Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Tumor pri podgani

Go down 
+4
sashka
LadyCy
Scaredy Rat
Emč
8 posters
AvtorSporočilo
Emč

Emč


Število prispevkov : 12
Join date : 29/05/2010

Tumor pri podgani Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Tumor pri podgani   Tumor pri podgani Icon_minitimeNed Okt 23, 2011 11:31 am

Mogoče samo izkušnja, ki bi jo delila z vami.

Moja Helga je letos dobila tumor, ki je bil velik kot en oreh. šok Taka tvorba, ni nujno da je tumor (lahko je vnetje) ampak v Helginem primeru je bil tumor.
Na moje veliko presenečenje in veselje, je preživela operacijo lupček na bušček
To pišem zato, ker si želim, da se tudi tako majhne živalice kot so podganice pelje k veterinarju, ko je kaj narobe, saj niti slučajno ne drži, da se tako majhni živalici ne da pomagat.

wave
Nazaj na vrh Go down
Scaredy Rat

Scaredy Rat


Število prispevkov : 96
Join date : 26/07/2009
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Tumor pri podgani Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tumor pri podgani   Tumor pri podgani Icon_minitimeNed Okt 23, 2011 4:16 pm

To je pa res lepo slišat! Sem vesela zate in malo borko Smile
Kje pa je imela tumor in kam si jo peljala na operacijo?
Nazaj na vrh Go down
Emč

Emč


Število prispevkov : 12
Join date : 29/05/2010

Tumor pri podgani Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tumor pri podgani   Tumor pri podgani Icon_minitimeTor Okt 25, 2011 3:44 pm

Imela ga je na levem delu trupa, nekako pod rebri. Peljala sem jo v Lesce, operiral pa jo je doktor Burja. S kliniko v Lescah sem zelo zadovoljna in ZELO se potrudijo za vsako žival posebej. cheer
Nazaj na vrh Go down
LadyCy

LadyCy


Število prispevkov : 209
Join date : 04/04/2010
Age : 31
Kraj : Ptuj

Tumor pri podgani Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tumor pri podgani   Tumor pri podgani Icon_minitimeTor Okt 25, 2011 4:01 pm

Take stvari mi polepšajo dan, ko vidim, da imate zelo radi svoje ljubljenčke in bi naredili vse, da bi jim pomagali in jim bi bilo lepo. I love you
Nazaj na vrh Go down
sashka

sashka


Število prispevkov : 50
Join date : 25/01/2012
Kraj : mb

Tumor pri podgani Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tumor pri podgani   Tumor pri podgani Icon_minitimeSre Feb 01, 2012 7:34 pm

Potrebujem nasvet! Da ne odpiram nove teme sem pisala kr sem.. kot sem že v eni temi omenila, je moja Sunny pred malo več kot tremi meseci dobila tumor na mlečni žlezi. Seveda sem jo takoj peljala k veterinarju in že čez 3dni je bila operirana. Vse skupaj je super prestala, nekaj dni je bila v "bolniški kletki" oz. kr večino časa pri meni, ker se je počutila bolj varno in že čez nekje 1 teden je bila kot nova. To kaj so ji izrezali sem poslala tudi na pregled in so me obvestili, da je bil adenom in da ni rakav. Ufff valda olajšanje..sedaj pa šok. Pred enim tednom sem spet opazila majhno bulico na istem mestu kot je bil prejšnji tumor. Zdravnica ji je odvzela vzorec, ga poslala na pregled in danes me je poklicala, da je spet isto sad Že zadnjič, ko sva bile pri njej mi je svetovala, da bi jo če pride do operacije še zraven sterilizirala. Pregledala jo je tudi z ultrazvokom. Zdelo se ji je, da vidi nekaj čudnega na nadledvični žlezi. Na moje vprašanje kaj to pomeni za njo (če tam dejansko kaj je oz je kaj narobe) mi je povedala, da to res ni dobra diagnoza, kar me je čisto potrlo. Vseeno sem upala in 100% verjela v to, da ima tokrat le maščobni žepek in da ni sploh nič hudega. žal temu ni tako Sad Spet mi je svetovala (tudi po posvetu s kolegom), da če se odločim za operacijo, da bi jo še zraven sterilizirali. Ker pa je bila pred malo več kot tremi meseci pod narkozo je to seveda zelo rizično..zaenkrat tumor ne raste in je še zelo majhen, ampak ga je seveda treba odstranit. Je imel kdo mogoče podobne izkušnje? Ker bi zaradi sterilizacije morala bit dosti dalj časa pod narkozo me je seveda strah, da se ne bo več zbudila sad Kaj bi naredili vi? Če ji dam odstranit samo tumor pa seveda obstaja možnost, da se bo čez nekaj časa spet naredil novi in nismo s tem nič dosegli, tretja operacija pa seveda sploh več ne bi bla dobra za njo.
Nazaj na vrh Go down
Emč

Emč


Število prispevkov : 12
Join date : 29/05/2010

Tumor pri podgani Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tumor pri podgani   Tumor pri podgani Icon_minitimeSre Feb 01, 2012 7:46 pm

Za take rizične zadeve je ponavadi bolje obiskati vsaj še kakšnega veterinarja, če je diagnoza res ista.
Jaz bi se v takem primeru odločila še za sterelizacijo.
Držimo tačke, da bo vse vredu lupček na bušček
Nazaj na vrh Go down
Puppy

Puppy


Število prispevkov : 288
Join date : 10/02/2011
Age : 30
Kraj : Kranj

Tumor pri podgani Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tumor pri podgani   Tumor pri podgani Icon_minitimeSre Feb 01, 2012 8:35 pm

A se veterinarka res dobro spozna na podgance?
Js bi tut najverjetneje jo še k drugemu vetu peljala.
Nazaj na vrh Go down
sashka

sashka


Število prispevkov : 50
Join date : 25/01/2012
Kraj : mb

Tumor pri podgani Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tumor pri podgani   Tumor pri podgani Icon_minitimeSre Feb 01, 2012 10:40 pm

Že prvič kot tudi zdaj sem bila pri MZ VET-u v Pesnici. Vedno sem imela dober občutek, kar se tiče znanja. Imate kak predlog na koga se naj še obrnem? Čeprav dvomim, da mi bo kaj drugega povedal, ker sem tudi sama iskala po netu kako pa kaj je s temi tumorji in na večih straneh našla, da pri nesteriliziranih podganah je možnost ponovitve dosti večja. Ravno zato mi je pa tudi predlagala, da če jo bojo že imeli odprto, da še to naredijo..
Nazaj na vrh Go down
sashka

sashka


Število prispevkov : 50
Join date : 25/01/2012
Kraj : mb

Tumor pri podgani Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tumor pri podgani   Tumor pri podgani Icon_minitimeČet Feb 02, 2012 12:51 pm

Zdaj sem se posvetovala z dr. Račnikom iz VF in tudi on je rekel, da bi jo steriliziral, čeprav je majhna verjetnost, da bo to sploh pomagalo.. sad Glede na to, da imajo tam dosti več izkušenj sem se odločila, da jo peljem tja. Tudi za rizičnost je rekel, da za druge ambulante ne more nič rečt, da pa lahko za njih reče, da ni neki riziko, ker dober kirurg ta poseg opravi v 10-15min.

Hmm sem za nasvet vprašala še na enem nemškem podganjem forumu in tam mi je ena odpisala, da je imela tut tak problem s svojo samičko in da so ji celo mlečno dimlje ven operirali in potem ni imela več nobenih težav. Prav tako se ji je sterilizacija zdela nesmiselna. In zdaj sem spet v dilemi Neutral zdravnika danes žal več nisem dobila na telefon, da bi ga vprašala kaj meni o tem tako da bom mogla počakat do ju3..prav meša se mi že Crying or Very sad
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Tumor pri podgani Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tumor pri podgani   Tumor pri podgani Icon_minitimeČet Feb 02, 2012 4:15 pm

Sad
Kako pa se počuti podganica?

Jaz razmišljam takole - če je tisto ''nekaj čudnega na nadledvični žlezi'' novo žarišče,
operacija tako ne bo pomagala dolgoročno, poleg tega pa ni tako mlada in nekako ima v teoriji še eno leto življenske dobe.

Če pa bi jo nameravala dat operirat v vsakem primeru, ne vidim škode, da bi jo
obenem še steriliziali. Samo za tako stvar je boljše, da naredijo na VF, ker imajo več izkušenj
in bi izvedli dosti hitreje.

Malo sem se izgubila, a mi lahko, prosim, malo pojasniš, glede časa si zdaj v dilemi?

Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
sashka

sashka


Število prispevkov : 50
Join date : 25/01/2012
Kraj : mb

Tumor pri podgani Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tumor pri podgani   Tumor pri podgani Icon_minitimeČet Feb 02, 2012 4:30 pm

Ah ona je čisto fajn. Kot ponavadi se pride malo pocartat pa poigrat pol si gre preurejat svoje kotičke. Še vedno je isto požrešna tak da v bistvu se obnaša kot, da nič ni Smile edino malo bolj sitna je, kr več ne dobiva tistih briketov ampak še malo več svežega sadja in zelenjave pa pač navadno suho hrano za podgane (tisto mešano ko brskajo) Very Happy

jah za tisto čudno na nadledvični žlezi mi je na VF rekel, da čist možno da nič ni... na operacijo pa gre definitivno na VF ravno zato, ker imajo dosti več izkušenj! Tudi ko sem klicala na MZ VET za tiste izvide in sem zdravnici povedala, da jo bom zato peljala tja in se je glede izkušenj strinjala. Je pa ko sva prvič bile na pregledu in ji je delala ultrazvok rekla, da če bi jo že imela odprto bi vzela vzorec na nadledvični žlezi, da potrdi ali zavrže, da je nekaj narobe. Tako, da bom to seveda še enkrat omenila dr. Račniku ko jo bom pripeljala na poseg.

V dilemi sem ravno zato, ker mi je ena opisala primer njenih samičk in da so eni izmed odstranili mlečno dimlje in da se ji zdi sterilizacija nesmiselna, kr z mlečnimi žlezami nekak ni povezana. Sem pa seveda zdaj lep čas iskala še takšne primere po internetu in nisem našla nobenega drugega več. Razen pri psicah pa še tam govorijo o tem, da je zelo riskantno..

Bulica zaenkrat tudi ne raste, vsaj ne vidno in tudi ko potipam nimam občutka, da bi bilo večje.
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Tumor pri podgani Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tumor pri podgani   Tumor pri podgani Icon_minitimeČet Feb 02, 2012 5:07 pm

Aha, razumem.

Mogoče ti informacije na tej strani http://www.ratbehavior.org/TumorSpaying.htm pomagajo do lažje odločitve.

Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
sashka

sashka


Število prispevkov : 50
Join date : 25/01/2012
Kraj : mb

Tumor pri podgani Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tumor pri podgani   Tumor pri podgani Icon_minitimeČet Feb 02, 2012 5:32 pm

Hvala za povezavo sem pregledala. Ja to z estrogenom mi je tudi ta zdravnik razložil, ampak tudi to, da je sterilizacija dejansko smiselna samo pred nastankom tumorja. Kar je v tem primeru torej že prepozno in da zdaj nima nekaj dosti smisla ampak bi vseeno to nardili.. tu se potem vseeno vprašam: zakaj? čemu? če nima nekega smisla?

Do tega trenutka mi je na tistem nemškem forumu še več oseb odpisalo in vsak izmed njih je rekel, da je sterilizacija nesmislena in da njihovi veterinarji v takem primeru odstranijo mlečno dimlje. Zjutraj bom še enkrat poklicala na VF in jih povprašala o tem, če to sploh počnejo in koliko izkušenj imajo s tem.
Nazaj na vrh Go down
tashhy13

tashhy13


Število prispevkov : 4
Join date : 13/03/2012
Age : 33
Kraj : Slovenj Gradec, Ljubljana

Tumor pri podgani Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Tumor   Tumor pri podgani Icon_minitimeTor Mar 13, 2012 8:00 pm

Živjo,
moja podgana ima bulo na levi strani nekako pod rebri. Sem jo peljala k veterinarju in je rekel, da je ne moti in ne boli, operacija pa je vprašljiva in ne ve če bi preživela operacijo. Danes se je stanje bistveno poslabšalo, Čoli ne more več iz kletke, težko hodi in težko diha. [Bula je vse večja. Ima kdo izkušnje s tako operacijo, Čoli je stara 2 leti in 3 mesece. Zanima me tudi, če ma kdo kakšne informacije koliko te operacije stanejo, kakšno je tveganje itd.

Hvala vsem za odgovore.

T.
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Tumor pri podgani Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tumor pri podgani   Tumor pri podgani Icon_minitimeTor Mar 13, 2012 10:18 pm

Je dobila kakšna zdravila?
Vsaj z antibiotki bi lahko poskusili.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
tashhy13

tashhy13


Število prispevkov : 4
Join date : 13/03/2012
Age : 33
Kraj : Slovenj Gradec, Ljubljana

Tumor pri podgani Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tumor pri podgani   Tumor pri podgani Icon_minitimeSre Mar 14, 2012 8:55 am

Žal mu takrat živinozdravnik ni dal ničesar. Danes pa smo ga peljali k dr.Golobu na Muto, ta pa je povedal, da ima več tumorjev, ki so žal rakavi in Čoliju ni blo pomoči. Smo ga dali uspavat. Srce se mi trga...
Nazaj na vrh Go down
Puppy

Puppy


Število prispevkov : 288
Join date : 10/02/2011
Age : 30
Kraj : Kranj

Tumor pri podgani Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tumor pri podgani   Tumor pri podgani Icon_minitimeSre Mar 14, 2012 1:54 pm

Joj, sožalje :'(
Nazaj na vrh Go down
sashka

sashka


Število prispevkov : 50
Join date : 25/01/2012
Kraj : mb

Tumor pri podgani Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tumor pri podgani   Tumor pri podgani Icon_minitimeSre Mar 14, 2012 6:01 pm

sožalje Sad
Nazaj na vrh Go down
tashhy13

tashhy13


Število prispevkov : 4
Join date : 13/03/2012
Age : 33
Kraj : Slovenj Gradec, Ljubljana

Tumor pri podgani Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tumor pri podgani   Tumor pri podgani Icon_minitimeSre Mar 14, 2012 10:25 pm

hvala vsem... Čolija smo pokopali, naj mirno počiva v podganjih nebesih... Crying or Very sad
Nazaj na vrh Go down
Skinny

Skinny


Število prispevkov : 442
Join date : 11/03/2010
Age : 47
Kraj : Kamnik

Tumor pri podgani Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tumor pri podgani   Tumor pri podgani Icon_minitimeNed Mar 18, 2012 11:15 pm

Sožalje!

Jinx je imela tumor na hipofizi, poleg tega pa še na mlečnih žlezah- katerih pa zaradi njenega stanja niso želeli operirati. Vedno bolj jo je nagibalo na desno in vedno manj moči je imela. Operacija v takem primeru ne pride v upoštev, vendar smo se več kot mesec in pol borili proti tumorju z zdravili. V petek smo še probali z menjavo zdravil vendar se je stanje poslabšalo, tako da smo jo morali pospremit h zadnjemu počitku Sad Stara je bila 2 leti in prbl. 4 mesece.
Istočasno je njena mladička prav tako fasala bulo na mlečnih žlezah (pravzaprav 2), kateri so operirali in v tednu dni je bila kot nova. Zdravila pa je morala jemati 2 tedna. Lava pa ima 1 leto in 9 mesecev.
Kako pogrešamo mamico Jinx Sad
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Tumor pri podgani Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tumor pri podgani   Tumor pri podgani Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Tumor pri podgani
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» je mogoče tumor ???
» Tumor na spolovilu
» velik tumor?
» Podarim dve podgani
» ranice na podgani :(

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Bolezni podgan in razne težave-
Pojdi na: