Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Uvedba nove podgane

Go down 
+31
Pamy
podganar
Skinny
kopriva
Lanac
nika_animals
Cath
Titi
Muha
talupu
choo
Tahun
zverina
ercesi
Juni
halibel
Nina
Dejan
Nes
podgANA
mashikaa
bolha
AtLanT!da
Timea
Avalon
Aleksander_S
Olivija
Eva
elanor
mamaF
Fiamma
35 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AvtorSporočilo
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Uvedba nove podgane - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 6 Icon_minitimePon Mar 21, 2011 2:13 pm

Pa si gotova, da ne bi še enkrat poskusila z združevanjem? Glede na to, da imaš podganico šele en teden, ni čudno, da se s starejšo ne razume, saj jima nisi dala niti priložnosti, da se spoznata. Če si ta malo dala kar v kletko k ta veliki, je pa itak logično, da se ne razumeta.

Preberi si tole temo: https://podgane.slovenianforum.com/t102-uvedba-nove-podgane Tu imaš ogromno koristnih informacij glede združevanja podgan.

Jaz ti res iz srca svetujem, da poskusiš še enkrat. Pa vso srečo Smile
Nazaj na vrh Go down
Pamy

Pamy


Število prispevkov : 94
Join date : 07/03/2011

Uvedba nove podgane - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 6 Icon_minitimePon Mar 21, 2011 3:11 pm

Hvala za odgovor, ampak vseeno jo želim prodati! zmeda


Nazadnje urejal/a Pamy Pon Mar 21, 2011 7:07 pm; skupaj popravljeno 3 krat
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Uvedba nove podgane - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 6 Icon_minitimePon Mar 21, 2011 6:04 pm

...ma brezveze komentirat. Veliko sreče z oddajo, upam, da pride v dobre roke.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Pamy

Pamy


Število prispevkov : 94
Join date : 07/03/2011

Uvedba nove podgane - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 6 Icon_minitimePon Mar 21, 2011 7:03 pm

choo je napisal/a:
...ma brezveze komentirat. Veliko sreče z oddajo, upam, da pride v dobre roke.
hh zakaj pa to? huh
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Uvedba nove podgane - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 6 Icon_minitimePon Mar 21, 2011 7:09 pm

Zato, ker se vsako podganico da združiti s starimi, en teden je šele začetek.
Večina težjih uvajanj traja nekje 3, mogoče 4 tedne.


Saj jih potem na koncu sprejmejo.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Uvedba nove podgane - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 6 Icon_minitimePon Mar 21, 2011 7:41 pm

Pamy je napisal/a:
choo je napisal/a:
...ma brezveze komentirat. Veliko sreče z oddajo, upam, da pride v dobre roke.
hh zakaj pa to? huh

Zaradi tega, kar je Nes rekla, pa tudi zato, ker se mi zdi neumno, da kupiš še eno podgano in se po tednu dni odločiš, da jo prodaš, ker je z dvema več dela, kot z eno. Se veda je najprej več dela, ampak ko ju imaš pa enkrat skupaj, je pa tega dela kar na lepem bistveno manj. Kadar nimaš časa za ukvarjanje s podganicami, se itak ukvarjata druga z drugo, ko pa se imaš čas ukvarjat, se pa itak ukvarjaš z obema naenkrat. Podganica je bolj vesela in ima družbo tudi, ko te ni, pa še večji užitek jih je gledat kako se igrajo, umivajo druga drugo, se kregajo zaradi bohvedi česa... v glavnem, res delajo po principu "the more, the merrier". Glede na to, da si že kupila podgano in da že imaš dve, bi bilo res smiselno še nekaj tednov vložit v združevanje, pri tem pa upoštevati korake, ki so napisani v linku, ki ga je napisala Juni. V glavnem, odločitev je tvoja, meni se samo zdi res smotano tako hitro obupat.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Pamy

Pamy


Število prispevkov : 94
Join date : 07/03/2011

Uvedba nove podgane - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 6 Icon_minitimePon Mar 21, 2011 8:28 pm

To združevanje bom še itak poizkušala, vendar ni le to problem, ampak enostavno sta mi 2 preveč! šok
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Uvedba nove podgane - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 6 Icon_minitimePon Mar 21, 2011 8:46 pm

Pa si sigurna, da ni to samo zato, ker se zdaj prepirata in ju moraš imeti stalno na očeh? Ne da bi te hotela silit v kaj, ampak kot je choo rekla, je res bolje za podganice, če imajo družbo. Meni je bilo isto dela imeti tri ali štiri podgane, ampak ko sem imela pa eno, ki se je stalno tepla z ostalimi, je bilo pa res hudo, ker so vsi markirali teritorij. V tem primeru je šlo za odraslo podgano; ti z združevanjem dveh mladičkov ne bi smela imeti nobenih problemov.

Seveda pa je oddaja dobra opcija, če sama veš, da nisi zmožna skrbeti za dve podgani. Ampak v tem primeru bi jaz razmišljala o oddaji obeh, ker zelo dvomim, da si sposobna skrbeti le za eno, za dve pa ne.
Nazaj na vrh Go down
Pamy

Pamy


Število prispevkov : 94
Join date : 07/03/2011

Uvedba nove podgane - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 6 Icon_minitimeSre Mar 23, 2011 2:49 pm

No zdaj ko sem kupila nekaj dodatnih 'elementov za plezanje' sta se podgance v isti kletki veliko bolj posvečale temu in igranju kot pa grizenju druga druge. Verjetno je bila starejša malo bolj agresivna, ker se je začela gonit? huh To je že možno pri 4 mesecih ane? Saj sem opazila danes ponoči, da je Laja (starejša) spet nekaj nadlegovala ter naskakovala drugo podganco in Biba (mlajša) je pri tem skoz neki cvilila... Zanima me, če jih pustim skupaj ali jih naj ločim spet za par dni, da mi starejša ne bo kje poškodovala mlajšo? šok Zanima me pa tudi kako zbuditi pozornost mlajše podgance, ki je zelo zadržana in kot kaže sploh ni navajena roke človeka, ampak ni agresivna le zelo boječa vsakega giba človeka? zmeda Hvala za odgovore in nasvete!
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Uvedba nove podgane - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 6 Icon_minitimeSre Mar 23, 2011 3:03 pm

https://podgane.slovenianforum.com/t141-kako-podganco-imhitreje-privadit-nase

Za googlanje v angleščini pa poskusi z iskalno zahtevo trust training a rat.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Uvedba nove podgane - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 6 Icon_minitimeSre Mar 23, 2011 6:18 pm

Predvsem moraš pustiti podganici nekaj časa narazen. Eno daj v eno kletko, drugo pa v drugo; naj bosta tako, da se lahko brez problema vohata. Ko ju boš dala skupaj, moraš prej tudi kletko dobro očistiti in razkužiti (enako z igračkami), da bo imela nevtralen vonj. Na ta način starejša podgana ne bo teritorialna. Pa vso srečo Smile
Nazaj na vrh Go down
Skinny

Skinny


Število prispevkov : 442
Join date : 11/03/2010
Age : 47
Kraj : Kamnik

Uvedba nove podgane - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 6 Icon_minitimeSre Mar 23, 2011 6:24 pm

Boš probala? Samo sledi navodilom,.. Very Happy oz. jih prej preberi,... ne bo težko, bo pa toliko bolj zabavno Very Happy Sory, ne morem se nehat smejat, ko sem moje dons gledala,... pa pomnoži število svojih ganc (težav, vprašanj,...) s 4 Very Happy Ampak še vsaj x3 je pa potem za zabavo rofl
Nazaj na vrh Go down
Pamy

Pamy


Število prispevkov : 94
Join date : 07/03/2011

Uvedba nove podgane - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 6 Icon_minitimeSre Mar 23, 2011 7:51 pm

Skinny je napisal/a:
Boš probala? Samo sledi navodilom,.. Very Happy oz. jih prej preberi,... ne bo težko, bo pa toliko bolj zabavno Very Happy Sory, ne morem se nehat smejat, ko sem moje dons gledala,... pa pomnoži število svojih ganc (težav, vprašanj,...) s 4 Very Happy Ampak še vsaj x3 je pa potem za zabavo rofl

Itak da bom poskusla, saj sem s tem namenom kupila mlajšo podganco, da bo starejši delala družbo ane in zakaj me je tako strah, da se ne bosta zastopili, če bosta dalj časa skupaj, ker je starejša - Laja prišla v moje roke s krvavim ušesom in krastico na trebuščku, saj je bila v kletki s starejšo in agresivno podgano, zato me skrbi, da bo svoje slabe 'izkušnje' prenašala na Bibo, ki je pa že tako preveč plašljiva! zmeda
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Uvedba nove podgane - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 6 Icon_minitimeSre Mar 23, 2011 7:54 pm

Nič bat. Po mojem je bil problem samo v tem, da si ju takoj vrgla skupaj, in je starejša ratala teritorialna. Korak za korakom, pa bo. Smile

Glede na to, da podganice očitno ne misliš več prodajati, bom tole temo premaknila in preimenovala.
Nazaj na vrh Go down
oya

oya


Število prispevkov : 3
Join date : 30/04/2011

Uvedba nove podgane - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: casper in sif   Uvedba nove podgane - Page 6 Icon_minitimeČet Sep 22, 2011 5:02 pm

no, jst sm pa uceri dobila novo podganico, mam pa doma Casperja in tale moj fantic je zdej star priblizno 9 mesecev. pa sem mu sla po novo, da ne bi bil tako sam...no in sem jih danes prvic uradno predstavla ane...in sem sledila navodilom s tele strani http://www.rmca.org/Resources/aintro.txt , namazala sm jih z nacho sirom (ker druzga nisem mela, tko da zdej cela soba smrdi po nachotu!). uglavnem...najprej sta se valda zacela umivat, vsak v svoji hiski, potem sem jih pa dala na mizo (nedolzni teritorij) in sta se sprehajala okol, laufala z enga konca na druga, sem la vohala, mal si sledila naokol, potem sem pa dala vsazga v hisico od drugega (oz. ne hisico, ampak to transportno skatlo, ker mata vsak svojo). pol sta vohala naokol in sm jih spet dala skupej. vseskupi je trajal ene 5 minut, ampak casper ni bil nc najezen, nc se ni jezik, grizu al pa karkoli nasilnega. (ima pa asilno zgodovino, zato sem ga tut sploh dala kastrirat 4 mesce nazaj).

torej, kako se vam zdi...pomoje da je bil to dober znak? mislm da jih z nachotom ne bom vec mazala, ampak se mi zdi da ce bi kej blo, bi se on najbrz ze kej naježil?
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Uvedba nove podgane - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 6 Icon_minitimeČet Sep 22, 2011 7:55 pm

Definitivno dober znak, če se že od začetka ni nič jezil, sam vseeno ne hitet preveč, za vsak slučaj Smile

malo ot: komej čakam, da jo vidim, pripelji jo kej na obisk Wink
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
oya

oya


Število prispevkov : 3
Join date : 30/04/2011

Uvedba nove podgane - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 6 Icon_minitimeČet Sep 29, 2011 1:01 pm

no pa je zgledal, da je šlo vsekupi preveč lepo. sm zdej ugotovila, da je bil casper do sif prjazen na tistem teritorijo sam zato ker ni bil doma in ker je bil malce prestrašen. ko smo pa domov pršli, sem jih pa na mizi skupej dala, pa jo je že 3x ugriznu in to takoj ko jo je sploh zavohal. tako da...se mi zdi da mamo problem Smile. in ne vem kko pa kaj. morm zgleda še kr dost počakat, sploh ker ma ona pomoje šele neki okrog 5 tednov.
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Uvedba nove podgane - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 6 Icon_minitimeČet Sep 29, 2011 2:43 pm

Preberi temo pa počaaaaas pa vztrajno, tko kot sm ti rekla Smile
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Naija




Število prispevkov : 66
Join date : 01/12/2011

Uvedba nove podgane - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 6 Icon_minitimePet Mar 02, 2012 3:31 pm

Heii

Mene pa zanima če je pametno da podganici dokupim družbo...stvar je namreč taka..danes zjutraj je na žalost umrla druga ganica ker je bla ful bolana...obe podgani sta skupaj odraščali (po starosti je bila tista pokojna samo 1 teden starejša od še živeče ChaChe)... s fantom sva takoj začela razmišljati o družbi za ChaCho ker se ji čisto meša zdaj ko WeeWee več ni..sicer verjamem da se bo to čez nekaj dni nehalo ampak trenutno je izredno nemirna pa mam občtuek da mi ne zaupa več tak ko včasih, družbo pa v glavnem potrebuje ker sva čez dan s fantom oba v šoli pa imava za gane cajt samo zvečer.. zanima me če moram ChaCho pustiti da še nekaj dni žaluje in ji potem dokupim družbo, ali bi bolje prenesla smrt če družbo dobi takoj (stara je enih 5 mesecev)..
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Uvedba nove podgane - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 6 Icon_minitimePet Mar 02, 2012 11:41 pm

Sožalje ob izgubi podgance Sad
Družbo ji pa zrihtaj čimprej (po možnosti od kakega forumaša al pa malo bolj resnega rejca, če kje kakega najdeš, če pa vzameš trgovinsko se pa prepričaj, da je res zdrava preden jo vzameš domov), ker dlje ko bo sama, težje bo sprejela novo ganco, pa še ne bo tako žalostna če prej dobi družbo.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Naija




Število prispevkov : 66
Join date : 01/12/2011

Uvedba nove podgane - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 6 Icon_minitimeSob Mar 03, 2012 8:41 am

Hvala Smile sem se že pozanimala pri rejcu kjer sem kupila te dve tako da bom kr v ponedeljek ali torek šla po drugo
Nazaj na vrh Go down
Naija




Število prispevkov : 66
Join date : 01/12/2011

Uvedba nove podgane - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 6 Icon_minitimeNed Mar 11, 2012 8:46 pm

No, v sredo se nam je končno pridružila mala Luly!! Zdaj me vbistvu bolj skrbi za ChaCho ker imam občutek, da je ljubosumna... Mene je vedno imela najraje, danes pa me je 2x vgriznila (sicer čisto malo, ampak ful ni več navdušena če jo imam v rokah).. Z Luly za 1x izgleda kot da nimata problemov, razen če tamala pleže po zunanji strani ChaChine kletke (ko je ChaCha zaprta) - že 2x se je zgodilo da jo je ChaCha zgrabila za nogo pa sem Luly mogla "strgat" iz njenega ugriza.. Zunaj kletke jo je čisto malo zgrabla samo 1x drugače pa se samo vohata..aja pa ChaCha ful rada "hodi" po Luly (neznam se drugače izrazit...vbistvu se nekak vleže na njo ko ju mam na roki).. Ima mogoče kdo kakšen predlog, kako bi ju najlažje zbližala? Zanima me tudi če jo na kletki napada samo zato ker je teritorialna, ali pa tamale enostavno ne mara? Nevem namreč, če je trenutna situacija dober ali slab začetek :/ zmeda
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Uvedba nove podgane - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 6 Icon_minitimeNed Mar 11, 2012 10:50 pm

Mogoče ta mali še ne dovolit, da pleza po kletki od starejše. Ko se bosta enkrat razumeli in bosta lepo bivali skupaj, se bo to grizenje skozi rešetko nehalo, do takrat pa pazi, da ne pride do kakih poškodb. Nanjo se pa vleže najbrž zato, ker si jo podreja.
Glede zbliževanja pa najbolje da slediš vsem nasvetom, ki so že napisani v tej temi, meni se je obneslo in ni bilo nikoli nekih blaznih težav. Po mojem najbolje, da ju še nekaj dni sploh nimaš spuščenih skupaj, potem ju pa recimo nekje na sredi naslednjega tedna (tam sreda, četrtek) probaj dat na nevtralni teritorij da vidiš, kako bo. In če bo šlo to nekaj dni zaporedoma v redu in brez težav, ju lahko daš na skupni teritorij in na koncu v isto kletko.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Naija




Število prispevkov : 66
Join date : 01/12/2011

Uvedba nove podgane - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 6 Icon_minitimePon Mar 12, 2012 8:29 am

Hvala Smile upam da mi bo ratalo
Nazaj na vrh Go down
niki

niki


Število prispevkov : 66
Join date : 07/06/2011
Age : 37
Kraj : ljubljana

Uvedba nove podgane - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 6 Icon_minitimePon Mar 12, 2012 6:50 pm

https://www.youtube.com/watch?v=DZk8JOQj5mY

izvoli...tukaj se zelo dobro vidi da so potrebni dnevi preden nadaljuješ na naslednnjji korak Wink
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Uvedba nove podgane - Page 6 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uvedba nove podgane   Uvedba nove podgane - Page 6 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Uvedba nove podgane
Nazaj na vrh 
Stran 6 od 7Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» So to podgane?
» spol podgane
» Podgane splošno
» Prodajam podgane
» Evtanazija podgane

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Vedenje-
Pojdi na: