Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Sadje, zelenjava in oreščki

Go down 
+25
Sh.
Chibi_Rat
BLACKIE
Miška Miš
Emchika
hellcat666
Puppy
niki
Skinny
m4jz0r
Pamy
choo
anna and anna
Sonii
Rat
Nes
Peexy
Olivija
AtLanT!da
*Tinky*
njana
Dejan
Eva
mamaF
Fiamma
29 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AvtorSporočilo
hellcat666




Število prispevkov : 36
Join date : 12/09/2011
Age : 32
Kraj : Ljubljana

Sadje, zelenjava in oreščki - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sadje, zelenjava in oreščki   Sadje, zelenjava in oreščki - Page 3 Icon_minitimeNed Nov 06, 2011 8:35 pm

jz bi rekla da lahko. nikjer nisem zasledila da ne...moja ga tud obožuje
Nazaj na vrh Go down
https://www.facebook.com/lucka.sincic
Emchika

Emchika


Število prispevkov : 44
Join date : 06/11/2011
Age : 25

Sadje, zelenjava in oreščki - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sadje, zelenjava in oreščki   Sadje, zelenjava in oreščki - Page 3 Icon_minitimeNed Nov 06, 2011 8:36 pm

Jaz mislim da. Moji ga tudi kar napadata veselje
Nazaj na vrh Go down
Miška Miš

Miška Miš


Število prispevkov : 44
Join date : 18/07/2012

Sadje, zelenjava in oreščki - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sadje, zelenjava in oreščki   Sadje, zelenjava in oreščki - Page 3 Icon_minitimeČet Jul 19, 2012 8:34 pm

jp moja tut pol se pa ful čisti groom

pa nora je na japke rofl
Nazaj na vrh Go down
BLACKIE

BLACKIE


Število prispevkov : 15
Join date : 28/09/2012
Age : 29
Kraj : Nova Gorica

Sadje, zelenjava in oreščki - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sadje, zelenjava in oreščki   Sadje, zelenjava in oreščki - Page 3 Icon_minitimeTor Nov 06, 2012 4:49 pm

kaj pa mandarine, pomaranče, kivi...to jim lahko dam? vrjetno ja, ampak zelo majhne količine huh
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Sadje, zelenjava in oreščki - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sadje, zelenjava in oreščki   Sadje, zelenjava in oreščki - Page 3 Icon_minitimeTor Nov 06, 2012 4:56 pm

sadja in zelenjave daš lahko praktično kolikor hočeš. Ampak pri agrumih je treba pazit, ker jih samčki ne smejo dobit (oz. je problem v tisti ta tanki lupini, če jo olupiš stran je baje ok), tako da če maš samčke, pomaranče in mandarine odpadejo.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Puppy

Puppy


Število prispevkov : 288
Join date : 10/02/2011
Age : 30
Kraj : Kranj

Sadje, zelenjava in oreščki - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sadje, zelenjava in oreščki   Sadje, zelenjava in oreščki - Page 3 Icon_minitimeSre Nov 07, 2012 5:36 pm

A kivi lahko dobijo? Js nikoli nisem bila prepričana da lahko, zato jima ga nisem dajala :'D
Nazaj na vrh Go down
Chibi_Rat

Chibi_Rat


Število prispevkov : 17
Join date : 13/07/2012
Age : 33
Kraj : Domžale

Sadje, zelenjava in oreščki - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sadje, zelenjava in oreščki   Sadje, zelenjava in oreščki - Page 3 Icon_minitimeSre Nov 07, 2012 5:52 pm

moji dve nista do sedaj še nikoli imeli problemov s kiviji veselje
načeloma pojesta vse, do sedaj nista hoteli le ene stvari..

ena nevmesna pa vseeno.. probala sem jima dati pasji briket od Eukanube... ni šans, povohali in šli stran... tolk o kvaliteti za naše kosmatince, še podgane jih nočjo jest doh
Nazaj na vrh Go down
https://www.facebook.com/chibirat
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Sadje, zelenjava in oreščki - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sadje, zelenjava in oreščki   Sadje, zelenjava in oreščki - Page 3 Icon_minitimeSre Nov 07, 2012 6:28 pm

Chibi_Rat je napisal/a:
ena nevmesna pa vseeno.. probala sem jima dati pasji briket od Eukanube... ni šans, povohali in šli stran... tolk o kvaliteti za naše kosmatince, še podgane jih nočjo jest doh

Če jih tvoje podgane ne marajo, še ne pomeni, da ni kvalitetno. Tudi moje razvajene mačke so že dobile narezano govedino iz juhe (ki je bilo res dobro meso, kupljena pri kmetu) in je niso niti povohale.
Pa dostikrat ješčnost ni merilo kvalitete, saj so v nižje kvalitetnih hranah ojačevalci okusa, zaradi česar mnogi psi in mačke imajo tisto svinjarijo raje kot bolj kvalitetno hrano.
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Sadje, zelenjava in oreščki - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sadje, zelenjava in oreščki   Sadje, zelenjava in oreščki - Page 3 Icon_minitimePet Avg 02, 2013 7:29 pm

Dejmo malo obudit tole temo Very Happy

Že kar nekaj časa živim v prepričanju, da podgane ne smejo jest surovih stročnic. Pač nobenih in sem zraven sigurno spada tudi grah. Danes sem pa to omenila na FB strani Rat Fan Club (od t.i. Rat Lady skupina), kjer je ena punca objavila sliko podgane, ki je surov grah. No, potem so me pa od vseh strani zbombardirali, da od kod mi ta podatek, da naj bi bil surov grah ok. Zato sem vprašala strica googla in nikjer nisem našla informacije, da prav vseh stročnic ne bi smeli surovih, povsod se je poudarjalo samo fižol in arašide in tudi na strani od Rat Lady piše isto oz. ni nič omenjeno, da bi moral biti grah kuhan. Torej na pomoč, od kod nam ta informacija, da se surovega graha ne sme dajat oziroma a ima kdo link do kakšnega članka na temo surovih stročnic in podgan?
Hvala Smile
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Sadje, zelenjava in oreščki - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sadje, zelenjava in oreščki   Sadje, zelenjava in oreščki - Page 3 Icon_minitimePet Avg 02, 2013 7:47 pm

Suhe surove stročnice (nepraženi surovi arašidi, posušen fižol/grah v zrnju).

Problematična spojina je
Franc Ločišnikar, katalog znanj (oddelek za zootehniko Botehniške fakultete) je napisal/a:
fitohemaglutinin (phytohemagglutinin; Phytohämagglutinin), okrajšava PHA, je *lektin, ekstrahiran iz fižola (Phaseolus vulgaris), ki aglutinira človeške *eritrocite in stimulira *limfocite, da se prično deliti, kar izkoriščajo pri citogenetskih raziskavah
.

Zamrznjen grah je ponavadi blanširan mlad grah.  Predlagam, da raziščeš povezavo med zrelostjo semen in fitohemaglutininom, jaz sem kar sklepala, da ga imajo suhe stročnice več kot sveže - morda se motim.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Sadje, zelenjava in oreščki - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sadje, zelenjava in oreščki   Sadje, zelenjava in oreščki - Page 3 Icon_minitimePet Avg 02, 2013 9:49 pm

Super, hvala! Bom probala najt kaj več informacij na to temo Smile No, saj ziher je ziher, jaz se surovim stročnicam raje izogibam... Tako kot tudi samičke ne dobivajo agrumov, čeprav naj bi jih lahko. Mogoče še kot zanimivost (ko smo ravno pri agrumih), baje tudi mango vsebuje d-limonin in zato za samčke odpade.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Sadje, zelenjava in oreščki - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sadje, zelenjava in oreščki   Sadje, zelenjava in oreščki - Page 3 Icon_minitimeSob Avg 03, 2013 9:01 am

Svetujem, da zamrznjen grah najprej poskusiš - ene firme imajo mlad, sladek grahec. Takega sem podganam zmeraj kar zamrznjenega natresla v vodo.

Eni grahi so pa že ko poskusiš še ogabno surovi, tiste sem pa dala kuhat (mislim, da je sparov s-budget grah takšen).
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Sh.

Sh.


Število prispevkov : 205
Join date : 02/09/2011
Age : 31
Kraj : Celje

Sadje, zelenjava in oreščki - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sadje, zelenjava in oreščki   Sadje, zelenjava in oreščki - Page 3 Icon_minitimeSob Avg 03, 2013 11:31 am

Ja, hvala enako s tem grahom xD Meni tudi ni bilo nikol jasno, zakaj jst toliko vidim slike podgan, ki jedo surov grah in se zanj potapljajo v vodo (baje je strašno dobra igra,  sem enkrat poskusila z zmrznjenim, ki je termično obdelan in to šele po tem, ko, tako kot pri tebi, google je najdel samo sezname prepovednih hran, ki pravijo:
''legumes (Dry or raw) Beans and peas contain anti-nutrients, causes red blood cell clumping (note: the peanuts that you buy in stores are almost always roasted so are okay. Frozen beans from veggie mixes are okay because they have been pre-cooked''
Nič novega torej.
Jst si mimogrede ne upam dajat niti kuhanega fižola in praženih arašidov (itak so vsi soljeni in itak odpadejo, včasih dobijo mičken arašidovega masla, to pa je to), graha se prav tako izogibam. Zihr je zihr (:
No, če je uporabno, fajn sladek grah ma mislim da Lidl. Ko pridem domov, grem v zmrzovalnik, pa povem, ok?
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Sadje, zelenjava in oreščki - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sadje, zelenjava in oreščki   Sadje, zelenjava in oreščki - Page 3 Icon_minitimeSob Avg 03, 2013 11:56 am

Jaz jim dajem zmrznjen grah v vodo poleti, da se grejo potapljat in se malo pohladijo. Google se itak rad kopa tudi brez tega, ostali pa niti ne. Fižol je pa baje dober zanje v omejenih količinah, recimo ene 2x na teden po 2-3 fižolčke jim komot daš. Ga imajo zelooo radi Smile Čeprav moji ga res dobijo samo občasno, ker tudi jaz bolj redko jem fižol, da bi ravno celo vrečo samo za podgane kuhala, se mi zdi pa malo pretirano (v bistvu sem to naredila samo enkrat, pa smo imeli potem poln zmrzovalnik fižola še celo večnost Very Happy)
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Sh.

Sh.


Število prispevkov : 205
Join date : 02/09/2011
Age : 31
Kraj : Celje

Sadje, zelenjava in oreščki - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sadje, zelenjava in oreščki   Sadje, zelenjava in oreščki - Page 3 Icon_minitimeSob Avg 03, 2013 12:16 pm

Ja, moje tudi sovražijo vodo, razen Julie. Sem jim dala ''bazenček'' v kletko zaradi vročine in opica ful rada glavo potaplja XD
Imamo zdej sicer stročji fižol na vrtu, jim lahko dam malo od kosila (:
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Sadje, zelenjava in oreščki - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sadje, zelenjava in oreščki   Sadje, zelenjava in oreščki - Page 3 Icon_minitimeSob Avg 03, 2013 12:20 pm

Ravno arašidovo maslo je odsvetovano, ker se lepi na nebo, bojda je možnost zadušitve. Kar si pa ne znam predstavljat.
Vsi arašidi v lupinah so nesoljeni in praženi, moji so bili zadovoljni.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Sh.

Sh.


Število prispevkov : 205
Join date : 02/09/2011
Age : 31
Kraj : Celje

Sadje, zelenjava in oreščki - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sadje, zelenjava in oreščki   Sadje, zelenjava in oreščki - Page 3 Icon_minitimeSob Avg 03, 2013 12:41 pm

Ja, pri arašidovem maslu moraš bit ful ful pazljiv. Sem že videla, kako je ena moja hropla, ker se je preveč zagnala vanj. Tko da dobijo samo mičken vsake tolko za polizat z mojega prsta (: Isto kot pri kakšni Nutelli (ki je seveda redek posladek, ki jim ga privoščim mogoče enkrat na leto ali pa ko kdo zboli pa so težave z jemanjem zdravil), ima tudi tako lepljivo strukturo.
Hm, jst sem pa slišala, da se je pametno izogibat arašidov v lupini, ker ponavadi niso praženi :/ Si bom prebrala deklaracijo na artiklu, ko bom naslednjič v trgovini (:
Toliko o nepraženih arašidih, sem jih našla tudi že v hrani, ki je ''posebej za podgane.'' Tako da vsem svetujem previdnost^^
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Sadje, zelenjava in oreščki - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sadje, zelenjava in oreščki   Sadje, zelenjava in oreščki - Page 3 Icon_minitimeNed Avg 04, 2013 6:01 pm

Še v vsaki hrani za podgane pri nas, ki je mešanica semen in žit, sem dobila surove arašide not.

Ne, arašidi v lupinah so res tudi praženi, to so mi pa tukaj na tem forumu povedali. blush 
Se da skozi lupino pražit.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Sh.

Sh.


Število prispevkov : 205
Join date : 02/09/2011
Age : 31
Kraj : Celje

Sadje, zelenjava in oreščki - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sadje, zelenjava in oreščki   Sadje, zelenjava in oreščki - Page 3 Icon_minitimeČet Avg 08, 2013 11:13 pm

Kul (:
Hm, glede pripravljene hrane ... V Supreme Science Selective Rat (so samo taki briketki), hrani za podgane od JR Farm pa mislim, da v Rat Nature (za to sicer nisem 100%) mislim, da ni arašidov ...
Nazaj na vrh Go down
Daisee




Število prispevkov : 34
Join date : 28/02/2013
Age : 36
Kraj : Lubljana

Sadje, zelenjava in oreščki - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sadje, zelenjava in oreščki   Sadje, zelenjava in oreščki - Page 3 Icon_minitimePet Avg 09, 2013 8:27 pm

Zivjo,

jaz sem mnenja, da se malo prevec komplicira pri prehrani podgan. Sestava recimo neke zajcje hrane se ponavadi v veliki meri od podganje razlikuje le v ceni. Meni so svetovali naj kupim brikete, ki so bili omenjeni (nisem vedla, da so briketi) ker so kao popolna prehrana za podgane. Mojedva junaka jih nebi pojedla tudi, ce bi bila zadnja stvar na meniju.

Da preidem k bistvu - arasidov je v teh mesanicah tako malo, da jih lahko prestejem na prste dveh rok, ce ne celo na eno tako, da se jih lahko pobere ven.

Jaz jima dajem obilico sveze zelenjave, nekaj sadja na 1-2 dni, meso 2-3 dni, v posodo s semeni pa stresem zajcjo hrano pomesano s pticjimi semeni (soncnicna in neka crna), ter ovsenimi kosmici in kdaj za priboljsek kak piskot ali corn flakes. Hrane imata v izbilju, dobita jo pa le enkrat dnevno (le solata je cez cel dan, da ostane sveza in ker vsebuje dosti vode v teh poletnih dneh). Seveda dobita tudi kak makaron, ce jih imam za kosilo in podobne izjeme kot so sir. Drugace pa sta oba vitalna in dalec od debelega, na kar vpliva predvsem njuna aktivnost.

Smile D.
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Sadje, zelenjava in oreščki - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sadje, zelenjava in oreščki   Sadje, zelenjava in oreščki - Page 3 Icon_minitimePet Avg 09, 2013 10:11 pm

No, razlika med podganjo in zajčjo hrano je za začetek v tem, da hrana za podgane vsebuje meso (podgane so vsejede, zajci ne) in da zajčja hrana vsebuje lucerno, ki je pa podgane ne prebavljajo. Zato iz vseh mešanic tudi vedno pustijo tiste temno zelene "palčke", ki so iz lucerne... Potem je pa tukaj še količina beljakovin, maščob, vlaknin... Če se ne motim, zajci potrebujejo tudi dodan vitamin C v prehrani, podgane pa ne, ker ga proizvajajo same. In tako naprej.
Ja, res je, arašide se lahko ven pobere, ampak zakaj, če lahko že v štartu kupiš hrano, ki je za podgane bolj primerna (tudi to ti nekaj pove o proizvajalcu, da sploh daje arašide v mešanico za žival, ki surovih arašidov sploh ne bi smela jest). Se res zgodi, da podgane (pa tudi druge živali) ob slabi oziroma neprimerni prehrani živijo dolgo in so vedno zdrave. Konec koncev je isto pri ljudeh - nekateri živijo samo od hamburgerjev, pa niso ne debeli niti z zdravjem nimajo problemov. Spet drugi pa pojejo eno porcijo pomfrija v McDonaldsu pa jih še cel dan boli želodec. Ne pravim, da bo podgana pojedla en arašid oziroma samček popil nekaj mililitrov pomarančnega soka in bo zdaj zaradi tega zbolel, daleč od tega. Ampak vse te prepovedane oziroma manj primerne hrane ponavadi povzročajo probleme na dolgi rok - tumorje, odpoved ledvic, raka...dalo bi se naštevat v neskončnost. Skratka živali lahko skrajšajo življenjsko dobo pa sploh ne vemo, da je vzrok v prehrani. Pač "živela je 2 leti, zbolela in umrla". Ko bi lahko živela 2 leti, pa potem še nekaj mesecev ali celo leto ali dve več. Seveda ni vse odvisno samo od prehrane, ampak se mi zdi, da igra kar pomembno vlogo.
Glede debelosti pa tako... dokler sem imela samo 3 podgane, ni bil problem z debelostjo, so približno enakomerno jedli. Ko jih je bilo več (trenutno 5+1), so se pa pri hranjenju z mešanici pri nas pojavili problemi, ker sta 2 ta bolj požrešna samčka pojedla ven iz mešanice same "ta dobre" stvari in sta se noro zredila. Odkar smo na briketih (seveda ob sadju in zelenjavi in raznih priboljških), sta kar precej shujšala, ostali pa ohranjajo lepo težo.
Skratka ja, za čisto vsak košček res ni treba gledat, ali je zdrav, ali ne, ampak je pa vseeno po mojem mnenju bolje, da se podgane hrani s hrano, ki je zanje posebej narejena (seveda morajo ob mešanicah vseeno dobiti še sveže sadje in zelenjavo).
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Sh.

Sh.


Število prispevkov : 205
Join date : 02/09/2011
Age : 31
Kraj : Celje

Sadje, zelenjava in oreščki - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sadje, zelenjava in oreščki   Sadje, zelenjava in oreščki - Page 3 Icon_minitimeSob Avg 10, 2013 12:42 am

Hm, pretiravat pri hrani (in tudi vsem ostalem) res ni treba (sem brala, da jim eni dajejo ustekleničeno vodo v napajalnike, ker ona iz pipe ma preveč klora itd., da eliminirajo ves časopis in podobno za steljo in grajenje gnezda, če niso iz sojine tinte, ki ni strupena, alneki, in podobno), se pa strinjam, da je vseeno treba preverit hrano. Jst, kokr sem že omenila, sama zmešam hrano po zdravi logiki iz razl. semen, oreškov, suhega sadja, teh že omenjenih briketkov za podgane in kvalitetnih briketov za mucke (nekateri slednjim sicer nasprotujejo), zraven pa itak dobijo veliko sadja in zelenjave (:
Ne vem, hrana je poleg okolja in genetskih predizpozicij najpomembnejši dejavnik pri podganjem zdravju, ampak pretiravati pa res ni treba. Od mene verjetno dobijo tudi preveč humane hrane, pa ok, bistveno je, da prej vsaj malo poštudiramo, pa jim ne dajemo ravno, ne vem, čipsa in ocvtega mesa Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Sadje, zelenjava in oreščki - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sadje, zelenjava in oreščki   Sadje, zelenjava in oreščki - Page 3 Icon_minitimePon Avg 12, 2013 7:23 pm

Rat Nature preverjeno ima surove arašide.

Za tiste, ki menite, da okrog hrane ni treba komplicirat in da mešanice semen čisto ustrezajo - a imate mlade podgane? Ker po enem letu, letu in pol postanejo DOSTI bolj občutljive na nepravilno razmerje hranil v teh mešanicah. Preizkusila na lastni koži oz.videla na svojih revčkih, hitro so dobili reakcijo na koži in potem lepo k vetu na drage injekcije proti srbežu.

Če gledaš velikost podgane in količino prej omenjene spojine v enem samem arašidu, ali lahko res veš, da v njegovi krvi ne bo povzročila nobenih sprememb?
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Kosovir

Kosovir


Število prispevkov : 26
Join date : 07/06/2013

Sadje, zelenjava in oreščki - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sadje, zelenjava in oreščki   Sadje, zelenjava in oreščki - Page 3 Icon_minitimeSre Avg 14, 2013 8:44 pm

Pa se dodatek ... tista hrana za kunce, ki je po sestavi zelo primerna hrani za podgane, za kunce nikakor ni primerna. Kot ze napisano, potrebe podgan in kuncev (kot striktnih rastlinojedov) so ZELO drugacne. Pravilna prehrana kunca mora bazirati na travi, senu in zelenjavi. Pripravljene hrane mora biti malo (1-2 veliki zlici dnevno) in tudi ta mora bazirati na stisnjeni travi/senu.
Nazaj na vrh Go down
http://www.kosovir.si
Marko

Marko


Število prispevkov : 32
Join date : 20/09/2014
Age : 25
Kraj : Novo mesto

Sadje, zelenjava in oreščki - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: koruza   Sadje, zelenjava in oreščki - Page 3 Icon_minitimeNed Okt 26, 2014 8:40 pm

je koruza za podgane vredu?
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Sadje, zelenjava in oreščki - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sadje, zelenjava in oreščki   Sadje, zelenjava in oreščki - Page 3 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Sadje, zelenjava in oreščki
Nazaj na vrh 
Stran 3 od 4Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» prepovedana zelenjava
» Suho sadje
» Kolikokrat na dan hraniti podgano?

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Prehrana-
Pojdi na: