Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Kolo in krogla za razgibavanje

Go down 
+22
Tasha.W
choo
talupu
Skinny
amyZ
zverina
Kalisto
Nes
Juni
Cookie
ercesi
Eva
aella
Olivija
Sonii
Lee
taii aiko
Fiamma
mamaF
elanor
Dejan
METALLKA
26 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2
AvtorSporočilo
amyZ




Število prispevkov : 33
Join date : 11/08/2009
Age : 38
Kraj : Senovo

Kolo in krogla za razgibavanje - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kolo in krogla za razgibavanje   Kolo in krogla za razgibavanje - Page 2 Icon_minitimeSre Nov 17, 2010 2:17 pm

Men se zdijo krogle večinoma premajhne za odrasle podgane, kaj šele za dihurja, kot je bilo omenjeno. Mogoče pa zato noče hoditi v njej, ker mu ni udobno. Videla sem največje krogle, pa so vseeno premajhne. Sploh za dihurja. Si ga sploh ne morem predstavljati noter, čist zvitega. Krogla mora biti kar precej večja od živali same, da ni čisto ukrivljena žival.
Imam pa v kletki kolo, največje, ene 20cm premera, plastičen, da ni vmes lukenj. Ampak ga nista nikoli gonili. Očitno ne znata, čeprav sem skušala pokazat jima. Pa učas v njem samo spita al pa počivata. Tako, da ga imam res za brezveze notr, ampak ker ni bilo povpraševanja pa njem, sem ga obdržala.
Nazaj na vrh Go down
Skinny

Skinny


Število prispevkov : 442
Join date : 11/03/2010
Age : 47
Kraj : Kamnik

Kolo in krogla za razgibavanje - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kolo in krogla za razgibavanje   Kolo in krogla za razgibavanje - Page 2 Icon_minitimeSre Nov 17, 2010 6:03 pm

V neki novi trgovini za živali v BTC-ju, v hali A, imajo leseno kolo, premera 29 cm. Ga imajo moje punce in je super. Cena, se mi zdi, pa je bila 25 EUR.
Nazaj na vrh Go down
Skinny

Skinny


Število prispevkov : 442
Join date : 11/03/2010
Age : 47
Kraj : Kamnik

Kolo in krogla za razgibavanje - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kolo in krogla za razgibavanje   Kolo in krogla za razgibavanje - Page 2 Icon_minitimePon Jan 17, 2011 9:27 am

Kupili smo še eno tako kolo za fante! Tudi oni ga uporabljajo. Sicer je lesen, ampak še vedno se ga da precej lepo spucat. Je pa super kompaktno, ne skače po kletki in še skoraj neslišno se vrti!
Nazaj na vrh Go down
talupu




Število prispevkov : 339
Join date : 21/02/2010
Age : 26
Kraj : Ljubljana

Kolo in krogla za razgibavanje - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kolo in krogla za razgibavanje   Kolo in krogla za razgibavanje - Page 2 Icon_minitimePon Jan 17, 2011 3:15 pm

Ampak a ga nič ne grizejo? veselje
Nazaj na vrh Go down
Skinny

Skinny


Število prispevkov : 442
Join date : 11/03/2010
Age : 47
Kraj : Kamnik

Kolo in krogla za razgibavanje - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kolo in krogla za razgibavanje   Kolo in krogla za razgibavanje - Page 2 Icon_minitimePon Jan 17, 2011 6:13 pm

Imajo toliko bolj užitnega lesa za grizt, da jih kolo očitno ne zanima. Very Happy Al si pa misljo, da ga morjo šparat, da naujo brez ostale, ker ga kar ganjajo.

Unih plastičnih niso nikoli povohali- no ja, ko so bli še čisto mali... Je prelahko in ga premetava po kletki, hitro ga prekucnejo, ko se podijo, pa tudi če je zataknjeno za rešetke.
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Kolo in krogla za razgibavanje - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kolo in krogla za razgibavanje   Kolo in krogla za razgibavanje - Page 2 Icon_minitimePon Jan 17, 2011 8:09 pm

Kar se tiče teh koles.. danes sem bila v Zooticu v BTCju in sem tudi tam videla eno leseno kolo za razgibavanje, čeprav se mi je zdelo malo majhno za podgane. Je pa res, da nisem pogledala, če imajo mogoče tudi kakšno večjo verzijo.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Tasha.W

Tasha.W


Število prispevkov : 331
Join date : 29/01/2011
Age : 30
Kraj : Brežice

Kolo in krogla za razgibavanje - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kolo in krogla za razgibavanje   Kolo in krogla za razgibavanje - Page 2 Icon_minitimeČet Feb 24, 2011 3:02 pm

Taii Aiko je napisal/a:
Nova igrača za mojo malo. Ima kdo kej izkušenj s tem?

Kolo in krogla za razgibavanje - Page 2 Krogla

Jaz tole žogico iščeem in je nikjer ne najdem O.O
Kje si jo ti kupilaa ???
Nazaj na vrh Go down
Skinny

Skinny


Število prispevkov : 442
Join date : 11/03/2010
Age : 47
Kraj : Kamnik

Kolo in krogla za razgibavanje - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kolo in krogla za razgibavanje   Kolo in krogla za razgibavanje - Page 2 Icon_minitimeČet Feb 24, 2011 4:14 pm

Če imajo male reže vmes, niso dobre, Chaos je šel 1x samkrat vanjo, pa si je takoj krempeljček poškodoval!
Nazaj na vrh Go down
Klarchy*

Klarchy*


Število prispevkov : 147
Join date : 28/06/2011
Age : 26
Kraj : Poljčane

Kolo in krogla za razgibavanje - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kolo in krogla za razgibavanje   Kolo in krogla za razgibavanje - Page 2 Icon_minitimePet Nov 11, 2011 4:25 pm

Moja nessie je nora na kolo ! Very Happy Ma pa veliko enih 28 cm Very Happy
Kolo in krogla za razgibavanje - Page 2 Vrtee8e20kolo20comfort20
Nazaj na vrh Go down
emaa




Število prispevkov : 18
Join date : 31/10/2012

Kolo in krogla za razgibavanje - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kolo in krogla za razgibavanje   Kolo in krogla za razgibavanje - Page 2 Icon_minitimePon Dec 31, 2012 1:36 pm

sm mal brala tole temo, pa velik pišete da kolesa pa krogle niso lih fajn... pa sm najdla res ogromne telezadevce...

http://www.4tacke.si/index.aspx?source=katalog&kategorija=6&nadgrupa=61&grupa=661a&id=5620034
tale se mi zdi kr velik in nima lukn...pa še tiho delovanje Wink
se mi zdi pa precej drag..

http://www.4tacke.si/index.aspx?source=katalog&kategorija=6&nadgrupa=61&grupa=661a&id=5620102
http://www.4tacke.si/index.aspx?source=katalog&kategorija=6&nadgrupa=61&grupa=661a&id=5620104
pri teh dveh celo piše da je namenjeno podganam in dihurjem Wink

vaša mnenja? Very Happy

tole trgovinco sm ponesreči odkrila in ma velik zanimivih stvari... wink

Nazaj na vrh Go down
Slania




Število prispevkov : 21
Join date : 13/08/2011
Age : 36

Kolo in krogla za razgibavanje - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kolo in krogla za razgibavanje   Kolo in krogla za razgibavanje - Page 2 Icon_minitimePon Dec 31, 2012 2:19 pm

ja sam osobno najzadovoljnija ovim kolutom koj se može vidjet na slici kaveza:
Kolo in krogla za razgibavanje - Page 2 IMG_5264

ima 30cm u promjeru, tkaninu između šipki i mrežicu sa zadnje strane tako da im ni nogice ni rep ne mogu upast u proreze Very Happy
a zavežem ga špagom ili žicom za stranicu kaveza tako da je vrlo stabilno cheers

a i nije samo "nataknut" nego i pričvrćen šarafima tako da ne ispadne ako se štakori jako zatrče Wink

iskreno, samo sam njime i zadovoljna jer je jedini dovoljno velik i stabilan kojeg sam našla

u ostaleeventualno provućem brusni papir umjesto tkanine pa si odmah i nokte troše Smile
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Kolo in krogla za razgibavanje - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kolo in krogla za razgibavanje   Kolo in krogla za razgibavanje - Page 2 Icon_minitimePon Dec 31, 2012 3:02 pm

http://www.ziprar.com/petshop/roditori/ratti/ruote-ratti/silent-spinner-diametro-11-5-cm.html

Mi imamo pa tegale in je super. Kivi in Pinja ga obožujeta Very Happy Dobi se v Zooticu, samo je kar precej drag... Je pa tako, da lahko stoji na tleh, al pa ga na rešetke pripneš, tako da je fajn Smile Edino ravno nekej zelo "silent" ni, ampak to mogoče zato, ker se pri nas cela kletka maje, ko katera od podgan uporablja kolo, ne vem veselje
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
sashka

sashka


Število prispevkov : 50
Join date : 25/01/2012
Kraj : mb

Kolo in krogla za razgibavanje - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kolo in krogla za razgibavanje   Kolo in krogla za razgibavanje - Page 2 Icon_minitimeTor Jan 01, 2013 5:16 pm

Da mene nekdo vtakne v neko plastično kroglo, ga razcotam, ko pridem nazaj ven -.-
Tudi kolesa načeloma niso primerna za podgane, če že, pa se ji hrbetnica med tekanjem ne sme upogibat. Zdaj pa odvisno kako vlko podgano imaš. Moja je zelo majhna, kolega pa je imel samčka, ki je bil najmnaj 3x večji. Tudi sama sem na začetku, vbistvu še preden sem jo dobila in sem ji nabavljala stvari, razmišljala o tej krogli in kolesu, ampak ko sem prebrala kako to ni priporočljivo za podgane, sem misel takoj opustila. Skače prosto po sobi in ji je super fajn wave
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Kolo in krogla za razgibavanje - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kolo in krogla za razgibavanje   Kolo in krogla za razgibavanje - Page 2 Icon_minitimeTor Jan 01, 2013 5:49 pm

No, tudi jaz sem bila celo večnost proti kolesu in prebrala vse živo na to temo, krogla se mi še vedno ne zdi primerna za podgane, ker je premajhna in ker se mi zdi ideja zapreti žival v eno kuglo zato da lahko teka okoli milo rečeno "mimo". Glede kolesa se pa ne strinjam - v bistvu sem ga nabavila zato, ker je Kivi vsakič, ko je bila spuščena, prevrnila koš za smeti in potem tekala okrog v njem, kot po kolesu.. Very Happy Sta pa Kivi in Pinja itak bolj drobižka, tako da je kolo več kot dovolj veliko zanju. Ostalih pa zadeva sploh ne zanima, tako da... Za kolo sem pa tudi sicer našla na netu informacijo, da če je dovolj veliko, je ok. Samo ne sme bit na rešetke, da se jim repek al pa tačke not ne ujamejo.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
sashka

sashka


Število prispevkov : 50
Join date : 25/01/2012
Kraj : mb

Kolo in krogla za razgibavanje - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kolo in krogla za razgibavanje   Kolo in krogla za razgibavanje - Page 2 Icon_minitimeTor Jan 01, 2013 8:19 pm

sej jaz sem povedala načeloma isto Wink ne sme se jim hrbet upogibat, znači dovolj veliko mora bit Smile ta krogal je pa zame itq mučenje živali!
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Kolo in krogla za razgibavanje - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kolo in krogla za razgibavanje   Kolo in krogla za razgibavanje - Page 2 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Kolo in krogla za razgibavanje
Nazaj na vrh 
Stran 2 od 2Pojdi na stran : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Življenjsko okolje-
Pojdi na: