Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Shavo & Jimmy, moja srčka.

Go down 
3 posters
AvtorSporočilo
Claire

Claire


Število prispevkov : 27
Join date : 29/01/2011
Kraj : Ljubljana

Shavo & Jimmy, moja srčka. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Shavo & Jimmy, moja srčka.   Shavo & Jimmy, moja srčka. Icon_minitimeSob Feb 26, 2011 7:32 am

Tooorej, ker sem relativno nova na forumu in ker tudi oglašujem moje mladičke, se mi zdi prav da tudi predstavim svoje male žverce. Smile

Ker me je ideja da bi imela podganico pičila malo pred mojim rojstnim dnevom in ker sem si res želela albino samičko, se je moj fant na vse pretege trudil, da bi našel kakšno. Vendar ni mel sreče. Sem jo pa zato imela jaz, ko sem konec junija videla oglas od Skinny, in tisti en mesec čakanja na podganco me je skoraj ubil, dobesedno. Razz In seveda, ko sem videla slikce mi je bilo vseeno ali je albin ali ne, bil je moj bodoči lepi podganček.
In tako sem dobila tega malega debeluharja - Shavota (ime ima po basistu iz System of a down):
Shavo & Jimmy, moja srčka. Dsc045501 Shavo & Jimmy, moja srčka. Dsc04444 Shavo & Jimmy, moja srčka. Dsc04524

Na začetku je bil v bližini drugih podgan pravi alfa, in čeprav se je izredno umiril ko pride do teritorjalnosti, je še vedno pravi mali šarmer. Moja mami ni želela niti 3 metre v bližino kletke, ampak pač jo je Shavo s svojimi čari in pogledom tok očaral, da se zdej vsake 5 minut z njim igra. Moram ga pohvalit, nikoli ni grizel in še danes ne (se je sicer zgodilo pred kratkim da je ugriznil prijateljico, samo predvidevam da zato ker ji je roka dišala po lazanji Very Happy). Je prijazen do ljudi, rad se carta, je pa tudi radoveden (ko pride do zažiganja brkov je prvi v vrsti).

Nekje decembra se mi je pa končno uresničila želja in sem dobila albinko Jimmy (od prijateljice). Ker je bila že malo starejša (6 mesecev) je imela veliko težav z navajanjem. Bila je rahlo agresivna, ni se pustila božat, nič od nič. Par dni ni hotla jest, samo se je potem počasi privadila in se pusti božat in nosit naokoli. Je pridna, sicer suhcana in drobna v primerjavi s Shavotom, ampak predvidevam da to tudi zato, ker je približno 10-krat bolj hiperaktivna. Very Happy Sicer je rahlo štorasta (prevrne res VSE kar se da) in sovraži vodo, ampak obožuje pa spanje pod oblekami (sicer mi je tako zgrizla najljubši pulover, ampak ji oprostim Very Happy).
Evo še slikice moje lubice:
Shavo & Jimmy, moja srčka. Dsc04354 Shavo & Jimmy, moja srčka. Dsc04411

Takole, tole bo zaenkrat vse, bom pa še slikic uploadala ko bo možno. Smile
Nazaj na vrh Go down
Tasha.W

Tasha.W


Število prispevkov : 331
Join date : 29/01/2011
Age : 30
Kraj : Brežice

Shavo & Jimmy, moja srčka. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Shavo & Jimmy, moja srčka.   Shavo & Jimmy, moja srčka. Icon_minitimeSob Feb 26, 2011 8:04 am

Izredno lepa sta oba Razz
Ti si ju pa dobila na podoben način, kot jih bom jaz. Wink Pozoren fant ni kaj Very Happy
Pa mladički pa so izredno pozorni staršem ;D
Smem vprašati ali je to tvoje prvo leglo Question
Nazaj na vrh Go down
Claire

Claire


Število prispevkov : 27
Join date : 29/01/2011
Kraj : Ljubljana

Shavo & Jimmy, moja srčka. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Shavo & Jimmy, moja srčka.   Shavo & Jimmy, moja srčka. Icon_minitimeSob Feb 26, 2011 8:09 am

Hvala! Smile Je sicer smešno kok sta kontrastna. Very Happy

Hja, mava srečo kar se tega tiče. Razz Moj sicer tu pa tam dobi izpad, da bi si jih mal prilastil pa to, hehe.
To je res, eden ima vzorček skoraj identičen kot Shavo, mi je pa res žal, da ni bilo nobenega albinčka. Drugače pa ja, moje prvo leglo, pa še to je bilo nepričakovano, ker sem misnla da se niti povohat nebosta hotla med sabo. Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Tasha.W

Tasha.W


Število prispevkov : 331
Join date : 29/01/2011
Age : 30
Kraj : Brežice

Shavo & Jimmy, moja srčka. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Shavo & Jimmy, moja srčka.   Shavo & Jimmy, moja srčka. Icon_minitimeSob Feb 26, 2011 8:15 am

hehe Very Happy Čestitam cheers

Jas bom pa dobila 2 ali pa 3 podgance od fanta za 1 leto ( posebna obletnca, pa ustraja, da jih dobim Embarassed ) Sploh ni bla moja ideja ane... Ampak useno kumi čakam Laughing
In ja, ko govorimo o tem, da si jih želi prilastiti, pr meni bo istoo, verjemi Razz
Nazaj na vrh Go down
Skinny

Skinny


Število prispevkov : 442
Join date : 11/03/2010
Age : 47
Kraj : Kamnik

Shavo & Jimmy, moja srčka. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Shavo & Jimmy, moja srčka.   Shavo & Jimmy, moja srčka. Icon_minitimeSob Feb 26, 2011 8:16 am

Še enkrat čestitke vsem za naraščaj Very Happy Jinx pošilja poljubčke njenim drugim vnučkom zmeda Super ime si izbrala za mojga črnuha in res sem vesela, da si se končno javila na portalu. Sem hotela klicat naokoli, da povprašam po mladičih, pa mi je telefon izbrisal vse številke.

Še enkrat čestitke in upam, da bojo mladiči šli v tople domove!
Nazaj na vrh Go down
Claire

Claire


Število prispevkov : 27
Join date : 29/01/2011
Kraj : Ljubljana

Shavo & Jimmy, moja srčka. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Shavo & Jimmy, moja srčka.   Shavo & Jimmy, moja srčka. Icon_minitimeNed Apr 17, 2011 5:01 pm

Pred kratkim smo dobili še novo članico - sorodniki iz Švice (ki imajo tudi podgance) so mi namreč prinesli novo podganico, samičko staro 6 tednov. Sicer izgleda kot albinka, ampak ma bolj sivkasto/rjav odtenek - opazila sem ga šele ko sem vidla njo (Ypsilon) in Jimmy skupaj. Very Happy

Jimmy je bla izredno agresivna na začetku, ko sem ju probala imeti skupaj, ampak se je ful umirila in krasno shajata skupaj.
Slikce bojo ob priliki. lupček na bušček
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Shavo & Jimmy, moja srčka. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Shavo & Jimmy, moja srčka.   Shavo & Jimmy, moja srčka. Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Shavo & Jimmy, moja srčka.
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: O članih in njihovih podgancah :: Naše žverce-
Pojdi na: