Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 moj prvi in novi podganček Pek

Go down 
+7
xFylgjax
Dejan
AtLanT!da
Nes
Eva
Sonii
me&Pek
11 posters
AvtorSporočilo
me&Pek

me&Pek


Število prispevkov : 28
Join date : 11/02/2010
Age : 33

moj prvi in novi podganček Pek Empty
ObjavljaNaslov sporočila: moj prvi in novi podganček Pek   moj prvi in novi podganček Pek Icon_minitimePet Feb 12, 2010 1:01 pm

Tako kot vsi, sem se tudi jaz odločila (po priporočilih upravljalca foruma), da predstavim svojega novega podgančka po imenu Pek.

Pa začnimo kar na začetku:
Kupila sem ga v najbližjem Zooticu, kjer so mi ga prijazni mladenki prodali in mi povedali kar nekaj stvari, ki naj bi jih vsak podagnji lastnik imel. Sicer sem ugotovila, da so bili podatki kar precej pomanjkljivi, vseeno pa sta bili precej prijazni, zato čez njiju nimam več povedati.
Izbrala sem ga med ostalimi šestimi podganami. Morda mi je malce žal, da ga nisem izbrala po tem kako nagajiv je, nisem tudi vedela, da moraš gledati na njihovo zdravje na ta način, da podanček pri dihanju ne sme cviliti oz. da pri tem ne opaziš piska ali pa, da ne sme kihati. Ibrala pa sem ga zato, ker me je prvi zagledal, ko sem prišla na 'izbiro'. Čeprav sta mi prodajalki na vsak način hoteli (milo rečeno) vsiliti črnega navihanega podgančka, ki je izgledal malo manjši, sem se odločila, da izbrem kar mojega Peka, ker me je tako simpatično in zmedeno gledal ves čas.

Moj novi sostanovalec prebiva v ogromnem terarijo, čeprav vem, da priporočate bolj kletke, ker se tako lahko več igra in tako naprej. Prej smo imeli legvana, ki pa je zaradi neznanih vrzokov poginil. Bil je že kar star in pa očitno je bilo, da nekako dela samomor, saj ni in ni več spravil niti grižljaja v svoja usta. V terariju sem mu namestila dve posodici (voda, hrana), hiško, ki mu je za zdaj še prav, vse skupaj pa postlala z žaganjem (ki ga dobim pri svojem sosedu mizarju in mislim, da je popolnoma uporabno, ni?) in slamo.

Smešno je, da si je svoje prebivališče potem uredil naprej kar sam. Prevrnil je namreč 'hiško', si vanjo znesel slamo in si naredil posteljico. Pravtako pa je (ne sprašujte me kako, ker ne vem) prenesel tudi posodici in si jih (seveda prevrnjeni) postavil pred hiško.

Koliko je star mi prodajalki nista znali točno povedati, videlo pa se je, da je podganček primerno star za oddajo.

Za enkrat opažam (imam ga namreč le dva dni), da obožuje posušen koruzni kruh, solatko. Hrane prav za podgane (kupila sem popolno hrano po imenu JR Farm), pa se tudi ne brani.

Kot sem omenila prebiva v velikem terariju vendar razmišljam, da bi mu bilo v kletki morda pa res bolj udobno, poleg tega pa mu lahko tako namestim kolesa in razne vzpenjače ter tudi viseče mreže.

Aha, pa še kako je dobil to, bi rekli 'čudno ime. Fantov očim je z Maribora in vedno, ko naredim kakšno neumnost oziroma se vedem rahlo trapasto, mi reče, da sem pravi PEK... sicer nisem nikoli prišla do konca bistvu zakaj tako Mariborčani (ali pa samo on, saj ne vem) govorijo oz. v čem je štos. Vendar, ko sem ga gledala takoj prvi dan v njegovem novem domu, se je obnašal prav trapasto, smešno in me je nasmejal, zato sem mu dala takšno ime.



Tako, tu je ena od slikic, ki sem jo uspela narediti do zdaj (nočem ga prestrašiti, ker moj telefon resno straši s svojim flešom).




moj prvi in novi podganček Pek 10022010284
Nazaj na vrh Go down
me&Pek

me&Pek


Število prispevkov : 28
Join date : 11/02/2010
Age : 33

moj prvi in novi podganček Pek Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: moj prvi in novi podganček Pek   moj prvi in novi podganček Pek Icon_minitimePet Feb 12, 2010 1:03 pm

Se opravičujem za kar nekaj slovničnih napak =/
Malo je zgodaj ... Smile
Nazaj na vrh Go down
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

moj prvi in novi podganček Pek Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: moj prvi in novi podganček Pek   moj prvi in novi podganček Pek Icon_minitimePet Feb 12, 2010 1:09 pm

me&Pek je napisal/a:
Se opravičujem za kar nekaj slovničnih napak =/
Malo je zgodaj ... Smile

zgodaj. Laughing
seveda seveda.

Je pa luškan Pek. ^^
Nazaj na vrh Go down
me&Pek

me&Pek


Število prispevkov : 28
Join date : 11/02/2010
Age : 33

moj prvi in novi podganček Pek Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: moj prvi in novi podganček Pek   moj prvi in novi podganček Pek Icon_minitimePet Feb 12, 2010 1:20 pm

haha, ja rahlo je zgodaj še zame, ker je bil včeraj četrtek Twisted Evil -Mladost je norost, al kako že?



Hvala za kompliment (pravi Pek, ki se mu še zdej ne sanja, kaj 'ta baba'-jst, hoče od njega Smile !
Nazaj na vrh Go down
Eva

Eva


Število prispevkov : 356
Join date : 14/01/2009
Age : 33

moj prvi in novi podganček Pek Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: moj prvi in novi podganček Pek   moj prvi in novi podganček Pek Icon_minitimePet Feb 12, 2010 5:29 pm

Dobrodošla Smile
Pek zgleda pa zlo prisrčen Razz
Nazaj na vrh Go down
me&Pek

me&Pek


Število prispevkov : 28
Join date : 11/02/2010
Age : 33

moj prvi in novi podganček Pek Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: moj prvi in novi podganček Pek   moj prvi in novi podganček Pek Icon_minitimePet Feb 12, 2010 5:55 pm

Hvala Smile
In ja, je prisrčen ... v živo še 1000x bolj...
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

moj prvi in novi podganček Pek Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: moj prvi in novi podganček Pek   moj prvi in novi podganček Pek Icon_minitimePet Feb 12, 2010 6:06 pm

Luškan je Pek. Ermm, jaz pa še nism slišala tega pri Mariborčanih Smile haha, sam nisem pa domačinka.


OK, prva najhujša stvar: mizarsko žaganje mora stran (več o primernih steljah je mislim da v temi Življenjsko okolje ali nekaj takega).
Druga stvar: terariji niso dovolj zračni. In zastajajo hlapi amoniaka (razgrajen urin), zardi tega pa potem podganice zbolijo.

<Hmm, koliko je star ... mogoče okrog 1 meseca? Pojma nimam :=)=:
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

moj prvi in novi podganček Pek Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: moj prvi in novi podganček Pek   moj prvi in novi podganček Pek Icon_minitimePet Feb 12, 2010 6:11 pm

Pa še ena spletna stran, ki ima dosti podatkov. http://www.fancy-rats.co.uk/information/

Pa ker vsakemu težim, bom še tebi: podgane so družabne živali in morta biti najmanj dve. Svojemu Peku boš zeelo ustregla, če mu nabaviš prijatelja. Very Happy
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
me&Pek

me&Pek


Število prispevkov : 28
Join date : 11/02/2010
Age : 33

moj prvi in novi podganček Pek Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: moj prvi in novi podganček Pek   moj prvi in novi podganček Pek Icon_minitimePet Feb 12, 2010 7:02 pm

Hvala za nasvete Nes Wink
Vsekakor se bom potrudila in čimprej šla poiskat kako kletko, čeprav so ful drage in je bla to zasilna rešitev zaenkrat. Če pa zaradi tega lahko zboli, bom žrtvovala zadnje evre, da kupim kar si moj Pek zasluzi.

Glede stelje sem ze brala nekaj ja in mogoče ravno zaradi tega tudi kiha. Ze jutri bom skočila po drugo steljo prav v trgovino, da zamenjam in vidim kaj mu bolj odgovarja.

Hvala še enkrat !
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

moj prvi in novi podganček Pek Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: moj prvi in novi podganček Pek   moj prvi in novi podganček Pek Icon_minitimePet Feb 12, 2010 7:25 pm

Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
AtLanT!da

AtLanT!da


Število prispevkov : 726
Join date : 14/01/2009
Age : 33
Kraj : Ljubljana

moj prvi in novi podganček Pek Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: moj prvi in novi podganček Pek   moj prvi in novi podganček Pek Icon_minitimePet Feb 12, 2010 8:16 pm

Jooo, luškan je xD In meni se ne zdi prestar.. Če se je že navadil nate je odlično!

No, Nes te je kar prestrašila, čeprav se v večini strinjam z njo.. Razen če se boš veliiiiiiko ukvarjala z njim, ne rabi družbe, je lahko sam (Sonini Iks nič ne manjka, čeprav je ena). Ampak se moraš res veliko z njim zabavat. (Baje da, če je en, se veliko bolj naveže na lastnika, kar je logično.)
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

moj prvi in novi podganček Pek Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: moj prvi in novi podganček Pek   moj prvi in novi podganček Pek Icon_minitimePet Feb 12, 2010 9:30 pm

me&Pek je napisal/a:


Glede stelje sem ze brala nekaj ja in mogoče ravno zaradi tega tudi kiha. Ze jutri bom skočila po drugo steljo prav v trgovino, da zamenjam in vidim kaj mu bolj odgovarja.


Lahko je tudi t. i. ''new home sneezing'', ko menjanjo okolje, potem zaradi vseh novih vonjev kihajo (kot kuža, ko ovohava kaj).
Drugače sem pa skoraj 70 % prepričana, da je krivo ''domače'' žaganje, ker je dosti prašno in vdihuje skoz, potem mora pa kihat, da si čisti nosek.
Ko zamenjaš steljo, bi moral nehat. Če ne, ga pa pelji k veterinarju.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
me&Pek

me&Pek


Število prispevkov : 28
Join date : 11/02/2010
Age : 33

moj prvi in novi podganček Pek Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: moj prvi in novi podganček Pek   moj prvi in novi podganček Pek Icon_minitimeSob Feb 13, 2010 12:45 pm

Glede kletke sem ze nekaj nasla na bolhi tudi in pa od fanta stari starši majo mislim, da eno prav za činčile, ker je dovolj velika, pa bi bilo fino, da bi mu lahko ustvarila pravi imperij za bivanje med tem, ko sem z doma.

Drugače sem mu pa že odstranila žaganje in mu postavila začasno notri brisačke oziroma blazinice, ki sem jih sešila. Mislim, da mu kar odgovarja. Poleg tega pa si je z dodatnim blagom (zarobljenimi krpicami) ustvaril prav udobno ležišče Smile

Super je, navadil se me je že kar dobro. Kot ste rekli namreč, sem se mu včeraj kar malo vsilila in je ugotovil, da se je zelo fino skrivat pod mojo jopico. Sam je kar zlezel v moj žep od jopice pa tam obtičal in ni hotel ven.

alien
Nazaj na vrh Go down
Dejan

Dejan


Število prispevkov : 584
Join date : 13/01/2009
Age : 41
Kraj : Kranj

moj prvi in novi podganček Pek Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: moj prvi in novi podganček Pek   moj prvi in novi podganček Pek Icon_minitimePon Feb 15, 2010 8:20 pm

Lušten je tale Pek. Very Happy
Tudi pri nas v Kranju sem že slišal posmehljivko pek....vendar zelo malokrat. Očitno so ljudje po večini eni peki, pa ne poznajo te fore. Laughing
Nazaj na vrh Go down
xFylgjax




Število prispevkov : 42
Join date : 28/12/2009

moj prvi in novi podganček Pek Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: moj prvi in novi podganček Pek   moj prvi in novi podganček Pek Icon_minitimeSre Feb 17, 2010 7:17 pm

iiiiiiiiiiiiiii lep je ! <3

I love you Razz
Nazaj na vrh Go down
Timea




Število prispevkov : 160
Join date : 29/07/2009
Age : 31
Kraj : Temnica

moj prvi in novi podganček Pek Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: moj prvi in novi podganček Pek   moj prvi in novi podganček Pek Icon_minitimeČet Feb 18, 2010 9:07 am

Lep je ta Pek Embarassed

Sicer pa, tista kletka, ki ste nalimali sem link, je že moja, tako da.. Embarassed :=)=:
samo še iskat jo moram it Wink
Nazaj na vrh Go down
me&Pek

me&Pek


Število prispevkov : 28
Join date : 11/02/2010
Age : 33

moj prvi in novi podganček Pek Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: moj prvi in novi podganček Pek   moj prvi in novi podganček Pek Icon_minitimePon Mar 08, 2010 3:24 pm

Ok, Pek me že dva ali tri tedne novo kletko, tako veliko kletko, ki sva mu jo opremila s finim napajalnikom, tremi posodicami (ena za suh kruh in stvari s katerimi si brusi zobe, druga za žitarice, tretja za svežo zelenjavo itn.), hišico (ki je sicer iz lesa ampak ga za enkrat ne moti, ker je še ni začel grist), visečo mrežo in kolesom (za katerega nima in noče met pojma zakaj je)...

Zdej pa kaj je težava. Drgai Pek lula in kaka kar v svoji bajtici, na tem spi in tako naprej. V prejšnem bivališču se je navadu v enmu tednu, da je šou drugam kakat oz. si je izbral kot. Zdej pa vidim, da mu je najbolj všeč en kot svoje hiške v kateri spi. Kaj nardit? (in ja, sm ze prestavla in pustila material na katerem je prej uriniral na tistem mestu itn.). Bo najbolje, da še malo počakam huh?

Rolling Eyes
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

moj prvi in novi podganček Pek Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: moj prvi in novi podganček Pek   moj prvi in novi podganček Pek Icon_minitimePon Mar 08, 2010 4:49 pm

Je v hiški dosti prostora, da bi mu dala posodico za wc noter?
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
me&Pek

me&Pek


Število prispevkov : 28
Join date : 11/02/2010
Age : 33

moj prvi in novi podganček Pek Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: moj prvi in novi podganček Pek   moj prvi in novi podganček Pek Icon_minitimePon Mar 08, 2010 5:24 pm

No, kletka je dovolj velika ampak tista hiška pa je le zanj in nekaj prostora. Ne vem pa koliko je velik tisti wc za podgančke.
Zakaj? Si mislila, da bi dala notri wc in ga potem prestavila ven?

No, mislim, da to nebi šlo. Sad zal

Še kakšen predlog morda?
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

moj prvi in novi podganček Pek Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: moj prvi in novi podganček Pek   moj prvi in novi podganček Pek Icon_minitimePon Mar 08, 2010 5:54 pm

Ali pa da vzameš manjšo plastično posodo za shranjevanje in daš posip noter.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Lee

Lee


Število prispevkov : 660
Join date : 12/05/2009
Age : 28
Kraj : Britof, Kranj

moj prvi in novi podganček Pek Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: moj prvi in novi podganček Pek   moj prvi in novi podganček Pek Icon_minitimeNed Apr 25, 2010 5:14 pm

Vse najboljše kar tukaj ! Smile
Nazaj na vrh Go down
Dejan

Dejan


Število prispevkov : 584
Join date : 13/01/2009
Age : 41
Kraj : Kranj

moj prvi in novi podganček Pek Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: moj prvi in novi podganček Pek   moj prvi in novi podganček Pek Icon_minitimeNed Apr 25, 2010 8:11 pm

Vse najboljše. jocolor
Nazaj na vrh Go down
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

moj prvi in novi podganček Pek Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: moj prvi in novi podganček Pek   moj prvi in novi podganček Pek Icon_minitimePon Apr 26, 2010 5:14 pm

Vse najboljše! Lepo praznuj! king
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

moj prvi in novi podganček Pek Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: moj prvi in novi podganček Pek   moj prvi in novi podganček Pek Icon_minitimePon Apr 26, 2010 8:35 pm

Vse najboljše! Smile
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Sponsored content





moj prvi in novi podganček Pek Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: moj prvi in novi podganček Pek   moj prvi in novi podganček Pek Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
moj prvi in novi podganček Pek
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Lola2 in nas prvi podgancek
» Podganček Lun
» Novi podganici
» Naježitev ob novi podgani
» bucko podgancek

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: O članih in njihovih podgancah :: Naše žverce-
Pojdi na: