Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Uvedba nove podgane

Go down 
+31
Pamy
podganar
Skinny
kopriva
Lanac
nika_animals
Cath
Titi
Muha
talupu
choo
Tahun
zverina
ercesi
Juni
halibel
Nina
Dejan
Nes
podgANA
mashikaa
bolha
AtLanT!da
Timea
Avalon
Aleksander_S
Olivija
Eva
elanor
mamaF
Fiamma
35 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AvtorSporočilo
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Uvedba nove podgane - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 3 Icon_minitimeTor Apr 13, 2010 3:11 pm

Nisem povsem sigurna,koliko mora biti podgana stara, da se lahko sama brani (5 tednov?), ampak po mojem bo najbolje, da koga prosiš, da ju ima malo na očeh. Če pa to ne gre, bi ju pa jaz raje še imela ločeni in take eksperimente izvajala takrat, ko boš imela čas, da ju nadzoruješ.
Nazaj na vrh Go down
halibel

halibel


Število prispevkov : 74
Join date : 09/08/2009
Age : 36
Kraj : Branik

Uvedba nove podgane - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 3 Icon_minitimeTor Apr 13, 2010 8:07 pm

No sej je šlo vse OK.. Je prišel domov tata tako da je on malo popazu na dogajanje... Pa se nč kej dost ni dogajalo.. Očitno so se obe sprijazlne da bojo živele skupej:) cheers
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Uvedba nove podgane - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 3 Icon_minitimeTor Apr 13, 2010 8:08 pm

No, to je pa res lepo slišati. Smile
Nazaj na vrh Go down
Nina

Nina


Število prispevkov : 93
Join date : 21/01/2010
Kraj : Ljubljana

Uvedba nove podgane - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 3 Icon_minitimeČet Apr 15, 2010 12:11 am

Juni je napisal/a:
Nisem povsem sigurna,koliko mora biti podgana stara, da se lahko sama brani (5 tednov?)

Mislim, da je bilo nekaj postov nazaj, ko sem jaz napisala, da se pri 8. tednih lahko podganica že 'kosa' z odraslo ... jaz jih prej ne bom dala skupaj v isto kletko čez noč!

Še kakšen teden počakam Razz Čeprav pri meni majčkena bolj deluje agresivno in cuka Pixy za ušeske, medtem ko bi se ta bolj ali ne sam muckala z majčkeno ... no ja, v vsakem primeru vem da jima bo bolj fino skupaj kot pa posebej in za to je vredno bit potrpežljiv Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Uvedba nove podgane - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 3 Icon_minitimeČet Apr 15, 2010 6:59 am

Fiamma je napisal/a:
Poleg tega je dobro novo žival imet vsaj nekaj časa v "karanteni", da se vidi če je kaj bolana, da nebi takoj še ta druge okužila.

Mene pa zanima, koliko je karantena smiselna, če živim v enosobnem stanovanju?
Prenos bolezni po zraku in podobno ...
Edino za kakšne kožne bolezni bi rekla, da je dobro, da so nekaj časa ločene.

Moja babica je včeraj ponorela, ko je izvedla, da bom nabavila novi podgani.
Bojda ''NISEM NORMALNA!!!'' hehe Smile
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Uvedba nove podgane - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 3 Icon_minitimeČet Apr 15, 2010 1:52 pm

Sej ne grejo vse okužbe preko zraka. Pa tudi tiste, ki grejo preko zraka, ni nujno, da "delujejo" na dolge razdalje.
Če ne drugega, lahko žival vsaj opazuješ kako se obnaša, če je sama: recimo če se praska, če je nekam preveč mirna itd... pač da se privadi na novo okolje in hitreje vidiš, če je kej narobe.
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Uvedba nove podgane - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 3 Icon_minitimePet Apr 16, 2010 6:16 am

Ravno to, ni dolgih razdalj, pa me zanima, če kaj spremenim s tem, da so nove podgane v spalnici, ki vodi direktno v kuhinjo Smile
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
ercesi




Število prispevkov : 48
Join date : 09/11/2009

Uvedba nove podgane - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 3 Icon_minitimePet Apr 23, 2010 12:53 pm

Jah mene pa zanima kaj nej nardim...doma smo meli 3 podgance.. dve samici enga samca in sm samcu kupu družbo katira se ni prav dobro obnesla... najprej sem jih imel skupaj (kletka zravn kletke) tko ene 3 tedne potem sm jih dau skupi najprej ni blo nič sta se vohala potem pa je večja, starejša podganca Jošt napadu priseljenca Črnca ;D no to je zgledlo tko Črnc je bežu Jošt ja je grizu u rep... enih 5 min sm pustu sam pol sm vidu da to negre.... in zdej usakič k dam skupi je isto tko da nevem kaj da nrdim Very Happy


Hvala za nasvete... Question
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Uvedba nove podgane - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 3 Icon_minitimePet Apr 23, 2010 1:08 pm

A zunaj kletke se igrajo skupaj? Po moje če to najprej dosežeš, bo čisto vredu.

Potem pa še naj priseljenec živi v kletki staroselca in obratno.
Vse strani te teme si preberi, če ne bom huda Twisted Evil
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
ercesi




Število prispevkov : 48
Join date : 09/11/2009

Uvedba nove podgane - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 3 Icon_minitimePet Apr 23, 2010 2:44 pm

Hehe..no sm si uzeu čas pa prebrau in naredu tko...dau sm jih na pas nikogaršnje zemlje Very Happy in ja sta ok jošt je najprej malo povohu in zdej sta skupi na stolu... se ne sikirasta drug za druzga... no hvala bom daju jih najprej tko skupi na pas nikogaršnje zemlje in potem čez kak mesec u kletko...

Hvala za nasvete Very Happy

Lp, Erik
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Uvedba nove podgane - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 3 Icon_minitimeSob Maj 29, 2010 5:57 pm

Še moja dosedanja izkušnja z uvedbo nove podgane:

gre za uvedbo 2 samic v kletko, kjer že živita 2 samca (kastrirana). Eno od teh dveh samic (Kivi) sta debeluha poznala že prej, bila je tudi na poskusni noči, medtem ko drugo vidita prvič, sta pa obe novi podgani že odrasli in sta bili par dni nazaj obe pri veterinarju (tako da sem precej gotova, da nista nič bolni). Delala sem po navodilih na prvem linku v tej temi. Najprej sem jih predstavila na nevtralnem teritoriju, najprej enega po enega (AnoMarijo in Samuela, AnoMarijo in Algernona, Kivi in Algernona itd.), potem pa še 2 iz vsake skupine z enim iz druge skupine. To je potekalo zelo v redu, zato sem jih dala v kletko, ki sem jo razkužila in dala noter hrano (nisem uporabila parfuma, ker se mi to ravno ne zdi dobra ideja, poleg tega pa sta bila Samuel in Algernon v kletki šele en dan in še ni prepojena z njunim vonjem).

Zdaj se počasi končuje prvih 24 ur, kar so skupaj, in je vse točno tako, kot piše na omenjenem linku - načeloma se razumejo, tudi spijo skupaj in tako, ampak hierarhije pa še nimajo povsem urejene (to pripisujem tudi temu, da jih je več). Zaenkrat je tako, da je Samuel še vedno alfa podgana v kletki, drugi trije se pa še morajo malo dogovoriti med sabo - vprašanje je predvsem, kam paše Algernon, ki je bil prej beta podgana, zdaj se mu je pa posvetilo, da bo pa mogoče zdaj on lahko glavni. Sicer je izrazito nenasilen, je pa stalno po malem nasršen in rine v obe punci. Zelo podobno je tudi z AnoMarijo, ki je tudi sprožila edini pretep do zdaj, ko je pretirano tiščala v Samuela (ki pa žal je nasilen in jo je ugriznil nazaj). Jaz sem ju ločila in jima razkužila rane, ampak ker prej ni bilo težav, sem dala AnoMarijo spet nazaj v kletko. Če se bo stvar ponovila, jo bom ločila od ostalih in jo bolj počasi uvajala.

Drugih večjih problemov ni, razen da so vsi malo živčni in se tudi ne pustijo preveč prijemati.

To je zaenkrat, upam, da komu pomaga Smile Bom pa še poročala, kako se kaj razumejo.
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Uvedba nove podgane - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 3 Icon_minitimeSob Maj 29, 2010 6:23 pm

Jaz pa uvajam dva podganja mladička in odraslega ultra dominantnega nekastriranca.

Kletke imajo skupaj že dva tedna in smo samo malo napredovali v tem času.
Vsak dan jih postavim na nevtralen kuhinjski pult in jim pustim, da se spoznavajo.
Najmanj težav je z odraslim in najmanjšim mladičem, Lemijem, ki še ni čisto ''zrel''. Do njega Tik (odrasli samec) ni agresiven, ker se mu mladiček čisto podredi.

Malo starejši mladiček pa že markira in ga Tik ne prenese. Na začetku se je takoj zagnal vanj in ga poskusil ugriznit.
Zdaj so že sposobni skupaj preživeti 8-9 minut, pred se Tiku strga in začne napadat Leota. Do zdaj še ni imel nobenih ran, ampak ker grozno cvili, ga rajši dam stran.
Ima kdo predlog, kaj lahko storim, da podaljšam igro zunaj kletke, brez da bi se dva dominantna samčka pretpat?

Če do konca julija ne bo sprememb, bo Leo kastriran.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Uvedba nove podgane - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 3 Icon_minitimeSob Maj 29, 2010 6:36 pm

Nes je napisal/a:
Jaz pa uvajam dva podganja mladička in odraslega ultra dominantnega nekastriranca.

Kletke imajo skupaj že dva tedna in smo samo malo napredovali v tem času.
Vsak dan jih postavim na nevtralen kuhinjski pult in jim pustim, da se spoznavajo.
Najmanj težav je z odraslim in najmanjšim mladičem, Lemijem, ki še ni čisto ''zrel''. Do njega Tik (odrasli samec) ni agresiven, ker se mu mladiček čisto podredi.

Malo starejši mladiček pa že markira in ga Tik ne prenese. Na začetku se je takoj zagnal vanj in ga poskusil ugriznit.
Zdaj so že sposobni skupaj preživeti 8-9 minut, pred se Tiku strga in začne napadat Leota. Do zdaj še ni imel nobenih ran, ampak ker grozno cvili, ga rajši dam stran.
Ima kdo predlog, kaj lahko storim, da podaljšam igro zunaj kletke, brez da bi se dva dominantna samčka pretpat?

Če do konca julija ne bo sprememb, bo Leo kastriran.

Predloga nimam, edino če bi poskusila z kakšnimi priboljški, da bi jih skupaj učila, ali pa nekaj podobnega. Saj jih nimaš na nobenem teritoriju, kajne? Kaj pa če bi jih imela na nečem velikem: postelji, kavču, da bi imeli več prostora?? Poskusi tole, pri meni je delovalo.
Pri meni je pa tako, da ko imam oba na postelji malo raziskujeta, se vohata, igrata, v glavnem mi ne delata nobenih težav glede privajanja na novo ganco. Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Uvedba nove podgane - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 3 Icon_minitimeSob Maj 29, 2010 7:29 pm

Kuhinjski pult je nevtralen, pri hrani ravno ne pustim podgan Smile

A veš kaj je problem. Pult je velik in dam najprej mladička gor, da po niju diši.
In potem, ko dam bajska gor, se pa 5 min zanju sploh ne zmeni, ker je preveč zaposlen s tem, da označi čimveč pulta s svojim urinom (sej zdrgnem s detergentom, da ne bo kdo mislil Razz). In ko ima označeno, se pa spravi na ta mala, češ kaj zdaj po njegovem hodita.

Ni pihanja, je pa zelo grob do niju in ne upam pustit, da bi se ''zmenili'' do konca, ker mala cvilitita, kot da je apokalipsa.
Aja, in ravno danes je še Lemija začel nadlegovat, tako da očitno že odrašča moj mali fantek. Smile
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Uvedba nove podgane - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 3 Icon_minitimeSob Maj 29, 2010 8:03 pm

Mojadva sta se grozno pretepala, preden sem ju kastrirala, pa sta bratca iz legla in sta bila prvi mesec ali dva čisto v redu, potem se je pa začelo. Lahko, da boš morala kastrirati oba mlajša; odvisno od tega, koliko se bosta pripravljena podrediti Tiku. Opcija je pa še, da pač pustiš, da se sami zmenijo (spet odvisno, koliko sta tamlada dominantna in koliko gre samo za 'nepoznavanje pravil' z njune strani).
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Uvedba nove podgane - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 3 Icon_minitimeSob Maj 29, 2010 8:16 pm

Najrajši bi kastrirala Tika in Leota, samo me skrbi, da je Tik že prestar v tem smislu, da nima še celo leto žvljenja pred seboj. Leo je že 95 % obsojen na kastracijo, ker ne mislim imeti dveh ogabnežev, ki markirata povsod.
Prejšnji Tak ni nikoli markiral in sta se verjetno zato tudi tako dobro razumela s Tikom.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Tahun

Tahun


Število prispevkov : 498
Join date : 29/03/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

Uvedba nove podgane - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 3 Icon_minitimeNed Maj 30, 2010 7:44 am

Nes je napisal/a:
Najrajši bi kastrirala Tika in Leota, samo me skrbi, da je Tik že prestar v tem smislu, da nima še celo leto žvljenja pred seboj. Leo je že 95 % obsojen na kastracijo, ker ne mislim imeti dveh ogabnežev, ki markirata povsod.
Prejšnji Tak ni nikoli markiral in sta se verjetno zato tudi tako dobro razumela s Tikom.

Ja očitno je Leo tudi alfa in zato markira Very Happy
Zakaj bi pa še Tika kastrirala?
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Uvedba nove podgane - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 3 Icon_minitimeNed Maj 30, 2010 8:34 am

ker je on najbolj tečen in bi mogoče potem pustil otročičke na miru, če ne bil poln hormonov. Da bo mir pri hiši .
In sem že počasi sita markiranja. Zdaj, ko je že odrasel in ima čez pol kile, spusti kar konkretno količno urina,
ponavadi kar po lastnici. Oz. kaj si domšiljam - ma kakšna lastnica le! Bolj lastnina.

Mhm, ravno v tem je problem,ja. Leo je dominantna podgana in bo verjetno samo še slabše, ko malo zraste.
Po izpitih bosta ob ravno prav stara in še čas za kastracijo bom imela, ker ju moram peljat ali v Ljubljano ali Muto.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Uvedba nove podgane - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 3 Icon_minitimeNed Maj 30, 2010 10:46 am

Sliši se točno tako kot mojadva pred kastracijo. Sploh to z ogromnimi količinami markiranja.
Pazi edino na to, da ne bo potem Lemi zavohal priložnosti, da se reši beta statusa, in še on začel delati štale. Jaz imam na primer točno tako situacijo zdajle: trenutna hierarhija gre Samuel, Kivi/Algernon (onadva sta približno enakovredna), AnaMarija. AnaMarija je cela polulana, medtem ko so drugi trije praktično nedotaknjeni, kletka pa zaudarja tako, kot bi miši poginile noter, ne pa živele, in to vse od lulanja (prej dejansko ta vonj nikoli ni bil tako izrazit). Sem skoraj prepričana, da največ prispeva Algernon, ki ima končno nekoga, ki je po lestvici nižje od njega. Jaz samo upam, da se čim prej umirijo; ni mi problem pucat kletke 2x na teden, ampak enkrat na dva dni je pa res malo huda ...
Nazaj na vrh Go down
Tahun

Tahun


Število prispevkov : 498
Join date : 29/03/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

Uvedba nove podgane - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 3 Icon_minitimeNed Maj 30, 2010 12:12 pm

Vrjetno jo bodo čez nekaj časa pustili pri miru.Zdej pa vsi malo lulajo po njej,za vsak primer,da ja ve da je najnižje rankirana Very Happy
[to je Roni delala Buju,ampak samo prve 2 tedna,potem je pa nehala ker ga je očitno dovolj označla in je postal njen Smile ]
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Uvedba nove podgane - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 3 Icon_minitimePon Maj 31, 2010 11:08 am

Evo, včeraj je bilo spet temeljito pospravljanje, pa vse sem jih oprala (kolikor so bili bogi, je bilo neverjetno smešno, dala sem jih v škaf in vklopila tuš, pa so začeli ven iz škafa skakat ko žabice xD), pa na rite sem jim dala malo kečapa Laughing (na tisti strani piše, da jim daš malo parfuma, samo to se meni ne zdi preveč zdravo). Dejansko so se po kopanju veliko bolj nagnetli skupaj kot prej, potem je bil še manjši moment, ko so iz dolgčasa začeli na mizo skakat, potem sem jim pa dala nazaj visečo mrežo (ki se je prej sušila) in so bili spet vsi srečni. Algernon in Kivi že celo dopoldne spita skupaj v visečki ^^ edino malo me skrbi, da bosta AnaMarija in Samuel malo odrinjena (ležita vsak zase vsak v svojem štuku). Bomo videli.
Nazaj na vrh Go down
Tahun

Tahun


Število prispevkov : 498
Join date : 29/03/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

Uvedba nove podgane - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 3 Icon_minitimePon Maj 31, 2010 4:46 pm

O kok lepo^^

Aja aveš kaj me zanima,zakaj si jim dala kečap?
Nikjer nisem zasledila da bi se jim to dalo na dlako..Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Uvedba nove podgane - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 3 Icon_minitimePon Maj 31, 2010 11:25 pm

Delala sem po temle linku: http://www.rmca.org/Resources/aintro.txt , kjer piše, da naj bi jim dal po kletki in tudi na njih malo parfuma. Meni se pa ne zdi, da bi bil parfum prav zelo zdrav, če ga poližejo (kar bi ziher ga), tako da sem dala kečap. xD

Sicer se že super razumejo, danes je Kivi ukradla z mize čokolado in jo odnesla nazaj v kletko, kjer so jo družno jedli, dokler jih nisem zalotila.
Nazaj na vrh Go down
Tahun

Tahun


Število prispevkov : 498
Join date : 29/03/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

Uvedba nove podgane - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 3 Icon_minitimeTor Jun 01, 2010 8:42 am

Zanimivo to s parfumom.. Very Happy

Hehe a da se tko lepo razumejo Smile
Fino ^^
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Uvedba nove podgane - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 3 Icon_minitimeNed Jul 25, 2010 12:36 pm

Jaz sem pa razmišljala, da bi Booju zrihtala družbo, in sicer bom od Cath vzela eno samičko (če se ne motim, bo ta mala takrat stara približno en mesec). Boo bo takrat star okrog pol leta.
Preden sem ga dala kastrirat, je bil precej agresiven - grizel je, in to kar močno, če si dal roko v kletko, pa vse je smrdelo po njem že kakšno uro po tem, ko je bila kletka na novo očiščena. Ko sem ga enkrat spustila po sobi, je šel do kletke od moje morske pujse in jo probal skoz rešetke ugriznit (na njenem teritoriju :S). Trenutno "okreva" po kastraciji (danes je dobil zadnji antibiotik, rana se lepo celi Smile) in ga imam zato v manjši kletki, kjer ne more plezati (da se ne bi kaj rana na novo odprla al pa kej) in mu lahko lepo enkrat do dvakrat na dan zamenjam cunje, ki jih ima za podlago. Od kastracije se je zelo umiril, ne grize več in tudi smrdi ne več (juhu Very Happy), je pa še vedno plašen - če npr. pride fant v sobo, ko se igram z Boojem, se Boo za nekaj časa skrije, pol se pa počasi opogumi, ampak vseeno tišči bolj stran od fanta. Ne vem,kakšen je do drugih podgan, ker odkar je bil v trgovini, ni imel stika z nobeno.
Kar se tiče kletk, imam to malo (pokrito, rešetke so samo na vrhu) kletko, v kateri trenutno stanuje Boo, pa eno precej veliko kletko (dovolj veliko za 2), v kateri je Boo živel prej, pa še en precej velik transporter, ki bi bil od začetka dovolj velik za malo podganco in ki trenutno vsaj malo diši po Booju, ker je bil v njem na poti na kastracijo in cel dan po kastraciji. Zdej me pa zanima, če maste kakšne predloge, kako naj ravnam naprej - a nej počakam ta malo podgano in mam Booja tačas v ta mali kletki, pa sčistim ta veliko in ju potem, ko bosta bolj navajena drug drugega, dam naenkrat v ta veliko kletko, al to nima smisla? A nej Booja naselim nazaj v veliko kletko, pa tamalo v njegovo, ko bo še mela vonj po njem? Al rajši dam ta malo podganco v veliko kletko, da se kletka navzame njenega vonja, pa potem zamenjam in dam Booja nazaj?

Bom ful vesela vsakega nasveta, ker nimam čisto nič izkušenj z združevanjem podgan in nočem, da bi šlo kej narobe.. Smile
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Sponsored content





Uvedba nove podgane - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 3 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Uvedba nove podgane
Nazaj na vrh 
Stran 3 od 7Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» So to podgane?
» spol podgane
» Podgane splošno
» Prodajam podgane
» Evtanazija podgane

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Vedenje-
Pojdi na: