Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Nujna pomoč!

Go down 
+10
mamaF
Juni
rat^^
Puppy
milva
Skinny
Fiamma
choo
Nes
Janezzek
14 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2
AvtorSporočilo
Janezzek




Število prispevkov : 19
Join date : 13/06/2011
Age : 28

Nujna pomoč! - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nujna pomoč!   Nujna pomoč! - Page 2 Icon_minitimePon Jun 13, 2011 9:09 pm

to pa vem ja Very Happy vam sporočim kaj se bo dogajalo Very Happy
Nazaj na vrh Go down
rat^^




Število prispevkov : 31
Join date : 05/06/2011

Nujna pomoč! - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nujna pomoč!   Nujna pomoč! - Page 2 Icon_minitimeTor Jun 14, 2011 9:45 am

Ok, zdaj sem pa zmedena. Ker je glede na dlan ful velik in zdaj dvomim da je miš Very Happy Hahaha, zavidam ti to izkušnjo cheer
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Nujna pomoč! - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nujna pomoč!   Nujna pomoč! - Page 2 Icon_minitimeTor Jun 14, 2011 9:55 am

Joooj, kako je luškan! lol
Samo pomoje je tole res miška! Smile
In ja, tudi miške so lahko malo večje. Wink
P.S. Tale rep res ni tako dolg, poglej si slikce podganc in primerja repe. Smile
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Janezzek




Število prispevkov : 19
Join date : 13/06/2011
Age : 28

Nujna pomoč! - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nujna pomoč!   Nujna pomoč! - Page 2 Icon_minitimeTor Jun 14, 2011 1:07 pm

Saj sem povedal da se na sliki ne vidi tako kt je v živo ker ga je bilo strah in se je zlezel skupaj. Drugače pa sem kupil brikete za podgano Flamingo premium ali nekaj podobnega in jih zdrobil in mu pustil čez noč in je vse pojedel. Drugače pa ga malo hranim še z mlekom Very Happy pa bomo videli kaj bo Laughing
Nazaj na vrh Go down
mamaF

mamaF


Število prispevkov : 519
Join date : 13/01/2009
Age : 52
Kraj : Komen

Nujna pomoč! - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nujna pomoč!   Nujna pomoč! - Page 2 Icon_minitimeČet Jun 16, 2011 9:22 am

Iiiijoj, kaka luštna žverca wink Sicer se tudi meni zdi bolj mišja faca kot podganja - no, bomo videli, kaj bo, ko malo zrase
cheer
Tudi jaz vama želim vse najboljše! Glede hrane pa - podganje brikete lahko tudi malo razmočiš v vodi ali pa v jogurtu, da jih bo lažje jedel. Pa tudi sicer lahko kot mladiček dobi malo bolj beljakovinsko močne obroke kot odrasla podgana, zato mu ponudi kar malo skute, jogurta, malo mačje konzerve, lahko poskusiš tudi z zmiksanim sadjem ali kuhano zelenjavo, lahko oboje zmešaš z žličko navadnega jogurta. Lahko poskusiš tudi z majhnim koščkom kuhanega jajca ali mesa, samo da ni slano! V bistvu mu lahko daješ podobne "papice", kot bi jih dajal dojenčku wink - važno je, da to ni "po človeško" začinjena hrana, torej izogibaj se soli, sladkorja, popra in drugih začimb, pa tudi čokolade, slanih (človeških) prigrizkov in mastnih reči mu ne dajaj.
Nazaj na vrh Go down
sharp

sharp


Število prispevkov : 169
Join date : 03/10/2010
Age : 30
Kraj : Ljubljana

Nujna pomoč! - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nujna pomoč!   Nujna pomoč! - Page 2 Icon_minitimeSob Jun 18, 2011 6:29 pm

Sicer nisem nek strokovnjak ampak precej prepričan sem, da je tole res mišek. Je pa zelo cortkano tole. =D
Lepo, da si ga že tako navadil nase.
Nazaj na vrh Go down
Skinny

Skinny


Število prispevkov : 442
Join date : 11/03/2010
Age : 47
Kraj : Kamnik

Nujna pomoč! - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nujna pomoč!   Nujna pomoč! - Page 2 Icon_minitimeTor Jun 21, 2011 12:39 pm

Poročaj! Kaj je zdej z miškotom?
Nazaj na vrh Go down
Klarchy*

Klarchy*


Število prispevkov : 147
Join date : 28/06/2011
Age : 26
Kraj : Poljčane

Nujna pomoč! - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nujna pomoč!   Nujna pomoč! - Page 2 Icon_minitimeSre Jun 29, 2011 8:34 am

Tole je definitivno mišek Smile
Nazaj na vrh Go down
Janezzek




Število prispevkov : 19
Join date : 13/06/2011
Age : 28

Nujna pomoč! - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nujna pomoč!   Nujna pomoč! - Page 2 Icon_minitimeTor Jul 19, 2011 6:42 pm

se opravičujem za čakanje ampak z družino sem bil na dopustu. mojega "miška" ni več :/ nažalost je umrl. ampak že kar nekaj časa nazaj. imam pa dobro novico kajti danes sem si kupil podganco in seveda je prečudovita (zdej sm 100% da je podgana Very Happy) ker nism prenesu de nism meu nekaj malega z vlkimi očkami pri sebi in mislim da mi bo zdaj uspelo.
Nazaj na vrh Go down
Skinny

Skinny


Število prispevkov : 442
Join date : 11/03/2010
Age : 47
Kraj : Kamnik

Nujna pomoč! - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nujna pomoč!   Nujna pomoč! - Page 2 Icon_minitimeTor Jul 19, 2011 7:23 pm

Koliko časa si imel miška?

Veliko veselja s podganico! Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Janezzek




Število prispevkov : 19
Join date : 13/06/2011
Age : 28

Nujna pomoč! - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nujna pomoč!   Nujna pomoč! - Page 2 Icon_minitimeTor Jul 19, 2011 9:13 pm

okoli teden in pol - 10-12 dni
Nazaj na vrh Go down
dorisj




Število prispevkov : 1
Join date : 22/03/2013

Nujna pomoč! - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Kity in Dori   Nujna pomoč! - Page 2 Icon_minitimePet Mar 29, 2013 8:47 pm

Spoštovani ljubitelji podganic.


Sem Doris Jesih in pred približno enim mesecem sem domov prinesla dve podganici, Kity in Dori, stari cca 2 meseca.
S pomočjo foruma Ljubiteljev podgan, sem pridobila veliko uporabnih informacij, ki so mi pomagale v začetnih trenutkih našega skupnega življenja. Vendar kar kmalu sem naletela na problem, ki je ubistvi nastal zaradi mene. Že pred nakupom sem vedela, da so podgane nočne živali in da so budne ter aktivne tudi čez dan. Toda Dori in Kity sta čez dan precej spali, čeprav sem ju skušala motivirati za igro, in se zvečer zbudili z popoldanskega spanca ter noreli po prestankih čez noč. In z njima sem tudi jaz norela, saj so me po vsaki vrnitvi v spanec zbudili.

Sem študentka, ki živi v Piranu in imam svojo sobo v kateri je tudi kletka z Dori in Kity. Kletke ne morem nikamor prestaviti čez noč, da bi se lahko spočila in naspala, oni dve pa razigrali. Moj sluh je sedaj postal že tako občutljiv, da mi je prav hudo, ko ju slišim, čim se odpravim spat. Resnično ne vem kaj storiti več. Zavedam se, da ko sem jih pripeljala od rejca, sem prevzela odgovornost nase, da poskrbim zanje , da jima nudim vso podporo in ljubezen, vendar jo ne premorem več. In seveda to tudi Kity in Dori čutita.

Ni mi lahko, ko pišem tole, toda rada bi ju podarila nekomu, ki se zaveda kakšne vrste nočnih živalc so in kako z njimi skrbno ravnati.
Počutim se kot , da sem pogrnila na celi črti.

Če mi lahko kdo pomaga in ju sprejme z vso ljubeznijo, prosim.

Doris
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Nujna pomoč! - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nujna pomoč!   Nujna pomoč! - Page 2 Icon_minitimeSob Mar 30, 2013 12:26 am

Kaj pa, če bi sebi in podganama dala še nekaj časa? Jaz sem pred podganami imela morske prašičke in je bila podobna zgodba.. Pa sem se sčasoma navadila, zdaj mi je pa že prav čudno in celo težko zaspim, če ni nobenega šundra v sobi:) pomagalo bo tudi, če ju zdivjaš pred spanjem. Daj ju ven iz kletke kako uro preden greš spat in se z njima igraj. Ko bosta dovolj zmatrani, bosta potem tudi onidve zaspali in bo ponoči mir. Sčasoma se bosta tudi navadili bit bolj aktivni podnevi in posledično bosta večino noči prespali. Sklepam, da sta še mladička glede na to, da ju nimaš prav dolgo..daj jima malo časa pa bo:)
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Nujna pomoč! - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nujna pomoč!   Nujna pomoč! - Page 2 Icon_minitimeSre Maj 01, 2013 6:54 pm

5 evrov za zamaške od Hansaplasta zna malo omiliti tegobe. Se potem človek kar hitro navadi nočnih norčij.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Sh.

Sh.


Število prispevkov : 205
Join date : 02/09/2011
Age : 31
Kraj : Celje

Nujna pomoč! - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nujna pomoč!   Nujna pomoč! - Page 2 Icon_minitimeSob Maj 11, 2013 4:51 am

Da še jaz pristavim svoj lonček k zastarelim temam, ker si enostavno ne morem pomagat Razz
Za tistega že davno pokonjega divjega mišota sem prepričana, da je šlo za Rattus rattus, torej črno podgano, vrsto, ki je v srednjem veku s svojimi bolhami prenašala kugo. Je manjša od norvegicusa, ima bistveno bolj špičast in droben smrček, velika ušesa glede na glavo in precej daljši rep od svojega telesa. V Evropi je bivala prej, potem pa jo je skorajda izrinila rjava podgana (prvi dokumentirani opisi, ki naj bi ustrezali so iz 14. ali 15. stol.), ki je bistveno večja in je tudi boljša plavalka, čeprav ne pleza tako dobro. Vem, ker sem morala doma pospravljat v smeti eno Rattus rattus, ki je pojedla strup in je počasi umirala, reva (vem, grozno, ampak bivam z babico, ki pa sovraži glodalce, ker so hudobni, ali nekaj). Lahko postam slikico, če koga zanima (:

Glede pa nočnega ropotanja podgan ... Hja - tudi če govorim prepozno in v prazno - nakopala si si odgovornost, pokaži, da si jo sposobna prenesti in daj mišotim raje priložnost! Ko so bile moje stare 2-3 mesece sem tudi jaz ponoči nosila kletko v kopalnico, ker je bilo pošastno. Vendar pa moraš vedeti, da podgane niso izrecno nočne živali, ampak se navadijo na tvoj cikel. Moje recimo pozno popoldan in zvečer divjajo in se igramo, potem pa zaspim s ponoči odprto kletko. Mrcine namreč ratajo utrujene in lepo poiščejo kotičke znotraj ali zunaj kletke in zadremuckajo malo za mano (: In je celo noč mir, nihče me ne budi z grizenjem v prste na nogah naj se začnem ukvarjat z njimi in nihče ne uničuje ali krade mojih stvari (:
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Nujna pomoč! - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nujna pomoč!   Nujna pomoč! - Page 2 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Nujna pomoč!
Nazaj na vrh 
Stran 2 od 2Pojdi na stran : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» pomoč Lajki - društvu za zaščito in pomoč živalim v stiski!
» Vedenje podgance
» Pomoč - mladiček
» Pomoč pri pisanju prošnje,
» rabim POMOČ. nujno

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Razno-
Pojdi na: