Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Jaz Pek (gani) in Grizli

Go down 
4 posters
AvtorSporočilo
me&Pek

me&Pek


Število prispevkov : 28
Join date : 11/02/2010
Age : 33

Jaz Pek (gani) in Grizli Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Jaz Pek (gani) in Grizli   Jaz Pek (gani) in Grizli Icon_minitimeČet Avg 19, 2010 7:38 am

Kot verjetno veste, sem Ganiju nabavila družbo in sicer Grizlija.
Vse pa se ni končalo tako dobro.. No

Pa da povem celo štorijo.. Gani je pred Grizlijem lepo tekal po moji sobi, se veselil ob grizljanju lesenih predmetov, pribolškov, solate... no pa ostanimo na temi. Potem pa se mi je zdel rahlo osamljen, ker je pač edini podganček v hiši (razen drugih mišk obiskovalcev, ki se verjetno skrivajo na podstrešju).. zato sva s fantom priskrbela druzbo. Pred tem sem se dobro pozanimala glede teritorialnih stvari, ki jih (moški pač) imajo... no in na tem forumu našla zelo dobro spletno povezavo na stran, kjer gospa zdruzuje tudi samce..
Ampak ni šlo, ne gre!! Sad(((( ne vem kaj naj še naredim..

Zadnjič, pri skoraj dvajsetem poskusu spoprijateljevanja, sta se totalno stepla... spet... pri tem sem jo pa še jaz fasala (neprevidna kakor sem bila, vejrmite mi, podgan ne smete podcenjevati saj imajo ZELOO ostre zobe).

No, saj ste ljubitelji podgan, zato veste, da je šlo za tisto 'moško' teritorialno reč. Prepričana sem, da bo bolje za oba, da ju ločim. Saj ob tem trpita oba. Grizli še ni dobro sploh videl kaj je to svoboda, Gani pa je po novem enako skoraj vedno zaprt, drugače si težita na kletkah in se tepeta kar čez njiju.

Predlgali so mi tudi kastracijo, vendar jaz osebno, za to nimam srca.. preveč se bojim, da pogineta že med narkozo.

Torej, ločiti ju bo potrebno. Ker pa je bil Gani prvi tukaj, je starejši (zdaj bo pa ze pocasi eno leto).. se verjetno ne bo navadil tujega doma, Grizli, ki pa je star komaj pet mesece, pa ima še priložnost zaživeti pri ljubečih osebah, ki imajo radi podgane. Ne bom rekla, da ne potrebuje še malo več časa za socializacijo 100%. Ampak prepričana sem, da se bo v momentu, ko mu ne bo potrebno ščititi svojega teritorija, se bati za svoje življenje, in ko ne bo več 'ogrožen' s strani drugega samca, začel drugače obnašati.

Prosim, pomagajte mi najti dom za Grizlija.. za začasno bivališče novemu ljubečemu lastniku podarim tudi eno manjšo kletko, v kateri se bo Grizli lahko navadil na nov dom.

Mama mi je ze rekla, naj ga izpustim v naravo. Ampak se bojim, da ne bo preživel, zato PROOOSIM, pomagajte...



Maša ˛& Gani & Grizli se vam zahvaljujemo iz dna srca <3
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Jaz Pek (gani) in Grizli Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Jaz Pek (gani) in Grizli   Jaz Pek (gani) in Grizli Icon_minitimeČet Avg 19, 2010 8:37 am

V naravo?!!? Pa kaj ste normalni ljudje na tem svetu. Kako lahko sploh predlaga kaj takega?Je isto, kot da bi spustil kanarčka v park in upal, da se pač znajde sam.


Kako dolgo pa že traja to spoznavanje (v tednih, mesecih?). Ker število poskusov še nič ne pomeni. Če bi štela jaz svoje poskuse, dvkrat na dan, bi morala že čisto obupati po 10 dnevih.
Imam 3 samce, vsi nekastrirani, dva izjemno dominanta. In je trajalo 3 mesece, da
se zdaj odlično razumejo.

Malo potrpljenja je treba, in ponavadi ko že ravno obupaš, se začnejo živali sprejemat.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Jaz Pek (gani) in Grizli Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Jaz Pek (gani) in Grizli   Jaz Pek (gani) in Grizli Icon_minitimeČet Avg 19, 2010 9:24 am

Kaj to tvoja mama resno misli, ali ji kaj pošteno ni jasno?! Veš, da živali NE SMEŠ spuščat v naravo, sploh pa ne podgane, ki dobro veš, da jih je tako ali tako preveč in da se množijo, tako da peče glava!
Upam, da če boš kdaj si kupla vodno želvo, ti (ali tvoji mami) ne pade na pamet, da bi jo spustila, ker tiste žverce, pa lahko povzročitjo izumrtje nekaterih domačih vrst živali na določenem področju! :S Jooooj.

Jaz pa ti predlagam kastracijo, saj res, da so možnosti, da pogineta med evtanazijo, ampak če ju pelješ k tapravemu veterinarju, o možnosti zelo majhne! Jaz sem Alexija peljala na kliniko veterinarkse fakultete in je šlo vse kot po maslu, še zelo lepo so mu ranico zašili.
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Jaz Pek (gani) in Grizli Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Jaz Pek (gani) in Grizli   Jaz Pek (gani) in Grizli Icon_minitimeČet Avg 19, 2010 9:57 am

Fiamma je napisal/a:
živali NE SMEŠ spuščat v naravo, sploh pa ne podgane, ki dobro veš, da jih je tako ali tako preveč in da se množijo, tako da peče glava!

Kako bi pa lahko podgana ljubljenček preživela v naravi? Sej si še hrane ne zna poiskat. Po petih minutah bi jo kakšna žival zgrabla. Ali pa bi tavala okrog, cela zmedena in smrt prestrašena do prvega podganjega strupa.
V pozni jeseni bi jo pa mraz vzel.

In ljubitelji živali naj bi o čem takem razmišljali? Grozno.

@pek&me, pač ODPREŠ TEMO, da oddajaš podgančka.
najbolj odgovorno bi pa bilo, da najdeš način za spoprijateljitev svojih ''ljubljenčkov''.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Jaz Pek (gani) in Grizli Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Jaz Pek (gani) in Grizli   Jaz Pek (gani) in Grizli Icon_minitimeČet Avg 19, 2010 10:03 am

Ni za reč 2x, da se nebi znašle. En fant, ki ga posznam, sta se mu podgani bivše cimre skrile v sobi (ona je mislila, da sta skočli čez balkon in poginili), se je pa čez nekaj časa izkazalo, da živita pod pošteljo, grizeta vse možno in da sta še živi.
Živali so dosti bolj prilagodljive, kot si mi mislimo, sploh pa podgane, ki so tako pametne.
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Jaz Pek (gani) in Grizli Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Jaz Pek (gani) in Grizli   Jaz Pek (gani) in Grizli Icon_minitimeČet Avg 19, 2010 10:14 am

V zaprtem prostoru še ne račem, samo zunaj v naravi?

Ne vem, zakaj bi bil problem najdit novi dom, saj se lahko podgančka odda komu.
Samo ne gre mi v glavo, da ljudje celo pomislijo na to kot rešitev. Še huje, starš to predlaga svojmu potmocu.

Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Jaz Pek (gani) in Grizli Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Jaz Pek (gani) in Grizli   Jaz Pek (gani) in Grizli Icon_minitimeČet Avg 19, 2010 10:55 am

Mam tudi jaz svoje misli na tematiko tega spuščanjav naravo, ampak ok, glede na to da si se hvalabogu odločila, da ga ne boš spustila. Tudi mene zanima - kako pa je potekalo to spoznavanje? Sta bila vsak v svoji kletki, se gledala in vohala z razdalje itd? In ko sta se po nekej dneh, tednih, mogoče mesecih nehala grdo gledat, ježit dlake in sploh kazat znakov agresivnosti, si probala dat kletki bližje in opazovat, kaj bo? In spet potem ko je ta korak mimo, si ju spoznala na nevtralnem teritoriju? Soba, po kateri se je starejša podgana prej sama igrala, NI nevtralni teritorij. In tako naprej, dokler se izven kletke odlično ne razumeta, šele potem pa smeta v skupno kletko. Jaz sem trenutno nekje na sredi tega spoznavanja, je pa res da mam kastriranega samčka in dve čisto majhni samički, tako da je zadeva malo lažja.

Kar se tiče kastracije, so tam, kjer se na podgane spoznajo, možnosti, da bi šlo kaj narobe,reees majhne, ker konec koncev take posege izvajajo vsak dan in majo ogromno izkušenj.

Uglanem, moj predlog je, da ne obupaj. Mej spuščenega vsakega posebej - daš od enega kletko na tla, pa nej ta drug tačas okrog raziskuje pol pa zamenjej. Pazi ta čas, da se ne bosta preveč grizla čez rešetke (sam malo se morta pa vseeno tudi sama zmenit), obema dajej priboljške in tako. malo truda, pa bo šlo, verjemi.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
me&Pek

me&Pek


Število prispevkov : 28
Join date : 11/02/2010
Age : 33

Jaz Pek (gani) in Grizli Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Jaz Pek (gani) in Grizli   Jaz Pek (gani) in Grizli Icon_minitimeSob Avg 21, 2010 10:38 am

Hvala vsem za odgovor in pomoč... malo me pa razjezi tole razmišljanje o meni kot da sem pošast zdaj zaradi tega... ker NE, ne mislim ga spustit v naravo, kar pa sploh ni bila glavna tema tega topica...

mislim... glej... kletki sta blizu, jezita se se vedno, spustim enega, spustim drugega=se skoraj pobijeta skozi resetke, ju dam v likalnico (edini prostor kjer gani res se ni raziskoval), pogrnem sveže opran prt na mizo, da slucajno nebi kdo si ze lastil tega prta, pa se mi sklofata tako, da jo jaz skupim... (kljub gumjasti rokavici)...

Mislim, da bi bila kastracija res resitev ja... ampak, se vi zavedate, da se ju kar sama bojim, po tem, ko sta mi oba pokazala zobe, kljub moji potrpežljivosti.

Mami mi pomaga čistit kletke, ker mam kar malo travmo zaradi vsega kar se je dogajalo na tisti mizi..

Mislim, ja... tisti dan ko sem objavila post sem res nekako kar obupovala ampak na koncu koncev res nimam srca, da bi ju 'poslala nekam'...
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Jaz Pek (gani) in Grizli Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Jaz Pek (gani) in Grizli   Jaz Pek (gani) in Grizli Icon_minitimeSob Avg 21, 2010 12:57 pm

Kako dolgo sta že skupaj v isti sobi?
Eno časovno enoto bi potrebovala. Ker če mi rečeš, da je to 6 mesecev, potem ti lahko zagotovim, da mora nekdo od hiše.

Če je pa manj, je pa še vedno upanje, da se bosta razumela.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
me&Pek

me&Pek


Število prispevkov : 28
Join date : 11/02/2010
Age : 33

Jaz Pek (gani) in Grizli Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Jaz Pek (gani) in Grizli   Jaz Pek (gani) in Grizli Icon_minitimeSre Sep 01, 2010 7:19 am

Nes je napisal/a:
Kako dolgo sta že skupaj v isti sobi?
Eno časovno enoto bi potrebovala. Ker če mi rečeš, da je to 6 mesecev, potem ti lahko zagotovim, da mora nekdo od hiše.

Če je pa manj, je pa še vedno upanje, da se bosta razumela.


Ja.. bo kar držalo, da se bližamo št. pol leta. Res ne vem več kaj naj naredim.. Grizlija poskušam čedalje bolj pač socializirat (beri: ni navajen bližine tako kot Gani, če ga izpustiš kar zbezblja, ker ni bil od malega skos izpuščen... itn).. ampak bolj slabo napreduje, ker zdaj se en in drug v moji sobi skos ježita... mislim, prav bojim se ju, ker sta taka..
Nekako sem se ze skusala sprijaznit, da pač bosta vsak v svoji kletki do konca zivljenja, izpuscena posamezno in nikoli v tesnem stiku.

Sem pa tudi v pripravah in zbiranju denarja za kastracijo.. mi svetujete kam je najbolje peljati in je morda bolj ugodno (namreč peljati moram oba.. pa kar nanese denarja)..
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Jaz Pek (gani) in Grizli Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Jaz Pek (gani) in Grizli   Jaz Pek (gani) in Grizli Icon_minitimeSre Sep 01, 2010 8:00 am

Kletki imata skupaj? oz. tako daleč, da se ne dosežeta s tačkami?

Za popust ne vem, ampak na veterinarski si lahko mirna in 100 % prepričana, da vedo, kaj delajo. Mene bi bilo bolj strah pri kakem poceni vetu, ki še v življenju ni kastriral podgane.

Kaj pa če kastriraš samo tistega, ki je najbolj problematičen?
Oz. tistega, ki markira.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
me&Pek

me&Pek


Število prispevkov : 28
Join date : 11/02/2010
Age : 33

Jaz Pek (gani) in Grizli Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Jaz Pek (gani) in Grizli   Jaz Pek (gani) in Grizli Icon_minitimeSre Sep 01, 2010 8:10 am

em.. tudi to sem ze pomislila ja, sam je pa res, da sta tok daleč že s svojim 'sovraztvom' drug do drugega, da nebi pomoje pomagalo, če bi samo enega. Gani je tako ali tako alergičen če že pes pride samo na njegov teritorij, Grizli je pa ceu stvor kar se tega tiče, ker ga je boščka tok strah blo ... zdej je pa že kr jezna žvauca ratal, pa ni poti nazaj.

Drugače mata pa kletki ubistvu dost zraven, doseč se pa ne morta, čeprou se mi zdi, da bi ju mogla bol narazen dat, ker jima diši (smrdi) skos..

Kaj pa vem... na kliniko za male živali jim ubistvu res še najbolj zaupam. Morm poklicat, če dobim kej diskaunta za dva (heh, smešno še kokr se grozn sliš :/ Smile
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Jaz Pek (gani) in Grizli Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Jaz Pek (gani) in Grizli   Jaz Pek (gani) in Grizli Icon_minitimeSre Sep 01, 2010 1:20 pm

Pokliči na veterinarsko fakulteto pa se kar tam zmeni. Jaz sem dala Booja tja kastrirat in sem res zadovoljna. Se je lepo zacelilo, nisva mela nobenih težav (no, z antibiotiki so bile mal vojne, samo sem pol zmešala antibiotik z jogurtom, ki ga obožuje, in je pojedel brez problema Smile). Prišlo je pa 60 evrov, kastracija in zdravila.

Jaz ti tudi svetujem, da probaj kastrirat samo tistega, ki je bolj teritorialen. Pol pa počakej, da se lepo zaceli pa tko, pa probej še enkrat. Zna bit, da se bo potem ta kastriran podredil ta drugemu in ne bo takih problemov, kaj pa vem.
V vsakem primeru pa previdno po kastraciji - dokler se celi podganica ne sme preveč okrog plezat (beri: če maš visoko kletko, ga rajši za ta čas prestavi v kakšno manjšo oz. nižjo, kjer ne more tolk plezat, da se rana ne odpre) pa namesto stelje mu dej za podlago kakšne stare majice, da prah od žaganja oz. karkoli pač uporabljaš za steljo, ne pride v rano.
Pa srečno, upam, da bo kastracija pomagala Smile
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Jaz Pek (gani) in Grizli Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Jaz Pek (gani) in Grizli   Jaz Pek (gani) in Grizli Icon_minitimeSre Sep 01, 2010 1:44 pm

jaz bi tudi dala samo enega kastrirat, počakala tisith par tednov, da mu hormoni uplahnijo in potem poskusila še enkrat.

Razen če slučajno dobiš popust kaj v smislu 100 € za oba, samo jaz še nisem slišala, da bi veterinarji takole barantali. Vprašaš lahko pa vseeno.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Sponsored content





Jaz Pek (gani) in Grizli Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Jaz Pek (gani) in Grizli   Jaz Pek (gani) in Grizli Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Jaz Pek (gani) in Grizli
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Gani in Grizli morata najti nov dom :(
» Grizli - Zarja

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: O članih in njihovih podgancah :: Člani se predstavljajo-
Pojdi na: