Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Domača mešanica hrane

Go down 
+23
analog
Tasha.W
Fiamma
Skinny
halibel
Puppy
Sonii
Lanac
sharp
Piah
METALLKA
Lee
fate
talupu
choo
ZionRoad
Timea
Nina
mamaF
Eva
Juni
podgANA
Nes
27 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AvtorSporočilo
Puppy

Puppy


Število prispevkov : 288
Join date : 10/02/2011
Age : 30
Kraj : Kranj

Domača mešanica hrane - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Domača mešanica hrane   Domača mešanica hrane - Page 5 Icon_minitimeSob Okt 15, 2011 7:36 am

Super, hvala. Smile Sepravi, če sem prav razumela, dam pol merice briketov, pa pol merice mešanice vsako v svojo posodico.
Nazaj na vrh Go down
analog

analog


Število prispevkov : 20
Join date : 20/01/2012
Age : 29

Domača mešanica hrane - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Domača mešanica hrane   Domača mešanica hrane - Page 5 Icon_minitimeČet Jan 26, 2012 3:56 pm

kak pa je za podgane kaj motovilec/repincelj? kakšni zadržki? (:
Nazaj na vrh Go down
Puppy

Puppy


Število prispevkov : 288
Join date : 10/02/2011
Age : 30
Kraj : Kranj

Domača mešanica hrane - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Domača mešanica hrane   Domača mešanica hrane - Page 5 Icon_minitimeČet Jan 26, 2012 4:50 pm

Moja ga imata kar rada veselje
Nazaj na vrh Go down
analog

analog


Število prispevkov : 20
Join date : 20/01/2012
Age : 29

Domača mešanica hrane - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Domača mešanica hrane   Domača mešanica hrane - Page 5 Icon_minitimeČet Jan 26, 2012 5:10 pm

moja je danes eno parico tudi kar z veseljem pohrustala :p, samo sem se vstrašla, če ga slučajno nebi smela pa sem kar hitro pridirkala na forum da se prepričam Smile
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Domača mešanica hrane - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Domača mešanica hrane   Domača mešanica hrane - Page 5 Icon_minitimeSre Feb 15, 2012 11:52 pm

Jaz sem se pa malo igrala, ker mam pač preveč časa, in sva s fantom (jaz pač o excelu nimam kaj dosti pojma, tako da je fant pomagal) naredila v excelu tabelo za zračunat, koliko česa je treba dat v mešanico, da bo približno ustrezna količina beljakovin in maščob notri Smile Fino je, ker se da s poskušanjem malo spreminjat količine različnih sestavin, da nimajo ves čas isto. Takole imam trenutno, mešanice pride 2220g in za mojih 5 miši drži kar nekaj časa, ima 14,16% beljakovin in 5,10% maščob (to bo treba še malo znižat, pa ne vem kako bi :S). Zraven jasno dobivajo še sadje in zelenjavo, brikete za podgane (trenutno od Flamingota), kuhan riž, piščančje kosti, razne priboljške, pa še neko pametno vitaminsko mešanico bo treba pogruntat Smile Če bi pa kdo imel tabelo, jo pa lahko pošljem na mejl, pa se lahko sami potem igrate s sestavinami in količinami Smile

200g ječmenovih kosmičev/ješprenja
340g pšeničnih kosmičev
60g ovsenih kosmičev
160g rženih kosmičev
80g pasjih briketov eukanuba puppy medium breed
180g koruznih kosmičev vital spar
120 praženih sojinih kosmičev
260g ajde
100g prosa
100g kvinoje alnatura
400g makaronov za pse (tisti že skuhani, ki se dobijo v trgovinah za živali)
140g napihnjenega riža (tudi za pse)
20g bučnih semen
20g sončničnih semen
40g konopljinih semen

...se ne pritožujejo Very Happy
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
MaxSuicide

MaxSuicide


Število prispevkov : 1
Join date : 22/02/2011
Age : 31
Kraj : Maribor

Domača mešanica hrane - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Domača mešanica hrane   Domača mešanica hrane - Page 5 Icon_minitimeTor Feb 21, 2012 8:45 pm

Piah je napisal/a:
Torej, sem nova na forumu in mi je super vsec, zvedla sem dosti novih stvari. Moj podgancek je mel sedaj Rat Nature hrano, ki mu sicer ne odgovarja ravno, in se mi zdi brezveze da mu jo se kupujem, ce je 3/4 stran vrzem :/ in sem se odlocla, da mu bom nardila mesanico te hrane. Se vedno pa nevem za riz. A mu lahko dam surov riz, ali mora bit kuhan? Pa je dejansko vseeno kaksen riz je?.. Mam pa se eno vprasanje glede sojinega mesa. To lahko je? Smile

Ker sama sem vegetarijanka in se trudim da bi tamali tud bil, ker mesa ravno mu nebi dajala. Je pa enkrat jedel te dihurje briketke, ampak so mu drekeci tako smrdeli da ni bilo za zdrzat Very Happy Mam vprasanje, glede vegetarijanstva pri podganah, ker naravno vem, da so vsejede. A je kaj narobe, ce ne je mesa? Ker ne opazam ravno, da bi ga pogresal al pa karkoli Very Happy

Kar se pa tice sadja in zelenjave, je pa fuuul zbircen. Je samo cvetaco, brokoli, grah, koruzo banano in jabolko Very Happy sem ze cisto obupana, ker druga ne mara. Ker bi rada, da cimbolj raznoliko hrano dobiva Very Happy

Hvala za odgovore! cheer

Hej. Tudi sama sem vegetarijanka in zaradi tega, ni moja podgana prikrajsana mesa. Gre se za dobro tvoje podgane, ne pa kar si ti zelis ( ne mislim nic slabega s tem ). Na tej strani sem veliko, lahko recem skoraj vse, izvedela o podganah in ce vecina ljudi pise, da je meso za podgane dobro (glede na to da so omnivorji - vsejede zivali), potem takem je res. Clovek je tudi vsejed, nasa je pa odlocitev kaj bomo jedeli in pa kaj ne. Npr. ti si se odlocila za vegetarijanstvo, ker ti (ne vem iz kaksnega razloga) pac meso ne ustreza. Tvoja podganica ti tega ne more povedati, zato pusti, da se ona sama odloci ce ji meso ugaja ali ne.

Malo pozno sicer odpisujem.. Brez zamere. Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Domača mešanica hrane - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Domača mešanica hrane   Domača mešanica hrane - Page 5 Icon_minitimeTor Feb 21, 2012 10:43 pm

Pa da še glede riža - pomembno je, da je neoluščenInepoliran.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
nikc pikc

nikc pikc


Število prispevkov : 30
Join date : 08/01/2012
Age : 28
Kraj : Medvode

Domača mešanica hrane - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Domača mešanica hrane   Domača mešanica hrane - Page 5 Icon_minitimePon Feb 27, 2012 6:59 pm

malo smešno vrpašanje ampak kje kupiš neoluščen riž ker ga že neki cajta iščem in ali lahko uporabim pirine kosmiče? ter v kateri trgovini kupujete pihan riž in če je priporočeno konopljino seme Smile
hvala za odgovore
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Domača mešanica hrane - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Domača mešanica hrane   Domača mešanica hrane - Page 5 Icon_minitimePon Feb 27, 2012 7:11 pm

Konopljino seme je fino za podgane, samo ne preveč, ker je precej mastno (to zares velja za vsa ta semena - ogromno beljakovin in ogromno maščob majo. Jaz jih kupujem v Tukanu, ker jih prodajajo kot hrano za ptiče. Pride cca 4 evre na kg/pol kile, ne vem točno, ampak drži ful dolgo Smile
Napihnjen riž dobiš na bio oddelku s hrano, ali pa v trgovinah za živali, jih prodajajo za pse in pride dosti ceneje, kot če kupuješ te bio stvari. Je pa res, da imaš pol tisto enormno vrečo doma celo večnost Smile
Pira kolkor vem je ok, po mojem ne bi smelo bit nič narobe.
Za riž pa ne vem, po mojem ga imajo v vsaki malo bolj založeni trgovini?
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Domača mešanica hrane - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Domača mešanica hrane   Domača mešanica hrane - Page 5 Icon_minitimePon Feb 27, 2012 7:20 pm

Konopljino seme prodajajo tudi v trgovinah za ribolov.
S piro ni za pretiravat, ker ima več beljakovin od navadne pšenice, lahko pa se uporabi v mešanici, seveda.
Neoluščen riž je v bistvu rjavi riž, najcenjši je v Hoferju (nekje 1.80 na kg, če se ne motim). Napihnjen riž imajo pa tudi v vsakem supermarketu, tam na poličkah zraven pasjih in mačjih makaronov.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
nikc pikc

nikc pikc


Število prispevkov : 30
Join date : 08/01/2012
Age : 28
Kraj : Medvode

Domača mešanica hrane - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Domača mešanica hrane   Domača mešanica hrane - Page 5 Icon_minitimePon Feb 27, 2012 9:04 pm

hvala hvala hvala Smile
še nekaj vprašanj: kje kupujete ajdo in pa ječmen in ali je treba potem za neoluščen/rjavi riž skuhat?
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Domača mešanica hrane - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Domača mešanica hrane   Domača mešanica hrane - Page 5 Icon_minitimePon Feb 27, 2012 10:21 pm

Kaj je res možno, da ničesar naštetega nimate nikoli za kosilo?
V vsakem supermarketu, pri poličkah z moko. Ječmen (+ješpren), ajda, proso ... pri moki Wink
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
nikc pikc

nikc pikc


Število prispevkov : 30
Join date : 08/01/2012
Age : 28
Kraj : Medvode

Domača mešanica hrane - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Domača mešanica hrane   Domača mešanica hrane - Page 5 Icon_minitimeTor Feb 28, 2012 4:23 pm

smo bl mesojedci Smile hehe hvala še enkrat Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Domača mešanica hrane - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Domača mešanica hrane   Domača mešanica hrane - Page 5 Icon_minitimeTor Feb 28, 2012 5:37 pm

Smile

Ni problema.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Fabio




Število prispevkov : 43
Join date : 30/04/2012
Age : 28
Kraj : Murska Sobota

Domača mešanica hrane - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Domača mešanica hrane   Domača mešanica hrane - Page 5 Icon_minitimeČet Maj 03, 2012 3:21 pm

choo je napisal/a:

200g ječmenovih kosmičev/ješprenja
340g pšeničnih kosmičev
60g ovsenih kosmičev
160g rženih kosmičev
80g pasjih briketov eukanuba puppy medium breed
180g koruznih kosmičev vital spar
120 praženih sojinih kosmičev
260g ajde
100g prosa
100g kvinoje alnatura
400g makaronov za pse (tisti že skuhani, ki se dobijo v trgovinah za živali)
140g napihnjenega riža (tudi za pse)
20g bučnih semen
20g sončničnih semen
40g konopljinih semen

...se ne pritožujejo Very Happy

Koliko pa količinsko dobi ena podgana dnevno take mešanice?
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Domača mešanica hrane - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Domača mešanica hrane   Domača mešanica hrane - Page 5 Icon_minitimeČet Maj 03, 2012 5:12 pm

Uf, težko rečem... Po mojem pride približno eno pest na dan po podgani. Posodico nafilam zvečer in potem nekje do sredi popoldneva zmanjka. Načeloma imajo lahko podgane na voljo hrano ves čas ker naj bi (poudarjam tale "naj bi", ker dve od mojih podgan sta res precej okrogli...) pojedle samo toliko, kot rabijo.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Domača mešanica hrane - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Domača mešanica hrane   Domača mešanica hrane - Page 5 Icon_minitimeNed Maj 06, 2012 7:10 pm

Prenažirat se ne morejo, ker ne morejo bruhat.
Torej, v enem obroku se ne morejo prenajest, ker si znajo same dozirat ravno pravo količno hrane.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Domača mešanica hrane - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Domača mešanica hrane   Domača mešanica hrane - Page 5 Icon_minitimeNed Maj 06, 2012 10:40 pm

Hm, jaz sem iz člankov po internetu razbrala, da imajo lahko ves čas hrano na voljo oziroma da je priporočljivo, da doziraš tako, da jo vmes zmanjka za nekaj ur v tistem času, ko ponavadi spijo. Ne spomnim se več, kje je to bilo... Sicer pa smo zdaj na "shujševalni", tako da dobivajo večkrat na dan po malo, pa upam da bo šel kak gram dol pri bolj okroglih.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Domača mešanica hrane - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Domača mešanica hrane   Domača mešanica hrane - Page 5 Icon_minitimePon Maj 07, 2012 2:33 pm

Jaz tudi nisem opazila nekih problemov, ko so imeli hrano zmeraj na voljo.
Zdaj poleti dajem manj, da je bolj sveža (skuhana mešanica je).
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Fabio




Število prispevkov : 43
Join date : 30/04/2012
Age : 28
Kraj : Murska Sobota

Domača mešanica hrane - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Domača mešanica hrane   Domača mešanica hrane - Page 5 Icon_minitimePet Maj 18, 2012 1:02 pm

A je treba riž, ješprenj in proso prej skuhati ali lahko dobijo tudi surovo? Na internetu so namreč različne informacije; eni pravijo da je obvezno skuhati, spet drugi pa, da ni nič narobe če dobijo surovo.
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Domača mešanica hrane - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Domača mešanica hrane   Domača mešanica hrane - Page 5 Icon_minitimePet Maj 18, 2012 2:14 pm

Rajši imajo skuhano, surove so pa tudi v vseh kupljeni mešanicah briketov hrane z žiti.
In jaz že tri leta hranim s surovimi, pa ni problemov. Vsaj upam, da jih ni.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Miška Miš

Miška Miš


Število prispevkov : 44
Join date : 18/07/2012

Domača mešanica hrane - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Domača mešanica hrane   Domača mešanica hrane - Page 5 Icon_minitimeSre Jul 18, 2012 8:19 pm

Nes je napisal/a:
Če ima kdo predlog, kaj bi še lahko šlo noter naj kar pove, da dopolnim svojo mešanico wave

pa še nekaj, samo ta mešanica ni dovolj. Zraven dobita še take stisnjene brikete za podgane (dela jih Versele-Laga), vsak dan sadje in zelenjavo brez pardona, kakšne stročnice ali pač kar je za kosilo in še eno žličko take tofu vitamniske mešanice, ki jo tudi sama pripravljam.

Kar se teh mešanic tiče se držim, tega kar piše v knjigi, ki jo kar naprej omenjam (Rats - complete care guide)

kak nrdiš to vitaminsko mešanco huh
Nazaj na vrh Go down
Miška Miš

Miška Miš


Število prispevkov : 44
Join date : 18/07/2012

Domača mešanica hrane - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Domača mešanica hrane   Domača mešanica hrane - Page 5 Icon_minitimeSre Jul 18, 2012 8:24 pm

mamaF je napisal/a:
Nes, saj mi ne gre za to, da bi iskala dlake v jajcu, samo, ker pač 20 let kuham zase in za mojo familijo, vem, da industrijsko zamrznjen grah ni kuhan (ampak je bolj kot ne surov - tudi če je blanširan/poparjen), to je vse. Moji Tončki sem dajala domačega, surovega z vrta, pozimi pa odtajanega iz zamrzovalnika občasno - enkrat na teden kot priboljšek.
Kolikor se jaz spomnim brskanja po raznih podganarskih straneh, sodi surov grah (govorimo o mladem grahu, ki ga oluščiš iz zelenega stroka, na tistem zrelem, posušemen grahu, ki ga luščimo iz že popolnoma dozorelih strokov in ga za ozimnico posušimo) med hrano za podgane - sicer, če se prav spomnim, je povsod naveden bolj kot priboljšek.
Fižol pa naj bi bil škodljiv surov tako svež (mlad, spet pobran, ko so stroki še sveži), kot tudi "star" - posušen. Zaradi precej beljakovin naj bi tudi kuhan fižol dajali le občasno.

Če najdeš še kaj več na to temo, bi blo prav fino prebrat, ja, zakaj mladi grah priporočajo, starega pa odsvetujejo, me je spet začelo zanimat .
Smile

ma kaj že takoj nabran grah še čist mlad lohk huh
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Domača mešanica hrane - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Domača mešanica hrane   Domača mešanica hrane - Page 5 Icon_minitimeSre Jul 18, 2012 8:33 pm

Miška Miš, prosim preberi malo po forumu in postavljaj vprašanja v en post.
Povezava do recepta za tofu mešanico je v temi z istim naslovom v tem podforumu.
Za grah pa velja, kakršenkoli že pač je, da mora obvezno bit kuhan. Isto velja za vse ostale stročnice.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Miška Miš

Miška Miš


Število prispevkov : 44
Join date : 18/07/2012

Domača mešanica hrane - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Domača mešanica hrane   Domača mešanica hrane - Page 5 Icon_minitimeSre Jul 18, 2012 8:41 pm

Juni je napisal/a:
Ok še en update glede hrane: zdaj sta si premislila očitno, ker ovsenih kosmičev kar hitro zmanjka, najbolj jima ostajajo riževi kosmiči (sem tuhtala, da so mogoče preveč pusti, pa jima zato ne dišijo, mogoče bi jih zamenjala z onimi pasjimi, če imajo oni kaj dodanega okusa). Surovih testenin tudi ne pojesta toliko, očitno si ne rabita toliko zob brusit? Cheerioti so jima še vedno all time favourite, to mi ni povsem jasno zakaj, bi jih mogoče morala vzet iz hrane in nadomestit s kornfleksi? Glede na to, da tolko norita za njimi, a so mogoče bolj priboljšek? Ni mi čisto jasno, v čem je fora.

Kar se tiče dodatkov, v olju namočenega kruha ne marata preveč oz. obglodata neoljnati del in potem pustita, jabolka so jima kar v redu, za grah še vedno ne vem, ampak če jima ga dam malo v skledico, ga vedno zmanjka. Se jima pa strga, če lahko dobita kar koli od tega, kar jeva midva, najbolj smešno mi je bilo zadnjič, ko sem na mizi pozabila dva kosa onega vaflja za politanke in je zagrabil vsak enega in ga zmazal takoooj xD

morš pobrat iz čokolade hih v trenutku ne bo več
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Domača mešanica hrane - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Domača mešanica hrane   Domača mešanica hrane - Page 5 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Domača mešanica hrane
Nazaj na vrh 
Stran 5 od 6Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» žaba kot domača žverca
» Shranjevanje hrane
» Tofu vitaminska mešanica (Nes)
» Mešanica briketov pa podgane
» ganca se čudno obnaša glede hrane

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Prehrana-
Pojdi na: