Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 neki k nevem kaj je :S

Go down 
+5
Skinny
amarillo
Juni
LadyCy
xenaa
9 posters
Pojdi na stran : 1, 2  Next
AvtorSporočilo
xenaa




Število prispevkov : 3
Join date : 02/02/2011

neki k nevem kaj je :S Empty
ObjavljaNaslov sporočila: neki k nevem kaj je :S   neki k nevem kaj je :S Icon_minitimeSre Feb 23, 2011 5:34 pm

mam eno vprašanje... moji podganci se na momente u trebuščku neki dogaja.. občutek je tak kt da jo bo razgnal... tko se čut k da srček fuuuuul močno (preveč) bije in tkrt se čist umiri in je pr mer... in toooook touče, da se ji e glava premika.. drugih težau nima (s kšnim izcedkom ipd.) use normaln.. sam to se dogaja.. šok
mogoče kdo kej ve o tem??? prosim za odgovore, če veste zmeda
Nazaj na vrh Go down
LadyCy

LadyCy


Število prispevkov : 209
Join date : 04/04/2010
Age : 31
Kraj : Ptuj

neki k nevem kaj je :S Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: neki k nevem kaj je :S   neki k nevem kaj je :S Icon_minitimeSre Feb 23, 2011 6:45 pm

To moj Caco tudi počne. Tako trebušček zelo zavibrira, pol pa še usta zavibrirajo. To traja par minutk po jedi, nato pa preneha. veselje Če mislima enako, potem verjetno ni nič hudega, no vsaj z mojim je vse vredu.. wink
Nazaj na vrh Go down
xenaa




Število prispevkov : 3
Join date : 02/02/2011

neki k nevem kaj je :S Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: neki k nevem kaj je :S   neki k nevem kaj je :S Icon_minitimeSre Feb 23, 2011 9:25 pm

ne sam pr moji zgleda kd da jo bo razgnal, ker tko buta.. kt srčn utrip.. na tak način no... nvem kko bi še drgač opisala... zmeda
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

neki k nevem kaj je :S Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: neki k nevem kaj je :S   neki k nevem kaj je :S Icon_minitimeČet Feb 24, 2011 12:22 pm

Znalo bi biti kolcanje. Smile Izgleda ful grozno, kot da bi imel krče, ampak ni nič resnega - ti 'krči' so posledica delovanja mišice (diafragme oz. prepone), ki se pri kolcanju napenja. Če traja taka stvar nekaj časa, npr. pol minute, potem pa preneha, in je podgana vmes čisto tiho in ne izgleda, da bi jo kaj bolelo, potem je verjetno to to Smile

Nazaj na vrh Go down
xenaa




Število prispevkov : 3
Join date : 02/02/2011

neki k nevem kaj je :S Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: neki k nevem kaj je :S   neki k nevem kaj je :S Icon_minitimeČet Feb 24, 2011 7:12 pm

uh, hvala Juni wink mislim, da je potem to res kolcanje... kar oddahnila sem si Smile boing
Nazaj na vrh Go down
amarillo

amarillo


Število prispevkov : 44
Join date : 22/03/2011

neki k nevem kaj je :S Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: neki k nevem kaj je :S   neki k nevem kaj je :S Icon_minitimeTor Mar 22, 2011 6:38 pm

Živjo mam vprašanje ker se mi mišon čudno obnaša...
Kot prvo se je začel kar zelo praskati, okoli učka je ves rdeč verjetno od krvi danes pa sem opazil da tudi bombončka ni uspel prijeti v šapkah da bi ga normalno snedel kar valjal ga je naokoli, tudi energije nima več take kot včasih. Imam ga slabi dve leti tako da od starosti se mi zdi da niso teji problemi. Je imel že kdo podobne težave? Driske nima, vodo pije, hrano je... skrbi me za mojga smrduha.
Nazaj na vrh Go down
Skinny

Skinny


Število prispevkov : 442
Join date : 11/03/2010
Age : 47
Kraj : Kamnik

neki k nevem kaj je :S Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: neki k nevem kaj je :S   neki k nevem kaj je :S Icon_minitimeTor Mar 22, 2011 7:06 pm

Kar h vet-u z njim. Pri teh letih, se gancam že lahko kažejo starostne težave. Samo praskanje in izločki pa zih niso uredu. Starost vsako bolezen še potencira.
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

neki k nevem kaj je :S Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: neki k nevem kaj je :S   neki k nevem kaj je :S Icon_minitimeTor Mar 22, 2011 7:59 pm

Tisto okrog oči ni kri, ampak porfirin. Kot je rekla Skinny, kar k veterinarju. Meni je slišati kot običajne starostne težave - dve leti sploh nista malo za podganice - ampak lahko da je pa ka drugega. Bolje preventiva kot kurativa Smile
Nazaj na vrh Go down
amarillo

amarillo


Število prispevkov : 44
Join date : 22/03/2011

neki k nevem kaj je :S Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: neki k nevem kaj je :S   neki k nevem kaj je :S Icon_minitimeSre Mar 23, 2011 8:14 am

Pa veste koliko pride vse to, oziroma če je kdo to že skozi dal? Mislim če ima veterinar slučajno tudi kakšne cenike ali pa kaj podobnega, ker trenutno sem finančno kar na psu in me zanima da si dam na stran ko bom šel. Glede praskanja mi je kolegica svetovala naj menjam na brikete. @Skinny z izločanjem nima problemov.
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

neki k nevem kaj je :S Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: neki k nevem kaj je :S   neki k nevem kaj je :S Icon_minitimeSre Mar 23, 2011 11:59 am

Pregled pri vetu stane tam nekje 25€, če pa dobi pa še kaka zdravila, pa še nekaj malega - mene je prišlo nazadnje 30€ skupaj z antibiotiki.


Praskanje bi pa lahko bilo tudi zaradi preveč beljakovin v hrani, ja. S čim ga pa hraniš? Pa povej, ima kaj nasršeno dlako, kaj kiha/težko diha, spušča kake zvoke?

Nazaj na vrh Go down
amarillo

amarillo


Število prispevkov : 44
Join date : 22/03/2011

neki k nevem kaj je :S Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: neki k nevem kaj je :S   neki k nevem kaj je :S Icon_minitimeSre Mar 23, 2011 1:39 pm

Hja trenutno ga hranim z neki k nevem kaj je :S RattenTraum
Pred tem pa z drugo katero nalimam kasneje (sm na faxu pa nevem imena) obe kupujem v zooticu.
Hja zdaj nasršeno dlako če primerjam z vašimi kosmatinci bi lahko rekel da jo ima, diha v redu, kiha ne, oglaša se ne...
No danes se grem še pozanimat k veterinarju kako pa kaj, tako da bom kasneje poročal v kaj se bo razvila situacija.

EDIT: Ravnokar prišel domov in situacija je slaba, mišo me ni slišal ko sem ga poklical (ponavadi se je takoj ozrl proti meni), piškotka ne more ne držati ne grizti, solata nedotaknjena, ko sem pristavil roko se je preplašil (kot da bi bil slep in gluh), čudno raca, plezati ne more... sumim da tudi veterinar ne bo kaj dosti pripomogel jok sad
Nazaj na vrh Go down
Skinny

Skinny


Število prispevkov : 442
Join date : 11/03/2010
Age : 47
Kraj : Kamnik

neki k nevem kaj je :S Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: neki k nevem kaj je :S   neki k nevem kaj je :S Icon_minitimeSre Mar 23, 2011 5:05 pm

Prosim, ne mi s takimi, da veterinar ne more pomagat.... pelhji ga v Mestni log oz. v Grosuplje h Bubi in se zmeni da boš denar naknadno dostavila.... Pa haloooooo... ne morš gledat žival ki se muči!!! Pa sori za vse.... slovnične in ostalo..... prosim te, tud z veti se loh zmeniš, da kasnej plačaš.... podgana ti bo v roku dveh dni poginila, če gre tako hitro na slabše!!!!!!!!! Ma jst ti plačam un pregled!

Pa glede izločkov nisem mislila iz zadnjega konca ampak iz oči, nosu,...


Nazadnje urejal/a Skinny Sre Mar 23, 2011 5:20 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

neki k nevem kaj je :S Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: neki k nevem kaj je :S   neki k nevem kaj je :S Icon_minitimeSre Mar 23, 2011 5:16 pm

Res je, lahko sediš doma in jokaš, pa čakaš da podganica pogine - super. Lahko pa, da ni nič takega in da bo en antibiotik tvoji podganici omogočil še nekaj mesecev življenja. Možno pa je tudi, da bo obisk veterinarja skrajšal trpljenje tvoji podganici, mogoče jo je potrebno uspavat. Meni se v nobenem primeru ne zdi škoda tistih nekaj evrov, če imaš živalico rad...
Drugače pa tudi jaz svetujem, da jo pelješ v Mestni log (delajo vsak dan od 8-12 in od 17-19, ob sobotah pa od 9-12), če si kje blizu Lj doma.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

neki k nevem kaj je :S Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: neki k nevem kaj je :S   neki k nevem kaj je :S Icon_minitimeSre Mar 23, 2011 6:21 pm

Mestni log ima kolikor vem tudi 24/7 dežurnega veterinarja. Cena je v tem primeru sicer dvojna, ampak sam presodi, kaj ti je več vredno.
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

neki k nevem kaj je :S Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: neki k nevem kaj je :S   neki k nevem kaj je :S Icon_minitimeSre Mar 23, 2011 6:24 pm

Meni kar kocine v zrak vrže, ko kateri reče, da nima denarja za veterinarja ali da češ, saj ne more nič pomagat! doh Evil or Very Mad
Obup! O čem ljudje razmišljajo, ko si nabavijo žival? Da bo vedno zdrava in bo umrla neboleče naravne smrti? Rolling Eyes

Prosim te, da čim prej pelješ živalico k veterinarju, če je še nisi!
LP
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
amarillo

amarillo


Število prispevkov : 44
Join date : 22/03/2011

neki k nevem kaj je :S Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: neki k nevem kaj je :S   neki k nevem kaj je :S Icon_minitimeSre Mar 23, 2011 6:26 pm

Sekundo očitno ste me narobe razumel oziroma hitro sklepate da sem brezčustvena baraba. Danes žal nisem mogel iti h veterinarju, tako da grem jutri. Če bo ozdravljivo super, če ne bo pomoči pač uspavanje, vsaj trpel ne bo.
Nazaj na vrh Go down
Skinny

Skinny


Število prispevkov : 442
Join date : 11/03/2010
Age : 47
Kraj : Kamnik

neki k nevem kaj je :S Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: neki k nevem kaj je :S   neki k nevem kaj je :S Icon_minitimeSre Mar 23, 2011 6:29 pm

Ne bit tok pesimistična,... ni nujno, da se ne da rešit! Kako je s podganico sedaj?
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

neki k nevem kaj je :S Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: neki k nevem kaj je :S   neki k nevem kaj je :S Icon_minitimeSre Mar 23, 2011 6:31 pm

No, potem pa v redu! Smile
Ker nekaj postov nazaj sem prabrala, da nimaš denarja za veta. huh
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
amarillo

amarillo


Število prispevkov : 44
Join date : 22/03/2011

neki k nevem kaj je :S Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: neki k nevem kaj je :S   neki k nevem kaj je :S Icon_minitimeSre Mar 23, 2011 6:34 pm

Hja trenutno je v kočici spi, nevem al nej ga budim al pustim naj počiva.
Pa da ne bo pomote ime mi je Jure

EDIT: Hja verjemi da mi ni škoda dat tudi če grem v limit...
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

neki k nevem kaj je :S Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: neki k nevem kaj je :S   neki k nevem kaj je :S Icon_minitimeSre Mar 23, 2011 7:12 pm

Pusti ga spat, bujenje mu ne bo nič pomagalo, če je bolan. Pa držim pesti, da bo vse ok...
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
amarillo

amarillo


Število prispevkov : 44
Join date : 22/03/2011

neki k nevem kaj je :S Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: neki k nevem kaj je :S   neki k nevem kaj je :S Icon_minitimeČet Mar 24, 2011 6:06 pm

No pred pol ure prišel od veterinarja. Srce se mi je parov ko ga je veterinarka pregledala pa očitno narobe prijela, mu je od bolečin kr učk vn skoču. Vglavnem pregled je bil, in vet ni našel nobenih bul (jupi), postrigel mu je zobek ker je en malo čudno rastel (mogoče je bilo samo to narobe), dal mu 3 inekcije in me poslal po frutka ker je zgubil pol telesne mase. Tako da sem ga ravnokar nahranil, mu nalil sveže vode, za zvečer pa še razmišljam če bi mu ob polnoči spet dal frutka... no bomo videli.

Jutri zjutraj pa na ponovni pregled.
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

neki k nevem kaj je :S Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: neki k nevem kaj je :S   neki k nevem kaj je :S Icon_minitimeČet Mar 24, 2011 8:07 pm

Pa je tudi sicer kaj bolje? S frutkom pa pomoje ni treba šparat, sploh če hoče jest Smile
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
amarillo

amarillo


Število prispevkov : 44
Join date : 22/03/2011

neki k nevem kaj je :S Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: neki k nevem kaj je :S   neki k nevem kaj je :S Icon_minitimeČet Mar 24, 2011 9:20 pm

Ma dons je blo skor najhuj. Čez dan ga ni bilo nič ven iz koče, ko sem ga pa peljal h zdravniku se skoraj da ni premikal. Samo ležal je v škatli. Tako da upam da bojo tiste inekcije učinkovale. No zdajle ga grem pa še nahranit če mu bo pasalo...
Nazaj na vrh Go down
Skinny

Skinny


Število prispevkov : 442
Join date : 11/03/2010
Age : 47
Kraj : Kamnik

neki k nevem kaj je :S Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: neki k nevem kaj je :S   neki k nevem kaj je :S Icon_minitimePet Mar 25, 2011 6:22 am

Magari mu ponudi še jogurt, ali pa mu sadje spasiraj- banane so super za take diete, pa še fino sladke so. V vodo pa mu lahko dodajaš vitamine. Pa probavaj ga hranit čimbolj pogosto.

Držim pesti, da se izvleče!
Nazaj na vrh Go down
amarillo

amarillo


Število prispevkov : 44
Join date : 22/03/2011

neki k nevem kaj je :S Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: neki k nevem kaj je :S   neki k nevem kaj je :S Icon_minitimePet Mar 25, 2011 8:39 am

Hja okrevanje je še v prašanju ker je vet reku da če ne bo sam začel jest se verjetno ne bo porihtal. Če sem ga prav razumel zato ker se v želodcu (se mi zdi) nabere preveč maščobe in ne bo več jedel (upam da sm prov razložu). Tko da bomo vidli, trenutno ga morem doma opazovat če se bo dotaknil suhe hrane...
Drugač ga je pa treba vsaj za zdaj hraniti z frutkom, +/-20 ml na dan.

EDIT: Žal je bil Miš uspavan sad No vsaj trpi ne več jok
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





neki k nevem kaj je :S Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: neki k nevem kaj je :S   neki k nevem kaj je :S Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
neki k nevem kaj je :S
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 2Pojdi na stran : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Kolcanje..ali neki podobnega temu

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Bolezni podgan in razne težave-
Pojdi na: