Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 vztrajna prestrasenost

Go down 
4 posters
AvtorSporočilo
zelenatrava




Število prispevkov : 8
Join date : 21/10/2010

vztrajna prestrasenost  Empty
ObjavljaNaslov sporočila: vztrajna prestrasenost    vztrajna prestrasenost  Icon_minitimeTor Dec 14, 2010 1:20 am

hej. sem ze dvakrat precekirala cel forum pa bom raje se odprla novo temo ker nisem dobila cist tocnega odgovora.
no, imam dve podganci ze prb tri mesece. problem je v tem, da ju nikakor ne uspem udomacit. ne jemljeta priboljskov, ne upata se prosto gibat, ko ju dam ven se vedno akata in lulata od straha in se skrijeta v prvi kot. ena ima celo finto da kak ima sekundo casa smukne pod regal in ne pride ven.
sem ze mela podgane prej in se nikjer ni to dogajalo, ta vztrajna prestrasenost.

prosim za kakrsnekoli nasvete.
hvala.
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

vztrajna prestrasenost  Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: vztrajna prestrasenost    vztrajna prestrasenost  Icon_minitimeTor Dec 14, 2010 11:26 am

Kje si ju pa dobila? Imaš mogoče doma še kakšne druge živali (pse, mačke, karkoli, kar bi podganam lahko smrdelo po nevarnem?) oz. imajo tvoje roke oz. obleke vonj po tem?
In a si probala že z jogurtom? Pri meni je bil Boo tudi blazno plašen (iz trgovine je bil), ampak se je počaaaasi navadil (od kastracije naprej je pa pravi cuker, zdaj ko je nehal ves čas svoj teritorij branit). Pri meni je delalo tako, da sem dala kar celo kletko na posteljo in vzela dol zgornji del, potem sem ga pa pustila, da je sam zlezel ven. Vsake toliko sem probala z jogurtom na žlički ali pa s solato, sicer pa sem mu dala bolj ali manj mir, da se je sam navadil ven iz kletke prit. Na začetku je ob najmanjšem gibu zbežal nazaj noter, potem se je pa počasi navadil.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Tahun

Tahun


Število prispevkov : 498
Join date : 29/03/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

vztrajna prestrasenost  Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: vztrajna prestrasenost    vztrajna prestrasenost  Icon_minitimeTor Dec 14, 2010 1:29 pm

Nekatere podgane so pač takšne po karakterju.Tudi moj Bu je strahopetec Very Happy
Star je eno leto pa še vedno najraje ždi pod predalnikom ali za knjigami.Ni to da nebi bil udomačen samo tam se najbolš počuti..Dobila sem ga od forumašice in je bil od majhnega navajen ljudi.

Poskusi z jogurtom da se navadita samo vrjetno bosta vedno med bol prestrašenimi:)
Nazaj na vrh Go down
Leia

Leia


Število prispevkov : 2
Join date : 21/10/2011

vztrajna prestrasenost  Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: vztrajna prestrasenost    vztrajna prestrasenost  Icon_minitimePet Nov 04, 2011 3:53 pm

Morda lahko tule napišem svojo težavo, ker se mi zdi nekako sorodna.
Moja podganca ne vem če je ravno prestrašena, ko jo vzamem ven. Nikoli še ni poskušala ugriznit alpa da bi se polulala alpa pokakala.
Vedno pa se mi zdi da začne tak hitro dihat pa nemirna postane. Je to pač zaradi tega ker še ni navajena ali se resno boji?
Če jo spustim po tleh je ali, da pride takoj name in pod majico, alpa da maaalo hodi okrog in potem spet name. Če jo pa poskušam na tleh ujet je pa težave ker od moje roke pa nekako OBČASNO še vedno beži.
Vzame samo eno vrsto priboljškov, ki pa ga vzame iz roke in se gre mi skrit pod majico in ga tam poje.
Ni mi čisto jasno kaj je z njo. Ve kdo? sad
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





vztrajna prestrasenost  Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: vztrajna prestrasenost    vztrajna prestrasenost  Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
vztrajna prestrasenost
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Vedenje-
Pojdi na: