Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Lola2 in nas prvi podgancek

Go down 
3 posters
AvtorSporočilo
Lola2

Lola2


Število prispevkov : 3
Join date : 18/07/2014
Kraj : Celje

Lola2 in nas prvi podgancek Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Lola2 in nas prvi podgancek   Lola2 in nas prvi podgancek Icon_minitimePet Jul 18, 2014 11:33 am

Pozdravljeni!
Moje ime je Dolores,prihajam iz Celja.Sem mamica dveh punck(9 in 5),na poti pa je se tretji(tokrat fantek) :-) .
Skratka sem nova na tem forumu,za pridruzitev sem se odlocila,ker sem ravno danes prinesla domov novega druzinskega clana-podgancka :-) .
Ker s podganami nimam se izkusenj in je tale prva,sem se pridruzila,da izvem cimvec o njih.
Sem pa kar malo zalostna,saj mi je prodajalka dejala,da podgance zivijo okoli 10 let,tukaj pa sem zasledila,da povprecno 2-3 leti.Upam,da bo cimdlje o meni.
Trenutno se razmisljam o imenu,bom pa vesela vsakega nasveta,predloga o podganah nasplosno,ker je to res moja prva.Lp
Nazaj na vrh Go down
podgančica




Število prispevkov : 17
Join date : 22/06/2014
Age : 24
Kraj : šk.loka

Lola2 in nas prvi podgancek Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Lola2 in nas prvi podgancek   Lola2 in nas prvi podgancek Icon_minitimePet Jul 18, 2014 3:12 pm

Živjo Lola, dobrodšla na forumu!  veselje Jaz bi v bistvu lažje najdla imena za samčka kot samičko. Meni so res všeč angleška imena, recimo John, Billy, Tom,Mike,Stuart, Arthur,Oliver,Charlie, Jack,Sam, Ron... Če maš pa raje slovenska imena pa Rudi, Pepe,Taj,Ozi,Oto...
        Glede starosti pa res živi samo 2-3 leti na žalost sad Najbolje bi bilo, da podgančku priskrbela družbo, razen če se boš veliko ukvarjala z njim. Vseeno pa se ne boš morala z njim ukvarjati ponoči, ravno takrat pa so podgane najbolj aktivne. V podgančkovi prehrani naj bo največ ogljikovih hdratov in svežega sadja in zelenjave. Enkrat na teden ji lahko daš nekaj beljakovinskega(košček jajčka,mesa, nekaj mačjih briketkov). Podganček ne sme jesti citrusov!! Več si pa lahko prebereš na forumu. wink 
Nazaj na vrh Go down
Lola2

Lola2


Število prispevkov : 3
Join date : 18/07/2014
Kraj : Celje

Lola2 in nas prvi podgancek Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Lola2 in nas prvi podgancek   Lola2 in nas prvi podgancek Icon_minitimePet Jul 18, 2014 3:38 pm

Hvala za dobrodoslico.Imam par imen med katerimi se odlocam-Rolly,Monty,Tobi...vsec mi je pa tudi Ozi.Ne vem katerega bi izbrala :-) Razmisljam,da bi mu priskrbela druzbo,saj so do zdaj vse moje zivalce bile vedno vsaj v paru.
Doma imamo se psa,hrcka in zelve.
Moram pa reci,da so podgancki prav prisrcni,v nasprotju s tem kar veliko ljudi pravi,da so odurne zivali.
Hvala za nasvete.Lp

Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Lola2 in nas prvi podgancek Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Lola2 in nas prvi podgancek   Lola2 in nas prvi podgancek Icon_minitimePet Jul 18, 2014 8:21 pm

Podgane so super živali Smile Življenjska doba je žal res samo okoli 2-3 leta, maksimalno 4, ampak je pa zato toliko bolj veselo, dokler so z nami Smile
Za začetek ti samo svetujem, da nikoli ne verjet prodajalcem v trgovinah, ker v veliki večini nimajo pojma o podganah. Druga pomembna stvar pa je, da podganček rabi družbo drugega podgančka. Sklepam, da je še mladič, če je temu tako, se bo s še enim mladičem (starim nekje do 2-3 mesece) takoj brez težav ujel, zato bi bilo bolje zdaj posvojit še enega. Podgane res nujno potrebujejo podganjo družbo, tudi če se z njimi mi ukvarjamo ves čas. Jaz osebno nakup v trgovinah močno odsvetujem (pogosto npr. niti spola podgan ne znajo ločit in kot si sama videla, nimajo pojma o ničemer), bolje je poiskati mladiča v kakšnem domačem leglu. Poišči malo po bolhi, če ima kdo mlade, vem pa, da bo v Ljubljani čez nekaj tednov eno leglo (ena punca je dobila iz trgovine brejo podgano...).
Za naprej pa svetujem branje strani www.ratfanclub.org in iskanje informacij po forumu, ker je res ogromno uporabnih stvari že napisanih. Če imaš fb, imamo tudi tam skupino Rat Lovers Slovenija, kjer prav tako lahko najdeš kar nekaj informacij o podganah Smile
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Sponsored content





Lola2 in nas prvi podgancek Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Lola2 in nas prvi podgancek   Lola2 in nas prvi podgancek Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Lola2 in nas prvi podgancek
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» moj prvi in novi podganček Pek

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: O članih in njihovih podgancah :: Člani se predstavljajo-
Pojdi na: