Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Sadje, zelenjava in oreščki

Go down 
+25
Sh.
Chibi_Rat
BLACKIE
Miška Miš
Emchika
hellcat666
Puppy
niki
Skinny
m4jz0r
Pamy
choo
anna and anna
Sonii
Rat
Nes
Peexy
Olivija
AtLanT!da
*Tinky*
njana
Dejan
Eva
mamaF
Fiamma
29 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AvtorSporočilo
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Sadje, zelenjava in oreščki - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sadje, zelenjava in oreščki   Sadje, zelenjava in oreščki - Page 2 Icon_minitimeČet Dec 17, 2009 6:50 pm

Peexy je napisal/a:
Še nekaj..
Pač ta zmrznjen grah se samo odtaja, ga ni treba kuhat za podgano, ane?
Kaj pa brokoli? Ga je treba skuhat al se ga samo odtaja? scratch

Za grah nihče ne razume, zakaj ga navajajo kot dovoljeno hrano, tudi, če je samo odtajen (ker je grah stročnica, stročnice pa se mora skuhati). Američani pravijo, da je zamrznjen grah že toplotno obdelan :S

Brokoli in cvetačo lahko dobijo tudi surovo, ampak opažam da (vsaj pri nas) rajši pojedo skuhanega. Verjetno ker bolj smrdi Very Happy
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Peexy

Peexy


Število prispevkov : 58
Join date : 20/11/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana, okolica

Sadje, zelenjava in oreščki - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sadje, zelenjava in oreščki   Sadje, zelenjava in oreščki - Page 2 Icon_minitimeČet Dec 17, 2009 8:21 pm

Ja, tud js opažam, da ma rajš na hard skuhanga..
Ker takega se sploh ne loti, grah je samo pregriznila, korenje pa komaj povohala. Da solate niti ne omenjam. scratch
Najraj je jabuk, umrla bi pa za mačje brikete. Kriza. -.-' cat


Nazadnje urejal/a Peexy Čet Dec 17, 2009 8:50 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Sadje, zelenjava in oreščki - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sadje, zelenjava in oreščki   Sadje, zelenjava in oreščki - Page 2 Icon_minitimeČet Dec 17, 2009 8:30 pm

Kako imamo razvajene podgane! Še zmišljujejo si, kaj bi jedle.

A ni bojda tako, da so podgane vsejede? Very Happy
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Sadje, zelenjava in oreščki - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sadje, zelenjava in oreščki   Sadje, zelenjava in oreščki - Page 2 Icon_minitimePet Dec 18, 2009 4:10 pm

@Nes: Kot jaz vem, je ves grah kupljen v trgovini (tako tisti v konzervah kot tisti zamrznjen) že predhodno toplotno obdelan.
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Sadje, zelenjava in oreščki - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sadje, zelenjava in oreščki   Sadje, zelenjava in oreščki - Page 2 Icon_minitimePet Dec 18, 2009 4:19 pm

Fiamma je napisal/a:
@Nes: Kot jaz vem, je ves grah kupljen v trgovini (tako tisti v konzervah kot tisti zamrznjen) že predhodno toplotno obdelan.

mhm
Ampak mi je mamaF razlagala, da ni čisto do konca skuhan (ta zamrznjen), da je
kvečjemu blanširan.
Zgleda, da je to dovolj, če ne bi vse podgane po svetu pobralo, lastniki bi pa množično poročali o škodljivosti graha Very Happy
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Peexy

Peexy


Število prispevkov : 58
Join date : 20/11/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana, okolica

Sadje, zelenjava in oreščki - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sadje, zelenjava in oreščki   Sadje, zelenjava in oreščki - Page 2 Icon_minitimeSob Dec 19, 2009 1:45 pm

Kako je pa kaj s soljo (oziroma slano zelenjavo)?
Mislim, ko sem bral, da kdo vsake toliko časa kaj od kosila da.. in sklepam, da ne jeste ravno brezokusno in nezačinjeno vsega. Very Happy
Kuhan krompir, ali pa popečeno jajce, recimo, ki je rahlo slano?
Verjetno čim manj, ampak načeloma lahko?
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Sadje, zelenjava in oreščki - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sadje, zelenjava in oreščki   Sadje, zelenjava in oreščki - Page 2 Icon_minitimeSob Dec 19, 2009 2:39 pm

Peexy je napisal/a:
Kako je pa kaj s soljo (oziroma slano zelenjavo)?
Mislim, ko sem bral, da kdo vsake toliko časa kaj od kosila da.. in sklepam, da ne jeste ravno brezokusno in nezačinjeno vsega. Very Happy
Kuhan krompir, ali pa popečeno jajce, recimo, ki je rahlo slano?
Verjetno čim manj, ampak načeloma lahko?

Soli ne bi smele dobit ravno, pa še človeške doze so po moje čist preveč za podganje ledvičke. Jaz se tega izogibam oz. jima dam stran preden solim.
Slaba tran tega je, da solim samo gotove jedi, kar ni vedno najbolj okusno Very Happy Very Happy

Drugače so podganji briketi tudi slani, če smo že pri tem.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Eva

Eva


Število prispevkov : 356
Join date : 14/01/2009
Age : 33

Sadje, zelenjava in oreščki - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sadje, zelenjava in oreščki   Sadje, zelenjava in oreščki - Page 2 Icon_minitimeSob Dec 19, 2009 3:25 pm

Jst jima probam čim več kar samostojno skuhati, da ni iti malo maščobe ali soli.
Edino pri mesu to ne gre, piščanca normalno solim, itak dobita samo kosti Smile
Nazaj na vrh Go down
Rat




Število prispevkov : 23
Join date : 06/12/2009

Sadje, zelenjava in oreščki - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sadje, zelenjava in oreščki   Sadje, zelenjava in oreščki - Page 2 Icon_minitimePon Dec 28, 2009 10:28 am

Če soli ne sme, kaj pa potem tisti razni kamni za zobke brusit, ki so tud slani?
Kaj pa sončnična semena? Jih lahko je normalno? Kajti moj jih obožuje
Nazaj na vrh Go down
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

Sadje, zelenjava in oreščki - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sadje, zelenjava in oreščki   Sadje, zelenjava in oreščki - Page 2 Icon_minitimePon Dec 28, 2009 12:42 pm

Za sol imaš npr. tudi solni kamen.
Je pa boljše če ima v kletki kamen in nesoljeno hrano ker pač kamen liže/gloda ko ji paše, s hrano bi pa vnesla preveč soli.
[moja logika Laughing ]
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Sadje, zelenjava in oreščki - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sadje, zelenjava in oreščki   Sadje, zelenjava in oreščki - Page 2 Icon_minitimePon Dec 28, 2009 2:28 pm

Men je tudi logična sonii-logika Smile

Podgane solnega kamna ne rabijo sploh, za brusit je boljše če kupite tisti kamen, ki ni solni (iz mavca ali iz česa so že - ko zgleda kot kos stene Razz)

Sončnice seveda smejo, a v zmernih količinah.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
anna and anna




Število prispevkov : 27
Join date : 19/11/2009
Age : 29
Kraj : trbovlje

Sadje, zelenjava in oreščki - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sadje, zelenjava in oreščki   Sadje, zelenjava in oreščki - Page 2 Icon_minitimeSob Feb 20, 2010 5:17 pm

mene pa zanima če lahko podgance dobijo liči. Very Happy (za vsak slučaj vprašam)
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Sadje, zelenjava in oreščki - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sadje, zelenjava in oreščki   Sadje, zelenjava in oreščki - Page 2 Icon_minitimeSob Feb 20, 2010 6:46 pm

anna and anna je napisal/a:
mene pa zanima če lahko podgance dobijo liči. Very Happy (za vsak slučaj vprašam)

Very Happy upam, ker ga imata moja dva zelo rada.
Pač samo meso, in ne tiste peške ali kaj je že. Torej, ja, lahko.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
anna and anna




Število prispevkov : 27
Join date : 19/11/2009
Age : 29
Kraj : trbovlje

Sadje, zelenjava in oreščki - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sadje, zelenjava in oreščki   Sadje, zelenjava in oreščki - Page 2 Icon_minitimeSob Feb 20, 2010 7:15 pm

dones sem jima ga dala pa sta totalno nori na njega(liči) Very Happy dala sem jima ga celega(z olupkom in koščico) pa sta ga olupli najprej sta si ga pa ko žogo podajali Laughing sta skupaj čiusto celega pojedli (razen olupka in koščice) cheers
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Sadje, zelenjava in oreščki - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sadje, zelenjava in oreščki   Sadje, zelenjava in oreščki - Page 2 Icon_minitimeNed Sep 12, 2010 7:30 pm

Kaj pa razna zelišča in začimbe? Konkretno bazilika. Jaz sem bla ta vikend pri fantu, pa so me založili s tem za morsko pujso, pa me zanima, če lahko to tudi podganam dam. Pa zelene mam tudi tolko, da se ven ne vidim. Lahko to jejo?
Kaj pa razni peteršilj, drobnjak, rožmarin ipd.? Tako iz firbca vprašam, ker imam namen doma v lončkih imet nekaj teh rastlin, pa bi rada take, ki jih lahko jedo podgane in pujsi Smile
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Sadje, zelenjava in oreščki - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sadje, zelenjava in oreščki   Sadje, zelenjava in oreščki - Page 2 Icon_minitimeNed Sep 12, 2010 7:43 pm

Baziliko imajo zelo rade. Smile Če dobi listek ali dva na dan ne more biti nič. Sploh pa ne z baziliko.
Peteršiljčka tudi lahko.

Izgobaj se močnih zelišč, kot so žaljbelj in rožmarin.
Glede drobnjaka pa ne vem, surove čebule sicer ne smejo. Ni drobnjak toliko močen,
samo mene bi skrbelo, da bi jih želodček preveč pekel.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Pamy

Pamy


Število prispevkov : 94
Join date : 07/03/2011

Sadje, zelenjava in oreščki - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Sveže jagode, banana... Čokolino?   Sadje, zelenjava in oreščki - Page 2 Icon_minitimePet Apr 08, 2011 7:57 am

lep pozdrav
zanima me, če mleko škoduje, saj moji podganci obožujeta čokolino?
in kako je glede svežega sadja - jagode in banane? ja ali ne? hvala
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Sadje, zelenjava in oreščki - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sadje, zelenjava in oreščki   Sadje, zelenjava in oreščki - Page 2 Icon_minitimePet Apr 08, 2011 11:31 am

Moje so tudi nore na čokolino, hehe. Mleko ni problem, dokler je v majhnih količinah, ker pri podganah preveč beljakovin lahko povzroči razne alergije in probleme s kožo.
Po mojem z jagodami ni noben problem, tudi če jih dobijo malo več, banane pa redijo, tako da spet ne pretiravat. Pa pazi prste, ko jim jih daješ za jest, moje pozabijo, da so socializirane, ko zavohajo banano Very Happy
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Pamy

Pamy


Število prispevkov : 94
Join date : 07/03/2011

Sadje, zelenjava in oreščki - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sadje, zelenjava in oreščki   Sadje, zelenjava in oreščki - Page 2 Icon_minitimePet Apr 08, 2011 11:53 am

ahaa torej tudi smetana v zmernih količinah!
pri mojih podgancah pa to glede prstov nimam problema; vsaj pri starejši ne, saj sem 1x zanalašč izmikala in skrivala hrano v rokah, ker sem hotela pokazati, da ne smeš takoj zagristi, ampak se moreš najprej prepričati; mlajša pa včasih izvaja poskuse grizenja nad prsti in nohti kar tako! Wink
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Sadje, zelenjava in oreščki - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sadje, zelenjava in oreščki   Sadje, zelenjava in oreščki - Page 2 Icon_minitimePet Apr 08, 2011 4:59 pm

V čokolinotu so noter kakavovi deriavti, ki jih živali nebi smele dobivati.
LP
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
m4jz0r

m4jz0r


Število prispevkov : 24
Join date : 05/07/2011
Age : 32
Kraj : Domžale

Sadje, zelenjava in oreščki - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sadje, zelenjava in oreščki   Sadje, zelenjava in oreščki - Page 2 Icon_minitimeSob Jul 09, 2011 9:38 am

Mene pa samo zanima, če kdo ve, a podgane lahko jejo bučke in kumare? Doma imamo tega ogromno (z domačega vrta) Wink
Nazaj na vrh Go down
Skinny

Skinny


Število prispevkov : 442
Join date : 11/03/2010
Age : 47
Kraj : Kamnik

Sadje, zelenjava in oreščki - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sadje, zelenjava in oreščki   Sadje, zelenjava in oreščki - Page 2 Icon_minitimeSob Jul 09, 2011 10:12 am

Sicer lahko, vendar v malih količinah in ne pogosto. Če pogooglaš rat diet, se najde vsa dovoljena hrana, prepovedana hrana in hrana ki jo moraš jemati z rezervo.
Nazaj na vrh Go down
niki

niki


Število prispevkov : 66
Join date : 07/06/2011
Age : 37
Kraj : ljubljana

Sadje, zelenjava in oreščki - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sadje, zelenjava in oreščki   Sadje, zelenjava in oreščki - Page 2 Icon_minitimeSre Nov 02, 2011 9:11 pm

jaz bi samo vprašala koliko pomeni da
- mladički lahko dobijo malo več beljakovin ker rastejo -ali to pomeni vsak dan kaj beljakovinskega ali 2x na teden, več, manj? Smile
- in priboljški občasno - koliko je to, 1x na dan, vsak 2. dan, 1x na teden?
- sadje in zelenjava - je dovolj 1 mali listek solate na dan? in sadje, 1 mali koscek na dan? ali ji naj kar večje količine dam pa kolikor poje, poje?
hvala
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Sadje, zelenjava in oreščki - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sadje, zelenjava in oreščki   Sadje, zelenjava in oreščki - Page 2 Icon_minitimeČet Nov 03, 2011 4:49 pm

Najboljši nasveti glede teh vprašanj so tukaj:
http://www.fancy-rats.co.uk/information/guides.php?subject=growthfeed
http://www.ratfanclub.org/diet.html

Zdrave priboljške; vsak dan, koliko jih lahko poje. Jaz sem dala npr. za noht placa velik košček beljaka,
čez eno uro dve rozini, čez kako uro potem spet en skuhan fižolček in tako celo popoldne, če sem bila doma.
Če ne poje, pač ne poje.

Nezdrave priboljške; 2x na teden ( npr. jogurtovi dražeji za glodalce ...)
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Puppy

Puppy


Število prispevkov : 288
Join date : 10/02/2011
Age : 30
Kraj : Kranj

Sadje, zelenjava in oreščki - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sadje, zelenjava in oreščki   Sadje, zelenjava in oreščki - Page 2 Icon_minitimeNed Nov 06, 2011 6:07 pm

Podgane lahko jejo kaki vanilijo?
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Sadje, zelenjava in oreščki - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sadje, zelenjava in oreščki   Sadje, zelenjava in oreščki - Page 2 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Sadje, zelenjava in oreščki
Nazaj na vrh 
Stran 2 od 4Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Prehrana-
Pojdi na: