Next
AvtorSporočilo
Tjashy

Tjashy


Število prispevkov : 210
Join date : 15/09/2009
Age : 28
Kraj : Lublana (=

Podganji tumorji. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Podganji tumorji.   Podganji tumorji. Icon_minitimeČet Avg 25, 2011 8:00 pm

heila. Smile
Heksa je bila pred 14dnevi na operaciji-pod sprednjo tačko(kot podpazduha pri ljudeh) je imela ogromno bulo. Isti dan, ko so jo izrezali sem opazila trdo gmoto v trebuščku, prej je 100% ni bilo! Včeraj smo bili pa pri veterinarju, da bi ji odstranil šive in je sproti še trebušček pregledal z ultrazvokom. Baje, da je še en tumor. Sad Vbistvu naj bi bil tisti pod tačko primarni in so z odstranitvijo tega sprožili rast drugega...
Glede na to, da se je že po prvi operaciji samo zbujala okoli 8 ur in se pobirala po tem še en dan in pol je res nesmiselno delat še eno operacijo, ker po vsej verjetnosti nebi prenesla narkoze.. :/ Torej, a se da karkoli narest, da bi se rast tumorja upočasnila? Brala sem, da ne sme jest oz. ni priporočljivo jest nitratov(vsaj mislim, da se imenujejo tako) in aminov v hrani, pa da je fino ohrovt, cvetača in brokoli.. Trenutno ne kaže, da bi jo tumor bolel, in veterinar je rekel, da dokler normalno je in pije ter lula in kaka je v redu, ko pa ne bo več pa evtanazija.. Sad
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Podganji tumorji. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji tumorji.   Podganji tumorji. Icon_minitimePet Avg 26, 2011 6:39 am

Sad(
Če so že metastaze, je škoda jo silit s hrano, ki je ne bo marala,
samo zato, ker je zdrava.

Mislim, da se s hrano ne da kaj dosti naredit, razen, da jo stradaš
in spraviš celo telo v hibernacijo in s tem tudi tudi tumorje. samo to ne pride
v poštev. Naj uživa, revica.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Podganji tumorji. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji tumorji.   Podganji tumorji. Icon_minitimePet Avg 26, 2011 1:22 pm

@Nes: S stradanjem tudi ne narediš nič, razen da sestradaš žival so smrti.
Tudi to, da paziš na hrano ni v celoti pravilno, saj je popolnoma odvisno od vrste tumorja, kaj je vzrok za njegovo rast (lahko so hormoni ali kakšni drugi dejavniki).
Na žalost je pri malignih tumorjih tako, da se njihove celice zelo hitro delijo in vso hrano, ki jo telo dobi, gre prvo za tumor, nato še za vse ostalo. Zato je tudi pogosto pri živalih (in ljudeh) s tumorji, da hirajo, kljub oblinim obrokom.
Zato Tjashy jo ti kar primerno hrani in ji omogoči čimdlje primerno živet. Ko ne bo več šlo, pa žal ne bo več kaj dosti za naredit.
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Podganji tumorji. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji tumorji.   Podganji tumorji. Icon_minitimePet Avg 26, 2011 3:29 pm

Mhm, saj ravno o tem govorim.
Ljudem priporočajo stradanje, oz. z lepšo besedo post, kot način, kako premagati raka.
V resnici sam zavreš rast tumorjev, ker če telo ne dobiva hranil, ga tudi tumorji ne.

Od tu je zmotno mišljenje, da je post rešitev.

To so preizkušali na podganah in so ugotovili, da so tiste z tumorji,
ki so jih stradali, ''živele'' dlje. AMPAK niso imele od življenja prav nič,
ker je telo zaradi stradanja prešlo v stanje, podobno komi.
Hotela sem samo povedat, da z manipulacijo hrane ne zaustaviš širjenja tumorjev.


Sem pa bila leto in pol v isti situaciji; priporočilo iz lastnih izkušenj je sledeče:
1. dobi naj zdravila proti bolečinam
2. je pa naj, kar ji prija
3. maksimalne doze cartanja
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Tjashy

Tjashy


Število prispevkov : 210
Join date : 15/09/2009
Age : 28
Kraj : Lublana (=

Podganji tumorji. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji tumorji.   Podganji tumorji. Icon_minitimePet Avg 26, 2011 4:55 pm

Sad
sem mislila, da se da karkoli narest...
to, da porabijo več energije za tumor sem prebrala ja... tudi opažam, da poje bistveno več, dobi dvakrat do trikrat na dan hrano, pa razne salame in sire, jogurte, vse sorte..
stradala je ne bom.. kaj pa tiste makrobiotične fore? to naj bi pri ljudeh delovalo? ni post, temelji pa na samo sveži hrani..
glede zdravil proti bolečinam, najbrž jih je bolje dajat šele po tem, ko bodo bolečine? oz. ko jih bom opazila?
hvala vama vseeno. [:
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Podganji tumorji. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji tumorji.   Podganji tumorji. Icon_minitimePet Avg 26, 2011 5:59 pm

Poskusi s hrano, ki ima veliko antioksidantov.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Tjashy

Tjashy


Število prispevkov : 210
Join date : 15/09/2009
Age : 28
Kraj : Lublana (=

Podganji tumorji. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji tumorji.   Podganji tumorji. Icon_minitimeTor Sep 06, 2011 8:00 pm

zaspala je... jok
nisem še čist dojela, pogrešam jo nenormalno, pa je šele par ur mim, nevem kdo mi bo zdej daju lubčka na lica in kdo mi bo zdej kradu hrano iz krožnika.. jok
RIP miška. <3
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Podganji tumorji. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji tumorji.   Podganji tumorji. Icon_minitimeTor Sep 06, 2011 8:04 pm

Sožalje!
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
BabyBusted

BabyBusted


Število prispevkov : 48
Join date : 01/09/2011
Age : 31

Podganji tumorji. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji tumorji.   Podganji tumorji. Icon_minitimeTor Sep 06, 2011 8:10 pm

Sožalje.
Nazaj na vrh Go down
Puppy

Puppy


Število prispevkov : 288
Join date : 10/02/2011
Age : 30
Kraj : Kranj

Podganji tumorji. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji tumorji.   Podganji tumorji. Icon_minitimeTor Sep 06, 2011 8:23 pm

Sožalje Sad
Nazaj na vrh Go down
dzana

dzana


Število prispevkov : 2
Join date : 05/09/2011
Age : 31
Kraj : Ljubljana

Podganji tumorji. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji tumorji.   Podganji tumorji. Icon_minitimeTor Sep 06, 2011 11:36 pm

sožalje :/

Jaz sem se prejšni teden poslovila od svoje pikolinke ker je imela tok tumorjev da se ni dal pomagat. Vse se je začelo junija ko sem zatipala čisto majhno bulico pod pazduho njeno. Peljala sem jo h veterinarju, ta jo je operiru pa me opozoril da se lahko spet pojavjo ker so podgane "tumorju na štirih nogah" oziroma "hodeči tumorji". tako sem imela še en teden časa z mojo pikico pol sem pa šla na morje za en mesec. V tem času je zanjo skrbela bivša sošolka (tudi lansko poletje je ona skrbela zanjo) a mi je rekla da sploh noče več iz kletke hodit pa da skos spi itd.. torej ko sem prišla domov in jo po enmu mescu spet držala v rokicah je bil prizor grozen - imela je en velik tumor na zadnji tački, potem pa še 3 manjše po telesu.. en tedn pa pol sem rabila da sem jo peljala na evtanazijo in res jo tako pogrešam, čeprav mam 2 novi, nista moja pikica in nikoli ne bosta..

baje da sterilizacija zmanšuje možnost za nastanek tumorjev? res je dost drago sam za svojega ljubljenčka vse? Smile
Nazaj na vrh Go down
talupu




Število prispevkov : 339
Join date : 21/02/2010
Age : 26
Kraj : Ljubljana

Podganji tumorji. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji tumorji.   Podganji tumorji. Icon_minitimePet Sep 09, 2011 1:44 pm

Bella ma pod sprednjo tačko okroglo bulico, ki ni velika.Premika se ji pod kožo, ampak samo v tistem področju pri tački. Ko ji tipam to bulico se je ene parkrat "zmrazila", cvili ne. A bi to lahko bil tumor? Obnaša se normalno.
Pa mogoče, nisem zihr, se ji pod drugo tačko dela isto, ampak tam je pa "bulica" (ki to sploh ni) zelo mala, samo kot ena pikica.
Če ima tumor, a se splača operirat, če bi potem spet nov nastal? :'(
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Podganji tumorji. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji tumorji.   Podganji tumorji. Icon_minitimePet Sep 09, 2011 3:58 pm

talupu je napisal/a:
Če ima tumor, a se splača operirat, če bi potem spet nov nastal? :'(
Odvisno ali je benigen ali maligen. Če ujameš maligni tumor pred začetkom metastaziranja, je super, vendar se pri takih vedno pojavi možnost, da se, če ne drugje, lahko pojavlja ponovno na istem mestu.
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
shady




Število prispevkov : 3
Join date : 20/07/2011
Age : 34

Podganji tumorji. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji tumorji.   Podganji tumorji. Icon_minitimeTor Sep 13, 2011 1:43 am

Tudi moja podganca je imela čudne bule po telesu, zato sem jo peljal k veterinarju. Dal ji nekakšni dve inekciji in bule so za par dni zginle in se spet pojavle. Zdaj sem jo spet peljal in je rekel da ima tumorje. Ker pa enga ima na vratu ga ne more operirat. Tako da jim bom samo probal olajšat zadne dni življenja. Sad Če kdo pozna kakšne protibolečinske tablete ki bi ji pomagale čez te dni bom vsakega nasveta zelo vesel.
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Podganji tumorji. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji tumorji.   Podganji tumorji. Icon_minitimeTor Sep 13, 2011 4:43 pm

Veterinar bi ji takoj kaj predpisal, kaj ni dobila nič analgetikov?

Če imaš čas vsako uro dajat zdravilo, lahko dobi tudi kakšen opiat,
to za ziher ne bo čutila bolečin, samo je treba res pogosto pa
pazit na količine, da ne gre preko predpisanih.

V vsakem primeru mora to predpisat veterinar.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
shady




Število prispevkov : 3
Join date : 20/07/2011
Age : 34

Podganji tumorji. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji tumorji.   Podganji tumorji. Icon_minitimeTor Sep 13, 2011 6:29 pm

Dobila je samo dve inekciji. Ima čez tedn dni spet pregled. Bom videl če mi bo dal naslednjič,drugače pa mu bom rekel naj mi da.

Nazaj na vrh Go down
puhi




Število prispevkov : 7
Join date : 04/05/2012

Podganji tumorji. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: čudno vedenje   Podganji tumorji. Icon_minitimePet Maj 04, 2012 5:14 pm

lep pozdrav,
velikokrat obiščem vaš forum, sedaj pa sem se odločila da vam tudi pišem. namreč, imam eno podganco staro 1leto, je samička in ime ji je puhi. vse je bilo v redu dokler nisem pred nekaj dnevi začutila bulico pod levo tačko. peljala sem jo k veterinarju in rekel mi je da ne ve kaj bi bilo in da ne more nič. sedaj se že dalj časa nenavadno obnaša. prej je bila vesela in razigrana, sedaj pa je mirna in se ji nič ne da. kot da bi bila slabotna. vsaka informacija mi bo koristila.

najlepša hvala
Nazaj na vrh Go down
nelli.chio

nelli.chio


Število prispevkov : 93
Join date : 17/08/2011
Age : 27
Kraj : Celje

Podganji tumorji. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji tumorji.   Podganji tumorji. Icon_minitimePet Maj 04, 2012 5:18 pm

mogoče je ta veterinar ki si ga obiskala neizobražen o podganah poglej malo po forumu in boš videla katere veterinarje priporočajo naši forumaši...izberi boljšega in podganco pelji še tistemu veterinarju...lahko bi šlo tudi za kakšen tumor. Ukrepaj hitro. Upam da bo use v redu! wink
Nazaj na vrh Go down
puhi




Število prispevkov : 7
Join date : 04/05/2012

Podganji tumorji. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji tumorji.   Podganji tumorji. Icon_minitimePet Maj 04, 2012 5:20 pm

najlepša ti hvala! bom pogledala, jo peljala takoj v ponedeljek in sporočila kako je bilo. hvala še enkrat Smile
Nazaj na vrh Go down
puhi




Število prispevkov : 7
Join date : 04/05/2012

Podganji tumorji. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji tumorji.   Podganji tumorji. Icon_minitimePet Maj 04, 2012 5:33 pm

tudi moja puhi ima tumor :'( kako pa zgleda ta operacija? koliko stane? (ni problema, dam kolikor je treba samo da ozdravi, le informativno me zanima)
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Podganji tumorji. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji tumorji.   Podganji tumorji. Icon_minitimePet Maj 04, 2012 8:11 pm

A je bulica na stopalu ali na telesu?
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
puhi




Število prispevkov : 7
Join date : 04/05/2012

Podganji tumorji. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji tumorji.   Podganji tumorji. Icon_minitimePet Maj 04, 2012 8:51 pm

na telesu oz. zgleda da je v telesu pod nogico Sad
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Podganji tumorji. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji tumorji.   Podganji tumorji. Icon_minitimePet Maj 04, 2012 9:13 pm

Sem premaknila temo.
Lahko bi res bil tumor, lahko je pa samo kaka gnojna bula al pa kaj podobnega. Svetujem, da pelješ podganco h komu, ki se spozna na glodalce (tukaj imamo en seznam, čeprav je na žalost bolj kratek: https://podgane.slovenianforum.com/t803-seznam-veterinarjev ), če imaš možnost ti priporočam VF v Ljubljani. Podganci od kolegice so pred kratkim tam operirali neko bulo, ki ni bilo čisto jasno, kaj je, in je plačala nekje okrog 30€. Se pa te cene precej razlikujejo, tako da najbolje, da kar direkt veterinarja vprašaš, ker bo tudi on najbolje znal povedat, kaj točno bo treba naredit.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
puhi




Število prispevkov : 7
Join date : 04/05/2012

Podganji tumorji. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji tumorji.   Podganji tumorji. Icon_minitimeTor Maj 29, 2012 9:31 am

mojo puhico sem mogla pelat uspavat ker je imela tumor na možganih in ni bilo več rešitve Sad( pogrešam jo
Nazaj na vrh Go down
talupu




Število prispevkov : 339
Join date : 21/02/2010
Age : 26
Kraj : Ljubljana

Podganji tumorji. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji tumorji.   Podganji tumorji. Icon_minitimeSob Jun 09, 2012 9:27 pm

Koliko časa pribl. živi podganica s tumorjem na trebuščku? Koliko časa ji še ostane?
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Podganji tumorji. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji tumorji.   Podganji tumorji. Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Podganji tumorji.
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 3Pojdi na stran : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Podganji smeški
» Podganji vonj
» Podganji register
» Podganji mladički
» Podganji prepiri

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Bolezni podgan in razne težave-
Pojdi na: