Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Klepetalnica

Go down 
+4
talupu
Nes
sharp
Juni
8 posters
AvtorSporočilo
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Klepetalnica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Klepetalnica   Klepetalnica Icon_minitimePon Dec 27, 2010 4:36 pm

Na drugih forumih je tole kar pogosta praksa, pa se mi zdi, da tudi nam ne bi škodila ... Smile

Klepetalnica je tema, v kateri offtopic ne obstaja Very Happy tukaj se pogovarjamo o čemerkoli sploh, kar nam pač na pamet pade, in pa bolj ali manj nima veze s podganami. Ta tema tudi ne bo moderirana, razen v primerih kršenja forumskih pravil (žaljenje uporabnikov, objavljanje neprimernih vsebin, oglaševanje mladičkov, če nimate dovoljenja ...). Tako da ja, tudi v slengu se lahko piše, samo ne pretiravat Smile

Par vprašanj za orientacijo:
-kako ste kaj preživeli današnji dan?
-a vas kaj tare?
-kako vam je zdaj ko so počitnice? Greste kam smučat/bordat?
-kako ste? veselje

lol


Jaz sem danes fuuul pozno vstala, ker sem včeraj celo noč igrala Dragon Age (končno sem dobila original, sej ne, da sem jo že prej 2x obrnila), ta špil mi bo pač vedno zakon I love you Pa ful stvari imam za delat, ampak kaj, ko bi jaz raje počela vse drugo ... špilala dragon age ... brala knjige ... ne pa pisala seminarsko pa oddala neka bedna vprašanja za intervju, pa se učila za izpit ajoj jok

Edit: pa še vedno mi niso niti sprocesiral knjig na bookdepository, fakin božič, mar bi si nabavli malo več ljudi, da hitreje predelajo vse okol božiča ... ne pa da js že 14 dni čakam na processing, ki je običajno v 1 dnevu mimo doh pa seveda so mi peki že 14 dni nazaj s kartice trgali keš, ker to pa loh! Evil or Very Mad
Nazaj na vrh Go down
sharp

sharp


Število prispevkov : 169
Join date : 03/10/2010
Age : 30
Kraj : Ljubljana

Klepetalnica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Klepetalnica   Klepetalnica Icon_minitimePon Dec 27, 2010 4:49 pm

Js sm pa dons nekak normalno vstou, pol sem meu frizerja, nato pa sem šel v BTC, v MrPeta po nekaj stvari za podgane. Ko sm pršou nazaj sm si naredu govejo juhco in očistiu kletko. In tko k večina, se nism te počitnce še nč konkretenga učiu, sam pred kompom pa TV-jem sedim..Morm pa dons še neke naloge narest ker mam jutr inštrukcije dopoldne. Neutral
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Klepetalnica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Klepetalnica   Klepetalnica Icon_minitimePon Dec 27, 2010 4:57 pm

A te je dobr postrigu (oz. postrigla)? Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Klepetalnica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Klepetalnica   Klepetalnica Icon_minitimePon Dec 27, 2010 4:59 pm

Soseda v spodnjem štuku, ki že ma tak navado tulit na svojga deda, se zadnje dni še bol pospešno dere.
Kot da ji je v veselje ostalim stanovalcem božič uničvat.

Sem pa ravno spekla še zadnjo rundo domačega prijat'la, ker mi je še ostala rožičeva moka od
praznikov. wink
za šolo pa že danes od zjutraj ''delam'', pa mi je šele zdaj uspelo natipkat dva stavka.da o izpitih in še ostalih seminarskih ne govorim.

Pa tudi mam krajše lase, nisem ravno neki navdušena sam bo že. huh
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Klepetalnica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Klepetalnica   Klepetalnica Icon_minitimePon Dec 27, 2010 5:02 pm

Nes je napisal/a:
Soseda v spodnjem štuku, ki že ma tak navado tulit na svojga deda, se zadnje dni še bol pospešno dere.
Kot da ji je v veselje ostalim stanovalcem božič uničvat.

Pr nas zj že kak mesec prenavljajo zgornje stanovanje, sicer zj so se premaknl iz vrtanja na vlečenje pohištva naokrog, sam sem mela zarad tega neko bolano nočno moro o divjih psih dones šok
Nazaj na vrh Go down
sharp

sharp


Število prispevkov : 169
Join date : 03/10/2010
Age : 30
Kraj : Ljubljana

Klepetalnica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Klepetalnica   Klepetalnica Icon_minitimePon Dec 27, 2010 5:15 pm

Pah no, še kr uredu me je postrigla. veselje
Nazaj na vrh Go down
talupu




Število prispevkov : 339
Join date : 21/02/2010
Age : 25
Kraj : Ljubljana

Klepetalnica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Klepetalnica   Klepetalnica Icon_minitimeTor Dec 28, 2010 8:14 pm

Jaz sem bla pa spet na Fužinah. cheer
Sm se mela fino, končno, po enem tednu sm bla spet tam. Very Happy
Nazaj na vrh Go down
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Klepetalnica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Klepetalnica   Klepetalnica Icon_minitimeSob Jan 22, 2011 10:19 pm

No, jaz sem pa našla meni eno ful zanimivo spletno stran, kjer imajo rodovniške podgane (kolikor sem gledala). wink Kaj pa vi menite?
Nazaj na vrh Go down
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Klepetalnica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Klepetalnica   Klepetalnica Icon_minitimeSob Jan 22, 2011 10:21 pm

Nazaj na vrh Go down
talupu




Število prispevkov : 339
Join date : 21/02/2010
Age : 25
Kraj : Ljubljana

Klepetalnica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Klepetalnica   Klepetalnica Icon_minitimeNed Jan 23, 2011 6:12 pm

Če so neuporečne in zdrave, zakaj pa ne. Ampak meni se zdi to smešno. Very Happy
Meni ni pomembno, če je moja podgana iz zdravega domačega legla, ali pa če je z rodovnikom. Itak pa je to nesmisel, če ne misliš parit z rodovniško podgano. Surprised
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Klepetalnica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Klepetalnica   Klepetalnica Icon_minitimeNed Jan 23, 2011 6:17 pm

Meni se pa zdi fajn, ker to samo pomeni, da so za ziher domače podgane, ne pa prva ali druga generacija potomcev trgovinskih. Pa še izgleda mi, da kar konkretno dobro skrbi za njih.

Kaj, si boš odletela na Škotsko po eno rodovniško? veselje
Nazaj na vrh Go down
ini90




Število prispevkov : 16
Join date : 18/03/2010
Age : 33
Kraj : Brestovica pri Komnu

Klepetalnica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Klepetalnica   Klepetalnica Icon_minitimePon Jan 24, 2011 2:11 pm

..mene pa že skoraj dva meseca nekaj močno muči....
..tri mesece nazaj mi je poginila podganica jok
od takrat aktivno brskam po forumu in okrog da bi dobila tri podgane...
nočem trgovinskih podgan saj sem imela velike težave s socializacijo..
in zanima me kako to da na forumu že tako dolgo ni nobenega legla huh
vsi pa se pritožujejo da je podgance težko oddati..v rubriki iščem kupim pa je vse polno takih ki bi imeli podganico...
zelo sem žalostna ker že tako dolgo nimam podganice jok
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Klepetalnica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Klepetalnica   Klepetalnica Icon_minitimePon Jan 24, 2011 2:42 pm

Ni legel, ker se trenutno odgovorne odrasle osebe ne odločajo za mlade.
Ko pa se bodo, nam pa tako vnaprej povedo in se ponavadi sprejemajo rezervacije
že med brejostjo.

Zakaj ni legel? Zato ker nihče, ki odgovorno ravna z podganicami, ni napovedal legla.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
ini90




Število prispevkov : 16
Join date : 18/03/2010
Age : 33
Kraj : Brestovica pri Komnu

Klepetalnica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Klepetalnica   Klepetalnica Icon_minitimePon Jan 24, 2011 2:52 pm

..hmmm ja no....se mi je skoraj zdelo kdo bo prvi skočil na moj post..tisti odgovorni kot vedno...
sicer sem pa mislila bolj v tem smislu..ali v tem časovnem obdobju obstajajo kakšne drugačne omejitve glede parjenja...
nevem recimo nizke temperature ali morda dejstva da rasajajo številne bolezni in se zato lastniki ne odločajo za brejost...
ubistvu sploh ne razumem kaj si hotela povedati z dejstvom da se odgovorni odrasli odločajo...ker to sploh ni bilo nikjer zahtevano...
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Klepetalnica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Klepetalnica   Klepetalnica Icon_minitimePon Jan 24, 2011 6:28 pm

doh Ni nujen takšen cinizem.

Oglaševanje mladičev iz neodgovornega parjenja in osebam mlajšim
od 16 je na forumu prepovedano.

Pri zdravih podganicah zima niti ne igra takšne vloge pri parjenju, hranimo jih tako mi,
bivališča so ogrevana.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Klepetalnica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Klepetalnica   Klepetalnica Icon_minitimePon Jan 24, 2011 9:31 pm

Eh, najbrž zima tudi malo vpliva... Leglo konec koncev pomeni več podganic, več podganic pa pomeni večji smrad. Ta posledično zahteva pogostejše zračenje sobe, čemur se pa (vsaj jaz, no) načeloma ljudje pozimi probajo ogibat Very Happy
Sicer pa, ali ni trenutno na voljo še 5 samčkov iz zadnjega oglaševanega legla? Vsaj nazadnje, ko sem gledala, so bili.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
ini90




Število prispevkov : 16
Join date : 18/03/2010
Age : 33
Kraj : Brestovica pri Komnu

Klepetalnica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Klepetalnica   Klepetalnica Icon_minitimePon Jan 24, 2011 10:04 pm

..no na ta razlog nisem niti pomislila..saj sem svojo podganico imela v zelo velikem prostoru in ob rednem čiščenju se vonja ni čutilo prav nič...
videla sem da so tam na voljo samčki..rada bi pa imela samičke..in niti me nebi toliko miotilo da so samčki ampak želim si čimbolj mlade podganice da se čimbolj navadijo name in na okolje in na vse... tisti podgančki so pa že kar ''stari'' in ker sem imela s prejšnjo podganico probleme z socializacijo..želim tokrat urediti vse tako kot je treba da se tem problemom izognem..
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Klepetalnica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Klepetalnica   Klepetalnica Icon_minitimePon Jan 24, 2011 10:31 pm

Ampak če jih vzameš pri nekom, ki lepo dela z njimi in jih že od malega navaja na cartanje, ne
bi smelo biti problemov, četudi bi bila malo starejša živl'ca.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Tasha.W

Tasha.W


Število prispevkov : 331
Join date : 29/01/2011
Age : 30
Kraj : Brežice

Klepetalnica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Klepetalnica   Klepetalnica Icon_minitimePet Feb 25, 2011 10:58 am

Hmm, ne vem ali bi za tole odpirala novo temo, ampak no, vseno bom to tu napisala...
Nekaj let nazaj sem imele morsko prašičko, ime ji je bilo Frida.
dan preden se jo dobila, sem si prebrala knjigo o morskih prašičkih. Z mami sva jo šli iskat v Ljubljano - Zoo Tukano ( v Lesnina centru ).
Bila je majhna črna kepica, ki je bila na začetku zelo prestrašena in se je skrivala v kot kletke. S časoma pa se je navadila in je postala izpredno crkljiva. najbolj je bilo smešno ko je oči pripravljal zelenjavo za juho in je vedno začela smešno cviliti in se poditi po kletki.
Very Happy Very Happy Very Happy

Ko pa je dočakala starost treh let, pa je začela izgubljati dlako, malo je pila in še manj jedla. Zato sem jo peljala k vet. In ta mi je delaj, da je zelo zdrava in mi rekel, da ji me smem dajati več solate.... Neutral

In nato je čez 14 dni umrla. Nihče ni vedel, zakaj. Lepo sem skrbela zanjo, vedno je imela čisto kletko in ogromno moje pozornosti.
Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Zadnič pa sem po tvju zasledila, da morajo morski prašički dobiti velike količine vitamina C ( S špinačo in papriko ) , saj ga ne proizvajo sami. Pomankanje tega vitamina pa povzroči smrt. In tega jaz nisem vedela.
Pogledala sem po vseh možnih knjigah in nikjer nič o tem. Tudi veterinar mi ni nič rekel o tem Sad
Že prej sem se krivila, da je umrla toliko prezgodaj zaradi mene, zdaj pa se krivim še bolj. Crying or Very sad
počutim se evostavno obupno res, nisem niti vedela tega, saj sem bila takrat stara 13 let.
Tako, da zdaj enostavno te misli ne morem pregnat, da je umrla zaradi mene, sad


Tale izpoved tukaj mi je malo pomagala, upam da me nihče ne bo obsojal, saj se že jaz počutim dokončno obupno. jok


Nazadnje urejal/a Tasha.W Pet Feb 25, 2011 4:27 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Klepetalnica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Klepetalnica   Klepetalnica Icon_minitimePet Feb 25, 2011 2:51 pm

Joj, ti pa tukaj res nisi nič kriva ... stara si bila 13, dobila si napačne informacije od veterinarja, skratka, nisi imela kaj narest. Ne se slabo počutit zaradi pujse, lepo si skrbela zanjo, drugje bi lahko imela veliko slabši dom ... Mogoče je res živela malo manj, je pa zato tisti čas preživela toliko lepše. wink
Nazaj na vrh Go down
Tasha.W

Tasha.W


Število prispevkov : 331
Join date : 29/01/2011
Age : 30
Kraj : Brežice

Klepetalnica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Klepetalnica   Klepetalnica Icon_minitimePet Feb 25, 2011 4:31 pm

@Juni, hvala.
Zaradi tega tudi ne maram teh vet. v Domžalah ne maram kaj preveč sad
Če najdem kakšno slikoo jo objavim tu veselje
Hvala ti za te lepe besede res. Zdaj bom bolj pazliva veselje
Nazaj na vrh Go down
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Klepetalnica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Klepetalnica   Klepetalnica Icon_minitimeNed Mar 06, 2011 9:11 pm

Res nisi nič kriva Tasha...nisi vedela in noben ti ni znal tega povedati...

Mi pomagate do glasov, prosim? http://jazsem.planica.si/galerija/484-jazsem.html veselje
Nazaj na vrh Go down
Tasha.W

Tasha.W


Število prispevkov : 331
Join date : 29/01/2011
Age : 30
Kraj : Brežice

Klepetalnica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Klepetalnica   Klepetalnica Icon_minitimePon Mar 07, 2011 8:21 am

Zverina Hvala Smile
Zato bom pa od zdaj naprej bolj pazliva, tudi potem ko bom dobila podgance Wink


Seveda glasujem Very Happy
Nazaj na vrh Go down
talupu




Število prispevkov : 339
Join date : 21/02/2010
Age : 25
Kraj : Ljubljana

Klepetalnica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Klepetalnica   Klepetalnica Icon_minitimePon Mar 07, 2011 12:31 pm

Glasovala. Smile
Nazaj na vrh Go down
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Klepetalnica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Klepetalnica   Klepetalnica Icon_minitimePon Mar 07, 2011 2:04 pm

Hvala vama! wink
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Klepetalnica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Klepetalnica   Klepetalnica Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Klepetalnica
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Ostalo :: Zabava in prosti čas-
Pojdi na: