Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Stara podgana

Go down 
+12
sharp
Eva
Klarchy*
Puppy
podgANA
Scaredy Rat
sonja256
Nes
choo
Nusa*
Dejan
Juni
16 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3  Next
AvtorSporočilo
Puppy

Puppy


Število prispevkov : 288
Join date : 10/02/2011
Age : 30
Kraj : Kranj

Stara podgana - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stara podgana   Stara podgana - Page 2 Icon_minitimeTor Dec 27, 2011 6:42 am

Supeer, sem zelo vesela ko sem tole prebrala cheers
Nazaj na vrh Go down
Klarchy*

Klarchy*


Število prispevkov : 147
Join date : 28/06/2011
Age : 26
Kraj : Poljčane

Stara podgana - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stara podgana   Stara podgana - Page 2 Icon_minitimeTor Dec 27, 2011 7:11 am

"všeč mi je" cheers
Nazaj na vrh Go down
Eva

Eva


Število prispevkov : 356
Join date : 14/01/2009
Age : 33

Stara podgana - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stara podgana   Stara podgana - Page 2 Icon_minitimeČet Dec 29, 2011 2:14 pm

Zdejle ste me pa prestrašili!
To da z glavo buta v roko je znak tumorja??? O.O
Kakšni drugi znaki?
Pepe je sicer že res star, počasi bo 4 leta, ima pač klasične znake staranja - manj elastičnosti v koži, zadnje tačke odpovedujejo in moči mu pešajo in več spi kot prej, ampak ne glede na vse, ima zdrav apetit, poje normalne količine hrane, še vedno bi raziskoval okoli in nasploh v vedenju ne opažam nekih posebnih sprememb...
Ni tako da se pri tumorjih stanje nenadno drastično spremeni?
Nazaj na vrh Go down
sharp

sharp


Število prispevkov : 169
Join date : 03/10/2010
Age : 30
Kraj : Ljubljana

Stara podgana - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stara podgana   Stara podgana - Page 2 Icon_minitimePet Dec 30, 2011 11:35 pm

4 leta bo star!? Very Happy Res lepo, to pa ni pogosto. Želim ti še čim več veselih dni z njim. Wink
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Stara podgana - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stara podgana   Stara podgana - Page 2 Icon_minitimeNed Jan 08, 2012 4:56 pm

Boo bo pa februarja star 2 leti in je začel pred kratkim (no, nekje sredi decembra) težje hodit. Žal me ni tam, da bi lahko sama kaj naredila v zvezi s tem, ampak sestra pridno dela po mojih navodilih in mi redno poroča, kakšno je stanje Smile V glavnem, pravi, da se Boo ne premika več veliko, večino časa spi nekje v kletki al pa se čoha pri njej v naročju, ima pa še vedno normalen apetit. Ker težko jé trdo hrano, je začela mešanico namakat in pravi, da zdaj s hrano ni več problemov. Dobi tudi več sadja in zelenjave. Zaenkrat je še vedno v kletki z ostalimi podganami, ker sestra pravi, da pogosto spijo skupaj in da je sicer vse ok.
Ima pa še vedno probleme z dlako/kožo... Že septembra smo probali zdravit parazite, pa očitno ni bilo to, ker zdravilo ni pomagalo sploh. Potem je probala menjat hrano, zmanjšat količino beljakovin itd, pa nič. Zdaj mu spira ranice in ga celega umiva z vlažno krpo, pa to malo pomaga... Ne vem, skrbi me, ker mu s temi ranicami ne more bit kaj preveč prijetno, ampak k veterinarju se mi pa tudi ne zdi ga vozit, ker bo to zanj samo ekstra stres. Ima kdo kako idejo, kaj drugega bi še lahko bil problem? Sem iskala malo po internetu, pa zgleda podobno, kot slike podgan s presuho kožo, ampak to naj bi se najbolje videlo po repu, njegov rep je pa čisto ok. V glavnem, kakršenkoli nasvet bi bil dobrodošel Smile
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Stara podgana - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stara podgana   Stara podgana - Page 2 Icon_minitimeTor Jan 17, 2012 3:40 pm

Samuel je imel podobno težavo, ampak se je malo umirila s tem, ko sem mu zmanjšala beljakovine v hrani in ko je nehal biti pod stresom (očitno sta ga tako selitev kot prihod mačke v stanovanje močno pretresla, kljub temu da smo se že enkrat selili, mačka pa podganam niti blizu ne pride, ker se jih tako boji). Čisto izginila pa stvar ni, tako da možno, da gre za starostno težavo.
Je pa res, da se je pri nas izboljšanje kože pokazalo še po par mesecih. Beljakovine držim pod 8%, dali smo mu ekstra zavetje, predvsem smo ga pa ločili od ostalih. Zdaj ne vem, kako je z Boojem, ampak mogoče bi morali premisliti o tem, da ga daste nekam posebej, kjer bo imel mir; mi tudi nismo ločili Samuela in Algernona, dokler slednji ni bil že čisto pogrižen, ker sta se večino časa stiskala skupaj, ampak potem je bilo obema veliko bolje.
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Stara podgana - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stara podgana   Stara podgana - Page 2 Icon_minitimeTor Jan 17, 2012 4:11 pm

Hvala za nasvet Smile
Ravno glede tega se ne morem čisto odločit, če bi ga ločila od ostalih ali ne. Med sabo se dobro razumejo, ostali ga nič ne napadajo, grizejo, težijo ali kaj podobnega, pa še rad ima podganjo družbo in me je zato strah, da bi bil preveč žalosten, če ga ločim od ostalih. Po drugi strani bi bilo pa tako lažje nadzorovat količino beljakovin, ki jo poje, pa lahko bi bil v nižji kletki kjer mu ne bi bilo treba nekaj ekstra plezat in bi bilo s tega vidika sigurno boljše zanj. Sem razmišljala, da bi ga dala mogoče v manjšo kletko s še eno od podganic (vsak dan drugo, lih tolko da ima družbo pri sebi in da ta druga podganca ne bo ves čas "zaprta" v majhni kletki). Moram govorit s sestro glede tega, pa bi ga mogoče res vsaj testno ločili od ostalih, čez 2 tedna pa tako pridem nazaj pa bom v živo vidla kaj pa kako.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Stara podgana - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stara podgana   Stara podgana - Page 2 Icon_minitimeTor Jan 17, 2012 7:51 pm

Se da kako poličke dvignit, da samo on ne bi mogel v višje nivoje kletke?
Ker potem se mu lahko pusti hrana na tleh, ostali bi jo pa imeli zgoraj. In ostali tako nimajo gibalnih težav, sploh ne bi opazili, da so ločeni.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
podgANA

podgANA


Število prispevkov : 92
Join date : 11/08/2009
Age : 41
Kraj : Ljubljana

Stara podgana - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stara podgana   Stara podgana - Page 2 Icon_minitimeTor Jan 17, 2012 9:44 pm

Zofki se je stanje zelo poslabšalo. Glavo drži čisto postrani (v levo) in jo tudi zelo zanaša. Tudi dihanje je piskajoče, vendar ni prehlajena, tudi nima nobenega izcedka iz oči ali smrčka. Dlako ima močno razredčeno, na videz je prava starka. Mislim, da se že kar malo matra. Zato pa sedaj nevem, ali bi probali še z kakšno terapijo ali pa...
Najraje bi jo peljala uspavat, da ji prihranim vse te muke. Nevem, za take stvari se je zelo težko odločit.
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Stara podgana - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stara podgana   Stara podgana - Page 2 Icon_minitimeTor Jan 17, 2012 11:30 pm

Nes je napisal/a:
Se da kako poličke dvignit, da samo on ne bi mogel v višje nivoje kletke?
Ker potem se mu lahko pusti hrana na tleh, ostali bi jo pa imeli zgoraj. In ostali tako nimajo gibalnih težav, sploh ne bi opazili, da so ločeni.

To pa sploh pomislila nisem doh Po mojem bi šlo, kletka je dovolj visoka. Upam samo, da mi ne bo potem poskušal gor lezt pa se kaj poškodoval, čeprav dvomim, glede na to, da itak bolj ali manj samo spi nekje v kotu. Super ideja, hvala Smile


podgANA je napisal/a:
Zofki se je stanje zelo poslabšalo. Glavo drži čisto postrani (v levo) in jo tudi zelo zanaša. Tudi dihanje je piskajoče, vendar ni prehlajena, tudi nima nobenega izcedka iz oči ali smrčka. Dlako ima močno razredčeno, na videz je prava starka. Mislim, da se že kar malo matra. Zato pa sedaj nevem, ali bi probali še z kakšno terapijo ali pa...
Najraje bi jo peljala uspavat, da ji prihranim vse te muke. Nevem, za take stvari se je zelo težko odločit.

Joj, revica Sad Meni se tole z zanašanjem in držanjem glave postrani sliši kot vnetje ušesa in bi blo po mojem vseeno boljše, če probaš pozdravit... razen če se slabo na antibiotike odziva?
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Scaredy Rat

Scaredy Rat


Število prispevkov : 96
Join date : 26/07/2009
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Stara podgana - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stara podgana   Stara podgana - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 18, 2012 9:36 pm

Odločitev za ali proti evtanaziji je vedno mučna.. mislim, da se mora tuki vsak lastnik ravnat po svoji vesti. Vsak sam najbolje pozna svoje živalce in ker nam same na žalost ne morejo povedat, kako se počutijo, je na nas, da ocenimo njihovo počutje in na podlagi tega sprejmemo odločitev. Men se včasih celo zdi, da se mal preveč zanašamo na evtanazijo.. nobena smrt ni lahka. Ampak če ne gre tuki za neko večdnevno trpljenje, se men še vedno zdi boljši naravni konec. Js podganco v njenih zadnjih trenutkih raje pustim doma, tm kjer ji je znano in udobno, in je ne vznemirjam. Do zdej se mi je to vedno zdela najboljša odločitev, kar pa niti slučajno ne pomeni, da v glavi nisem stokrat premlela tudi druge opcije.

Kok pa je stara Zofka? Js predlagam, da jo pelješ k veterinarju, tm ti bojo najbolje svetovali, a se jo splača dt na kšno terapijo ali ne. Naprej se boš pa sama odločila. Dokler ma žival apetit, se mi zdi krivično ji na silo krajšat življenje. No, ko ga enkrat nima več, gre pa ponavadi zelo hitro navzdol.. Držim tačke za vaju Smile
Nazaj na vrh Go down
podgANA

podgANA


Število prispevkov : 92
Join date : 11/08/2009
Age : 41
Kraj : Ljubljana

Stara podgana - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stara podgana   Stara podgana - Page 2 Icon_minitimeČet Jan 19, 2012 10:37 am

Stanje se je majčkeno izboljšalo, glave ne drži več postrani.
Očitno pa gre pri njej za tumor hipofize. Lahko ji nudim samo čim več udobja in crkljanja, kaj drugega se pa ne da narediti, dokler še je in pije.
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Stara podgana - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stara podgana   Stara podgana - Page 2 Icon_minitimeSre Feb 01, 2012 12:46 am

Booju se je pa kar poslabšalo se mi zdi Sad Shujšal je tolko, da se mu hrbtenico čuti, čeprav dovolj pojé, nisem pa zatipala nobene bule oz. nič podobnega tumorju. Po kletki šeta gor in dol, večinoma kar v krogih, ampak še vedno gre rad ven (čeprav zelo težko zleze čez rob kletke, zaradi zadnjih tačk), še vedno probava plezat po kletki in na sploh zgleda precej živahen. Ni mi jasno, ker ima apetit, ampak vseeno zgublja težo. Sem pogledala zobke, pa ne vem, mi ne zgleda nič narobe, čeprav trdo hrano težko je. Tudi kaka in lula dovolj, čeprav so kakci bolj "bogi"... Zdaj sem mu dala nekaj tune in frutka, jutri ga bom pa k veterinarju peljala, ker meni to zgleda malo več, kot samo starostne težave... ali pač? Ima kdo kako idejo, kaj bi lahko bilo?
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Stara podgana - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stara podgana   Stara podgana - Page 2 Icon_minitimeČet Feb 02, 2012 12:31 am

Meni zgleda do pike isto, kot je bilo pri Algernonu. Če ti ne izgleda, kot da mu je neprijetno ali da ga kaj boli, ga po mojem nima smisla vozit k veterinarju.
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Stara podgana - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stara podgana   Stara podgana - Page 2 Icon_minitimeČet Feb 02, 2012 4:19 pm

Joj, choo Sad(
Mi gre kar na jok, ker z mojim Tikom je zdaj isto, kot opisuješ zgoraj.
Zenkrat je na samo na riževi kaši s mesno hrano za dojenčke, premika se težko, vonj in vid mu pešata,
ampak ima pa toliko zanimanja za okolico in veselja.

Da že prav ne vem, ali ga mučim ali pa mu tako življenje še čisto ustreza.
ZELO težko je precenit.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Stara podgana - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stara podgana   Stara podgana - Page 2 Icon_minitimeČet Feb 02, 2012 7:29 pm

Jaz sem se potem vseeno odločila ne it k veterinarju. Se mi zdi, da se je s frutki in tuno malo poredil, vodo pa pije iz posodice ker po tisti flaški ne more več Sad Ampak zaenkrat jé tudi še domačo mešanico, če jo namočim v vodo, čeprav se raje frutkov loti ker mu je lažje.
Res je težko tole Sad Ampak dokler bo tako firbčen in kolikor toliko aktiven, kot je zdaj, jaz ne mislim razmišljat o evtanaziji. Upam samo, da delam prav :/
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Stara podgana - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stara podgana   Stara podgana - Page 2 Icon_minitimeČet Feb 02, 2012 8:20 pm

Punce, ne se preveč sekirat, vajina starčka kljub svojim težavam (vsaj po mojem) še vedno uživata svoje življenje. Pri Algernonu je bilo čisto isto, in potem ko je bil čas za uspavanje, je bilo zelo očitno (skoraj nič več se ni premikal, ni iztrebljal in ni mogel več jesti brez pomoči).
Nazaj na vrh Go down
milva

milva


Število prispevkov : 36
Join date : 15/01/2011
Age : 61
Kraj : Prevalje

Stara podgana - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stara podgana   Stara podgana - Page 2 Icon_minitimeČet Feb 02, 2012 10:12 pm

Ja,težko je ko se naše podgance postarajo.Niso več tako hitre,ne morejo več zlesti povsod kamor si moreš ( in ne moreš) misliti,vedno raje se cartlajo in uživajo v masažah-roko na srce,to delamo z užitkom.Tudi jaz se pridružujem mnenju,da čim manj okrog vlačit in čimveč cartlanja. Dokler so živahni (kolikor se za te starčke lahko reče ,da so živahni),lahko jejo,pijejo in se premikajo okoli brez posebne muke,pustimo jih lepo doma,na varnem in v znanem okolju. Jaz sem vedno,ko sem gledala Mišo,kako leze okrog,štela "človeška"leta; 3 podganja je lepih 90 "človeških"-kateri 90 letnik je pa že tekal okrog in se obnašal kot najstnik?? Very Happy Je pa grozno ko se "postara" takorekoč čez noč in vidiš,da gre vse še samo navzdol.Verjamem,da boš sama opazila,kdaj bo prišel tisti trenutek,ko se boš morala posloviti.In nikoli ni lahko,vedno ostane še kanček dvoma in tisti "morda pa bi le še morala počakati....".Pozabiš pa nikoli ne.
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Stara podgana - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stara podgana   Stara podgana - Page 2 Icon_minitimeNed Feb 05, 2012 11:14 am

Zdaj pa res ne vem več... Od včeraj zjutraj ga hranim po šprici, ker sam skoraj nič več ne poje. Pa ni problem, da ne bi imel apetita, samo zdi se mi, da niti glave ne more več po konci držat :/ Premika se tudi še komaj, in ves čas ga drži v levo, tako da če že hodi, lahko hodi samo ob kletki (tako, da se naslanja na kletko z levim bokom) v krogih. Pogosto ga tudi vidim, da ropota z zobki in očke mu kar "utripat" začnejo, pa močno dvomim, da od ugodja. Kakca čez noč tudi ni bilo nobenega, pa je zvečer kar dosti pojedel. Joooooooj no Sad
Edit: Pa še ravnokar sem videla, da ima en spodnji zobek precej krajši od drugega. Samo to ga ne bi smelo ovirat, če je samo razne frutke in podobno, ali pač?
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Blue

Blue


Število prispevkov : 317
Join date : 11/08/2009
Age : 29
Kraj : Ljubljana

Stara podgana - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stara podgana   Stara podgana - Page 2 Icon_minitimeSre Feb 08, 2012 12:44 pm

No pa da se še jaz javim tukaj. V tavelki kletki imam skupaj dve sestrici stare 2 leti in pol in zdaj bo okoli 1 teden ko sem opazila da se Malina čudno obnaša. Vidim jo da gleda čez rob na najvišji polički in kar pade dol/skoči(?) in se komaj pobere ampak potem gre kar ponavljati postopek Shocked ...res tko komaj prileze do vrha, kakšno minutko je primeru potem pa pade dol. Me je strah da si bo kaj naredila...In potem še ko ju mislim ven vzeti, Pelinka takoj pride h mojim rokam Malina pa je kar pri miru in se ne premakne, (sem že pomislila da je oslepela, samo to se verjetno ne bi v kletki dobro znašla? ker to se, edino odbija me tisto da kar pade iz poličke) tako da ji vedno govorim nekaj in malce "šušljam" z rokami da ve da se ji približujem, ampak to vseeno ne pomaga zato ker me je že drugič ugriznila (nič hujšega a sem vseeno presenečena) in sploh ne vem kaj naj naredim v tem primeru...drugače pa ja pije in je še vedno normalno (normalno zanjo...pač zelo ogromno poje, in bi kar jedla do onemoglosti, in je verjetno tudi dosti štorasta zaradi svoje teže). In res ne vem točno kaj naj naredim. Najvišjo poličko sem že dosti znižala ampak potem ni bilo to okej ker je kar plezala do vrha in se spustila, tko da to se mi ne zdi ravno dobra ideja.
Kaj mi predlagate za oba primera?
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Stara podgana - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stara podgana   Stara podgana - Page 2 Icon_minitimeSre Feb 08, 2012 6:30 pm

Pa jo sicer kaj zanaša oziroma ima težave z ravnotežjem? Mi ni čisto jasno, od kod podgani taka samomorilska nagnjenja :S Mogoče bi ju bilo smiselno preselit v nižjo kletko, da si kaj ne naredi. Al pa, če se ti da malo ukvarjat, naštimat visečke po kletki pod poličkami, da če že pade, pade na mehko.
Glede slepote po mojem ni nujno, da se v kletki ne bi znašla, ker konec koncev je kletke najbrž že zelo dobro navajena in ve, kje je kaj. Ampak izkušenj s slepimi podganami pa nimam nobenih, tako da samo ugibam.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Skinny

Skinny


Število prispevkov : 442
Join date : 11/03/2010
Age : 47
Kraj : Kamnik

Stara podgana - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stara podgana   Stara podgana - Page 2 Icon_minitimeČet Feb 23, 2012 12:29 pm

Tudi naša mamica Jinx se ne počuti najbolje... Nagnjenost v desno, težko uporablja tačke, kar naprej se baše in grize kamen,... očitno je tumor hipofize Sad Dobila je ogromno porcijo zdravil za 3 dni, če se bo stanje kaj izboljšalo, vendar se mi zdi, da se moramo pripravit na najslabše Sad( Stara je komaj 2 leti in cca 3 mesce.
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Stara podgana - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stara podgana   Stara podgana - Page 2 Icon_minitimeTor Apr 10, 2012 8:39 pm

Poročam o stanju mojega sivčka, 2 leti in 8 mesecev.

Zadnje tačke ima čisto paralizirane, premika se še lahko.
Že nekaj časa ima na hrbtu nek tur, za katerega veterinar rpavi, da bi lahko bilo karkoli, tudi tumor. In iz tega tura
tu in tam krvavi, če se kaj preveč odrgne ob tisto tvorbo, ampak nič strašnega.
Apetit ima velik, zanimanje za okolico, življenje in mene je prav tako veliko.

Skrbi me naslednje.
Slišim čudne zvoke iz njegovega telesa, enaki so kot pri človeški driski, vetrovih in zvijanju v trebuhu.
Iztrebki so posamični, izloči samo en bobek, ki ima na obeh konicah nitasto tvorbo.
Zadnjič sem na trebuščku našla neko belo-rumeno snov, ki je podobna tonsilolitu (ne najdem boljšega prevoda za "tonsils stones"), sumim, da jo izloča z urinom - je pa na dieti z malo beljakovinami (riž, proso in frutek).

Hujša, dlaka je boga in na hrbtu se mu tvorijo voskaste kepice od tega buck grease izločka.
Eno oko je malenkost oteklo in bolj rdeče zapackano.

Kar kup nekih tegob Sad
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Stara podgana - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stara podgana   Stara podgana - Page 2 Icon_minitimeTor Apr 10, 2012 10:56 pm

Je pa že kar v letih, revček.
Glede kakcev ne vem, mogoče vprašaj kakšnega veterinarja kaj pa kako, če se da kakorkoli vplivat na to. Ker Boo je imel isto take čisto tanke in na obeh straneh nitkaste iztrebke na koncu, potem je pa en dan nehal iztrebljat. Ne spomnim se pa, da bi kake zvoke spuščal iz telesa. Glede drugih stvari pa žal ne morem nič svetovat :/
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Stara podgana - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stara podgana   Stara podgana - Page 2 Icon_minitimeSre Apr 11, 2012 7:42 am

Ponavadi je kriva neka ovira, ki pritiska na črevesje in preoblikuje iztrebke, zelo verjetno je tumor.
Je že prejšni črni podganček imel tako.

Zdaj ko berem za nazaj, mi je šele kapnilo v polnem obsegu, kako zelo bolan je že, revež.
Enostavno se mi zdi, da ima v sebi preveč življenja, da bi ga uspavala. In še zmeraj je hrano
kot zdrave podgane.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Sponsored content





Stara podgana - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stara podgana   Stara podgana - Page 2 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Stara podgana
Nazaj na vrh 
Stran 2 od 3Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» 2 samčka stara 3 mesece
» Omoticna podgana..
» podgana in čaj
» Še ena podgana?
» Agresivna podgana

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Bolezni podgan in razne težave-
Pojdi na: