Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Alexi in Lumpa

Go down 
+11
Katarina
Eva
AtLanT!da
Olivija
*Tinky*
mamaF
_panter_
elanor
Dejan
Sonii
Fiamma
15 posters
Pojdi na stran : 1, 2, 3  Next
AvtorSporočilo
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Alexi in Lumpa Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Alexi in Lumpa   Alexi in Lumpa Icon_minitimeČet Feb 05, 2009 3:36 pm

no, pa ste dočakali še moj del Razz
podgančka, kot že veste, sem dobila od Dejana (hvala Dejan cheers )
prvi dan ko sem ga dobila(29.01.2009), je bil čisto bogi, se stalno stiskal v kot od une škatle za paličnjake
Alexi in Lumpa P1290010

pol ko smo se malo opogumli, smo celo kej popali...kaj ne zgleda na tej sliki en bajs? Very Happy
Alexi in Lumpa P1300010

naslednji dan sem imela za dobit novo kletko, ki je še zdej ni...upam da res pride ju3, ki čene une na vitan trade-u ustrelim Mad
a na srečo mi je znanec posodil kletko za ptiče, ki je na žalost že kar zguncana in zrjavela, a začasno bo že šlo Smile
noter se podganček skriva v vijola škatli Alldays dnevnih vložkov lol!
Alexi in Lumpa P1310010

škatlo sem morala že na pou strgat in zmečkat, da sem jo stlačla not, ker je pač narjena za ptiče in lahko samo spodnji del zvleče vn in ima samo una majhna vratca XD
no, danes sm ga 5 minut lovila po kletki, da smo lahko ščistli kletko.... (in je mama vijola škatlo vrgla stran Razz )
pa čim se ga primla, se mi je zmuznil, ko sem ga malo bolj stislia pa je zacvilu...in js valda se tkoj usmilila, malo popustila in že ga ni blo več v moji roki Rolling Eyes

drugače je fant zelo živahen, rad pleza po palčkah za ptiče Razz
pa je kr radoveden...samo kar se tiče druženje z mano, pa ga očitno ne zanima Sad
ma pa taaak prikupen smrček I love you
Alexi in Lumpa P2050010

stalno se neki puca...sam kaj mu pomaga, če se gre potem valjat tja, kjer lula...pujs en
sej bo že ugotovu, kaj pomeni osebna higjena Twisted Evil (čene pa bo treba panterja obiskat....tam ne bo pardona Razz )
Alexi in Lumpa P2050011

no, js upam, da bo mel kej želje se družit z mano, ki zdej ne kaže tako....bomo vidli mi to


Nazadnje urejal/a Fiamma Sob Maj 30, 2009 3:47 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

Alexi in Lumpa Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Alexi in Lumpa   Alexi in Lumpa Icon_minitimeČet Feb 05, 2009 4:36 pm

Luškan s temle smrčkom. Very Happy
Glede cviljenja pa nič bat, to dela večinoma samo da izkorišča. Ko Iksu kej ni prou tud kar zacvil, samo je ugotovila da ne nasedam več na to. Naprimer vedno je cvilila ko sem ji uzela hrano, ki jo je seveda prej ukradla. Npr bonboni, čokolada, stvari ki jih ne sme pač. Tako da ne mu nasedati. Laughing
Pa upam da se te čimprej navadi Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

Alexi in Lumpa Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Alexi in Lumpa   Alexi in Lumpa Icon_minitimeČet Feb 05, 2009 4:38 pm

Aja pa vidim da ima repka "umazanega". Moja baba ma pa zdej čistega tongue
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Alexi in Lumpa Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Alexi in Lumpa   Alexi in Lumpa Icon_minitimeČet Feb 05, 2009 4:42 pm

sej je ceu en pujs..če se valja v lastnem scanju...
je že dobil rumen odtenek, pa sem ga naes malo z vlažno krpo...samo ne pomaga odsti...po treba ga prav skopat Razz
pa res sigurno ni umazan samo od žlez....bo tudi kakšna druga umazanija gor Laughing
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Dejan

Dejan


Število prispevkov : 584
Join date : 13/01/2009
Age : 41
Kraj : Kranj

Alexi in Lumpa Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Alexi in Lumpa   Alexi in Lumpa Icon_minitimeČet Feb 05, 2009 9:17 pm

Armin je zaenkrat tud bolj plašen, vendar mu pa paše biti na rami.
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Alexi in Lumpa Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Alexi in Lumpa   Alexi in Lumpa Icon_minitimePet Feb 06, 2009 5:18 pm

danes pa smo dobili kletko Very Happy (namenjena hrčkom)
Alexi in Lumpa P2060010

in se za nekaj časa celo rešili nadležnih otrok Smile
Alexi in Lumpa P2060011

kletka v celoti (cel set)- hiška bo letela ven, ker dvomim, da se bo podganček stlaču not skozi tisto luknjo
Alexi in Lumpa P2060012

zato pa sem mu nabavla tako hiško...ki je lahko na tleh ali obešena kot viseča mreža Smile ...zaenkrat bo visela
...zdej moram najt nekaj za zvezat še visečo mrežo mameF, da še to ugradim not Smile
Alexi in Lumpa P2060013

tako da zdej že veselo raziskujemo kletko
Alexi in Lumpa P2060014


Nazadnje urejal/a Fiamma Pet Feb 06, 2009 5:44 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
elanor

elanor


Število prispevkov : 185
Join date : 13/01/2009
Age : 28
Kraj : Kranj

Alexi in Lumpa Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Alexi in Lumpa   Alexi in Lumpa Icon_minitimePet Feb 06, 2009 5:29 pm

kok lepo Smile
Nazaj na vrh Go down
_panter_

_panter_


Število prispevkov : 53
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Alexi in Lumpa Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Alexi in Lumpa   Alexi in Lumpa Icon_minitimePet Feb 06, 2009 5:32 pm

kaj mihec ne ve, da je ta kletka za podganarja in ne za njega? bwahahha
Nazaj na vrh Go down
mamaF

mamaF


Število prispevkov : 519
Join date : 13/01/2009
Age : 53
Kraj : Komen

Alexi in Lumpa Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Alexi in Lumpa   Alexi in Lumpa Icon_minitimePet Feb 06, 2009 5:41 pm

Fiamma, dej šenkaj tisto modro hiško "malemu, 10 letnemu mulcu", mogoče mu bo ratalo noter zlesti Laughing Laughing Boš imela mir pred njim lol!
Kletka izgleda pa super in nova hiška tudi. Kolo bo verjetno tudi ven letelo, a? Se mi zdi malo majhno za podgančka.
Tisto mojo visečo spalko pa kar s tanko žičko pritrdi na kletko. Jaz sem jo kar s tistimi "oblečenimi" žičkami, ki so za vezat trte in podobno (dobiš v agrariji ali Obiju).
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Alexi in Lumpa Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Alexi in Lumpa   Alexi in Lumpa Icon_minitimePet Feb 06, 2009 5:45 pm

ja, očitno sem pozabla napisat za kolo...tudi tisto bo letelo ven...ker z njim nima kaj delat Razz
ja, sej moram očeta vprašat, če ima kakšno tako žičko Smile
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

Alexi in Lumpa Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Alexi in Lumpa   Alexi in Lumpa Icon_minitimePet Feb 06, 2009 5:47 pm

Kolo mu daj ven, saj za podgane niso najbolj priporočljiva. Nekatere podgane pa ga sploh ne porajtajo.
Drugače je pa kletka super!
Glede hiške pa nič bat, čez tisto lukno se bo komot zbasal, manj placa kot je, boljše je. Moja se cela zbaše u hišo in rep zavije čez glavo da nič ven ne gleda. Laughing
Nazaj na vrh Go down
Dejan

Dejan


Število prispevkov : 584
Join date : 13/01/2009
Age : 41
Kraj : Kranj

Alexi in Lumpa Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Alexi in Lumpa   Alexi in Lumpa Icon_minitimePet Feb 06, 2009 9:07 pm

Alexi (Emil) je res lepo kletko dubu. Očitno se mu je selitev na obalo splačala. Cool
Nazaj na vrh Go down
*Tinky*




Število prispevkov : 82
Join date : 18/01/2009

Alexi in Lumpa Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Alexi in Lumpa   Alexi in Lumpa Icon_minitimeNed Feb 08, 2009 4:10 pm

Waaa...Zeloo mi je všeč viseča hiška cheers
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Alexi in Lumpa Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Alexi in Lumpa   Alexi in Lumpa Icon_minitimeTor Feb 10, 2009 9:59 am

no, sem ugotovila, da Alexi ravno ne uporablja viseče hiške -.- ...vsaj podnevi ne

če mu pa ponoči dam not hrano, je zjutraj ni več Razz ...zanimivo, ne?

no, danes sem se kar odločla, ga vzela iz kletke in si ga posadila na ramo...na začetku je neki cvilil, pol je blo ok
in je poštekal, da v kapuci je čisto fajn...sej ga skoraj nism dobila ven Razz
še vedno ni hotel vzet htane, ki sem mu jo ponujala, ko je bil na moji rami....
potem mi je zlezu v majco in se igral deževnika pod zemljo XD ...stalno se je neki kolovratu in delal kroge okoli mene pod majco lol!
tko da sem ga kar nekaj časa lovila, preden sem ga spet spravla v kletko, ker čim sem ga hotela zvlečt izpod majce, je šel na moj hrbet ...
potem ko sem ga dala v kletko, celo ni tkoj zbežal v hiško za hrčke (ki še vedno mi ni jasno, kaj se hodi trpat tam not) rabbit
...nekaj časa je še skakal gor dol po kletki in ovohaval okoli....pa ko sem dala roko k kletki jo je vohal Smile
mogoče se bo še kej dalo nardit s tem podgancem cheers

Alexi in Lumpa P2100010
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Dejan

Dejan


Število prispevkov : 584
Join date : 13/01/2009
Age : 41
Kraj : Kranj

Alexi in Lumpa Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Alexi in Lumpa   Alexi in Lumpa Icon_minitimeTor Feb 10, 2009 10:29 am

Sam da je napredek. Smile
Nazaj na vrh Go down
Olivija

Olivija


Število prispevkov : 387
Join date : 15/02/2009
Age : 30
Kraj : Ljubljana

Alexi in Lumpa Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Alexi in Lumpa   Alexi in Lumpa Icon_minitimeTor Feb 17, 2009 2:50 pm

Ful ma hud uzorc. Jest bi tud takšnga mela.
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Alexi in Lumpa Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Alexi in Lumpa   Alexi in Lumpa Icon_minitimeSre Mar 11, 2009 7:04 pm

danes. 11.3.2009 sem stehtala mojga bajsa
zdej pri 4 mesecih ima 273 g
se vam to zdi dosti ali mislite da se bo še zredu??
in mere...približne:
telo 21cm
rep 19cm
sej je preveč premikal, da bi ga točno zmerla
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Dejan

Dejan


Število prispevkov : 584
Join date : 13/01/2009
Age : 41
Kraj : Kranj

Alexi in Lumpa Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Alexi in Lumpa   Alexi in Lumpa Icon_minitimeSre Mar 11, 2009 10:01 pm

http://www.gnezdilnice.si/index.php?path=podgana
Tukaj je omenjena teža med 80 in 300 grami. Zgornja meja je verjetno mišljena za sivo podgano, ki je večja.
Zgleda da je se je Alexi res kar zredil. Smile
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Alexi in Lumpa Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Alexi in Lumpa   Alexi in Lumpa Icon_minitimeČet Mar 12, 2009 6:22 am

samo 300??
Rok je reku, da samci dosežejo 300-400 g, včasih tudi do 500 Razz
sej pomoje se bo še zredil...je kr bajsek in stalno je Smile
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
AtLanT!da

AtLanT!da


Število prispevkov : 726
Join date : 14/01/2009
Age : 33
Kraj : Ljubljana

Alexi in Lumpa Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Alexi in Lumpa   Alexi in Lumpa Icon_minitimeČet Mar 12, 2009 4:19 pm

Drugač mate pr Vrste podgan opise..
Nazaj na vrh Go down
mamaF

mamaF


Število prispevkov : 519
Join date : 13/01/2009
Age : 53
Kraj : Komen

Alexi in Lumpa Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Alexi in Lumpa   Alexi in Lumpa Icon_minitimeČet Mar 12, 2009 6:00 pm

Na moj.pes forumu je bilo enkrat govora o tem, da naj bo bile odrasle samičke teh naših podgan težko od 300-500 g, samci pa celo od nekje 500 - 800 g.
No, naša Tonči je zdaj stara več kot leto in pol in ima 440 g, je pa prav lepo okrogla. Si pa ne predstavljam, kakšna je potem podgana z 800 grami Shocked
Nazaj na vrh Go down
Eva

Eva


Število prispevkov : 356
Join date : 14/01/2009
Age : 33

Alexi in Lumpa Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Alexi in Lumpa   Alexi in Lumpa Icon_minitimePet Mar 13, 2009 6:58 pm

Pepe ma tud tm okol mere k alexi pa ma 30 dag... taka okrogla podgana je ratou pig Smile
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Alexi in Lumpa Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Alexi in Lumpa   Alexi in Lumpa Icon_minitimeČet Apr 23, 2009 4:26 pm

Imam veselo novico: kot kaže bo Alexi, v roku enega ali dveh tednov, postal tata cheers
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
*Tinky*




Število prispevkov : 82
Join date : 18/01/2009

Alexi in Lumpa Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Alexi in Lumpa   Alexi in Lumpa Icon_minitimeČet Apr 23, 2009 7:18 pm

Čestitam... cheers cheers cheers
Nazaj na vrh Go down
Dejan

Dejan


Število prispevkov : 584
Join date : 13/01/2009
Age : 41
Kraj : Kranj

Alexi in Lumpa Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Alexi in Lumpa   Alexi in Lumpa Icon_minitimeČet Apr 23, 2009 8:58 pm

Super! Upam, da bo dost mladičev. Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Alexi in Lumpa Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Alexi in Lumpa   Alexi in Lumpa Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Alexi in Lumpa
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 3Pojdi na stran : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Buffy ,Willow(RIP),Dawn,Lumpa ,Luna(RIP),Alexi(RIP),Melody,Alexis <3
» Pikica, Lumpa in Bella

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: O članih in njihovih podgancah :: Naše žverce-
Pojdi na: