Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Stara podgana

Go down 
+12
sharp
Eva
Klarchy*
Puppy
podgANA
Scaredy Rat
sonja256
Nes
choo
Nusa*
Dejan
Juni
16 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3
AvtorSporočilo
podgANA

podgANA


Število prispevkov : 92
Join date : 11/08/2009
Age : 41
Kraj : Ljubljana

Stara podgana - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stara podgana   Stara podgana - Page 3 Icon_minitimeSre Apr 11, 2012 8:58 pm

Tudi mojemu Pepetu so že odpovedale zadnje tačke. Star je 3 leta, močno, močno je shujšal, ampak še vedno je in tudi dlako ima zelo razredčeno. Semensko hrano ima vedno na voljo, potem dobi kar imamo za kosilo in pa otroške kašice.
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Stara podgana - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stara podgana   Stara podgana - Page 3 Icon_minitimeČet Maj 24, 2012 10:47 am

Paraliza zadnjega dela je napredovala, kar ga je oviralo pri izločanju. Našla sem ga ponavadi po eni strani do ušes prepojenega z urinom, kožuh med zadnjimu tačkami je bila tako zmeraj mokra.
potem je še težko prišel do vode/hrane, ker je bil že čisto brez moči in mišic.

Nisem več zmogla ustezne nege in vsakodnevno kopanje ga je zelo uničevalo (bal se je vode), dlaka odpadala v šopih ...
Včeraj sem ga nesla uspavat Sad(
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
sharp

sharp


Število prispevkov : 169
Join date : 03/10/2010
Age : 30
Kraj : Ljubljana

Stara podgana - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stara podgana   Stara podgana - Page 3 Icon_minitimeTor Jul 24, 2012 10:13 am

Moram reči, da po smrti veliko premladega Bobbyja, zdaj počasi opažam starostne težave tudi pri Jerryju. Tačke mu sicer vse še služijo, vendar se giba zelo počasi in ni niti približno tako živahen kot je bil še nekaj tednov/mesecov nazaj. Najbolj pa me skrbi redčenje dlake. Pred 3 dnevi sta se s Charliejem precej sprla, prihajalo je do pogostih pretepov, zato sem Jerryja preselil v manjšo kletko. Zaradi tega razmišljam, da je lahko nekaj dlake izgubil tudi v pretepih, vendar je povsem jasno vidno da je starost tu, saj ima po vsem telesu redkejšo dlako. :/
Upam, da ga bom uspel čimbolje razvajati v zadnjem obdobju življenja, saj se bojim da se prehitro bliža tudi njegov dan, ko se bo poslovil. Čez približno 2 tedna bo dopolnil šele 2 leti. :'(

Zdaj samo še za Charlieja, ki ima 22 mesecev, lahko rečem da se dobro drži. Resnično si želim, da bi vsaj on dočakal neko normalno starost.
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Stara podgana - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stara podgana   Stara podgana - Page 3 Icon_minitimeTor Jul 24, 2012 12:10 pm

Revček Sad Če nima nobenih krastic po telesu, mu lahko daješ malo bolj kalorično/beljakovinsko hrano. Kolko se pa pretepata? Mogoče bi ju bilo smiselno imet vsaj čez dan, ko si doma, spuščena skupaj (jasno če se ne pretepata tudi izven kletke), da ne bo še dodatnega stresa v obliki osamljenosti. Držim pesti, da ti bosta čimdalj delala družbo.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
sharp

sharp


Število prispevkov : 169
Join date : 03/10/2010
Age : 30
Kraj : Ljubljana

Stara podgana - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stara podgana   Stara podgana - Page 3 Icon_minitimeSre Jul 25, 2012 10:24 am

Hvala.
Jah saj se trudim da sta vseeno precej še skupaj. In tudi poskušal jih bom še dati v skupno, veliko kletko. Ker tisti večkratni pretepi zadnjič so se zgodili prvič odkar jih imam in zaenkrat si jih še ne upam pustit v kletki dlje časa. Pa čeprav ima Jerry te starostne znake, je zadnja dva dneva precej živahen in zvedav. Very Happy

Nazaj na vrh Go down
talupu




Število prispevkov : 339
Join date : 21/02/2010
Age : 25
Kraj : Ljubljana

Stara podgana - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stara podgana   Stara podgana - Page 3 Icon_minitimeNed Dec 02, 2012 3:21 pm

Moja Bella je stara 2 leti in pol. Bila je čisto živahna, vse v redu, zadnje dni pa ima močne težave z ravnotežjem, ni živahna, zelo je zaspana. Danes samo spi, ne more hoditi, jedla je, ampak zelo malo, učke ima zlepljene skupaj, ko jo postavim na mizo, se kar zrvne.
Vem, da bo poginila. Že večino dneva jo imam pri sebi. Zanima me, ali naj jo jutri peljemo uspavati, ali naj počakamo še nekaj časa, če danes ponoči ne bo poginila? Res nočem da trpi.
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Stara podgana - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stara podgana   Stara podgana - Page 3 Icon_minitimeNed Dec 02, 2012 4:13 pm

Revca Sad Jaz bi jo na tvojem mestu jutri vsekakor k veterinarju peljala. Lahko je pa kaj, kar se da pozdravit oziroma se bo izboljšalo, najbolje, da veterinar pove. A ima kje kakšne bule? Lahko bi bil tumor hipofize, ki je kar pogost pri samičkah... Skratka v vsakem primeru veterinar, za uspavanje se boš morala pa sama odločit... :/
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
talupu




Število prispevkov : 339
Join date : 21/02/2010
Age : 25
Kraj : Ljubljana

Stara podgana - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stara podgana   Stara podgana - Page 3 Icon_minitimePon Dec 03, 2012 10:41 am

Ima bulo pod sprednjo tačko. Ampak ko je bila na pregledu po operaciji tumorja, je veterinar rekel da je to samo bezgavka.
Danes jo bomo peljali na pregled, ker je možno tudi da je kakšna okužba (srednje uho ali kaj takega) in res upam da je samo to, ne pa kaj s hipofizo Sad(
Najbolj me skrbi, ker noče jesti in piti Sad
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Stara podgana - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stara podgana   Stara podgana - Page 3 Icon_minitimePon Dec 03, 2012 10:43 pm

Joj Sad Kaj je rekel veterinar?
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Sponsored content





Stara podgana - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stara podgana   Stara podgana - Page 3 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Stara podgana
Nazaj na vrh 
Stran 3 od 3Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» 2 samčka stara 3 mesece
» Omoticna podgana..
» podgana in čaj
» Še ena podgana?
» Agresivna podgana

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Bolezni podgan in razne težave-
Pojdi na: