Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Podganji prepiri

Go down 
+19
Grass
amyZ
choo
Sara27
Nina
Juni
Jasmina
nushee
Nes
Blue
Metatron
METALLKA
Malinca
Olivija
sreda_
Sonii
Eva
_panter_
njana
23 posters
Pojdi na stran : 1, 2  Next
AvtorSporočilo
njana

njana


Število prispevkov : 61
Join date : 15/01/2009

Podganji prepiri Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Podganji prepiri   Podganji prepiri Icon_minitimeČet Jan 29, 2009 6:15 pm

Ok ker sem novi lastnik teh prečudovitih žverc me zanima nekaj.

Čiči stalno preganja lulu tako da lulu piska. No saj jo ne vedno, samo ko gresta spančkat ji, kot pri ostalih živalih muckah.., gladi kožušček in grizlja ušesko. Mislim da včasih premočno ugrizne in zato lulu piska.

Pa lulu učasi dela takšne škrtajoče zvoke. A je to normalno? Meni se je zdelo da je samo sem rekla da še tukaj povpr Question
Nazaj na vrh Go down
_panter_

_panter_


Število prispevkov : 53
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Podganji prepiri Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji prepiri   Podganji prepiri Icon_minitimeČet Jan 29, 2009 8:41 pm

pri meni se isto dogaja.. cel čas slišim cviljenje tamale snežke.. pa sem ugotovil da se samo igrajo in grizjo ena drugo in čohajo in ližejo.. na začetku sem se bal da bo ranjena.. ma sem jih pregledal in je vse vredu.. zdej nisem več v skrbeh.. vsak dan slišim cviljenje Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Eva

Eva


Število prispevkov : 356
Join date : 14/01/2009
Age : 33

Podganji prepiri Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji prepiri   Podganji prepiri Icon_minitimePet Jan 30, 2009 1:39 pm

njana je napisal/a:

Pa lulu učasi dela takšne škrtajoče zvoke. A je to normalno? Meni se je zdelo da je samo sem rekla da še tukaj povpr Question

To si brusi zobke in je priporočljivo Smile
Nazaj na vrh Go down
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

Podganji prepiri Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji prepiri   Podganji prepiri Icon_minitimePet Jan 30, 2009 1:42 pm

Eva je napisal/a:
njana je napisal/a:

Pa lulu učasi dela takšne škrtajoče zvoke. A je to normalno? Meni se je zdelo da je samo sem rekla da še tukaj povpr Question

To si brusi zobke in je priporočljivo Smile

Brusi zobke ali pa ji je zelo prijetno. Moja škrta npr tudi če sedi na rami ali preden zaspi.
Nazaj na vrh Go down
sreda_




Število prispevkov : 151
Join date : 29/01/2009

Podganji prepiri Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji prepiri   Podganji prepiri Icon_minitimePet Jan 30, 2009 7:05 pm

nevem če paše v to temo ampak..
čez kakšen mesec dobi Bučko žensko družbo
prej bo pač kastriran
me zanima č ma kdo izkušnje s parčku?
Nazaj na vrh Go down
Olivija

Olivija


Število prispevkov : 387
Join date : 15/02/2009
Age : 30
Kraj : Ljubljana

Podganji prepiri Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji prepiri   Podganji prepiri Icon_minitimeNed Feb 15, 2009 2:41 pm

To sem tud jest upazla da Oli škrta z zobmi, ko je pri meni v naročju. pa sm se najprej ustrašla, da se mu je kaj zataknilo v gobčkuampak ni blo videt da bi imel kaj notr.
Nazaj na vrh Go down
Malinca

Malinca


Število prispevkov : 23
Join date : 19/02/2009
Age : 32
Kraj : Maribor

Podganji prepiri Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji prepiri   Podganji prepiri Icon_minitimeČet Feb 19, 2009 1:09 pm

ko podgana škrta z zobmi pomeni da ji ugaja ali pa si jih brusi...mojo ko cartas pri vratu in po trbuscku zelo skta z zobeki Very Happy
Nazaj na vrh Go down
METALLKA

METALLKA


Število prispevkov : 103
Join date : 10/04/2009
Age : 28
Kraj : Ljubljana

Podganji prepiri Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji prepiri   Podganji prepiri Icon_minitimeČet Apr 16, 2009 11:06 am

moja tud brusi zobke! prou smešn je k se ji posledično premikajo učki!¨ Laughing
Nazaj na vrh Go down
http://m.youtube.com/index?desktop_uri=%2F&gl=US#/watch?xl=x
Metatron

Metatron


Število prispevkov : 7
Join date : 15/10/2009
Age : 35
Kraj : Slovenj Gradec/LJ

Podganji prepiri Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji prepiri   Podganji prepiri Icon_minitimeČet Okt 15, 2009 11:14 am

K men pa pride večkrat na obisk bratranc od punce in njegova punca, ki mata že mal starejšo podgano (okol pol leta, moja je okol 1 mesec) in se super razumeta. Igrata pa čistita skos. Nastane pa problem, k rata starejša super ljubosumna, če moja Piksi kej rini v naročje/rame lastnice od Snežke. Pol se pa začne grizenje pa cviljenje Very Happy

Največji smeh mi je pa, ko moja tamala vtakne glavico pod rit od Snežke in ji pol ona sedi na glavi Very Happy
Al pa če gre kam mimo nje, bo vedno zlezla pod njo, namest da bi šla okol.
Nazaj na vrh Go down
Blue

Blue


Število prispevkov : 317
Join date : 11/08/2009
Age : 29
Kraj : Ljubljana

Podganji prepiri Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji prepiri   Podganji prepiri Icon_minitimePet Jan 01, 2010 3:29 pm

Malina in Nessie sta se danes nekaj stepli.. To pa predvidevam zaradi hrane? Sem jim dajala priboljške in ko je Malina pojedla je šla najprej spulit h Pelinki nato je pa probala še pri Nessie.. Ta jo je najprej brcala pa se ji umikala potem je pa skočila nanjo in jo začela gristi in ful grozno je zgledal.. pa Malina je čist kričala ( pale ) tko sem danes prvič slišala.. pa sem ju ločila pa potem sta bili malo ločeni. Ko sem jih pa spet spustila sta si šle takoj naproti in se najprej samo gledali pa se spet začeli ravsat.. pa sem potem še jst fasala en griz v prst -.- tko da sm ju nekak ločila, Malina je bila potem nekaj časa čisto pri miru pa se je zibala ( ? ). Zdej so spet ločene pa upam da ne bo spet tako ko jih bom spustila.. =/ A ma kdo kakšen predlog kaj narest? Ju ločim, morda pustim da se sami zmenita? Aja pa obe dve sta bili nekaj nasršeni.. Shocked
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Podganji prepiri Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji prepiri   Podganji prepiri Icon_minitimePet Jan 01, 2010 5:32 pm

Blue je napisal/a:
Malina in Nessie sta se danes nekaj stepli.. To pa predvidevam zaradi hrane? Sem jim dajala priboljške in ko je Malina pojedla je šla najprej spulit h Pelinki nato je pa probala še pri Nessie.. Ta jo je najprej brcala pa se ji umikala potem je pa skočila nanjo in jo začela gristi in ful grozno je zgledal.. pa Malina je čist kričala ( pale ) tko sem danes prvič slišala.. pa sem ju ločila pa potem sta bili malo ločeni. Ko sem jih pa spet spustila sta si šle takoj naproti in se najprej samo gledali pa se spet začeli ravsat.. pa sem potem še jst fasala en griz v prst -.- tko da sm ju nekak ločila, Malina je bila potem nekaj časa čisto pri miru pa se je zibala ( ? ). Zdej so spet ločene pa upam da ne bo spet tako ko jih bom spustila.. =/ A ma kdo kakšen predlog kaj narest? Ju ločim, morda pustim da se sami zmenita? Aja pa obe dve sta bili nekaj nasršeni.. Shocked

Nessie je ta starejša? Verjtno si samo utrjuje pozicijo alfa podgane. Se je katera poškodovala? Preveri po celem kožuščku za kakšne ugrize.
Mogoče ju hormoni dajejo.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
nushee

nushee


Število prispevkov : 1
Join date : 02/01/2010

Podganji prepiri Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji prepiri   Podganji prepiri Icon_minitimeSob Jan 02, 2010 1:21 pm

Jz mam že kkšno leto staro podgano , in učeri sm pomislna kaj če bi mela Mucica družbo in sm domov prineslaa še eno podgano.
mejhna je še,kot ena miška.
dala sm ju skupaj in nekaj čaa opazovala.
Najprej je zgledalo da se razumeta, potem pa je Mucica začela gristi tamalo.
Na nekem angleškem forumu sem prebrala naj ju ločim za kakšen tedn, tako da se bota lahko gledali.
Zdaj mucica steguje gobček in tačke iz kletke kot da bi hotela tamali kaj narest.
Mucica je postala nekoliko bolj napadalna.
ali naj ju dam vseeno skupaj.?
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Podganji prepiri Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji prepiri   Podganji prepiri Icon_minitimeSob Jan 02, 2010 1:30 pm

nushee je napisal/a:
Jz mam že kkšno leto staro podgano , in učeri sm pomislna kaj če bi mela Mucica družbo in sm domov prineslaa še eno podgano.
mejhna je še,kot ena miška.
dala sm ju skupaj in nekaj čaa opazovala.
Najprej je zgledalo da se razumeta, potem pa je Mucica začela gristi tamalo.
Na nekem angleškem forumu sem prebrala naj ju ločim za kakšen tedn, tako da se bota lahko gledali.
Zdaj mucica steguje gobček in tačke iz kletke kot da bi hotela tamali kaj narest.
Mucica je postala nekoliko bolj napadalna.
ali naj ju dam vseeno skupaj.?

Ne dat takoj skupaj. Daj jima čas, da se navadita druga na drugo.
Na spletu si preberi razne članke na temo 'introducing new rats'' ali kaj podobnega.

Sem pa ravno včeraj prebrala, da se starejšim podganam v kletko ne sme dajat podganic, mlajših od 6ih tednov, ker jih lahko resno poškodujejo.
Se pravi skupaj ne smejo bit v isti kletki s starejšo podgano,dokler je še nova podgana tako majhna in se ne more branit . lahko pa uporabljate vse postopke za uvajanje novih podgan.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Jasmina

Jasmina


Število prispevkov : 238
Join date : 19/08/2009
Age : 33
Kraj : Nova Gorica

Podganji prepiri Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji prepiri   Podganji prepiri Icon_minitimeSob Jan 02, 2010 9:47 pm

Sej Alexi pa Lumpa se tud dost tepeta..
Pa tud tamale 3 se med sabo kr...
Ampak je bolj v igri ku kj drugega:)
Ena vzame drugi igraco in je fajt Very Happy
Nazaj na vrh Go down
http://www.myspace.com/gothicbandeternity
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Podganji prepiri Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji prepiri   Podganji prepiri Icon_minitimePon Feb 08, 2010 8:35 pm

Okej, danes sem pri Algernonu opazila kar veliko hrasto. Že prejšnji teden sem opazila, da je Samuel agresivnejši in je parkrat ugriznil Algernona do krvi. Zdaj pa še to. Neutral Prej ni bilo nikoli takih hudih problemov (Samuel je od skoz alfa samec, sta se ves čas nekaj mlatila ampak nikoli zares), zdaj pa kar naenkrat, ampak predvidevam, da je to zato, ker sta ratala malo starejša in s tem tudi bolj teritorialna. V petek bo tri tedne, kar sta bila kastrirana, tako da bi se moralo nasilno obnašanje verjetno končati? Ima kdo s tem kake izkušnje?
Nazaj na vrh Go down
Nina

Nina


Število prispevkov : 93
Join date : 21/01/2010
Kraj : Ljubljana

Podganji prepiri Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji prepiri   Podganji prepiri Icon_minitimeSob Maj 08, 2010 3:46 pm

Juni, kako sta kaj Samuel in Algernon sedaj?
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Podganji prepiri Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji prepiri   Podganji prepiri Icon_minitimeSob Maj 29, 2010 5:17 pm

Uh, tole sem pa čisto spregledala Smile

Po kastraciji so se pretepi čisto nehali, vsaj taki hujši, medtem ko v igri so se še zgodili sem in tja. Samuel je še vedno alfa samec Smile
Nazaj na vrh Go down
Sara27

Sara27


Število prispevkov : 41
Join date : 16/05/2010
Age : 41
Kraj : ljubljana

Podganji prepiri Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Pretep??   Podganji prepiri Icon_minitimeČet Okt 21, 2010 6:44 pm

Pozdravček!

Mene pa zanima nekaj, namreč jaz imam dva samčka (bratca) in sta se ta teden dvakrat zravsala, slišim cviljenje in tekanje sem in tja. Ali je to samo igra, ali se borita za prevlado, namreč opazila sem, da je Taco bolj prestrašen ampak vedno on napade Nikota, Niko je pa bolj miren in bolj pogumen ampak se mi zdi, da se včasih kar mal boji Tacota. Ali je to normalno za njuno starost ali je bolje, da ju dam kastrirat??? Stara sta 4 mesece, sicer pa ko spita, sta pa en na drugem ali pa čisto prepredena in se mojčkata? Po pretepu sem včeraj našla en manjši šop dlake, ampak sem oba pogledala, pa nista bila nič krvava al pa popraskana, tko da ne vem kaj naj naredim. Ko sta v kletki sta pridna, pretep se ponavadi začne, ko sta spuščena. Sicer sta pa zelo pridna, res je da sta trenutno v premajhni kletki, ampak sta zato spuščena vsak dan 4-5 ur......poleg tega pa novo ročno izdelano leseno kletko dobim ta vikend, tako da upam, da se bosta lahko zmenila kdo bo šef, ker bosta res dobila graščino:)

LP, Sara
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Podganji prepiri Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji prepiri   Podganji prepiri Icon_minitimeČet Okt 21, 2010 6:51 pm

Moji se nonstop ravsajo in se skos neko cviljenje sliši. Nekje sem brala, da je čisto normalno, da cvilijo (čeprav včasih se res grozno sliši tisti ČIIIIIV) ko se umivajo (drug drugega) oz. ko se "pretepajo". Sicer jaz nobenih šopov dlake nisem nikjer zasledila, ampak po mojem je dost normalno, da se malo "pretepata". Mogoče se pa ne moreta zmenit, čigav je kater vogal v sobi Wink
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
amyZ




Število prispevkov : 33
Join date : 11/08/2009
Age : 38
Kraj : Senovo

Podganji prepiri Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji prepiri   Podganji prepiri Icon_minitimeTor Nov 16, 2010 10:54 am

Moji dve punci se večkrat zravsata. Pol pa cvilita pa skačeta pa vse naokoli mečeta. Sem v bistvu že navajena, od začetka me je pa bilo strah, da bo katera drugo poškodovala. Pa nikoli ni prišlo tako daleč. Ni pa najbolj luštno, ko se začneta tepsti zvečer, ko gremo spat. Se pa ponavadi večkrat kadar dobita hrano, sploh za priboljške, čeprav dam vsaki vedno isto. Včasih je pomagalo, da sem prišla k kletki pa sem rekla: Kaj je zdej to, pa malo poropotala pa so me gledale, k da bi me prvič videle. Zdej jih pa za nobeno ceno ne spraviš narazen. Včasih grem z rolico od papirnatih brisač vmes, ker vem, da roke vmes ni pametno dajati, pa gresta potem narazen, sam ne za dolgo. Jah, tako pač je. Vedno najdeta razlog za prepir, ena brez druge pa tudi ne bi mogle.
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Podganji prepiri Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji prepiri   Podganji prepiri Icon_minitimeNed Mar 06, 2011 6:32 pm

Jaz sem pa spet pred eno dilemo.

Nekateri se spominjate, da sem imela hude probleme s Kivi, ki je bila izjemno agresivna podgana in je napadala vse ostale. Tamala, podgana, ki sem jo posvojila hkrati s Kivi, se je s Samuelom in Algernonom že od začetka dobro ujela in razen občasnih prepirčkov ni bilo nič hujšega.

Zdaj se pa že nekaj časa dogaja, da na Algernonu najdem ugrize. Odkar smo dobili dva nova mladička, je stvar še hujša; čeprav so se že povohali čez rešetke, je Algernon edini, ki je bil z njima prosto spuščen (ker je pač najbolj blag od vseh mojih treh podgan). Ravno danes sem spet našla novo, zelo veliko hrasto. Vsi ugrizi so na vratu, na njegovi desni strani. Čudno mi pa je, da ne slišim, da bi se podgane prepirale; večino časa preživijo v viseči mreži in se tiščijo skupaj. Sumim sicer, da je krivec za ugrize Tamala, ker se z Algernonom že ves čas po malem pretepata, ampak ne morem niti preveriti, ker jih nikoli ne vidim ali slišim, da bi se tepli.

Moja dilema je naslednja: ali naj ločim moje tri odrasle podgane in če ja, kako? Na voljo imam Algernonovo in Samuelovo staro kletko, ki je dovolj velika za dve odrasli podgani, vendar je bil pa Algernon, ko sem ga dala noter, videti zelo nesrečen in je želel pobegniti ven. Naj dam noter njihovo visečo mrežo, da bo kletka vsaj malo dišala po njem? Naj dam Tamalo in Samuela za nekaj časa (cca uro ali dve) v transporter, kjer sta sicer mladička, da bosta tudi onadva dišala po mladičkih? Naj namesto Algernona v ločeno kletko dam Tamalo?

Vsi nasveti dobrodošli Smile
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Podganji prepiri Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji prepiri   Podganji prepiri Icon_minitimeNed Mar 06, 2011 7:39 pm

A je mogoče možno, da je od parazitov krasta?
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Podganji prepiri Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji prepiri   Podganji prepiri Icon_minitimeNed Mar 06, 2011 9:39 pm

Skoraj gotovo ne, ker ima še tri zelo podobne, samo manjše hrastice (ki so nastale postopoma v zadnjem tednu ali dveh) in ker se dlake zraven drži še nekaj suhe krvi. Sem tudi premišljevala, če bi se lahko zataknil na obročkih od viseče mreže (narejeni so kot obeski za ključe s konci, obrnjenimi navzven), ampak glede na to, da je Samuel neprimerno okornejši, pa on ni nič popraskan, sklepam, da so se pretepali.
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Podganji prepiri Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji prepiri   Podganji prepiri Icon_minitimeNed Mar 06, 2011 9:54 pm

Kaj pa, če se samo praska? Boo ma tudi krastico ali dve vedno na istem mestu, ima pa tudi najostrejše kremplje od vseh treh in se včasih očitno preveč divje čoha doh
Če se ti pa zdi, da se res grizejo, je pa gotovo bolje, da jih ločiš. Kako si pa mislila z mladički kombinirat? Jih združit ali imet ločene? Kaj, če bi dala Samuela in Tamalo skupaj v staro kletko, pa bi potem imel Algernon za družbo mladičke, potem jih imaš pa vseeno lahko še kdaj pa kdaj skupaj spuščene? Ali pa če daš Tamalo v ločeno kletko samo takrat, kadar te ni zraven? Čeprav če bo sama zna bit polom, moji so vedno čisto nesrečni, če morajo biti sami v ločeni kletki, pa potem užaljeni še celo večnost :S
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Podganji prepiri Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji prepiri   Podganji prepiri Icon_minitimeNed Mar 06, 2011 10:17 pm

Mja, saj to, po mojem nihče ne bi hotel biti sam v tisti kletki. Pa po mojem ni od praskanja, ker so hraste bolj okrogle oblike in ne izgledajo kot praske.

Sicer pa dober predlog, ker Samuel in Tamala se načeloma super ujameta, pa še mladički bi bili lepo v kletki in ne bi mogli lesti ven. Vseeno bom še počakala kak dan, če se stvar umiri - jutri jih peljem k veterinarju in bodo vsi trije v transporterju, ki ima močan vonj po tamalih dveh, tako da če je stvar res zaradi drugačnega vonja, bi se moralo potem malo umiriti.
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Podganji prepiri Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji prepiri   Podganji prepiri Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Podganji prepiri
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 2Pojdi na stran : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Vedenje-
Pojdi na: