Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Stelje: žagovina, slama, papir ...

Go down 
+30
Nusa*
nelli.chio
Klarchy*
m4jz0r
mravlinc
Puppy
halibel
paco
METALLKA
Tahun
mini&luna&ruby
talupu
choo
Tjashy
Juni
Peexy
Blue
Lee
sreda_
Avalon
Olivija
Nes
podgANA
_panter_
mamaF
Fiamma
Eva
Sonii
elanor
AtLanT!da
34 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5
AvtorSporočilo
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stelje: žagovina, slama, papir ...   Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 5 Icon_minitimeČet Nov 01, 2012 11:04 pm

Ne rabi met stelje povsod, je pa fino, če ji naštimaš potem kakšne brisače, stare majice, flis ipd... skratka nekaj, da ne bodo tla premrzla in da si po potrebi lahko naredita gnezdo, v katerem jima bo toplo.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
emaa




Število prispevkov : 18
Join date : 31/10/2012

Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stelje: žagovina, slama, papir ...   Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 5 Icon_minitimePet Nov 02, 2012 12:41 pm

hvala wink

ja imela bom brisačke/wc papir... pa malo žaganja, kupljenega v trgovini (sem slišala da je žaganje v redu, če je brez prahu in ta iz trgovine ga nima Wink ) samo ne preveč, ker bi mi sicer vn letelo, pa nočem imet po tleh v sobi žaganja Very Happy
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stelje: žagovina, slama, papir ...   Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 5 Icon_minitimePet Nov 02, 2012 2:27 pm

Žaganje je v redu če je brez prahu in ni iz iglavcev, večina pri nas žal je.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
elanor

elanor


Število prispevkov : 185
Join date : 13/01/2009
Age : 28
Kraj : Kranj

Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stelje: žagovina, slama, papir ...   Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 5 Icon_minitimePet Nov 02, 2012 3:02 pm

jaz imam sisnjeno žagovino (v briketih- kot tisti za kurjenje) sem imela že za vseh mojih 5 podgan in še vedno se je obneslo Smile
Nazaj na vrh Go down
emaa




Število prispevkov : 18
Join date : 31/10/2012

Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stelje: žagovina, slama, papir ...   Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 5 Icon_minitimeSob Nov 03, 2012 6:13 pm

elanor je napisal/a:
jaz imam sisnjeno žagovino (v briketih- kot tisti za kurjenje) sem imela že za vseh mojih 5 podgan in še vedno se je obneslo Smile

misliš pelete?? Smile
te imam namen uporabit v wc-ju Smile (no nisem še čist odločena Wink )

mi kurimo z njimi...samo verjetno niso primerni za podgane... (sem slišala, ko so se pogovarjali, da imajo nekateri peleti za kurjavo dodano smolo...pa če se prav spomnem sem nekje na forumu prebrala da to ni uredu za podgane... silent zato teh, ki jih imamo doma za kurjavo, nimam namena uporabljat v kletki Smile )
Nazaj na vrh Go down
elanor

elanor


Število prispevkov : 185
Join date : 13/01/2009
Age : 28
Kraj : Kranj

Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stelje: žagovina, slama, papir ...   Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 5 Icon_minitimeTor Feb 12, 2013 2:38 pm

emaa je napisal/a:
elanor je napisal/a:
jaz imam sisnjeno žagovino (v briketih- kot tisti za kurjenje) sem imela že za vseh mojih 5 podgan in še vedno se je obneslo Smile

misliš pelete?? Smile
te imam namen uporabit v wc-ju Smile (no nisem še čist odločena Wink )

mi kurimo z njimi...samo verjetno niso primerni za podgane... (sem slišala, ko so se pogovarjali, da imajo nekateri peleti za kurjavo dodano smolo...pa če se prav spomnem sem nekje na forumu prebrala da to ni uredu za podgane... silent zato teh, ki jih imamo doma za kurjavo, nimam namena uporabljat v kletki Smile )

ja jaz nimam tistih za kurjenje ampak se kupijo v trgovini za živali,ki je prov za steljo namenjeno
Nazaj na vrh Go down
emaa




Število prispevkov : 18
Join date : 31/10/2012

Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stelje: žagovina, slama, papir ...   Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 5 Icon_minitimeČet Feb 14, 2013 4:28 pm

ja saj vem da se kupi posebne veselje
samo ko sm razmišlala sm se spomnila, pa preverila, če bi bili primeri tut tisti peleti, s katerimi kurimo pa sm nekako pričakovala da ne bojo najbolj primerni kar je tut res wink
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stelje: žagovina, slama, papir ...   Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 5 Icon_minitimeČet Feb 14, 2013 5:58 pm

Te peleti so isti, samo da eni stanejo 3€ za 15kg, eni pa 10€ za 15kg... Samo pazit moraš, da ne kupiš takih, ki so iz iglavcev oz. z dodano smolo in to je to..
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
emaa




Število prispevkov : 18
Join date : 31/10/2012

Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stelje: žagovina, slama, papir ...   Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 5 Icon_minitimeČet Feb 14, 2013 6:15 pm

aha hvala wink
je pa tako, ko sm doma prašala iz katerga lesa so naši, so rekli da je vsega po malo, tako da tudi iglavci verjetno zmeda
Nazaj na vrh Go down
niki

niki


Število prispevkov : 66
Join date : 07/06/2011
Age : 37
Kraj : ljubljana

Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stelje: žagovina, slama, papir ...   Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 5 Icon_minitimeNed Feb 24, 2013 12:23 pm

potem pa jih raje ne uporabljaj, saj so iglavci strupeni za podgane. jst jih kupujem in mi dolgo trajajo tako da mi ni prevelik strošek..
Nazaj na vrh Go down
maxanja

maxanja


Število prispevkov : 47
Join date : 15/09/2013
Age : 38
Kraj : Zg. Korena, Mb

Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stelje: žagovina, slama, papir ...   Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 5 Icon_minitimeNed Sep 22, 2013 1:43 pm

V raznih teh trgovinah za male živali prodajajo ENAKE lesne pelete, kot jih lahko kupiš v Baumax-ih, Obi-jih, Merkur-jih ipd. S tem, da na nekaterih vrečicah sploh ne piše iz kakšnega lesa so, samo da so 'sprešani' ostanki lesa, pa tudi cena je višja. Na teh velikih žakljih (vsaj na tistih, ki sem jih jaz v tem tednu gledala), je pa povečini v nulo deklarirano kaj je not-v mojih so npr. Bukev, Jesen in Gaber, nobenih kemijskih dodatkov. Very Happy 15 kg sem kupila za dobre 3€ (v trgovini Jager)..takšni brez dodane smole in iz lesa listavcev pa so ponavadi tudi cenejši, ker slabše gorijo veselje
Imam pa v kletki zaenkrat seno, ki mojima dvema zdaj (ko imata malčke) lepo prav pride, da lahko čez noč vse zbašeta v gnezdo in imata zjutraj skoraj 'gola' tla, dokler jima ne dopolnim hehe Razz samo to seno je precej prašno-kihanja nisem opazila, je pa prisotno čohanje. Jutri menjam in me prav zanima, kako se bodo obnesli peleti veselje
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stelje: žagovina, slama, papir ...   Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 5 Icon_minitimeNed Sep 22, 2013 1:49 pm

Vseeno jima pusti dovolj materiala za gnezdenje, predvsem kak papir ipd.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
maxanja

maxanja


Število prispevkov : 47
Join date : 15/09/2013
Age : 38
Kraj : Zg. Korena, Mb

Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stelje: žagovina, slama, papir ...   Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 5 Icon_minitimeNed Sep 22, 2013 3:23 pm

Seveda ja, bom jima pustila :Dsem jima danes tud 'zgradila' novo gnezdilno kočo in zrezala dve majici, pa sta si zrihtali v nulo hehe veselje seno pa pride pomoje na vrsti čez noč..
[IMG=https://2img.net/r/ihimizer/img30/4217/xus2.jpg][/IMG]

Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Stelje: žagovina, slama, papir ...   Stelje: žagovina, slama, papir ... - Page 5 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Stelje: žagovina, slama, papir ...
Nazaj na vrh 
Stran 5 od 5Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Življenjsko okolje-
Pojdi na: