Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 božanje, čohanje, cartanje, spanje...

Go down 
+20
karin
Juni
hellcat666
zelenatrava
Lee
podgANA
Tajson
Muha
zverina
NORČKK
Tahun
anna and anna
Nes
Nina
Dejan
Eva
miska
Katarina
Olivija
njana
24 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3  Next
AvtorSporočilo
Tajson

Tajson


Število prispevkov : 159
Join date : 21/05/2010
Age : 31
Kraj : ljubljana

božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: božanje, čohanje, cartanje, spanje...   božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 2 Icon_minitimeSob Jun 12, 2010 2:56 pm

Jaz sem mojega Tajsona sicer kupila ko je bil star približno 1 leto. Kupila sem ga v trgovini kjer je imel zraven še enega samca. Tam se niso ukvarjali z nobeno živalco Sad , zato tudi moj Tajson ni bil socializiran. Ko sem ga kupila in postavila v njegovo novo kletko je bil zelo prestrašen in se skrival v hišici. Naslednje jutro sem odprla kletko in ga začela božati. Čohala sem ga nekaj časa in nato sem ga vzela ven in ne on ni zbežal temveč se je stisnil k meni in se prepustil čohanju. Tudi zdaj ko ga včasih čoham se prevrne na hrbet in ga moram čohat tudi po trebuščku. V trgovini so mi takrat rekli da ga nebom morala socializirati ker je že prestar, ampak mi je vseeno uspelo.

No zdaj pa imam še enega podgančka po imenu Silwester in je star 1 mesec. Ta je pa čisto drugačen kot Tajson :S .Se noče čohati, je zelo plašen, nagaja Tajsonu in seveda grize (vem da je še mladič in da je to čisto normalno za maladiče) ampak res komej čakam da bo malo odrasel in da ga bo minilo nagajanje Wink Smile

Lp!!
Nazaj na vrh Go down
Tahun

Tahun


Število prispevkov : 498
Join date : 29/03/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: božanje, čohanje, cartanje, spanje...   božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 2 Icon_minitimeSob Jun 12, 2010 3:40 pm

Tajson&Silwester je napisal/a:
Jaz sem mojega Tajsona sicer kupila ko je bil star približno 1 leto. Kupila sem ga v trgovini kjer je imel zraven še enega samca. Tam se niso ukvarjali z nobeno živalco Sad , zato tudi moj Tajson ni bil socializiran. Ko sem ga kupila in postavila v njegovo novo kletko je bil zelo prestrašen in se skrival v hišici. Naslednje jutro sem odprla kletko in ga začela božati. Čohala sem ga nekaj časa in nato sem ga vzela ven in ne on ni zbežal temveč se je stisnil k meni in se prepustil čohanju. Tudi zdaj ko ga včasih čoham se prevrne na hrbet in ga moram čohat tudi po trebuščku. V trgovini so mi takrat rekli da ga nebom morala socializirati ker je že prestar, ampak mi je vseeno uspelo.

No zdaj pa imam še enega podgančka po imenu Silwester in je star 1 mesec. Ta je pa čisto drugačen kot Tajson :S .Se noče čohati, je zelo plašen, nagaja Tajsonu in seveda grize (vem da je še mladič in da je to čisto normalno za maladiče) ampak res komej čakam da bo malo odrasel in da ga bo minilo nagajanje Wink Smile

Lp!!

To ni normalno za mladiče,moje2 nista nič grizla in nagajala..pomoje ni bil socializiran..
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: božanje, čohanje, cartanje, spanje...   božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 2 Icon_minitimeSob Jun 12, 2010 3:43 pm

Grizejo dokler si ne pridejo gor, da prst ni hrana.
V bistvu samo zgrabi prst in če si pri miru, ti ne bo nič. Hitro ugotovi, da nisi za pojest in spusti.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Tajson

Tajson


Število prispevkov : 159
Join date : 21/05/2010
Age : 31
Kraj : ljubljana

božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: božanje, čohanje, cartanje, spanje...   božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 2 Icon_minitimeSob Jun 12, 2010 3:48 pm

To pa ne vem kako je bilo prej. No sej zdaj počasi se me navaja. Sam bo dolgo trajalo da se navadi ker je zelo plašen. No sej trenutno je čudežno prišel do mene sam na mojo ramo Shocked .Pol pa malo ponesreči zaropotam in se skrije in spet počasi prileze ven. Fuuuuul je smešen hehe
Nazaj na vrh Go down
Tajson

Tajson


Število prispevkov : 159
Join date : 21/05/2010
Age : 31
Kraj : ljubljana

božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: božanje, čohanje, cartanje, spanje...   božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 2 Icon_minitimeSob Jun 12, 2010 3:51 pm

Nes je napisal/a:
Grizejo dokler si ne pridejo gor, da prst ni hrana.
V bistvu samo zgrabi prst in če si pri miru, ti ne bo nič. Hitro ugotovi, da nisi za pojest in spusti.

Sej ne grize samo prstou ampak ko sedim za računalnikom pride do mojih nog in začne gristi (lol). Pol recimo učasih ugrizne Tajsona za uho (pol ga dam stran od njega) sej pomoje ga bo počasi minilo vse skupaj hehe
Nazaj na vrh Go down
Tahun

Tahun


Število prispevkov : 498
Join date : 29/03/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: božanje, čohanje, cartanje, spanje...   božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 2 Icon_minitimeSob Jun 12, 2010 3:54 pm

Tajson&Silwester je napisal/a:
Nes je napisal/a:
Grizejo dokler si ne pridejo gor, da prst ni hrana.
V bistvu samo zgrabi prst in če si pri miru, ti ne bo nič. Hitro ugotovi, da nisi za pojest in spusti.

Sej ne grize samo prstou ampak ko sedim za računalnikom pride do mojih nog in začne gristi (lol). Pol recimo učasih ugrizne Tajsona za uho (pol ga dam stran od njega) sej pomoje ga bo počasi minilo vse skupaj hehe

Hehe Very Happy
Ja moj Bu je tudi zelooo plašen.Še zdaj ko kaj zaropota ali pa zaškripa se kr pokadi za njim tok hitro zgine Smile

glede grizenja v noge pa nevem zakaj bi to počel..
Nazaj na vrh Go down
podgANA

podgANA


Število prispevkov : 92
Join date : 11/08/2009
Age : 41
Kraj : Ljubljana

božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: božanje, čohanje, cartanje, spanje...   božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 2 Icon_minitimeSob Jun 12, 2010 4:24 pm

Moja dva isto, zaropota pa takoj švrk v skrivališče. Kar kopleta po luftu.
Za prste na nogah me pa ugrizneta, ko se jima fuuuul trga. Norita po sobi, prideta do noge, hitro ugrizne (na rahlo) in hiiitr laufat stran. Sama žlehtnoba. Nagajata. jezik
Nazaj na vrh Go down
Tajson

Tajson


Število prispevkov : 159
Join date : 21/05/2010
Age : 31
Kraj : ljubljana

božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: božanje, čohanje, cartanje, spanje...   božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 2 Icon_minitimeSob Jun 12, 2010 4:36 pm

podgANA je napisal/a:
Moja dva isto, zaropota pa takoj švrk v skrivališče. Kar kopleta po luftu.
Za prste na nogah me pa ugrizneta, ko se jima fuuuul trga. Norita po sobi, prideta do noge, hitro ugrizne (na rahlo) in hiiitr laufat stran. Sama žlehtnoba. Nagajata. jezik
Moj pa neki časa na rahlo grizla pol pa včasih tudi močno ugrizne, zasliši ropot in švigne pod omaro. Poreden je Evil or Very Mad Tajson pa nič ne grize ampak se sam vsake toliko časa pride pocrklt Smile.....najbol zabavno je pa takrat ko spim na kavču in sta oba spuščena in lezeta po mojem hrbtu hehe smehi
Nazaj na vrh Go down
Dejan

Dejan


Število prispevkov : 584
Join date : 13/01/2009
Age : 41
Kraj : Kranj

božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: božanje, čohanje, cartanje, spanje...   božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 2 Icon_minitimeSob Jun 12, 2010 8:19 pm

Saj ni pomoje ni tako čudno, da 1 mesec stare podgane rahlo grizejo; pri taki starosti se še učijo in so precej razigrane.
Nazaj na vrh Go down
Tajson

Tajson


Število prispevkov : 159
Join date : 21/05/2010
Age : 31
Kraj : ljubljana

božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: božanje, čohanje, cartanje, spanje...   božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 2 Icon_minitimeSob Jun 12, 2010 8:33 pm

Dejan je napisal/a:
Saj ni pomoje ni tako čudno, da 1 mesec stare podgane rahlo grizejo; pri taki starosti se še učijo in so precej razigrane.

sej se mi je zdelo (sem tudi čisto na začetku že napisala"da vem da je še mladič in da je to čisto normalno da grize") Sej jaz komaj čakam da ga to grizenje in hiperaktivnost mine in da rata en lenušček oz. razvajenc ki se skos crkla Very Happy Wink I love you
Nazaj na vrh Go down
Lee

Lee


Število prispevkov : 660
Join date : 12/05/2009
Age : 28
Kraj : Britof, Kranj

božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: božanje, čohanje, cartanje, spanje...   božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 2 Icon_minitimeNed Jun 13, 2010 5:53 pm

hehe to boš pa še malo morala počakati Smile
Nazaj na vrh Go down
Tajson

Tajson


Število prispevkov : 159
Join date : 21/05/2010
Age : 31
Kraj : ljubljana

božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: božanje, čohanje, cartanje, spanje...   božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 2 Icon_minitimeNed Jun 20, 2010 1:22 pm

Z Silwestrom se je zbolšal. Ni več tako plašen in ne grize Smile božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 2 Ratwave božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 2 RaticonCheers božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 2 Bump
Nazaj na vrh Go down
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: božanje, čohanje, cartanje, spanje...   božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 2 Icon_minitimeNed Jun 20, 2010 1:26 pm

Super, da se je izboljšal! Very Happy

P.s.kje si našla take smejkote? Embarassed
Nazaj na vrh Go down
Tajson

Tajson


Število prispevkov : 159
Join date : 21/05/2010
Age : 31
Kraj : ljubljana

božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: božanje, čohanje, cartanje, spanje...   božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 2 Icon_minitimeNed Jun 20, 2010 1:39 pm

Izvoli link : https://s636.photobucket.com/albums/uu83/ratz4me/Smileys/Rat%20smileys/?start=0

Klikneš na slikco, ob strani imaš kode in tisto zadnjo, ki piše IMG code koperaš in prilepiš sem not božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 2 Rotte01-1
Sej Silwester je že kar malo zrasel, ni več tak baby božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 2 RotteBaby01
Nazaj na vrh Go down
zelenatrava




Število prispevkov : 8
Join date : 21/10/2010

božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: božanje, čohanje, cartanje, spanje...   božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 2 Icon_minitimePon Nov 01, 2010 1:31 pm

moja pika tud grize v prste na nogah Smile pa vsem obiskovalcem to pocne ko se malo privadi in prevoha ce je varno. pa tud od ene kolegice podganca v eno groze v prste. ne vem kaj jim je tu finta Smile
Nazaj na vrh Go down
hellcat666




Število prispevkov : 36
Join date : 12/09/2011
Age : 32
Kraj : Ljubljana

božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: božanje, čohanje, cartanje, spanje...   božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 2 Icon_minitimeTor Okt 11, 2011 9:34 am

mene pa neki zanima in se mi zdi d paše v to temo...mam podganco zdle že tri tedne in sva se že kar dost spoprijateljili. sem pa šla ta vikend od petka do nedelje k fantu in je nisem smela nest s sabo in je zanjo skrbel mlajši bratec. in odkar sem prišla domov, se mi ne pusti več čohat, pa tudi spat noče več pri meni v naročju (ponavadi je zmeraj pri meni zaspala). kaj naj naredim? zlo nerada je pr men in se skoraj noče več crklat.
Nazaj na vrh Go down
https://www.facebook.com/lucka.sincic
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: božanje, čohanje, cartanje, spanje...   božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 2 Icon_minitimeTor Okt 11, 2011 10:35 am

Možno je, da se te je malo odvadila, sploh če je bratec ni nič crkljal ali čohal. Je pa možno tudi, da je samo malo zrasla - moji so se vsi na začetku pustili ful crkljat, ker so bili še preplašeni in so se stiskali pri meni, potem ko so pa malo zrasli jim pa ni bilo več toliko do tega ker so raje raziskovali okolico.
Nazaj na vrh Go down
hellcat666




Število prispevkov : 36
Join date : 12/09/2011
Age : 32
Kraj : Ljubljana

božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: božanje, čohanje, cartanje, spanje...   božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 2 Icon_minitimeTor Okt 11, 2011 10:37 am

sej sm ga usak dan spraševala pa je reku d jo je usak dan neki cajta božu, ponvada dokler ga ni začela grizt blush se pravi, da je možno da se me je malo odvadila? Ker sem tud jz že razmišlala v tej smeri. Hvala za odgovor Smile
Nazaj na vrh Go down
https://www.facebook.com/lucka.sincic
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: božanje, čohanje, cartanje, spanje...   božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 2 Icon_minitimeTor Okt 11, 2011 11:05 am

A je možno, da ji je bratec pomotoma kaj naredil in se zdaj bolji ljudi?
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
hellcat666




Število prispevkov : 36
Join date : 12/09/2011
Age : 32
Kraj : Ljubljana

božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: božanje, čohanje, cartanje, spanje...   božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 2 Icon_minitimeTor Okt 11, 2011 11:08 am

hm...reku je da sta se neki z enim plastičnim pajkom igrala...mogoče jo je pa s tem prestrašu...k tist pajk zna tud skakat k ma eno tako pumpico...upam d ni blo to :/ drgač pa je reku d jo je božu z rokavico ker ga je enkrat kr dost ugriznla (sicer ne do krvi) in se je bal d ga bo še enkrat. ga bom še mal izprašala.
Nazaj na vrh Go down
https://www.facebook.com/lucka.sincic
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: božanje, čohanje, cartanje, spanje...   božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 2 Icon_minitimeTor Okt 11, 2011 11:58 am

Aha.

Nočem obtoževat, ampak je zelo možno, da je pri njem doživela
močno neprijetno izkušnjo. Pri tej starosti si VSE zapomnijo.
Pa če je silil v njo z rokavico na dlaneh, potem ni čudno, da se zdaj boji.

Zaloge tune in graha, pa ponovno začet z gradnjo zaupanja. božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 2 264404
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
hellcat666




Število prispevkov : 36
Join date : 12/09/2011
Age : 32
Kraj : Ljubljana

božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: božanje, čohanje, cartanje, spanje...   božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 2 Icon_minitimeTor Okt 11, 2011 12:17 pm

se strinjam ja. ga bom mal okregala da tega ne sme delat. je namreč navajen od naših skakačev k kr močno ugriznejo d ma rokavico gor...tiste miške se znajo zlo lepo na prst obesit Smile am eno vprašanje, nes, k si že omenla tuno...a lahko je skušo? ma zlo rada tisto rio mare skušo. drugače pa, grozdje in vanilijev jogurt že mam v hladilniku (je čisto nora na grozdje, ampak samo na rdeče veselje ) Smile upam da mi bo ratalo na novo vzpostavit odnos Smile hvala za pomoč :3
Nazaj na vrh Go down
https://www.facebook.com/lucka.sincic
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: božanje, čohanje, cartanje, spanje...   božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 2 Icon_minitimeTor Okt 11, 2011 2:57 pm

Lahko skušo, mi štirje smo jo ravno danes imeli za zajtrk božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 2 534281
Pri grozdju pa obvezno odstranit peške.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
karin

karin


Število prispevkov : 54
Join date : 23/07/2011
Age : 30
Kraj : Celje

božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: božanje, čohanje, cartanje, spanje...   božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 2 Icon_minitimeSre Okt 12, 2011 6:29 pm

Moja dva se zelo rada cartata.
Recimo Šurik je na začetku ko je bil majhen mene večkrat ugriznil dokler ni odnehal. Vendar mojo mamo je samo dvakrat in ni je nikoli več
Črta pa še malce grize, ampak stara je 6 mesecev in še en mičken se igra z mano na svoj način.
Ampak božala bi se ona pa celi dan. (:
Ko jo božam jaz ali kdo drug tako se postavi na zadnje tačke in voha tvojo dlan in poskusi ugriznit v prst ampak takoj spusti Smile
Nazaj na vrh Go down
niki

niki


Število prispevkov : 66
Join date : 07/06/2011
Age : 37
Kraj : ljubljana

božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: božanje, čohanje, cartanje, spanje...   božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 2 Icon_minitimeTor Okt 25, 2011 9:12 pm

zivjo, imam podganco mladicka (4tedne) in vem da veliko spijo. rada bi jo pred spanjem (okoli 23) zmatrala da se nebi potem ob 1 zbudila in takrat telovadla, ampak ne gre. ko jo zbudim (poskusim pribl 4x na dan ) in dam iz hiske, da malo raziskuje, najde prvo varno mesto in naprej spi. sploh se noce zbuditi. naj jo pustim spati? samo potem nisva nic skupaj ker je ona budna za vec kot minuto (to je ko gre jest in pit in potem takoj nazaj spat) le ob 1 zjutraj ko spim.
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: božanje, čohanje, cartanje, spanje...   božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 2 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
božanje, čohanje, cartanje, spanje...
Nazaj na vrh 
Stran 2 od 3Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» izdelava vreče za spanje iki je eko

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Vedenje-
Pojdi na: