Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Domača mešanica hrane

Go down 
+23
analog
Tasha.W
Fiamma
Skinny
halibel
Puppy
Sonii
Lanac
sharp
Piah
METALLKA
Lee
fate
talupu
choo
ZionRoad
Timea
Nina
mamaF
Eva
Juni
podgANA
Nes
27 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AvtorSporočilo
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Domača mešanica hrane - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Domača mešanica hrane   Domača mešanica hrane - Page 3 Icon_minitimeSre Sep 22, 2010 7:05 pm

Sej to je to, jaz naredim za en teden vnaprej in potem zamrzem.
In je sama packarija, ko potem še te kocke podganje hrane odmzrujem dvakrat na dan. Very Happy
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Lee

Lee


Število prispevkov : 660
Join date : 12/05/2009
Age : 28
Kraj : Britof, Kranj

Domača mešanica hrane - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Domača mešanica hrane   Domača mešanica hrane - Page 3 Icon_minitimeČet Sep 23, 2010 6:32 pm

Hehe.. Smile
Nazaj na vrh Go down
METALLKA

METALLKA


Število prispevkov : 103
Join date : 10/04/2009
Age : 28
Kraj : Ljubljana

Domača mešanica hrane - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Domača mešanica hrane   Domača mešanica hrane - Page 3 Icon_minitimeNed Nov 28, 2010 10:21 pm

kako pa mladicke futrat?
Nazaj na vrh Go down
http://m.youtube.com/index?desktop_uri=%2F&gl=US#/watch?xl=x
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Domača mešanica hrane - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Domača mešanica hrane   Domača mešanica hrane - Page 3 Icon_minitimeNed Nov 28, 2010 10:40 pm

Jaz sem ju enako, kot ju zdaj, ko sta odrasla.
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Domača mešanica hrane - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Domača mešanica hrane   Domača mešanica hrane - Page 3 Icon_minitimePon Nov 29, 2010 12:10 am

Odvisno, koliko stare. Jaz sem mojim dajala več mlečnih priboljškov, npr. jogurt, sir in tiste male jogurtove priboljške, ki se dobijo v trgovini. Od začetka sta dobivali tudi pasje konzerve (jasno ne nekaj blazno veliko). Odvisno, koliko so stare, ampak fino je, da brikete namočiš, preden jih daš podgancam, pa potem počasi prešaltaš na trdo hrano (da se ti ne bo zgodilo to, kar se je meni - je tamala "sesala" pri svoji sestrici Suspect )
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Domača mešanica hrane - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Domača mešanica hrane   Domača mešanica hrane - Page 3 Icon_minitimePon Nov 29, 2010 7:50 am

Mladički morajo imet malenkost več beljakovin in do 8. tedna starosti mokro hrano.
Pri 6ih tednih že začneš uvajat pretežno brikete/podganjo hrano, pri rečmo nekje 10ih tednih pa že ne bi smela škodit izključno suha hrana + priboljški.

Saj zato vam pa skušam dopovedat, da se podgan ne oddaja pri 4ih tednih, ker je na vam kot lastnikom obveza, da poskrbite za tranzicijo na trdo hrano do nekje 6tedna. In potem ljudem povedat, kako je treba hranit 6 tedensko živalico.

Potem se pa vsi čudite, ko so lahko podganice bolane. Da bi vsakemu posebaj razlagala, kaj naj naredi s prehrano mladičev v svojem leglu, pa res nimam ne časa ne živcev.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Domača mešanica hrane - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Domača mešanica hrane   Domača mešanica hrane - Page 3 Icon_minitimePon Nov 29, 2010 12:38 pm

Mnja, moram dodat, da mojadva sta bila stara 5 tednov, ko sem ju dobila, in navajena na trdo hrano.
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Domača mešanica hrane - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Domača mešanica hrane   Domača mešanica hrane - Page 3 Icon_minitimePon Nov 29, 2010 12:43 pm

Navajena že, samo do 6. tedna suha hrana ne bi smela bit osnovna + edina hrana.
Brikete začnejo same jest že okoli 4. tedna, mogoče tudi malo prej.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Domača mešanica hrane - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Domača mešanica hrane   Domača mešanica hrane - Page 3 Icon_minitimePon Nov 29, 2010 8:21 pm

Ne, to sem dodala bolj zato, da se ne bi mislilo, da ju imam že od rojstva na briketih Laughing (čeprav je čisto možno, da sta res, ker ne vem, s čim ju je hranila Cath). Takrat, ko sem ju dobila, pa sploh nisem vedela, da morajo mladički imeti kaj drugačno prehrano. Na napakah se učimo Smile
Nazaj na vrh Go down
Piah

Piah


Število prispevkov : 3
Join date : 11/02/2011
Age : 32
Kraj : Maribor

Domača mešanica hrane - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Domača mešanica hrane   Domača mešanica hrane - Page 3 Icon_minitimePet Feb 11, 2011 9:17 am

Torej, sem nova na forumu in mi je super vsec, zvedla sem dosti novih stvari. Moj podgancek je mel sedaj Rat Nature hrano, ki mu sicer ne odgovarja ravno, in se mi zdi brezveze da mu jo se kupujem, ce je 3/4 stran vrzem :/ in sem se odlocla, da mu bom nardila mesanico te hrane. Se vedno pa nevem za riz. A mu lahko dam surov riz, ali mora bit kuhan? Pa je dejansko vseeno kaksen riz je?.. Mam pa se eno vprasanje glede sojinega mesa. To lahko je? Smile

Ker sama sem vegetarijanka in se trudim da bi tamali tud bil, ker mesa ravno mu nebi dajala. Je pa enkrat jedel te dihurje briketke, ampak so mu drekeci tako smrdeli da ni bilo za zdrzat Very Happy Mam vprasanje, glede vegetarijanstva pri podganah, ker naravno vem, da so vsejede. A je kaj narobe, ce ne je mesa? Ker ne opazam ravno, da bi ga pogresal al pa karkoli Very Happy

Kar se pa tice sadja in zelenjave, je pa fuuul zbircen. Je samo cvetaco, brokoli, grah, koruzo banano in jabolko Very Happy sem ze cisto obupana, ker druga ne mara. Ker bi rada, da cimbolj raznoliko hrano dobiva Very Happy

Hvala za odgovore! cheer
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Domača mešanica hrane - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Domača mešanica hrane   Domača mešanica hrane - Page 3 Icon_minitimePet Feb 11, 2011 9:31 am

V receptu sem zasledila, da bi naj bil kuhan, samo jaz sem jim daja namočenega oz. surovega, pa ni bilo nobenih problemov. Važno je samo, da riž ni oluščen beli riž.

Tofu je super, lahko je, ampak ne preveč zaradi visoke vsebnosti beljakovin.
Za meso težko rečem, verjetno ne bi smelo biti škodljivo, lahko pa se ponudi pasje brikete na osvnoi mesa,
če to ne gre navzkriž s vegeterijanstvom.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
sharp

sharp


Število prispevkov : 169
Join date : 03/10/2010
Age : 30
Kraj : Ljubljana

Domača mešanica hrane - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Domača mešanica hrane   Domača mešanica hrane - Page 3 Icon_minitimePet Feb 11, 2011 11:40 am

Vseeno se mi zdi dobro, da dobi vsaj občasno majhne količine mesne hrane...Ker podgana je kot žival vsejeda in se prehranjuje tudi z mesom (Tiste divje podgane celo lovijo ribe, rake, ipd.). Saj lahko prevladuje zelenjava ampak jaz ti priporočam, da mu daš vsaj občasno malo mesne hrane. Smile
Nazaj na vrh Go down
Lanac

Lanac


Število prispevkov : 31
Join date : 01/03/2009

Domača mešanica hrane - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Domača mešanica hrane   Domača mešanica hrane - Page 3 Icon_minitimePet Feb 11, 2011 3:22 pm

Za tofu velja, da ne smejo dobiti surovega, če se ne motim?

Drugače pa sem jaz tudi vegetarijanka, ampak mislim, da se tu ni lih za hecat.. Rolling Eyes Če so podgane vsejede, jih jaz ne bi ravno spreminjala v vegi Razz (moje mnenje). Mislim, da je dobro, da prevladuje zelenjava pa mešanice, ampak jaz jim vseeno dam na toliko časa malo mesa.
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Domača mešanica hrane - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Domača mešanica hrane   Domača mešanica hrane - Page 3 Icon_minitimePet Feb 11, 2011 3:37 pm

Tudi surovi tofu lahko dobijo, če je zapakiran.
Nevaren je tisti, ki je naprodaj ''v razsuti obliki'' v delikatesah, ko imajo kar tako na
odprtem. Oporečen je samo zaradi bakterij.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Lanac

Lanac


Število prispevkov : 31
Join date : 01/03/2009

Domača mešanica hrane - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Domača mešanica hrane   Domača mešanica hrane - Page 3 Icon_minitimePet Feb 11, 2011 4:14 pm

Aja, to je torej to? nobenih for s strjenimi krvnimi celicami? Shocked
jaz pa sem kot nora vsakič 'čekirala' vsak košček posebaj če je res zapečen.. blush
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Domača mešanica hrane - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Domača mešanica hrane   Domača mešanica hrane - Page 3 Icon_minitimePet Feb 11, 2011 4:41 pm

Strjevanje krvi pa pride v poštev pri čisto surovih stročnicah in arašidih.
Pri sojinih izdelkih je pomembno, da gre za fermentiran izdelek (da se izkoristijo učinkovine proti tvorjenju rakavih obolenj)
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

Domača mešanica hrane - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Domača mešanica hrane   Domača mešanica hrane - Page 3 Icon_minitimeSre Feb 16, 2011 5:25 pm

Laughing
No tudi jaz sem vegeterijanka, ampak podgani dajem meso ali vsaj pasji briket na vsake toliko ali pa goveje palčke za mačke [to je kot neke vrste priboljšek].
Nazaj na vrh Go down
Puppy

Puppy


Število prispevkov : 288
Join date : 10/02/2011
Age : 30
Kraj : Kranj

Domača mešanica hrane - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Domača mešanica hrane   Domača mešanica hrane - Page 3 Icon_minitimeČet Feb 17, 2011 8:17 pm

Živjo! Js bi sam vprašala, kok tehtajo pudgance pri prib. manj od 2 mesecev. Mojedva namreč tehtata eden 52 drug pa 54 gramov, pa me je strah, da nista presuhcena ?
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Domača mešanica hrane - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Domača mešanica hrane   Domača mešanica hrane - Page 3 Icon_minitimeČet Feb 17, 2011 8:36 pm

Po spominu se mi zdi, da so moje podgane pri 2 mesecih tehtale čez 100 g.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Domača mešanica hrane - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Domača mešanica hrane   Domača mešanica hrane - Page 3 Icon_minitimeČet Feb 17, 2011 9:11 pm

Moja samčka sta bila pri 2 mesecih skoraj 200g. Je pa res, da sta precej velika.
Nazaj na vrh Go down
halibel

halibel


Število prispevkov : 74
Join date : 09/08/2009
Age : 36
Kraj : Branik

Domača mešanica hrane - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Domača mešanica hrane   Domača mešanica hrane - Page 3 Icon_minitimePet Feb 18, 2011 8:53 am

Jaz imam punce stare nekaj čez 2 meseca, no skoraj 3 pa tehtajo ena 160g ena pa 170g..
Nazaj na vrh Go down
Puppy

Puppy


Število prispevkov : 288
Join date : 10/02/2011
Age : 30
Kraj : Kranj

Domača mešanica hrane - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Domača mešanica hrane   Domača mešanica hrane - Page 3 Icon_minitimePet Feb 18, 2011 12:56 pm

Mojedva sta čisto drobcena, res pa je da lastnik sploh ni točno vedel koliko sta stara.
Nazaj na vrh Go down
Skinny

Skinny


Število prispevkov : 442
Join date : 11/03/2010
Age : 47
Kraj : Kamnik

Domača mešanica hrane - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Domača mešanica hrane   Domača mešanica hrane - Page 3 Icon_minitimePet Feb 18, 2011 3:45 pm

To je res malo. Upam, da jih hraniš z mehko hrano!
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Domača mešanica hrane - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Domača mešanica hrane   Domača mešanica hrane - Page 3 Icon_minitimePet Feb 18, 2011 4:07 pm

Puppy je napisal/a:
Mojedva sta čisto drobcena, res pa je da lastnik sploh ni točno vedel koliko sta stara.

To pa ni nek hud rejec, da ne ve, kdaj mu je podgana kotila doh
Nazaj na vrh Go down
Puppy

Puppy


Število prispevkov : 288
Join date : 10/02/2011
Age : 30
Kraj : Kranj

Domača mešanica hrane - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Domača mešanica hrane   Domača mešanica hrane - Page 3 Icon_minitimePet Feb 18, 2011 7:33 pm

Ne vem sploh kakšno hrano naj jima dajem... Prosim svetujte! In kakšno mehko hrano? Mislila sem, da je najbolje da jima dajem hrano za podgane...
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Domača mešanica hrane - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Domača mešanica hrane   Domača mešanica hrane - Page 3 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Domača mešanica hrane
Nazaj na vrh 
Stran 3 od 6Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» žaba kot domača žverca
» Shranjevanje hrane
» Tofu vitaminska mešanica (Nes)
» Mešanica briketov pa podgane
» ganca se čudno obnaša glede hrane

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Prehrana-
Pojdi na: