Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci

Go down 
+13
magijamarko
choo
Puppy
mravlinc
pety
Blue
Juni
Nes
halibel
Lee
Sonii
Skinny
Tasha.W
17 posters
Pojdi na stran : 1, 2, 3  Next
AvtorSporočilo
Tasha.W

Tasha.W


Število prispevkov : 331
Join date : 29/01/2011
Age : 30
Kraj : Brežice

Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci    Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  Icon_minitimeČet Mar 03, 2011 5:04 pm

Dobro, danes sem šla v Mr. Pet v Domžale. In ker ukinjajo hrano Vadigran, so jo nadomestili s hrano imenovano Flamingo. Imajo hrano za pse,mačke, glodalce,... za vse. Za podgane se imenuje Flamingo Premium rat.
In ker sem jaz radovedna, sem si rekla, da bom malo "pogooglala"
Ampak nisem nič našla - Nikjer ! Nič !
Tudi na vreči hrane, sem iskala proizvajalce, da tudi ni pisalo.
Tu zdaj iščem po internetu,... počasi se počutim že malo neumno. Evil or Very Mad

Zato me zanima, ali je kdo od vas na forumu sploh slišal za to firmo hrane ?
Kakšno objaslilo ali kaj, bi mi prav prišlo Smile





------------------------------------------------------------------------------------------
Nekaj sem našla.

Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  Topbanner_default_1_3
Logo

in neko spletno trgovino, ki prodaja nekaj teh izdelkov ampak o sami hrani NIČ Evil or Very Mad

http://www.zoorex.si/trgovina/index.php/male-zivali/seno/flamingo-slama-za-glodalce.html


Nazadnje urejal/a Tasha.W Sob Mar 12, 2011 8:59 pm; skupaj popravljeno 3 krat (Reason for editing : Dodajanje informacij)
Nazaj na vrh Go down
Tasha.W

Tasha.W


Število prispevkov : 331
Join date : 29/01/2011
Age : 30
Kraj : Brežice

Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci    Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  Icon_minitimeČet Mar 03, 2011 5:13 pm

Obveščam vas da sem našla,... In tale ne prodaja samo hrane lol lol

http://www.flamingo.be/DefaultUK.asp

in tole je tale hrane, ki sem si jo pri nas v trgovini ogledovala, ugotovila da gre za briketno hrano

link

Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  201786

In mooram reči, da imajo super izbiro.

Tu pa je še semenska mešanica.

link

Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  201775



Zdaj pa me zanima, kaj si vi ostali mislite o tej firmi in hrani.... wink
Hvala za odgovore, in se oproščam za tako nametane podatke blush

Nazaj na vrh Go down
Skinny

Skinny


Število prispevkov : 442
Join date : 11/03/2010
Age : 47
Kraj : Kamnik

Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci    Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  Icon_minitimeČet Mar 03, 2011 7:13 pm

Hmmm,... nisem je še zasledila,... kapne ima pa kaj sestavine?
Nazaj na vrh Go down
Tasha.W

Tasha.W


Število prispevkov : 331
Join date : 29/01/2011
Age : 30
Kraj : Brežice

Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci    Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  Icon_minitimeČet Mar 03, 2011 8:05 pm

Ja to je pri nas zelo novo Very Happy
Več kot na njihovi uradni spletni strani piše, niti nisem našla :/
bom šla jutri v mr. Pet na embalažo prebrat in ti povem kaj več. Tudi za ceno bom pogledala. Smile
ker danes sem samo gledala in se čudila Surprised, saj je naš mali mr.pet polovico napolnjen samo z njihovimi izdelki Surprised





Tole ti pošiljam, saj samo to piše za sestavine Smile

Name :
SEEDS PREMIUM RAT/MOUSE 0,6KG

Product information :
0.6 kg – Premium food – Rat and mouse – Contains various species of vegetables, fruits and flesh derivatives – contributes to a good health – Contains extruded chunks: helps to keep the teeth in trim – For a healthy and shiny coat – Complete and balanced premium mix – Easily digestible – High combustion, little residue





Name :
MONOCOMPONENT PREMIUM RAT 0,6KG

Product information :
Every chunk has a similar composition – Specially formulated with the nutritional needs of rats in mind – The hardness of the chunks helps to keep the teeth in trim


Nazaj na vrh Go down
Tasha.W

Tasha.W


Število prispevkov : 331
Join date : 29/01/2011
Age : 30
Kraj : Brežice

Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci    Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  Icon_minitimePet Mar 04, 2011 5:27 pm

Danes sem bila v Mr. Pet znova, pogledala sem za cene in kaj vse vsebuje ta hrana.
Semenska mešanica vsebuje sadje,zelenjavo,meso, semena - vse kar podgane potrebujejo. (to sem si zapomnila iz nalepke Smile ) in cena je 5.90 EUR.
Briketi - tam pa so pisale sestavine in da je primerno za odrasle podgane.
in cena je 6.90 EUR.

Bom kupila hrano in pretipkala, kar piše na nalepki Very Happy

Hvala za razumevanje ;D
Nazaj na vrh Go down
Skinny

Skinny


Število prispevkov : 442
Join date : 11/03/2010
Age : 47
Kraj : Kamnik

Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci    Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  Icon_minitimePet Mar 04, 2011 6:20 pm

Hvala! Zanimajo me predvsem beljakovine in maščobe.
Nazaj na vrh Go down
Tasha.W

Tasha.W


Število prispevkov : 331
Join date : 29/01/2011
Age : 30
Kraj : Brežice

Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci    Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  Icon_minitimeČet Mar 10, 2011 5:34 pm

Danes sem se učlanila v spletno trgovino Aro, ter sem jim pisala ali imajo kaj hrane za podgane.
Odpisali so mi da imajo to :

HOPE FARMS MIŠI/PODGANE - MEŠANICA 800g 4,33€
HOPE FARMS MIŠI/PODGANE SUPER - PELETI 1kg 5,38€

PRESTIGE HRANA ZA PODGANE 750g mix 5,90€
VK EMOTION BEAUTY HRANA ZA PODGANE 400g mix 4,10€
VK MENU HRANA ZA PODGANE 400g mix 2,30€

Jaz se zanimam posebno za tisti 2, ki sta odebeljeni.
In o te hrani sem našla to:

http://www.hopefarms.nl/producten-hope-farms/rat/mouse-rat-super-2c
http://www.hopefarms.nl/producten-hope-farms/rat/mouse-rat-select-2


Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  Packshot_MouseRat_Super

Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  Packshot_MouseRat_Select
Če vam je kaj znano prilagam slike Wink
Nazaj na vrh Go down
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci    Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  Icon_minitimeSob Mar 12, 2011 10:50 am

Imela sem namen kupit hrano za Iks in sicer New generation. Pridem v Mr.Peta in hrane ni. Uprašam prodajalko in mi reče, da je verjetno ne bojo več dobili. Zakaj?? O.o
To je bila edina hrana, ki jo je moja v celoti pojedla, ker je bila briketirana.
Zdaj sem sicer kupila Flamingo premium semensko mešanico, ker briketirane hrane nisem niti opazila. me pa zanima če je že kdo poskusil to briketirano? Kako se obnese pri podganicah?
Nazaj na vrh Go down
Lee

Lee


Število prispevkov : 660
Join date : 12/05/2009
Age : 28
Kraj : Britof, Kranj

Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci    Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  Icon_minitimeSob Mar 12, 2011 7:01 pm

tudi pri nas je zdej ta hrana.. sam men se to ne zdi glih nadomestek hrane Vadigran, vsaj cenovno ne.

Bomo pa sprobal tud o hrano ja.. Smile
Nazaj na vrh Go down
Tasha.W

Tasha.W


Število prispevkov : 331
Join date : 29/01/2011
Age : 30
Kraj : Brežice

Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci    Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  Icon_minitimeSob Mar 12, 2011 9:02 pm

Uporabnica Halibel ima na probi oboje - semensko mesanico in brikete
Ja večinoma kar ukinujejo razne ok firme hrane za podgane, zdi pa se mi malo brez veze.
Nazaj na vrh Go down
halibel

halibel


Število prispevkov : 74
Join date : 09/08/2009
Age : 36
Kraj : Branik

Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci    Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  Icon_minitimeNed Mar 13, 2011 3:48 pm

Ja obe hrani od Flaminga imam..
Sestavine pa so za semensko mešanico: žitarice, rastlinski stranski proizvodi, meso in mesni stranski proizvodi, zelenjava, semena, sadje, minerali, olja in masti. Moram pa tudi povedat da v hrani nisem zasledila arašidov, ki so ponavadi v večini drugih.
Sestavine briketov: žita, zelenjava, živalski derivati, minerali, olja in maščobe.

Na obeh hranah na nalepki piše: popolnoma uravnotežena in lahko prebavljiva ekstrudirana hrana, posebej zasnovana za podgane. Vsebuje vse potrebne snovi ki jih podgane potrebujejo v svojem življenju da ostanejo zdrave in v odlični kondiciji.
Na briketni pa piše še da so briketi stisnjeni pri visoki temperaturi tako da ostane kvaliteta beljakovin na visokem nivoju in so s tem dobro prebavljivi. Vsak briket ima podobno sestavo in tako s tem prepreči selektivno uporabo da žival hrane ne izbira ter da z vsakim briketom zaužije vse hranilne snovi tako da spodbuja zdravje zob.

Obe hrani sem zmešala skupaj ker bi morala dat približno obe enako količino na dan podganam(vsaj tako piše na vrečki od hrane). Zvečer jim jo nasujem v posodo, zjutraj pa je posoda že prazna tako da lahko povem da jo zelo rade jejo..
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci    Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  Icon_minitimeNed Mar 13, 2011 4:46 pm

Mi lahko izpišeš izvirne INCI sestavine? oz. če so sestavine v angleščini kaj drugačne,
ker žitrice bolj malo povejo, to je lahko karkoli.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
halibel

halibel


Število prispevkov : 74
Join date : 09/08/2009
Age : 36
Kraj : Branik

Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci    Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  Icon_minitimeNed Mar 13, 2011 4:55 pm

Ja,
semenska mešanica: rožiči (nevem če je to pravilno slovensko,ma druge besede ne najdem, v ang je carob), grah, korenje.

Za briketno mešanico pa ni napisano, piše samo da je zelenjava noter... huh (sem skenirala vrečko samo nič videt kaj piše ker so slikice majhne tako da jih ne bom objavila sem gor...)

Zanimivo da drugače nič točno ne piše glede maščob...
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci    Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  Icon_minitimeNed Mar 13, 2011 9:40 pm

Rožiči bo čisto prav. A jih nikoli nisi dobila za Miklavža? Very Happy
Nazaj na vrh Go down
halibel

halibel


Število prispevkov : 74
Join date : 09/08/2009
Age : 36
Kraj : Branik

Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci    Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  Icon_minitimeNed Mar 13, 2011 9:52 pm

Dobro potem, samo da je prav. Ja sem jih ma nisem vedela če jim tako rečemo ''po domače''-v narečju al tudi po pravilno slovensko.. blush
Nazaj na vrh Go down
Blue

Blue


Število prispevkov : 317
Join date : 11/08/2009
Age : 29
Kraj : Ljubljana

Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci    Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  Icon_minitimePon Apr 11, 2011 7:51 pm

Tasha.W je napisal/a:

link

Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  201786

Tole sem danes jaz mojim kupila in je ful kul! veselje
Nazaj na vrh Go down
halibel

halibel


Število prispevkov : 74
Join date : 09/08/2009
Age : 36
Kraj : Branik

Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci    Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  Icon_minitimePon Apr 11, 2011 7:59 pm

To hrano sem tudi jaz imela in je res super.. Zlo jo imajo rade
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci    Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  Icon_minitimePon Apr 11, 2011 8:48 pm

Tudi mojim ful ustreza. Smile
Nazaj na vrh Go down
pety

pety


Število prispevkov : 9
Join date : 12/04/2011

Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci    Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  Icon_minitimeTor Jun 28, 2011 6:18 am

Juni je napisal/a:
Tudi mojim ful ustreza. Smile

torej ni nič narobe sto hrano...super ker mam js isto in so moje male zelo zadovolne Very Happy
Nazaj na vrh Go down
mravlinc




Število prispevkov : 17
Join date : 27/06/2011
Age : 35
Kraj : Idrija

Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci    Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  Icon_minitimeTor Jun 28, 2011 8:33 am

kakšn ma pa vonj? ker jaz sem kupil eno čudno mešanico in zlo smrdi huh pa notri je velik enih takih briketkov, ki zgledajo kot mačja hrana (tut vonj majo podobn) in jih sploh ne jesta. mam šekr problem ker morm vn prebirat Smile
Nazaj na vrh Go down
pety

pety


Število prispevkov : 9
Join date : 12/04/2011

Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci    Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  Icon_minitimeSre Jun 29, 2011 4:06 pm

mravlinc je napisal/a:
kakšn ma pa vonj? ker jaz sem kupil eno čudno mešanico in zlo smrdi huh pa notri je velik enih takih briketkov, ki zgledajo kot mačja hrana (tut vonj majo podobn) in jih sploh ne jesta. mam šekr problem ker morm vn prebirat Smile

lej tale hrana je zelo uredu usaj moje jo majo zlo rade: v mr.peta pejt pa poglej od flamingota hrana za podgane premium....sicr je pa ena že dala uspodi link in pa sliko te hrane Very Happy če pa še ne boš vedel pa ti bom zvečer poslala slikom Very Happy




link




Nazaj na vrh Go down
Puppy

Puppy


Število prispevkov : 288
Join date : 10/02/2011
Age : 30
Kraj : Kranj

Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci    Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  Icon_minitimeSre Avg 24, 2011 4:17 pm

Tasha.W je napisal/a:

link

Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  201786


A kdo ve, koliko je priporočljivo dajati na dan te hrane, kej jaz na embalaži ne najdem, koliko naj bi dajala blush
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci    Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  Icon_minitimeČet Avg 25, 2011 1:03 am

Po občutku.. moji so se res fuuuul zredili, ko so meli to hrano, ker jim je bila noro všeč in so takoj vse zbasali vase. Naj bi sicer podgane imele hrano ves čas na voljo, samo če vidiš, da se preveč redi, naj bo pa brez hrane v tistem času dneva, ko se najmanj giba (se pravi, če ji daš enkrat pozno popoldne za jest, bo posodica nekje do poznega dopoldneva prazna, potem pa itak večino časa spi in ne rabi jest, pol popoldne/zvečer pa itak dobi spet hrano. Upam, da sem si prav zapomnila, ne vem točno, kje sem to brala)
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
magijamarko




Število prispevkov : 67
Join date : 01/04/2011

Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci    Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  Icon_minitimePet Avg 26, 2011 8:24 am

Tudi moje 3 dobivajo ravmo tako to hrano ki je na sliki..in jo imajo kar precej rade. Vsake toliko jim potem dam za kak dan - dva še mešanico, ki sem jo kupil prej - premium "fancy-šmency"hrano z škampi in ne vem čem vsem še.. Tista je bolj tako.. niso je ravno pojedle do konca..samo dobre stvari..Smile
Drugače pa..karkoli jema mi2..dobiju tudi ratusi..pa se nič kaj xtra ne redijo Smile
LP
Marko
Nazaj na vrh Go down
sharp

sharp


Število prispevkov : 169
Join date : 03/10/2010
Age : 30
Kraj : Ljubljana

Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci    Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  Icon_minitimePet Avg 26, 2011 12:04 pm

huh Pa kako srečo imate vsi?? Tudi jaz sem ene 2x kupil to hrano, in sedaj jo imam spet eno vrečo ampak je enostavno ne marajo... Saj jim dam občasno ampak pojejo sem in tja kaj samo, če ne dobijo drugega. Stradati jih pa ne želim. Resnično jim ta hrana sploh ni všeč (enako kot Oxbow).

Poleg tega se mi zdi predraga. Za pol kile (imam 3 samce) 8€? Se mi zdi, da se da z improvizacijo lastne hrane, pripravo mešanic za enak denar pripraviti veliko več hrane.

Me pa res zanima kje je razlog, da večina podgan to hrano malo da ne obožuje, moji se je pa pritakniti nočejo praktično.. zmeda
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci    Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci  Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Hrana za podgane - raznični neznani proizvajalci
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 3Pojdi na stran : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» hrana za podgane
» hrana za podgane Bunny *
» SELECTIVE hrana za podgane
» Tima Rattima hrana za podgane
» Podgane - nakup, hrana, kletka

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Prehrana-
Pojdi na: