Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 ''Navidezna brejost''?

Go down 
+2
Juni
Tjashy
6 posters
AvtorSporočilo
Tjashy

Tjashy


Število prispevkov : 210
Join date : 15/09/2009
Age : 28
Kraj : Lublana (=

''Navidezna brejost''? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: ''Navidezna brejost''?   ''Navidezna brejost''? Icon_minitimeTor Nov 16, 2010 2:31 pm

Heila!
Nevem kako se temu reče pri podganah, vem pa, da je to navidezna brejost pri psičkah.. Mogoče malo neumno vprašanje.. Embarassed
LeeLoo se je pred dvema tednoma sparila z Jasonom, v petek bo tri tedne v bistvu. Na začetku, prvi teden, se je ful zredila, res ful. Zdaj ima dosti večji trebušček kot Heksa. Ampak drugi teden se je pa nehala redit in zdaj je skos ista. Spremembe hrane ni bilo, nič, zaradi česar bi se lahko bolj redila. Zdaj je taka(klik)... Ko sem gledala slike od drugih podganjih mamic so bile dooosti bolj debele, res pa, da nekaj dni pred kotitvijo.. A je možno, da je LL navidezno breja, ali pa, da je breja pa ima samo 2, 3 mladičke? Pač, da ima zato manjši trebuh? Ali se bo šele zdaj spet začela redit? Embarassed
Lp, Tjaša
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

''Navidezna brejost''? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ''Navidezna brejost''?   ''Navidezna brejost''? Icon_minitimeTor Nov 16, 2010 2:49 pm

Meni sploh ne izgleda breja Suspect Pa saj boš videla čez en teden Razz
Nazaj na vrh Go down
Skinny

Skinny


Število prispevkov : 442
Join date : 11/03/2010
Age : 47
Kraj : Kamnik

''Navidezna brejost''? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ''Navidezna brejost''?   ''Navidezna brejost''? Icon_minitimeTor Nov 16, 2010 6:14 pm

Hehe, temu pa res še ne moreš reči trebuh Very Happy Vsi moji fantje majo večje bušije Very Happy Sicer pa tudi Jin ni bila ne vem koliko okrogla do nekje polovice, potem se je pa res full poznal 17 mladih v bušiju. Tako da, težko je reči Very Happy
Nazaj na vrh Go down
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

''Navidezna brejost''? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ''Navidezna brejost''?   ''Navidezna brejost''? Icon_minitimeTor Nov 16, 2010 9:39 pm

Enako je bilo pri Moni in Piki. Prvi teden sta se ful zredili, potem pa kar nič. In šele drugi teden sta se spet začeli fajn rediti....tako, da sem bila tudi jaz v dvomih če sta breji ali ne. Samo meni kakokr si pokazala še ostale fotke, se mi zdi da je breja, vendar ne bo imela veliko maldičkov. Moje mnenje. Tak trebuh je imela Pika drugi teden, mladičkov je bilo pa 5. Malo za primerjavo, čeprav nevem če kaj pomaga...
Nazaj na vrh Go down
Tjashy

Tjashy


Število prispevkov : 210
Join date : 15/09/2009
Age : 28
Kraj : Lublana (=

''Navidezna brejost''? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ''Navidezna brejost''?   ''Navidezna brejost''? Icon_minitimeSre Nov 17, 2010 1:03 pm

Zredila se je, za 20gramov, do zdajle. Ista hrana, isto vse..? Prej je bila res bolj suha, in nasploh spada med suhe podgane.. =)
Še malo, pa bomo videli. =))
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

''Navidezna brejost''? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ''Navidezna brejost''?   ''Navidezna brejost''? Icon_minitimeSre Nov 17, 2010 2:02 pm

Mja, lahko da bo res zelo malo mladičev, tam kaki trije, ali pa je bla mogoče paritev neuspešna. 20g v 3 tednih sicer ni prav veliko, ampak če praviš, da je sicer suha, bi znalo biti to to. Smile
Nazaj na vrh Go down
pipsi

pipsi


Število prispevkov : 56
Join date : 28/08/2010

''Navidezna brejost''? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ''Navidezna brejost''?   ''Navidezna brejost''? Icon_minitimeČet Feb 17, 2011 10:51 am

Živjo.Moja Zofka je stara tam 7 mesecev in tudi ona spada med suhe podgane.Nikoli prej je nisem vagala, sem pa jo danes in ima 282g. Torej sem na srednji veterinarski in sem si tam sposodila podgančka starega okoli 4 mesece. Na začetku mu ni pustila blizu potem pa sta se en večer 3 ure preganjala po kletki, parila uglavnem.Potem pa spet nič. Skupaj sem jih imela skoraj 3 tedne in šele zadnji teden se mi je zdela bolj okrogla tako da nimam pojma koliko časa bi lahko bila breja če sploh je breja. Seski so bolj vidni in tudi debela je. Je pa res da prej je sploh nisem imela v kletki, spala je na postelji, le lulala, kakala in jedla je v kletki drugače pa se je prosto sprehajala po sobi in je bila res zeeeloooo suha. Zelo se je umirila, prej je bila hiperaktivna zdaj pa če jo vzamem k sebi samo ždi tam na rami in se ne premika kaj dosti. ..kako naj vem če je res breja in kako naj usaj približno določim rok..?
Pia
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

''Navidezna brejost''? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ''Navidezna brejost''?   ''Navidezna brejost''? Icon_minitimeČet Feb 17, 2011 11:03 am

Če sta bila skupaj s samčkom tri tedne, potem je skoraj gotovo breja. Podgane običajno donosijo v 3 tednih, ampak ker si ju imela toliko časa skupaj, je res lahko postala breja kadarkoli. Mi pa glede na tvoj opis (debelost, vidni seski) izgleda, kot da je v zadnjem tednu brejosti.

Daj poročaj, kako se bo razpletlo Smile
Nazaj na vrh Go down
pipsi

pipsi


Število prispevkov : 56
Join date : 28/08/2010

''Navidezna brejost''? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ''Navidezna brejost''?   ''Navidezna brejost''? Icon_minitimeČet Feb 17, 2011 12:11 pm

Sliko sem pokazala sošolki ki je tudi na tem portalu pa pravi da bo v kratkem skotila.Torej je breja haha.Veliko več tudi pije.Bom poročala ko bo kaj novega.Nikjer nisem našla pa teme na podlafo v kletki ko bo imela mlade. Brisačke baje niso najbolše ker se lahko primejo na mladička ko so še mokri in se zasušijo na njem?zdaj sem razrezala od babi en mehek pulover pa ga dala noter pa ga zdaj nekej nosi naokol. A je to vredu?
Nazaj na vrh Go down
pipsi

pipsi


Število prispevkov : 56
Join date : 28/08/2010

''Navidezna brejost''? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ''Navidezna brejost''?   ''Navidezna brejost''? Icon_minitimeČet Feb 17, 2011 1:14 pm

[url]''Navidezna brejost''? Fb-zofi[/url]

To pa je slikica od Zofke, slikana danes.
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

''Navidezna brejost''? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ''Navidezna brejost''?   ''Navidezna brejost''? Icon_minitimeČet Feb 17, 2011 1:51 pm

O ja, tole bojo ziher mladički, in prav kmalu (čez kak teden, bi rekla, razen če jih je bolj malo). Smile Saj se ji po tačkah vidi, da je sicer suhica.

Kar se pa tiče stelje, si pa malo preberi druge teme o brejih podganicah, po mojem piše, kaj so dali noter. Pa jaz še nič nisem slišala, da se mladički zadušijo, ker se zalepijo na brisačko huh Po mojem so papirnate brisačke ali robčki super, saj rabi podganica nekaj takega, da si lahko gnezdo dela.
Nazaj na vrh Go down
pipsi

pipsi


Število prispevkov : 56
Join date : 28/08/2010

''Navidezna brejost''? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ''Navidezna brejost''?   ''Navidezna brejost''? Icon_minitimeČet Feb 17, 2011 2:15 pm

uh komaj čakam!nene zadušijo,zasuši se brisačka na kožo pa pol ni fajn to dol vlečt?to sm slišala...bom še 1x preletela vse..
ali se da po trebuščku prib. ocenit koliko jih bo?
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

''Navidezna brejost''? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ''Navidezna brejost''?   ''Navidezna brejost''? Icon_minitimeČet Feb 17, 2011 2:28 pm

Aja, eh, to gre po mojem dol že, če ga mamica malo poliže Smile Sicer pa če bi vedeli, koliko točno časa je breja, bi lahko rekli, koliko približno jih bo (veliko ali malo - ponavadi se vidi, če je res smešno debela, kot da bi pojedla žogico, potem jih je običajno 10+), ampak tako pa bolj težko.
Nazaj na vrh Go down
Lee

Lee


Število prispevkov : 660
Join date : 12/05/2009
Age : 28
Kraj : Britof, Kranj

''Navidezna brejost''? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ''Navidezna brejost''?   ''Navidezna brejost''? Icon_minitimeČet Feb 17, 2011 6:04 pm

Imam sama izkušnje z robčki Wink res takoj ko je skotila ji je nesla na robčke in ker je bil še en mal krvav ker ga ni dobro spucala, se je dobesedno s celim hrbtom prilepil nanj.. tudi potem ona o jij je prestavljala je samo ona ostal prilepljen na robčki na drugem koncu kletke.. na srečo sem ga našla (bil je čist mrzu).. potem sem ga zeloooo počasi močila in zelooo počasi vlekla robček z njega.. res ni lepo videt.. po mojih izkušnjah ne priporočam.
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





''Navidezna brejost''? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ''Navidezna brejost''?   ''Navidezna brejost''? Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
''Navidezna brejost''?
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Razmnoževanje-
Pojdi na: