Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Zbirčna podgana

Go down 
5 posters
AvtorSporočilo
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Zbirčna podgana Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Zbirčna podgana   Zbirčna podgana Icon_minitimeTor Maj 17, 2011 5:17 pm

Saj ne vem, če gre dejansko za kako težavo, tako da če ne pišem v pravo temo, naj nekdo prosim prestavi Smile
V glavnem, Google je zdaj star slaba 2 meseca in je pri meni cca 10 dni. Hranim ga z domačo mešanico, namočeno v vodi in s pasjo hrano iz konzerve/vrečke. Oboje ima rad, poje vse in ma lep okrogel trebušček (tehta 138g) veselje Mi je pa malo čudno, ker je to vse, kar on dejansko poje. Od sadja in zelenjave je dobil že korenje, solato, rdečo, rumeno in zeleno papriko, bučke, malancane, ananas in kokos in je vse samo povohal. Malo je obglodal kokos in en košček bučke, ampak pojedel ni pa nič od tega. Tudi priboljškov ne mara preveč in čudno se mi zdi, ker nobena od mojih živali ni zbirčna, Google pa razen podganje mešanice in mesa ne je ničesar huh Danes sem bila v trgovini in sem nabavila ogromno zalogo frutkov, tako da upam, da bo vsaj to jedel :S Pa še na antibiotikih je, ker kiha kot nor... Ima kdo še kakšno idejo, kaj naj mu dam kot vir vitaminov, če noče sadja in zelenjave?
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
METALLKA

METALLKA


Število prispevkov : 103
Join date : 10/04/2009
Age : 28
Kraj : Ljubljana

Zbirčna podgana Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zbirčna podgana   Zbirčna podgana Icon_minitimeTor Maj 17, 2011 8:10 pm

pasja hrana??? :O
Nevem kaj ta hrana vsebuje ampak MOČNO dvomom da je primerna za vaso podgano. Hrana je namenjena 50 kilski zveri in ne 200 gramski glodalki.
Glede domace mesanice pa tudi nevem, saj ne poznam sestavin. vendar tudi v njo dvomim ker ste omenili da je namocena.
Kaj natancno so sestavine teh dveh hran?
Za podgano sveze sadje in zelenjava naceloma ni najboljsa izbira, ker lahko povzroci drisko. Vec si lahko preberes v temi o prehrani podgan..
Upam, da bo ozdravela, k
er pri moji antibiotiki niso prijeli Sad
Nazaj na vrh Go down
http://m.youtube.com/index?desktop_uri=%2F&gl=US#/watch?xl=x
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Zbirčna podgana Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zbirčna podgana   Zbirčna podgana Icon_minitimeTor Maj 17, 2011 8:32 pm

METALLKA je napisal/a:

Nevem kaj ta hrana vsebuje ampak MOČNO dvomom da je primerna za vaso podgano. Hrana je namenjena 50 kilski zveri in ne 200 gramski glodalki.
Glede domace mesanice pa tudi nevem, saj ne poznam sestavin. vendar tudi v njo dvomim ker ste omenili da je namocena.

Ti se pa MOČNO motiš Wink

- pasja hrana je čisto ok za podgane, če seveda podganici ne daš samo tega za jest. Kot prvo, psi lahko tehtajo tudi po 2, 3 kilograme, tako da ta argument s 50 kilsko zverino ni ravno smiseln, kot drugo so pa podgane vsejede in lahko jedo večino tega, kar je človek (ali pes). Seveda je dobro, da se izbere kvalitetno pasjo hrano (Hills, ...), po možnosti tako za mladičke ali starejše pse, ali pa dietno, skratka tako, ki ni preveč slana ali drugače začinjena.

- podganji mladiči (do 3 mesece) se morajo postopoma navajati na trdo hrano, tako da je namakanje hrane povsem smiselno. Namočena hrana konec koncev ne izgubi svoje hranilne vrednosti samo zato, ker je v vodi, lol Very Happy

- sveže sadje in zelenjava so nujen del podganje prehrane. Tako da tukaj si kar ti tista, ki si moraš prebrati teme o podganji prehrani. Prosim, drugič se pozanimaj, preden pišeš na forum dezinformacije, da ti ne bo kdo verjel in naredil svoji podgani več škode kot koristi.


@choo: meni je tudi ful čudno in razen tega, da poskusiš še kaj drugega, res nimam nobene pametne ideje. Moji sicer tudi niso neki hudi ljubitelji zelenjave in sadja, ampak na priboljške so pa čisto nori.

Ena opcija je po mojem sadni jogurt - moji ga obožujejo, pa verjetno ima kake vitamine notri. Druga je, da poskusiš s še kakim bolj standardnim sadjem (jabolko, banana, hruška, ...), ker od tega, kar si naštela, tudi moji ne marajo prav veliko - solato in korenje, drugo jim pa ne diši. Tretja stvar je pa to, da ga počasi odvajaj od pasje hrane in bo mogoče potem kaj manj izbirčen. Moji so tudi imeli obdobje, ko niso hoteli jesti čisto nič razen tega, kar sem jim mešala za jest (pasja vrečka + mešanica hrane), ampak so potem, ko sem pasjo hrano vzela ven, jedli tudi drugo, ker jim je bilo drugače preveč pusto.
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Zbirčna podgana Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zbirčna podgana   Zbirčna podgana Icon_minitimeSre Maj 18, 2011 4:01 am

1) Prosim, ne me vikat veselje
2) Sem prebrala vse te teme, mešanica je pa tudi narejena po receptu s tega foruma, tako da ni problem v kvaliteti hrane.

Hvala za nasvete. Sem vzela včeraj potem še nekaj vrst sadja, bomo danes probali, če bo kaj šlo v promet. Sem pa zdajle ravno s šihta in sem videla, da je zelenjavo, ki je ostala v kletki (mislim, da samo paprika in bučke), bolj ali manj pojedel ponoči, ko se je posušila huh Jogurt pa sicer je, ampak ni tako nor nanj, kot ostale zverine. Eh, bo treba posebej v trgovino še po različne jogurte za podgano, še dobro, da imamo velik hladilnik veselje

Javim čez par dni, če se bo kaj spremenilo Smile
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Zbirčna podgana Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zbirčna podgana   Zbirčna podgana Icon_minitimeSre Maj 18, 2011 5:30 am

Mogoče v prejšnem domu ni bil navajen na take stvari in je zdaj tudi skeptičen do hrane.


Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Zbirčna podgana Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zbirčna podgana   Zbirčna podgana Icon_minitimeSre Maj 18, 2011 7:17 pm

Možno ja... kaj pa vem, definitivno bom vztrajala na svežem sadju in zelenjavi, enkrat se bo že moral navadit. So pa res borbe zaradi tega antibiotika zdaj... Zjutraj s frutkom ni šlo, zvečer ne s sojinim mlekom z okusom vanilije... Jutri bom probala, kako se obnese čokolino, upam, da bo šlo :/ Ker mi res cvili kot nor, ko mu tale antibiotik v gobček tlačim, pa še se mi zdi da večino potem ven pljune doh
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Zbirčna podgana Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zbirčna podgana   Zbirčna podgana Icon_minitimeSre Maj 18, 2011 8:05 pm

Joj, ej, mi smo imeli iste probleme. Na koncu drugače kot na silo v gobček ni šlo, pa držala sem jih dokler niso pogoltnili. :/
Nazaj na vrh Go down
mamaF

mamaF


Število prispevkov : 519
Join date : 13/01/2009
Age : 52
Kraj : Komen

Zbirčna podgana Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zbirčna podgana   Zbirčna podgana Icon_minitimeSre Maj 18, 2011 9:59 pm

... pa namesto že narejenih (kupljenih) sadnih jogurtov, ki vsebujejo en kup sladkorja ali umetnih sladil in razne konzervanse, bi jaz na tvojem mestu raje vzela žličko navadnega jogurta ali skute in z vilico pretlačila malo banane, hruške ali drobno zribala jabolko ali pač kako drugo sadje in mu ponudila tak "home made" sadni jogurt (ali pa enako narediš s skuto). Tudi "frutek" lahko kamot narediš sama, bo bolj zdravo in sveže in boš vsaj vedela, kaj je notri. Skuhaj v neslani vodi malo riža, ajdove kaše, prosene kaše ... pa zmiksaj različno sadje, vse skupaj pomešaj, dodaj še kakšne kosmiče (ne mislim tistih predelanih sladkih9, navadne ovsene kosmiče, pa bosta oba s podgančkom imela zdrav in super zajtrk wink
Takjo sem jaz delala svojima dvema človeškima dojenčkoma (kupljene "frutke" smo imeli samo ksad pa kdaj za na pot) in tudi podganam je taka hrana zelo všeč. Moja Šiška tudi ne mara ravno dosti sveže zelenjave, če pa je ta drobno sesekljana in čisto malo skuhana recimo z rižem (kadar kuham za psa)- seveda vse neslano, se pa ne more upreti veselje
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Zbirčna podgana Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zbirčna podgana   Zbirčna podgana Icon_minitimeČet Maj 26, 2011 7:31 pm

Kot obljubljeno, poročam: Google je precej manj zbirčen cheer Sicer še vedno malo traja, preden ga hrana začne zanimat, ampak na koncu bolj ali manj vse poje. Zgleda je samo rabil nekaj časa, da se je navadil Smile
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Sponsored content





Zbirčna podgana Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zbirčna podgana   Zbirčna podgana Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Zbirčna podgana
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Še ena podgana?
» podgana in čaj
» Bouna podgana
» agresivna podgana
» Najdena podgana

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Bolezni podgan in razne težave-
Pojdi na: