Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Bula pri gobčku

Go down 
+8
Sonii
jerneja97
Grass
Agatha
Lee
LadyCy
Juni
Tjashy
12 posters
Pojdi na stran : 1, 2  Next
AvtorSporočilo
Tjashy

Tjashy


Število prispevkov : 210
Join date : 15/09/2009
Age : 28
Kraj : Lublana (=

Bula pri gobčku Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Bula pri gobčku   Bula pri gobčku Icon_minitimeSob Maj 14, 2011 10:04 am

Heila!
Danes sem pri Heksi opazila bulico v velikosti graha. Je blizu gobčka in na otip je trda. Kaj bi to lahko bilo, tumor? Zaenkrat nism opazila, da bi jo motilo.
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Bula pri gobčku Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Bula pri gobčku   Bula pri gobčku Icon_minitimeSob Maj 14, 2011 6:09 pm

Ja, lahko da je tumor.

Najbolje, da jo pelješ v ponedeljek k veterinarju, pa ti bodo tam povedali, kaj in kako.
Nazaj na vrh Go down
LadyCy

LadyCy


Število prispevkov : 209
Join date : 04/04/2010
Age : 31
Kraj : Ptuj

Bula pri gobčku Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Bula pri gobčku   Bula pri gobčku Icon_minitimeNed Maj 15, 2011 5:48 am

Imam enak problem kot ti. Sad Moj gre jutri k veterinarju, da se prepričamo če je tumor.
Nazaj na vrh Go down
Lee

Lee


Število prispevkov : 660
Join date : 12/05/2009
Age : 28
Kraj : Britof, Kranj

Bula pri gobčku Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Bula pri gobčku   Bula pri gobčku Icon_minitimeNed Maj 15, 2011 10:30 am

Kaj pa ce je tista gnojna bula? moj Kali je meu dve pa sm sam mal stisnla pa je slo use vn in se zdej nc vec ne pozna.. Smile
Nazaj na vrh Go down
LadyCy

LadyCy


Število prispevkov : 209
Join date : 04/04/2010
Age : 31
Kraj : Ptuj

Bula pri gobčku Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Bula pri gobčku   Bula pri gobčku Icon_minitimeNed Maj 15, 2011 11:16 am

Kali je imel to.? Surprised Moj Caco ima to pod kožo, je imel tvoj tudi pod kožo?
Nazaj na vrh Go down
Lee

Lee


Število prispevkov : 660
Join date : 12/05/2009
Age : 28
Kraj : Britof, Kranj

Bula pri gobčku Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Bula pri gobčku   Bula pri gobčku Icon_minitimeNed Maj 15, 2011 11:18 am

To se dostkrat nardi podganam.. am ja pac pod kozo nwm kk tocn misls?
Nazaj na vrh Go down
LadyCy

LadyCy


Število prispevkov : 209
Join date : 04/04/2010
Age : 31
Kraj : Ptuj

Bula pri gobčku Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Bula pri gobčku   Bula pri gobčku Icon_minitimeNed Maj 15, 2011 11:30 am

Pod kožo, lahko jo premikam notri, od zunaj pa se ne vidi nič. Neutral
Nazaj na vrh Go down
Lee

Lee


Število prispevkov : 660
Join date : 12/05/2009
Age : 28
Kraj : Britof, Kranj

Bula pri gobčku Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Bula pri gobčku   Bula pri gobčku Icon_minitimeNed Maj 15, 2011 11:35 am

pol pa nevem ce je to :/ moj je meu cist trdo pa ni se dal premikat, pa tko na vrh se je vidl d je gnoj notr pac tak krogc je biu..
Nazaj na vrh Go down
LadyCy

LadyCy


Število prispevkov : 209
Join date : 04/04/2010
Age : 31
Kraj : Ptuj

Bula pri gobčku Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Bula pri gobčku   Bula pri gobčku Icon_minitimeNed Maj 15, 2011 11:43 am

Tvoja podgana je imela kaki tumor.? Si mislim da je to podedovano.. ali nevem. Sad Strah me je, ker nočem Cacoja zgubiti.
Nazaj na vrh Go down
Tjashy

Tjashy


Število prispevkov : 210
Join date : 15/09/2009
Age : 28
Kraj : Lublana (=

Bula pri gobčku Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Bula pri gobčku   Bula pri gobčku Icon_minitimeNed Maj 15, 2011 2:52 pm

Zdej je mami stisnila in je šel gnoj ven... tako, da upam, da bo kul.. Smile
Nazaj na vrh Go down
Lee

Lee


Število prispevkov : 660
Join date : 12/05/2009
Age : 28
Kraj : Britof, Kranj

Bula pri gobčku Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Bula pri gobčku   Bula pri gobčku Icon_minitimeNed Maj 15, 2011 3:28 pm

Ne tumorja ne, Kali je meu edin gnojni buli..

No kul Tjaša, js isto najprej nism vedla ka bi blo pol mij pa mami rekla d je to zih gnojna bula in je stisnla pa je slo vn.. Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Bula pri gobčku Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Bula pri gobčku   Bula pri gobčku Icon_minitimeNed Maj 15, 2011 3:49 pm

LadyCy je napisal/a:
Pod kožo, lahko jo premikam notri, od zunaj pa se ne vidi nič. Neutral

Mja, taki tumorji ponavadi so. Ne da bi se hotela ponavljat, ampak najbolje čim prej k veterinarju.
Nazaj na vrh Go down
Agatha

Agatha


Število prispevkov : 8
Join date : 12/10/2010
Age : 33
Kraj : Maribor

Bula pri gobčku Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Bula pri gobčku   Bula pri gobčku Icon_minitimeČet Jun 02, 2011 3:01 pm

Zdravo,

imam eno vprašanje na to temo; moja podganca je dobila pred časom tudi to gnojno bulico, ampak se ji konstantno ponavlja, vsakič ko tisti gnoj ven sčistim, se čez nekaj dni začne delati spet nova gnojna bulica. Bila sem tudi že pri veterinarju glede tega, dobili sva antibiotike, pa se ji vseeno ponavlja. Veterinar je povedal, da kot zadnja opcija za to ostaja operacija, kjer bi ji izrezali ta del kože stran (naredi se namreč tik pod površino kože, pri vratu), da se tkivo "zabrazgotini" od znotraj. Nekoliko sem skeptična glede situacije, saj ne bi bilo že samo okrevanje precej boleče, strah me je tudi zaradi odziva na anestetik. Je morda kdo že bil v podobni situaciji? Zanima me, če obstaja še kakšna druga rešitev kot operacija oz. kako ste vi rešili to težavo.

LP, Agatha
Nazaj na vrh Go down
Grass

Grass


Število prispevkov : 22
Join date : 14/09/2009
Age : 32
Kraj : Izola

Bula pri gobčku Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Bula pri gobčku   Bula pri gobčku Icon_minitimeTor Jul 12, 2011 9:22 am

Ravno včeraj je imel Tartar operacijo gnojne bule pod levim ušesom. Bila je OGROMNA in čeprav so mu jo najprej poskušali punktirati ni šlo nič ven, saj je bil gnoj zelo trd. Veterinar mi je rekel, da druge rešitve kot operacije ni. Ne morem ti opisati mojega strahu pred operacijo, a na srečo je bil zaman. Danes je že veselo tekal in skakal naokoli, trenutno pa spi v svojem kotičku Very Happy. Če se boš odločila za operacijo se prepričaj, da ne dajo anestetika po inekciji! Če se le malo zmotijo v količini je lahko premočan in se podganica ne bo več zbudila. Moj veterinar mi je povedal,da najprej da po inekciji minimalno, lih toliko, da ga malce uspava, potem pa mu da na plin (kar je varneje, saj ga udihne ravno toliko da zaspi). Dobil je sirup za 2 dni - metaram (proti bolečinam) in enroxil za dva tedna, saj je bulo povzročilo vnetje srednjega ušesa. Če te še to zanima - to je bila operacija I kategorije, anastezija s ketaminom. Po posegu je bil od anastetika zelo zmeden in neroden, tako, da ne se prestrašit, če se bo tvoja gana še pol dneva zvračala.

Kot prvo rešitev je Tartar najprej en teden dobival antibiotik, ker pa ni pomagal je mogel na operacijo. Tako, da če si že poskušala z antibiotiki, druge alternative kot operacija skoraj, da ni. Lahko pa še naprej pridno stiskaš in daješ vitamine za glodalce (katere se da kupit skoraj v vsaki trgovini za živali ali veterinarju). Če pa se poslabša, pa bo res treba rezat. Dokler sem tole pisala se je Tar že zbudil in šel jest Very Happy Tako, da ti povem iz moje izkušnje, da mogoče operacija ni tako slaba rešitev. Čeprav ima šiv čez pol glave se mi zdi malo bol vesel, ker ga ne zanaša več toliko. Pa vet mi je tudi rekel, da precej hitro okrevajo.

Razmisli malo, pa želim vama vso srečo Wink
Nazaj na vrh Go down
Agatha

Agatha


Število prispevkov : 8
Join date : 12/10/2010
Age : 33
Kraj : Maribor

Bula pri gobčku Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Bula pri gobčku   Bula pri gobčku Icon_minitimeTor Jul 12, 2011 3:18 pm

Grass hvala za odgovor, ampak je moja podganca dva dni po objavi poginila... ne morem opisati, kako hudo mi je bilo, je bila pa res tudi že kar bolana, že dlje časa so se ji ponavljali epileptični napadi in hudi krči zaradi neke bolezni na prebavilih.
Nazaj na vrh Go down
Grass

Grass


Število prispevkov : 22
Join date : 14/09/2009
Age : 32
Kraj : Izola

Bula pri gobčku Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Bula pri gobčku   Bula pri gobčku Icon_minitimeTor Jul 12, 2011 10:36 pm

Sožalje Sad
Nazaj na vrh Go down
Agatha

Agatha


Število prispevkov : 8
Join date : 12/10/2010
Age : 33
Kraj : Maribor

Bula pri gobčku Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Bula pri gobčku   Bula pri gobčku Icon_minitimeSre Jul 13, 2011 9:39 am

Hvala.
Nazaj na vrh Go down
jerneja97




Število prispevkov : 8
Join date : 18/09/2011
Age : 26
Kraj : ljubljana

Bula pri gobčku Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Bula pri gobčku   Bula pri gobčku Icon_minitimePon Okt 17, 2011 1:23 pm

Živjo.
Tudi jaz sem opazila nekakšno bulo pri zadku, na otip je pa mehka. Sicer je podganica še čisto majhna, približno 1 mesec, a me je strah kakšnega tumorja ali kaj podobnega.. Hvala
Nazaj na vrh Go down
Agatha

Agatha


Število prispevkov : 8
Join date : 12/10/2010
Age : 33
Kraj : Maribor

Bula pri gobčku Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Bula pri gobčku   Bula pri gobčku Icon_minitimePon Okt 17, 2011 1:37 pm

Da niso slučajno to njegova moda? Naloži kakšno fotografijo, to bi zagotovo pomagalo pri ugotavljanju. Wink
Nazaj na vrh Go down
jerneja97




Število prispevkov : 8
Join date : 18/09/2011
Age : 26
Kraj : ljubljana

Bula pri gobčku Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Bula pri gobčku   Bula pri gobčku Icon_minitimePon Okt 17, 2011 5:31 pm

Bom objavila ampak naj bi bila punčka Smile
Nazaj na vrh Go down
jerneja97




Število prispevkov : 8
Join date : 18/09/2011
Age : 26
Kraj : ljubljana

Bula pri gobčku Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Bula pri gobčku   Bula pri gobčku Icon_minitimePon Okt 17, 2011 5:44 pm

kako pa jo objavim? kje naj dobim url, če jo imam na računalniku?
Nazaj na vrh Go down
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

Bula pri gobčku Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Bula pri gobčku   Bula pri gobčku Icon_minitimePon Okt 17, 2011 5:58 pm

Nazaj na vrh Go down
jerneja97




Število prispevkov : 8
Join date : 18/09/2011
Age : 26
Kraj : ljubljana

Bula pri gobčku Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Bula pri gobčku   Bula pri gobčku Icon_minitimePon Okt 17, 2011 6:35 pm

http://www.shrani.si/f/43/rG/2ahzxQOD/dsc6012.jpg

No zgleda nekako tako. Pomoje bom še malo počakala, če bo kaj izginilo, če ne pa bom šla k veterinarju. Lp
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Bula pri gobčku Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Bula pri gobčku   Bula pri gobčku Icon_minitimePon Okt 17, 2011 7:43 pm

Samček je.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
sonja256

sonja256


Število prispevkov : 83
Join date : 09/09/2009
Age : 36
Kraj : Ljubljana

Bula pri gobčku Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Bula pri gobčku   Bula pri gobčku Icon_minitimePon Okt 17, 2011 7:47 pm

Laughing
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Bula pri gobčku Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Bula pri gobčku   Bula pri gobčku Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Bula pri gobčku
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 2Pojdi na stran : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» sluz v gobčku

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Bolezni podgan in razne težave-
Pojdi na: