Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 božanje, čohanje, cartanje, spanje...

Go down 
+20
karin
Juni
hellcat666
zelenatrava
Lee
podgANA
Tajson
Muha
zverina
NORČKK
Tahun
anna and anna
Nes
Nina
Dejan
Eva
miska
Katarina
Olivija
njana
24 posters
Pojdi na stran : 1, 2, 3  Next
AvtorSporočilo
njana

njana


Število prispevkov : 61
Join date : 15/01/2009

božanje, čohanje, cartanje, spanje... Empty
ObjavljaNaslov sporočila: božanje, čohanje, cartanje, spanje...   božanje, čohanje, cartanje, spanje... Icon_minitimeČet Apr 02, 2009 12:49 pm

živ,

mene pa zanima če se vam podgance pustijo čohat? meni se učasih čiči (to je ta k me ma ful rada:) usede na arafatko (rutka) n je čisto primiru in škrta z zobki. takrat jo lahko praskam in ji zgleda ugaja. tadruga pa se mi sploh ne pusti dotikat...

kako je kej s podgancami? nekje sm zasledila da se lahko tudi same na trebuščka obrnejo in se pustijo čohat?
se to kaj spremeni ko so starejše? kakšna je razlika če imaš 2 ali pa eno?

hehe hvala

lp
albino
Nazaj na vrh Go down
Olivija

Olivija


Število prispevkov : 387
Join date : 15/02/2009
Age : 30
Kraj : Ljubljana

božanje, čohanje, cartanje, spanje... Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: božanje, čohanje, cartanje, spanje...   božanje, čohanje, cartanje, spanje... Icon_minitimeČet Apr 02, 2009 4:33 pm

Njana to s trebuščkom se je kkkšn tedn dogajal z Olijem. Se je v žepu obrnu na hrbt in si ga mogu čohat. Pa če sm ga prenašala okol je biu zloo nezadovoln in je tud glasove spušču če ga nism božala. Glede tega kako je če maš eno ali dve podganci pa ti bo gdo drug razložu, ker jest dobim novo šele enkrat ta tedn.
Nazaj na vrh Go down
Katarina

Katarina


Število prispevkov : 70
Join date : 13/03/2009
Age : 36
Kraj : Ljubljana

božanje, čohanje, cartanje, spanje... Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: božanje, čohanje, cartanje, spanje...   božanje, čohanje, cartanje, spanje... Icon_minitimePet Apr 10, 2009 4:22 pm

Moj Buri se bol ko ne ne coha, ker je cis hipeaktivn in siba naokol pa tut Bajsi se ni pustila oz. hotla, je raj ferbcala naokol Laughing
Nazaj na vrh Go down
miska




Število prispevkov : 57
Join date : 22/03/2009
Age : 37
Kraj : Jesenice

božanje, čohanje, cartanje, spanje... Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: božanje, čohanje, cartanje, spanje...   božanje, čohanje, cartanje, spanje... Icon_minitimePet Apr 10, 2009 7:05 pm

jst mojima dvema tok časa težim, dokler se ne sprijaznita in pol se pustita Smile
Nazaj na vrh Go down
Eva

Eva


Število prispevkov : 356
Join date : 14/01/2009
Age : 33

božanje, čohanje, cartanje, spanje... Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: božanje, čohanje, cartanje, spanje...   božanje, čohanje, cartanje, spanje... Icon_minitimeSob Apr 11, 2009 7:04 am

Pepe se pa zlo rad čoha, ampak ko njemu to ustreza - najprej se zdivja po sobi, ko se naveliča/zmatra pride pa k men in ga pocrklam mal Smile
Nazaj na vrh Go down
Dejan

Dejan


Število prispevkov : 584
Join date : 13/01/2009
Age : 41
Kraj : Kranj

božanje, čohanje, cartanje, spanje... Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: božanje, čohanje, cartanje, spanje...   božanje, čohanje, cartanje, spanje... Icon_minitimeSob Apr 11, 2009 9:16 am

Tomi se mi pusti vsake toliko časa za nekaj sekund. Potem pa ga spet prime hiperaktivnost.
Nazaj na vrh Go down
Nina

Nina


Število prispevkov : 93
Join date : 21/01/2010
Kraj : Ljubljana

božanje, čohanje, cartanje, spanje... Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: božanje, čohanje, cartanje, spanje...   božanje, čohanje, cartanje, spanje... Icon_minitimeTor Feb 16, 2010 11:53 pm

Kako pa glede spanja? Meni se zdi, da moja Pixy kar dosti spi in ker nočem da mi razgraja preveč zvečer jo le poskusim utrudit pred spanjem in sem jo zdaj že ene parkrat kar zbezala ven iz kletke tako da jo kličem in ropotam po kletki - saj niti priboljški ne zadostujejo. Se mi pa ne zdi to glih najboljši način ... pravkar sem obupala in jo pustim Sleep

Verjamem pa da bo čez nekaj ur že čist pripravljena razgrajat ... tako da bo težko uskladiti najin urnik, ko pa je že moj tako čuden jezik

Bojim se samo, da bo rada budna takrat ko bom jaz spala ali pa ko bo sama doma brez družbe Sad
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

božanje, čohanje, cartanje, spanje... Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: božanje, čohanje, cartanje, spanje...   božanje, čohanje, cartanje, spanje... Icon_minitimeSre Feb 17, 2010 7:14 am

Nina je napisal/a:
Kako pa glede spanja? Meni se zdi, da moja Pixy kar dosti spi in ker nočem da mi razgraja preveč zvečer jo le poskusim utrudit pred spanjem in sem jo zdaj že ene parkrat kar zbezala ven iz kletke tako da jo kličem in ropotam po kletki - saj niti priboljški ne zadostujejo. Se mi pa ne zdi to glih najboljši način ... pravkar sem obupala in jo pustim Sleep

Verjamem pa da bo čez nekaj ur že čist pripravljena razgrajat ... tako da bo težko uskladiti najin urnik, ko pa je že moj tako čuden jezik

Bojim se samo, da bo rada budna takrat ko bom jaz spala ali pa ko bo sama doma brez družbe Sad

Bojda so nočne živali, ampak jaz imam samčka, ki sta budna in pripravljena za akcijo samo od 10ih zjutri do nekje enih, pol dveh. Ob 4ih se zbudita samo zato ker vohata hrano (moje kosilo Very Happy). Druga runda budnosti je pa potem nekje ob 20.00.
Pa sredi noči če grem pit vodo v kuhinjo, vedno spita Very Happy
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
anna and anna




Število prispevkov : 27
Join date : 19/11/2009
Age : 29
Kraj : trbovlje

božanje, čohanje, cartanje, spanje... Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: božanje, čohanje, cartanje, spanje...   božanje, čohanje, cartanje, spanje... Icon_minitimeČet Feb 18, 2010 7:36 pm

jaz mam pa 2 samički .rada bi ju navadla na nošenje v žepu in kapuci.če jih dam v žep na poloverju hočjo sam vn iz njega.v kapuco grejo že same sam samo za neki sekund Rolling Eyes a ma kdo kakšen nasvet kako jih privadit? Smile
aja in še to.moji podganci če jih dam iz kletke vedno hočejo pod omaro.a to bojo vedno delale al samo zdej ko mi še ne zaupajo? Neutral in moje so tudi preveč hiperaktivne da bi se sploh kej čohale.sploh pa nimajo nobenega namena se na hrbt vržt da bi jih po trebuhu čohala Laughing
Nazaj na vrh Go down
Tahun

Tahun


Število prispevkov : 498
Join date : 29/03/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

božanje, čohanje, cartanje, spanje... Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: božanje, čohanje, cartanje, spanje...   božanje, čohanje, cartanje, spanje... Icon_minitimeNed Feb 21, 2010 7:20 pm

kokr da bi opisovala mojo Roni.ona je tud tak hiperaktiuc Very Happy I love you
mal morjo odrast pol se pa umirijo,druge rešitve ni Very Happy

je pa mal zoprno k je ne morm povsod sabo nest k skos skače po men in proba zlest na usazga človeka k ga vid Very Happy
Nazaj na vrh Go down
NORČKK

NORČKK


Število prispevkov : 52
Join date : 27/02/2010
Age : 29

božanje, čohanje, cartanje, spanje... Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Poredna Pina   božanje, čohanje, cartanje, spanje... Icon_minitimeNed Feb 28, 2010 10:51 am

Imam en problem. Do zdaj sem imela Pino spuščeno na postelji skoraj ves dan in je lepo pridno skakala. Zdaj pa odkar sem jo spustila tudi na tla, spleza za in pod posteljo tako da porabim veliko časa, da jo izvlečem ven. Vedno jo na hitro zagrabim, ker drugače ne gre in potem je še 2 dni vsa prestrašena in previdna, kot da sem ji kaj naredila. Ne vem več kako naj jo spuščam saj ji ne zaupam več. Če jo pokličem (svoje ime pozna) pa se še raje skrije in mi nagaja. Poleg tega pa povsod spušča kapljice urina (ali pa kar celo poplavo Evil or Very Mad ) pa tudi pokaka se po meni in povsod drugje. Na eno uro jo spustim nazaj v kletko, da bi potrebo opravila tam, pa ne gre. To naredi tudi takoj za tem ko jo vzamem ven.

Že vnaprej hvala za odgovore Smile
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

božanje, čohanje, cartanje, spanje... Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: božanje, čohanje, cartanje, spanje...   božanje, čohanje, cartanje, spanje... Icon_minitimeNed Feb 28, 2010 11:00 am

NORČKK je napisal/a:
Imam en problem. Do zdaj sem imela Pino spuščeno na postelji skoraj ves dan in je lepo pridno skakala. Zdaj pa odkar sem jo spustila tudi na tla, spleza za in pod posteljo tako da porabim veliko časa, da jo izvlečem ven. Vedno jo na hitro zagrabim, ker drugače ne gre in potem je še 2 dni vsa prestrašena in previdna, kot da sem ji kaj naredila. Ne vem več kako naj jo spuščam saj ji ne zaupam več. Če jo pokličem (svoje ime pozna) pa se še raje skrije in mi nagaja. Poleg tega pa povsod spušča kapljice urina (ali pa kar celo poplavo Evil or Very Mad ) pa tudi pokaka se po meni in povsod drugje. Na eno uro jo spustim nazaj v kletko, da bi potrebo opravila tam, pa ne gre. To naredi tudi takoj za tem ko jo vzamem ven.

Že vnaprej hvala za odgovore Smile

Mladički ne zdržijo eno uro, nekje na 20 min naj bi jih dali nazaj v kletko.
Oz. pač daj stranišče na posteljo, v bližino še malo hrane in je to to.
Kakajo pa dokler jih je strah. In očitno se te kar dosti boji trenutno.

Predlagam bolj nežen pristop, priboljške in nobenega grabljenja. Pa tunele ji lahko daš na posteljo, pa škatle, lahko pa še vse skupaj s podgano vred pokriješ z odejo. To majo še najraje, da pod odejo rijejo.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
NORČKK

NORČKK


Število prispevkov : 52
Join date : 27/02/2010
Age : 29

božanje, čohanje, cartanje, spanje... Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: božanje, čohanje, cartanje, spanje...   božanje, čohanje, cartanje, spanje... Icon_minitimeNed Feb 28, 2010 11:03 am

Hvala za odgovor!

Vse to se mi zdi zelo čudno, saj me ima drugače rada in se rada crklja pri meni. Mogoče pa tudi pogreša svojo sostanovalko?
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

božanje, čohanje, cartanje, spanje... Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: božanje, čohanje, cartanje, spanje...   božanje, čohanje, cartanje, spanje... Icon_minitimeNed Feb 28, 2010 11:18 am

NORČKK je napisal/a:


Vse to se mi zdi zelo čudno, saj me ima drugače rada in se rada crklja pri meni. Mogoče pa tudi pogreša svojo sostanovalko?

Verjetno je zaradi tega še bolj prestrašena, ja.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

božanje, čohanje, cartanje, spanje... Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: božanje, čohanje, cartanje, spanje...   božanje, čohanje, cartanje, spanje... Icon_minitimeČet Apr 22, 2010 6:13 pm

Moj Mišo je pa prouv jezen, če ga ne začnem takoj božat. Pol k pa on noče več pa kr začne divjat al po men al pa po postli! Se je to že komu zgodilo, ker meni to zgleda precej smešno! cyclops
Nazaj na vrh Go down
Dejan

Dejan


Število prispevkov : 584
Join date : 13/01/2009
Age : 41
Kraj : Kranj

božanje, čohanje, cartanje, spanje... Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: božanje, čohanje, cartanje, spanje...   božanje, čohanje, cartanje, spanje... Icon_minitimeČet Apr 22, 2010 8:01 pm

Čist si ga razvadila. Very Happy
Nazaj na vrh Go down
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

božanje, čohanje, cartanje, spanje... Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: božanje, čohanje, cartanje, spanje...   božanje, čohanje, cartanje, spanje... Icon_minitimeČet Apr 22, 2010 8:24 pm

Hehe!
Maš prouv! Razz
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

božanje, čohanje, cartanje, spanje... Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: božanje, čohanje, cartanje, spanje...   božanje, čohanje, cartanje, spanje... Icon_minitimeČet Apr 22, 2010 8:32 pm

Kako dolgo pa je trajalo, da ti je začel zaupat?
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

božanje, čohanje, cartanje, spanje... Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: božanje, čohanje, cartanje, spanje...   božanje, čohanje, cartanje, spanje... Icon_minitimePet Apr 23, 2010 12:37 pm

Ja, am zaupat mi je začel zelo hitro! Pri parih dneh mi je že zelo veliko (3-5dni)
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

božanje, čohanje, cartanje, spanje... Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: božanje, čohanje, cartanje, spanje...   božanje, čohanje, cartanje, spanje... Icon_minitimePet Apr 23, 2010 1:04 pm

Iz trgovine ali je od kod privat?
Smile Ker imam prvič podganico, ki je imela dobro socializacijo preden sem jo dobila in morem rečit, da je neprimerjljivo s podganicami iz trgovine glede zaupanja in vsega.

Tretji dan sem ga vzela iz kletke in se je pustil božat, pa tisto z miganjem učkov je počel skupaj z brusenjem zobkov. Smile A se vidi, da sem čisto očarana?
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

božanje, čohanje, cartanje, spanje... Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: božanje, čohanje, cartanje, spanje...   božanje, čohanje, cartanje, spanje... Icon_minitimePet Apr 23, 2010 5:58 pm

Ja kupila sem ga na razstavi eksotičnih živali, torej pri rejcu. Vem pa, da je imel samčke in samičke skupaj, kar ni bilo ravno dobro (mislim, da jih je samo prodajl skupaj, drugače pa jih je imel ločeno. moje mnenje). Tudi jaz imam prvič podganco. Ja, Nes se vidi, da si očarana! Tudi moj je bil socializiran, preden sem ga kupila. afro flower
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

božanje, čohanje, cartanje, spanje... Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: božanje, čohanje, cartanje, spanje...   božanje, čohanje, cartanje, spanje... Icon_minitimePet Apr 23, 2010 6:02 pm

Razstava eksotičnih živali? Kje pa?
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

božanje, čohanje, cartanje, spanje... Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: božanje, čohanje, cartanje, spanje...   božanje, čohanje, cartanje, spanje... Icon_minitimePet Apr 23, 2010 6:05 pm

Am, bila je v soboto in nedeljo, 10. in 11. Razstava je bila v Ljubljani, nasproti živalskega vrta.
Nazaj na vrh Go down
Muha

Muha


Število prispevkov : 49
Join date : 05/03/2010
Kraj : Celje

božanje, čohanje, cartanje, spanje... Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: božanje, čohanje, cartanje, spanje...   božanje, čohanje, cartanje, spanje... Icon_minitimeSob Apr 24, 2010 7:18 pm

Mici je hiperaktivna. Po enem tednu kar je pri meni je postala veliko bolj pogumna. Spustim jo iz kletke in se prvo skrije med kable za računalnik, potem leta še po drugih deli sobe, najraj se skrije nekam kjer je ne dobim ven. Ampak po nekem času gre vedno sama nazaj v kletko. Prav tako pride k meni in dokler je ne božam je zadovoljna. Ko se pa približam tako da bi jo pobožala jo ucvre naprej Smile Hvala bogu tut lula in kaka samo v kletki tako da ni problem če je dlje zunih.
Nazaj na vrh Go down
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

božanje, čohanje, cartanje, spanje... Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: božanje, čohanje, cartanje, spanje...   božanje, čohanje, cartanje, spanje... Icon_minitimeSob Apr 24, 2010 8:23 pm

Pri meni je isto glede lulanja in kakanja! Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





božanje, čohanje, cartanje, spanje... Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: božanje, čohanje, cartanje, spanje...   božanje, čohanje, cartanje, spanje... Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
božanje, čohanje, cartanje, spanje...
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 3Pojdi na stran : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» izdelava vreče za spanje iki je eko

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Vedenje-
Pojdi na: