Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Težave z zadnjimi tačkami

Go down 
+9
Juni
Fiamma
choo
millyvanilly
talupu
m4jz0r
Nes
Skinny
sonja256
13 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3  Next
AvtorSporočilo
Skinny

Skinny


Število prispevkov : 442
Join date : 11/03/2010
Age : 47
Kraj : Kamnik

Težave z zadnjimi tačkami - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Težave z zadnjimi tačkami   Težave z zadnjimi tačkami - Page 2 Icon_minitimeSre Jul 20, 2011 9:03 pm

Pa banane Smile Matr sm usekana na te banane, ampak so dobre,... pa glede na to da je bolezen, glej da dobiva vse vitaminein ostale nujne dodatke..

Še tole (nimam časa za prevajanje): Foods with Some Special Properties

These foods help to prevent strokes! Recommended for older rats or those with a family history of strokes: celery, prunes, parsley, oranges (no orange juice for males).

These foods have some antibiotic properties: banana, prunes/plums, garlic, tea, eggplant, raspberries, onion, mustard.
These foods may have some anti-virus properties: cranberries, prunes/plums, strawberries, onion.
These foods are good for arthritis: clove, dates, ginger, garlic.

Tole sem skopirala s strani: http://www.ratfanclub.org/diet.html


Una dohtarca je pa mau čudna, sm že parkrat opazila, da je Natrix-u porezala samo po en zob zgoraj in spodaj,...


Zasledila sem pa še tole: podgane morajo dobivati - 130% več Kalcija kot ljudje. pomanjkanje: zakrnela rast, paraliza in slabša uporaba zadnjih tačk, osteoporoza, notranje krvavitve
- 130% več Magnezija, pomanjkanje: zakrnela rast, deformacija skeleta, manj jejo, prezgodnja smrt,
- 490% več Vit. K, pomanjkanje: notranje krvavitve in večje izgube krvi pri manjših ranah,
- 290% več Vit B12, pomanjkanje: ovirana rast
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Težave z zadnjimi tačkami - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Težave z zadnjimi tačkami   Težave z zadnjimi tačkami - Page 2 Icon_minitimeSre Jul 20, 2011 9:37 pm

Si ziher, da dobiva samo antibiotike? Moji so sveže s kastracije pa dobivajo enroxyl in meloxidyl, sklepam, da je slednji analgetik? Sicer pa držim pesti, da bo z miškom vse ok...
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Težave z zadnjimi tačkami - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Težave z zadnjimi tačkami   Težave z zadnjimi tačkami - Page 2 Icon_minitimeČet Jul 21, 2011 5:26 am

sonja256 je napisal/a:
Prav groza me je vsega tega.... Strah me je, kaj bo jutri Sad

Ne morem nehat skrbet, kaj bo, če bodo ugotovili, da je kaj kar se ne da pozdravit. Naj ga uspavamo, ali še počakamo... O.O

Dokler bo na analgetikih in boš videla, da normalno oz. relativno normalno živi, ni treba uspavat.
Če pa ne bo jedel/pil, bo veliko spat in se čudno obnašal (to so pokazatelji, da ga nekaj hudo boli).

Vem, da ni enostavno ampak tvoja poglavitna skrb mora biti, da živalica ni hudih bolečinah.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
sonja256

sonja256


Število prispevkov : 83
Join date : 09/09/2009
Age : 36
Kraj : Ljubljana

Težave z zadnjimi tačkami - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Težave z zadnjimi tačkami   Težave z zadnjimi tačkami - Page 2 Icon_minitimeČet Jul 21, 2011 11:47 am

Rentgen je pokazal, da gre za poškodbo medvretenčnega huh "nekaj pač" Shocked

Ampak po mojem mnenju gre poleg tega tudi za starostno težavo glede tačk, na katero je terapija najprej učinkovala, saj je bilo po prvih dveh dneh bolje. Potem pa je čisto odpovedala leva tačka, torej ugibam, da je do poškodbe prišlo vmes (med njegovimi nočnimi dogodivščinami). To je seveda le moje ugibanje... Ker če gre za poškodbo, kot je rekla veterinarka, dvomim, da se to zgodi kar tako. huh

Vprašala sem, če je možno, da bi se to kaj popravilo oz. izboljšalo, pa je rekla, da je možnosti bolj malo in da se jaz moram odločit kako naprej. In sem rekla, naj še danes in jutri probajo s to terapijo in bomo videli kako bo. Rekla je tudi, da je danes zelo malo jedel in da bo dobil infuzijo.

Jaz razmišljam tako, da če bo začel spet jesti, bomo še zdravili naprej, če pa ne bo jedel, pa ga ne bi več mučila (ker če ne je, je verjetno malo možnosti, da bo bolje). Kaj vi mislite?

Potem sem še vprašala, kaj je tista bula na glavi? ...v bistvu sta dve, saj sem dva dni nazaj opazila še eno majhno pod vratom. In je rekla, da tega v rentgen niso zajeli (čeprav je včeraj rekla, da se bo tudi to videlo) ker jih je bolj zanimalo kaj je ta težava s tačkami. Rekla je, da lahko jutri naredijo punkcijo. Sem še vprašala, če pridem po njega in je rekla, da raje vidi če ostane tam. Torej me jutri dopoldne pokliče.
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Težave z zadnjimi tačkami - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Težave z zadnjimi tačkami   Težave z zadnjimi tačkami - Page 2 Icon_minitimeČet Jul 21, 2011 1:11 pm

Verjetno gre za hernijo medvretečnega diska?
Če je res to, se verjetno ne da nič naredit. Operirajo sicer pse (ima verjetno tudi mačke), vendar je že pri njih operacija zelo zahtevna in delovno polje je zelo majhno. :/
Gre se pa za to, da ploščica poči in se del snovi, ki jo sestavlja, sprosti iz nje in začne pritiskat na hrbtenjačo. Samo se ne popravi.
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
sonja256

sonja256


Število prispevkov : 83
Join date : 09/09/2009
Age : 36
Kraj : Ljubljana

Težave z zadnjimi tačkami - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Težave z zadnjimi tačkami   Težave z zadnjimi tačkami - Page 2 Icon_minitimePet Jul 22, 2011 2:59 pm

Pravkar me je klicala zdravnica. Rekla je, da ni nekih bistvenih izboljšav in da hujša kljub infuziji. Sem se zmenila, da pridem tja, da se dogovorimo kako naprej.

Čez 5 minut me je še enkrat poklicala in je rekla, da ga je zdaj opazovala in se ji tačke zdijo malo boljše, da z desno že fajn hodi, leva pa tudi ni več čisto neaktivna. Vprašala sem, kaj bi lahko potem bil razlog, da ne jé. Je rekla, da mogoče zaradi bolečin (dvomim, da ne dobiva analgetikov, ampak bom raje vprašala), ali pa zaradi te tvorbe, ki jo ima na glavi. Sem vprašala, če niso tega danes dopoldne pogledali (kot je bilo dogovorjeno), pa je rekla, da ne, da lahko zdaj to naredijo. Pokliče me spet čez eno uro, da pove kako je s tem.

Razmišljam, da bi ga vzela danes domov, da vidim, če bo doma kaj jedel. Odvisno tudi od tega, kako se bo počutil po tem posegu... So podgane drugače takoj ok po anesteziji?
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Težave z zadnjimi tačkami - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Težave z zadnjimi tačkami   Težave z zadnjimi tačkami - Page 2 Icon_minitimePet Jul 22, 2011 3:08 pm

Če je tako bogi in ne vejo, kaj naredit in se mu očitno ne da pomagat ...
da bo tam visel na infuziji in ga bojo žokal s preiskavami je zadnje, kar bi mu pomagal k boljšemu počutju.
Osebno mislim, da bi z dozo analgetikov bil doma bolj srečen, kjer se ga carta non-stop, pa pozna domače
ipd.

Če je pa bolan in zmeden, mu verjetno ni jasno, zakaj mora biti nekje stran od družine.
Ni čudno, da revček ne je, ziher vas pogreša Sad

Dobro, če mu bo to zdravljenje pomagalo super, če pa samo nekaj eksprimentirajo,
je pa po mojem mnenju boljše, da počiva doma v obilici razvjanja.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Težave z zadnjimi tačkami - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Težave z zadnjimi tačkami   Težave z zadnjimi tačkami - Page 2 Icon_minitimePet Jul 22, 2011 3:49 pm

Ej, jaz ti svetujem, da ga vzameš domov. Sama sem še vedno malo jezna na te veterinarje, ker je bilo pri moji Tamali podobno - nihče mi ni rekel, da ji gre na slabše ali karkoli, ampak so vztrajali pri 'zdravljenju' dokler ni umrla, potem so mi pa izstavili račun. Po mojem bo tvojemu podgankotu bolje, da ga še malo razvajaš, namesto da čepi na kliniki.
Nazaj na vrh Go down
sonja256

sonja256


Število prispevkov : 83
Join date : 09/09/2009
Age : 36
Kraj : Ljubljana

Težave z zadnjimi tačkami - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Težave z zadnjimi tačkami   Težave z zadnjimi tačkami - Page 2 Icon_minitimePet Jul 22, 2011 4:25 pm

Pravkar sva prišla domov. Sčistili so mu bulo, ki je baje bila gnojna. Zdaj le še upam, da bo doma jedel. Jutri pa spet na inekcije. O.O

Mu bom poskušala dajat same najboljše priboljške... Držite pesti, da začne jest, ker je revček že čist shujšan.
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Težave z zadnjimi tačkami - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Težave z zadnjimi tačkami   Težave z zadnjimi tačkami - Page 2 Icon_minitimePet Jul 22, 2011 8:23 pm

tuna, sončnica, piščanec ... Pa cartanje. Drugega ne morem predlagat
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
sonja256

sonja256


Število prispevkov : 83
Join date : 09/09/2009
Age : 36
Kraj : Ljubljana

Težave z zadnjimi tačkami - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Težave z zadnjimi tačkami   Težave z zadnjimi tačkami - Page 2 Icon_minitimePet Jul 22, 2011 9:31 pm

Tuna? A to kar konzerva?

Trenutno ima sprehod po dnevni sobi, kletki, balkonu... Smile To je definitivno dober znak, prav ne morem verjet svojim očem. Tudi je kar mu dam, ampak vsega čisto malo. Mu pa zato ponudim večkrat in raznolike stvari. Upam da bo začel več jesti, saj če ga pobožam po hrbtu čutim celo njegovo hrbtenico, čisto izbočena je O.O Vem, da ne more veliko naenkrat, ampak vsaj več ne odklanja hrane cheer

Nazaj na vrh Go down
sharp

sharp


Število prispevkov : 169
Join date : 03/10/2010
Age : 30
Kraj : Ljubljana

Težave z zadnjimi tačkami - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Težave z zadnjimi tačkami   Težave z zadnjimi tačkami - Page 2 Icon_minitimePet Jul 22, 2011 9:35 pm

Uau, lepo to slišat. Morda bo pa le začel redno jesti. To, da je doma je gotovo plus. Smile
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Težave z zadnjimi tačkami - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Težave z zadnjimi tačkami   Težave z zadnjimi tačkami - Page 2 Icon_minitimeSob Jul 23, 2011 11:02 am

Vesel je, da je doma. Konzerva, lahko pa tudi pravo tuno spečeš. Bi rekla je moraš pod nujno it na forum Fancy Rats in izbrskaš recept za spodbujanje imunskega sistema. Zdajle da niti slučajno ne bi dobival kupljene podganje hrane, če je tako bogi.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
sonja256

sonja256


Število prispevkov : 83
Join date : 09/09/2009
Age : 36
Kraj : Ljubljana

Težave z zadnjimi tačkami - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Težave z zadnjimi tačkami   Težave z zadnjimi tačkami - Page 2 Icon_minitimeSob Jul 23, 2011 10:38 pm

Danes se mi zdi še malo boljši kot včeraj. Tudi poje že malo več naenkrat. Gre za zelo male količine, ampak se vidi napredek.
Tune ni maral, tako da poskušamo še kaj drugega, zaenkrat je res priden jezik

Je pa lump prej splezal na vrh kletke (trenutno ima bivališče drugje) in zdaj spi v kletki v tunelčku. Že najmanj 2 ali 3 tedne ni bil zgoraj. Me pa malo skrbi, kako bo splezal dol, ker zadnje tačke niso tako močne...
Nazaj na vrh Go down
sonja256

sonja256


Število prispevkov : 83
Join date : 09/09/2009
Age : 36
Kraj : Ljubljana

Težave z zadnjimi tačkami - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Težave z zadnjimi tačkami   Težave z zadnjimi tačkami - Page 2 Icon_minitimeNed Jul 24, 2011 8:08 am

Sem opazila, da je bil ponoči tudi spodaj v kletki in zjutraj spet zgoraj. Iz stanja, ko ni hodil še pred enim tednom oz. parimi dnevi, zdaj spet veselo pohajkuje okrog veselje Vem, da moramo bit še zmeraj ful previdni in danes bom preuredila kletko tako, da bo lahko sam bolj varno plezal.

Še vedno je čisto suhcen, ampak verjetno nekaj časa traja, da se nazaj zredi... Zelo rad ima kašico od Hip (koruza, krompir in piščanec), ki mu jo čisto malo pogrejem. Včeraj je lepo pojedel grah in par kokic ta večerjo jezik

Opažam pa, da skoraj nič ne pije. Vedno ima na voljo vodo in blagi sokec s kamilico. Mogoče zdaj ne rabi toliko tekočine, ker dobiva mokro hrano?
Imam občutek, da poje le tisto, kar mu ponudim, če ima nekaj "nastavljeno" nekje, pa niti ne povoha.
Nazaj na vrh Go down
sonja256

sonja256


Število prispevkov : 83
Join date : 09/09/2009
Age : 36
Kraj : Ljubljana

Težave z zadnjimi tačkami - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Težave z zadnjimi tačkami   Težave z zadnjimi tačkami - Page 2 Icon_minitimeNed Jul 24, 2011 10:02 am

Na poti k vetu sem opazila, da se praska oz. umiva z zadnjo tačko cheer
Nazaj na vrh Go down
sonja256

sonja256


Število prispevkov : 83
Join date : 09/09/2009
Age : 36
Kraj : Ljubljana

Težave z zadnjimi tačkami - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Težave z zadnjimi tačkami   Težave z zadnjimi tačkami - Page 2 Icon_minitimeTor Jul 26, 2011 3:16 pm

Danes sva bila zadnjič na terapiji, zdaj mu moram še 10 dni doma dajati antibiotik in analgetik.

Tačke so mnogo boljše, saj lahko sam hodi in pleza. Malo je še neroden, ampak čisto v redu verjetno ne bo več.

Zredil se ni še nič, ampak vsaj več ne hujša. Včeraj sem ga prvič videla, da je šel pobrskat po mešanici v sklečki in je nekaj tudi pojedel.
Nazaj na vrh Go down
Skinny

Skinny


Število prispevkov : 442
Join date : 11/03/2010
Age : 47
Kraj : Kamnik

Težave z zadnjimi tačkami - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Težave z zadnjimi tačkami   Težave z zadnjimi tačkami - Page 2 Icon_minitimeSre Jul 27, 2011 6:23 am

To je res lepo slišat! Veliko se čohajte! Smile
Nazaj na vrh Go down
sonja256

sonja256


Število prispevkov : 83
Join date : 09/09/2009
Age : 36
Kraj : Ljubljana

Težave z zadnjimi tačkami - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Težave z zadnjimi tačkami   Težave z zadnjimi tačkami - Page 2 Icon_minitimePet Jul 29, 2011 12:40 pm

Danes sem klicala veterinarko, saj so tačke spet sabše. Verjetno zato, ker nima več terapije. Do zdaj sem mu dajala antibiotik Sumamed in analgetik Meloxidyl (če koga zanima), in je rekla naj pridem iskat še eno zdravilo. Torej grem še po nekaj, kar upam da bo pomagalo za tačke.

Tak čuden občutek je, ko veš da jih pri življenju držijo zdravila. Upam, da bomo kmalu lahko brez njih.
Nazaj na vrh Go down
sonja256

sonja256


Število prispevkov : 83
Join date : 09/09/2009
Age : 36
Kraj : Ljubljana

Težave z zadnjimi tačkami - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Težave z zadnjimi tačkami   Težave z zadnjimi tačkami - Page 2 Icon_minitimePet Jul 29, 2011 4:11 pm

Sem šla po zdravilo in ko sem mu doma dala za jest, sem opazila, da je tista gnojna bula spet zrasla. Sem poklicala veterinarko in je rekla naj ga jutri pripeljem da mu to spet sčistijo in da bi potem ostal tam hospitaliziran. O.O

Sem vprašala kaj je razlog, da bi moral ostati tam pa je rekla, da zaradi aplikacije zdravil, ki jo dobiva po tem posegu. Sem vprašala, če ta zdravila dobiva na 24 ur in je rekla da ja, torej ga bom raje vozila tja in bo doma, ker doma vsaj je. Predlagala je, da naj mu prinesem njegovo hrano zraven, pa sem rekla, da se bom pol jutri odločila glede na stanje, če ga pustim tam ali greva domov.

Meni se zdi, da je vesel da je doma in če ni nujno ga nebi puščala tam. Nevem pa zakaj je ona tako navdušena nad idejo da ga majo tam huh In to čez vikend...

Za tačke je rekla naj mu danes ne dajem, da bo potem jutri tam dobil.

Vsak dan več poje, sem prej opazila da je tudi trde hrane precej zmanjkalo, tako da voljo kaže ne glede na to, da gre spet na slabše.
Nazaj na vrh Go down
sonja256

sonja256


Število prispevkov : 83
Join date : 09/09/2009
Age : 36
Kraj : Ljubljana

Težave z zadnjimi tačkami - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Težave z zadnjimi tačkami   Težave z zadnjimi tačkami - Page 2 Icon_minitimeSob Jul 30, 2011 10:51 am

Bulo so punktirali in je baje prazna šok Endem ali nekaj podobnega je rekla da se je naredil.

Če bo terapija za tačke uspešna, ga bom vozila vsak dan, od 3 tednov do 1 mesec.
Nazaj na vrh Go down
sonja256

sonja256


Število prispevkov : 83
Join date : 09/09/2009
Age : 36
Kraj : Ljubljana

Težave z zadnjimi tačkami - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Težave z zadnjimi tačkami   Težave z zadnjimi tačkami - Page 2 Icon_minitimeTor Avg 02, 2011 9:23 am

Ponga so danes uspavali, saj so pojavile še druge težave in je nehal jesti. Zadnja dva dni je precej trpel, saj ga je nekaj bolelo in niso več vedeli kako mu pomagati.

Zdaj je že v podganjih nebesih, kjer zganja norčije s Pingom in z drugimi ganicami angel
Nazaj na vrh Go down
Puppy

Puppy


Število prispevkov : 288
Join date : 10/02/2011
Age : 30
Kraj : Kranj

Težave z zadnjimi tačkami - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Težave z zadnjimi tačkami   Težave z zadnjimi tačkami - Page 2 Icon_minitimeTor Avg 02, 2011 1:25 pm

Sožalje.
Nazaj na vrh Go down
Skinny

Skinny


Število prispevkov : 442
Join date : 11/03/2010
Age : 47
Kraj : Kamnik

Težave z zadnjimi tačkami - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Težave z zadnjimi tačkami   Težave z zadnjimi tačkami - Page 2 Icon_minitimeTor Avg 02, 2011 4:35 pm

Oh O.O , sožalje!
Nazaj na vrh Go down
Lee

Lee


Število prispevkov : 660
Join date : 12/05/2009
Age : 28
Kraj : Britof, Kranj

Težave z zadnjimi tačkami - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Težave z zadnjimi tačkami   Težave z zadnjimi tačkami - Page 2 Icon_minitimeSre Avg 10, 2011 12:19 pm

sožalje. Sad
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Težave z zadnjimi tačkami - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Težave z zadnjimi tačkami   Težave z zadnjimi tačkami - Page 2 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Težave z zadnjimi tačkami
Nazaj na vrh 
Stran 2 od 3Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Težave s forumom
» Podganček s tremi tačkami

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Bolezni podgan in razne težave-
Pojdi na: