Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Iščem samčka za parjenje:)

Go down 
5 posters
AvtorSporočilo
TiiaSh

TiiaSh


Število prispevkov : 18
Join date : 28/04/2010
Kraj : Vodice, Lj.

Iščem samčka za parjenje:) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Iščem samčka za parjenje:)   Iščem samčka za parjenje:) Icon_minitimeSre Apr 28, 2010 10:08 pm

Heii!
Zanima me če ima kdo kakšnega lepega barvnega samčka za "posodit" ker želim sparit mojo Riki:) Maja bo stara leto dni...ali je to že prestara za parjenje? Imam pa še eno samičko Kiki, ki bo pa stara 8 mesecev...čeprav je bol boječa od Riki. Ali je ona bolj primerna za parjenje glede na to da je mlajša? Hvala za odgovore:) In res bi blo fajn če bi se najdu kakšen lep samček!Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Timea




Število prispevkov : 160
Join date : 29/07/2009
Age : 31
Kraj : Temnica

Iščem samčka za parjenje:) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Iščem samčka za parjenje:)   Iščem samčka za parjenje:) Icon_minitimeČet Apr 29, 2010 7:17 am

Jaz sem mojo parila, ko je imela 10 mesecev, vse je potekalo super in na srečo ni bilo nobenih komplikacij, bi pa lahko bilo kaj narobe, glede na to, da je kotila, ko je bila stara 11 mesecev. Veterinar mi je rekel, da ne bo z njo nič nrobe in lahko parim, vendar sem na tujih forumih brala, da je marsikatera starejša podganica poginila, ker se ji zožajo porodne poti. Tako da glede na to, da je dva meseca v podganjem življenju kar veliko, se jaz ne bi glih zfrkavala s temi stvarmi, pomojem je boljše, če daš parit mlajšo podganico Smile
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Iščem samčka za parjenje:) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Iščem samčka za parjenje:)   Iščem samčka za parjenje:) Icon_minitimeČet Apr 29, 2010 7:29 am

TiiaSh je napisal/a:
Heii!
Zanima me če ima kdo kakšnega lepega barvnega samčka za "posodit" ker želim sparit mojo Riki:) Maja bo stara leto dni...ali je to že prestara za parjenje? Imam pa še eno samičko Kiki, ki bo pa stara 8 mesecev...čeprav je bol boječa od Riki. Ali je ona bolj primerna za parjenje glede na to da je mlajša? Hvala za odgovore:) In res bi blo fajn če bi se najdu kakšen lep samček!Very Happy


Mnenja so deljena, a je predkratkim forumašica sparila svojo podgano in ni bilo problemov. Obstaja pa možnost, da imajo starejše podgane zaraščene medenične kosti in zato težje povržejo.

Boječe živali ni pametno parit, ker se ta lastnost prenaša na potomce.

V kolikor je Kiki (vedno bila) zdrava in je tudi drugače prijeten, cartljiv ljubljenček
bi se načeloma lahko parila.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
TiiaSh

TiiaSh


Število prispevkov : 18
Join date : 28/04/2010
Kraj : Vodice, Lj.

Iščem samčka za parjenje:) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Iščem samčka za parjenje:)   Iščem samčka za parjenje:) Icon_minitimeČet Apr 29, 2010 8:23 am

Hmm... torej Riki ne bom dala parit..je pa mal škoda ker je ona fuull cartljiva pa pogumna pa ničesar se ne boji:D Kiki je pa u bistvu na začetku ko sem jo dobila bila zeloo nezaupljiva in boječa..zdj morm rečt da se je kar poboljšala, ampak je še useen ena boječka:) A bi bilo torej zelo nespametno parit Kiki?
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Iščem samčka za parjenje:) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Iščem samčka za parjenje:)   Iščem samčka za parjenje:) Icon_minitimeČet Apr 29, 2010 8:33 am

TiiaSh je napisal/a:
Hmm... torej Riki ne bom dala parit..je pa mal škoda ker je ona fuull cartljiva pa pogumna pa ničesar se ne boji:D Kiki je pa u bistvu na začetku ko sem jo dobila bila zeloo nezaupljiva in boječa..zdj morm rečt da se je kar poboljšala, ampak je še useen ena boječka:) A bi bilo torej zelo nespametno parit Kiki?



Kaj ti več pomeni, tvoja podgana ali to boš mela eno leglo mladih podgan?Obe podgani sta toliko stari, da je zaraščenost porodnih kanalov rizična. Tudi ta mlajša.
Ampak kot je rekla Timea, ona je parila in je bila kotitev uspešna. To je čisto tvoja osebna odločitev.


Boječe živali ni smiselno parit. Plašnost je povezana, če se ne motim s količino serotonina (ne mi verjetn na besedo glede kemične substance) v možganih, ki pogojuje plašnost. In je med drugim glavna razlika med ''domačimi'' podganmi in divjimi podganami.

To pa se vsekakor prenese na mladiče. Če sem pa slučajno se zmotila v hormonu, pa pridem nazaj popravit s pravim, ampak mislim da je to to.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
TiiaSh

TiiaSh


Število prispevkov : 18
Join date : 28/04/2010
Kraj : Vodice, Lj.

Iščem samčka za parjenje:) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Iščem samčka za parjenje:)   Iščem samčka za parjenje:) Icon_minitimeČet Apr 29, 2010 8:41 am

Ajoj:/ ja drgač mi bolj pomeni podganca...ampak bi pa zlo rada vidla pa doživela porod podganic:P ampak bom še premislna kaj bom zdaj nardila..
Hvala obema za odgovore!Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Lee

Lee


Število prispevkov : 660
Join date : 12/05/2009
Age : 28
Kraj : Britof, Kranj

Iščem samčka za parjenje:) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Iščem samčka za parjenje:)   Iščem samčka za parjenje:) Icon_minitimeČet Apr 29, 2010 9:09 am

Drugače če želiš ti lahko jst "posodim" svojega Kalija (črn z belim trebuhom in tačkami), če se odločiš povej.
Nazaj na vrh Go down
TiiaSh

TiiaSh


Število prispevkov : 18
Join date : 28/04/2010
Kraj : Vodice, Lj.

Iščem samčka za parjenje:) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Iščem samčka za parjenje:)   Iščem samčka za parjenje:) Icon_minitimeČet Apr 29, 2010 10:14 am

hmm... te dodam na msnju pa se zmeniva Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Lee

Lee


Število prispevkov : 660
Join date : 12/05/2009
Age : 28
Kraj : Britof, Kranj

Iščem samčka za parjenje:) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Iščem samčka za parjenje:)   Iščem samčka za parjenje:) Icon_minitimeČet Apr 29, 2010 10:15 am

TiiaSh je napisal/a:
hmm... te dodam na msnju pa se zmeniva Very Happy

leja_95@hotmail.com
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Iščem samčka za parjenje:) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Iščem samčka za parjenje:)   Iščem samčka za parjenje:) Icon_minitimeČet Apr 29, 2010 10:46 am

Lahko torej zaklenem temo?
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
TiiaSh

TiiaSh


Število prispevkov : 18
Join date : 28/04/2010
Kraj : Vodice, Lj.

Iščem samčka za parjenje:) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Iščem samčka za parjenje:)   Iščem samčka za parjenje:) Icon_minitimeČet Apr 29, 2010 4:33 pm

ja pa lahko ane! Smile
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Iščem samčka za parjenje:) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Iščem samčka za parjenje:)   Iščem samčka za parjenje:) Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Iščem samčka za parjenje:)
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» iščem samčka za parjenje
» Prijateljica (ki je ni (še) na tem forumu) ponuja albino samčka v parjenje!
» iščem samčka.
» Iščem samčka!
» Iščem samčka za parit

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Arhiv & smetišče-
Pojdi na: