Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Jimmy obožuje plastiko

Go down 
4 posters
AvtorSporočilo
total

total


Število prispevkov : 7
Join date : 01/04/2011
Kraj : Škofja Loka

Jimmy obožuje plastiko Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Jimmy obožuje plastiko   Jimmy obožuje plastiko Icon_minitimePet Apr 01, 2011 8:20 pm

Imam eno majhno težavo z enim izmed mojih dveh samčkov. Mlajši, Jimmy, namreč zelo rad grize plastične predmete. Začelo se je, ko sem mu okoli novega leta v jajček od kinderjajčka skril jogurtni drops in Jimmy ga je v nekaj minutah razgrizel in si privoščil nagrado. Very Happy

Od tega dogodka naprej pa Jimmy zgrize praktično vse, kar je plastičnega. Najprej je zgrizel malo posodico, ki sta jo v kletki imela za priboljške. Potem se je spravil na poličko v kletki in malo obgrizel en robe. Da to ni bilo dovolj se je spravil še na spodnji del kletke, ki je tudi plastičen.

Danes pa sem med čiščenjem kletke ob njuni hišici (na strani, ki gleda proti steni, da nisem prej opazil veselje ) našel svojo labelo, ki je bila požrta. Pojedel je namreč kar je ostalo od labele (notranjost, na srečo zelo malo) in polovico plastičnega tulca. doh

Zaradi tega sem se odločil, da ga nekako poskusim odvaditi od grizenja plastike, ker nočem, da pride do kakšne komplikacije, ker jo toliko poje. šok

p.s. drugi fantek, Charlie, ima pa zelo rad tekstil. doh
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Jimmy obožuje plastiko Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Jimmy obožuje plastiko   Jimmy obožuje plastiko Icon_minitimePet Apr 01, 2011 11:29 pm

Kaj naj rečem - ni edini. doh Prej ali slej bi našel kaj plastičnega in grizel. Najbolje bi bilo, da ga čim več zamotiš, se igraš z njim in mu daš kake lesene igračke za grizenje ali pa kaj podobnega, pa kake brikete v hrano, ampak povsem odpravil pa tega ne boš. :/ Včasih podganice glodajo stvari iz dolgčasa (npr. moji so si zgrizli en del viseče mreže, ko so bili bolni in zaprti v majhni kletki), včasih pa samo zato, ker je pač grizenje tako fina stvar. Very Happy
Nazaj na vrh Go down
total

total


Število prispevkov : 7
Join date : 01/04/2011
Kraj : Škofja Loka

Jimmy obožuje plastiko Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Jimmy obožuje plastiko   Jimmy obožuje plastiko Icon_minitimeSob Apr 02, 2011 8:58 am

No saj kot sem rekel Charlie obožuje tekstil in je zgrizel svojo prvo hiško (ko je bil še sam) v manj kot mesecu. doh

Sicer ju imam spuščena, ko le lahko (vedno, ko sem doma) in takrat tekata okoli, se malo šopirita, malo ju čoham itd. Ampak ko me ni pa počneta vse sorte. Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Skinny

Skinny


Število prispevkov : 442
Join date : 11/03/2010
Age : 47
Kraj : Kamnik

Jimmy obožuje plastiko Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Jimmy obožuje plastiko   Jimmy obožuje plastiko Icon_minitimeSob Apr 02, 2011 1:28 pm

Ne moreš pričakovat, da ne bo zgrizel/la ničesar, če je pa podgana glodalec/ glodavec. Grizejo zaradi brušenja zob, dolgčasa ali pa kar tako ker se jim zazdi Very Happy Edino kar je,..navadi se, ali pa skoči pokonci vsakič ko slišiš grickanje Very Happy (Pa se ne splača Wink)
Nazaj na vrh Go down
total

total


Število prispevkov : 7
Join date : 01/04/2011
Kraj : Škofja Loka

Jimmy obožuje plastiko Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Jimmy obožuje plastiko   Jimmy obožuje plastiko Icon_minitimeSob Apr 02, 2011 10:26 pm

Ne, saj to vem kako se sliši ko grizeta hrano, brusilnik kamna itd. Razz Mene je samo skrbelo, da ne bi bilo kaj narobe, ker tako rad grize plastiko in jo tudi poje.
Nazaj na vrh Go down
Skinny

Skinny


Število prispevkov : 442
Join date : 11/03/2010
Age : 47
Kraj : Kamnik

Jimmy obožuje plastiko Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Jimmy obožuje plastiko   Jimmy obožuje plastiko Icon_minitimeNed Apr 03, 2011 7:55 am

Potem ga je pa treba zaposlit s čim drugim... Postavi mu igralnico z vrvmi, kartonastimi škatlami, papirnatimi brisačkami, ter ostalimi materiali, ki podganam ne škodujejo,...
Po drugi strani ga probaj odganjati z glasnim NE ali kakšno hupo (samo moraš biti vedno prisoten). Kot tretje pa namazati plastiko s tabaskom...

Kaj več pa težko narediš. Grickalice bodo ostale grickalice Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Jimmy obožuje plastiko Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Jimmy obožuje plastiko   Jimmy obožuje plastiko Icon_minitimeNed Apr 03, 2011 9:37 am

Nobenega tabaska.

Za vsak slučaj, ker včasih jim diši pa vseeno poližejo CELEGA namesto, da bi šli stran zgroženi nad okusom. In jim s tem
zeeeelo vznemerimo želodček, tabasko je močna stvar.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Skinny

Skinny


Število prispevkov : 442
Join date : 11/03/2010
Age : 47
Kraj : Kamnik

Jimmy obožuje plastiko Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Jimmy obožuje plastiko   Jimmy obožuje plastiko Icon_minitimeNed Apr 03, 2011 2:01 pm

Haha, ja ponavad jim zapaše točno tisto kar nebi smele Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Jimmy obožuje plastiko Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Jimmy obožuje plastiko   Jimmy obožuje plastiko Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Jimmy obožuje plastiko
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Charlie in Jimmy
» Shavo & Jimmy, moja srčka.

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Vedenje-
Pojdi na: