Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Nenavadna razjeda/krasta na koži

Go down 
2 posters
AvtorSporočilo
Nusa*

Nusa*


Število prispevkov : 19
Join date : 08/09/2011
Age : 31

Nenavadna razjeda/krasta na koži Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Nenavadna razjeda/krasta na koži   Nenavadna razjeda/krasta na koži Icon_minitimeČet Sep 08, 2011 7:57 am

Pozdravljeni!

Imam pribljižno dve leti staro podganco, ki se ji je v zadnjem času stanje zelo poslabšalo. Pred enim tednom sva bili pri veterinarju v Mestnem logu, ker se je očitno slabo počutila. Kar naenkrat je prespala cele dneve, bila je samo v svoji hiški (čeprav sem jo ponavadi našla v visečem rovu nad katerim je bila navdušena), očitno je shujšala (že od nekdaj ni požrešna, vendar zdaj ne poje skoraj ničesar), njena dlaka je postala trda in umazano bele barve, prav tako ima težave s plezanjem, hojo in držanjem hrane, po tačkah pa ima rdeče madeže za katere sem jaz sprva mislila, da so od krvi.
Veterinar jo je pregladal in rekel, da tumorjev na prvi pogled ni opaziti, vendar to še ne pomeni, da jih ni, da je res precej neokretna, dlaka je tako slaba zaradi tega, ker nič ne je, rdeči madeži pa so od rdečega barvila, ki ga podgana izloča iz nosu in oči ob bolezni (med umivanjem zato ostane na tačkah). Tri dni sva hodili na inekcije, potem pa mi je dal mi je nekakšne nove antibiotike, ki naj bi se izkazali za zelo učinkovite pri podganah. Dajati jih moram deset dni.
Tako en teden je mimo in stanje se ni skoraj nič poboljšalo. Podgana je le malo bolj živahna, še vedno pa zelo neokretna, tačke ima polne barvila in komaj kaj poje. Včeraj pa se je pojavilo še nekaj, kar me zelo skrbi. Nehahšna krasta na hrbtu. Prišla je čez noč in je precej velika. Ni videti da bi jo bolelo ali srbelo, je pa na takšnem mestu, da si je niti ne mora spraskati. Sem kar slikala, ker ne znam prav opisati. Malo bolj bela je zato, ker sem jo včeraj zvečer namazala z Bepanthenom.
Nimam ideje kaj bi to lahko bilo, klinika v Mestnem logu pa je zaradi prenavljanja zaprta. Se je mogoče kdorkoli že srečal s čim podobnim?


Lp
Nuša


[img]Nenavadna razjeda/krasta na koži Img0329vi[/img]

[img]Nenavadna razjeda/krasta na koži Img0328tq[/img]
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Nenavadna razjeda/krasta na koži Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nenavadna razjeda/krasta na koži   Nenavadna razjeda/krasta na koži Icon_minitimeČet Sep 08, 2011 10:12 am

Pozdravljena!
Tole bi lahko bilo (ni pa nujno) tumor. :/ Sprememba je res nenavadna in je na prvi pogled ne bi mogli povezovat s kakšno poškodbo.
Dejstvo je, da so tumorji pri starejših podganah pogosti, sploh pa si rekla, da tvoja hujša, kar je tudi eden od znakov za pojav tumorjev. Tumorske celice namreč porabijo veliko hranilnih snovi zase, za ostane, normalne celice pa je pogosto primanjkuje in zato žival začne hujašti.
A se čuti še kakšna otrdlina na tistem mestu oz. tam okoli?
Jaz ti predlagam, da jo pelješ k veterinarju to pogledat, čeprav ti verjetno ne bo dosti pomagala potrditev tumorja, če se gre res za to.
Vso srečo!
LP
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Nusa*

Nusa*


Število prispevkov : 19
Join date : 08/09/2011
Age : 31

Nenavadna razjeda/krasta na koži Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nenavadna razjeda/krasta na koži   Nenavadna razjeda/krasta na koži Icon_minitimeČet Sep 08, 2011 8:49 pm

Hvala za hiter odgovor. Jutri jo peljem k veterinarju. Potem pa držimo pesti.
Nazaj na vrh Go down
Nusa*

Nusa*


Število prispevkov : 19
Join date : 08/09/2011
Age : 31

Nenavadna razjeda/krasta na koži Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nenavadna razjeda/krasta na koži   Nenavadna razjeda/krasta na koži Icon_minitimeTor Sep 13, 2011 8:21 am

Sva bili pri veterinarju. Razjeda je najbrž nastala zato, ker je na tistem delu dobivala inekcije antibiotikov. Zdaj je tam suha krasta, ki bo kmalu odpadla. Stanje se ji je čez vikend tako močno poslabšalo, da je včeraj ostala na kliniki. Dobila bo infuzijo, ter antibiotike in ko bo malo bolj pri sebi ji bodo vzeli kri. Nekako so skoraj izključili tumor, bolj sumijo da gre za obolenje/okužbo kakšnega organa oziroma celo celotnega organskega sistema. Še vedno nič konkretnega sad .
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Nenavadna razjeda/krasta na koži Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nenavadna razjeda/krasta na koži   Nenavadna razjeda/krasta na koži Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Nenavadna razjeda/krasta na koži
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Črne lise na koži

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Bolezni podgan in razne težave-
Pojdi na: