Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 zlomljen zobek

Go down 
+3
choo
Skinny
zelenatrava
7 posters
AvtorSporočilo
zelenatrava




Število prispevkov : 8
Join date : 21/10/2010

zlomljen zobek Empty
ObjavljaNaslov sporočila: zlomljen zobek   zlomljen zobek Icon_minitimePon Nov 01, 2010 1:26 am

prislo je do nesrece in moja pikica ima zlomljen zgornji zobek. zelo me skrbi za njo, ker predvidevam da se bo bolj tezko prehranjevala. zato vas lepo prosim za kaksne nasvete kako jo hranit in kako sploh ravnat z njo in ce ji zobki zrastejo nazaj? za vsako informacijo bom hvalezna. prosim cimprej. hvala.
Nazaj na vrh Go down
Skinny

Skinny


Število prispevkov : 442
Join date : 11/03/2010
Age : 47
Kraj : Kamnik

zlomljen zobek Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: zlomljen zobek   zlomljen zobek Icon_minitimePon Nov 01, 2010 9:07 am

Če je zobek samo zlomljen verjetno ni problema, saj zobki ves čas rastejo, zbrusila si jih bo pa že sama. Težava je, će ima počen zobek.... to jo zna pa bolet, tako da predlagam obisk veterinarja, da jih poreže in ji da zdravilo proti bolečinam.
Nazaj na vrh Go down
zelenatrava




Število prispevkov : 8
Join date : 21/10/2010

zlomljen zobek Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: zlomljen zobek   zlomljen zobek Icon_minitimePon Nov 01, 2010 1:13 pm

malo sem cudno vprasala. vem da rastejo, zaskrbelo me je le ce ji bodo normalno zrastli oz kako je s tem. zdaj se ze trudi jest, oz ze je, ceprav ji gre bolj tezko. zgleda ni navajena. res pa je da samo malo pogloda hrano, potem pa pusti. moozno da ima res se pocenega. :s boscek moj. bom pocakala par dni in se malo opazovala prehranjevanje, potem pa res k veterinarju ce ne bo boljse. hvala.
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

zlomljen zobek Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: zlomljen zobek   zlomljen zobek Icon_minitimePon Nov 01, 2010 3:02 pm

V parih dneh gre lahko zadeva hudo na slabše. Če se ti zdi, da ne more jest trde hrane, ji namakaj brikete v vodi in ji dajaj predvsem mehko hrano, da bo vsaj kaj pojedla. Jaz bi jo k vetu peljala prec jutri v vsakem primeru, čakat nekaj dni je pri taki mali živalci lahko usodno.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Skinny

Skinny


Število prispevkov : 442
Join date : 11/03/2010
Age : 47
Kraj : Kamnik

zlomljen zobek Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: zlomljen zobek   zlomljen zobek Icon_minitimePon Nov 01, 2010 4:12 pm

Ja, zobek ji lahko poka naprej, tako da,... hitro h vetu.
Nazaj na vrh Go down
zelenatrava




Število prispevkov : 8
Join date : 21/10/2010

zlomljen zobek Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: zlomljen zobek   zlomljen zobek Icon_minitimePon Nov 01, 2010 10:25 pm

huh. prav grozno se pocutim zdaj. bom peljala. pa vesta mogoce kje v okolici maribora je kak kvaliteten zivinozdravnik? da je le v najboljsih rokah..
Nazaj na vrh Go down
Jagoda

Jagoda


Število prispevkov : 14
Join date : 20/05/2010
Age : 31
Kraj : Maribor/Ljubljana

zlomljen zobek Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: zlomljen zobek   zlomljen zobek Icon_minitimePon Nov 01, 2010 10:59 pm

Za eksotične živali bi ti priporočala dr. Goloba v Muti. Je sicer res slabe tričetrt ure vožnje iz Maribora, ampak jaz sem bila zelo zadovoljna z njim (sem peljala morske prašičke na rutinski pregled). Pa tudi od drugih še nisem zaenkrat slišala negativnih mnenj. Tako da, če imaš možnost prevoza ti ga močno priporočam Smile
Nazaj na vrh Go down
zelenatrava




Število prispevkov : 8
Join date : 21/10/2010

zlomljen zobek Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: zlomljen zobek   zlomljen zobek Icon_minitimeTor Nov 02, 2010 8:32 pm

sem jo danes peljala in smo ugotovili da sta ji zlomljena zobka odpadla in veterinar je rekel da je to pri glodalcih pogost pojav. in glede na to da je padla iz sanka se mi je zdelo cudno da sta se ji kr zlomla in odgovor je bil da je tudi to kr pogosto, sploh ce pade direkt na zobke. dobila je antibiotik in nekaj proti bolecinam za deset dni. je pa problem, ker ko se zobek odlomi v globini zna prit do infekcij kar pogosto pomeni da zobki sploh ne zrastejo vec ker je zobna pulpa in korenina unicena. tako da upajmo da bodo rastli. je pa ze malo boljse, bolj razigrana, trudi se jest vecje kose pa ne gre ker ni zobkov Smile ampak sva se znasli in papa mehke majhne koscke in jih z dlesnimi razgradi. upajmo da bodo zobki zrasli, ce ne pa tudi ni problema, bova pac vec casa namenili prehranjevanju in treba se bo odpovedat trdim poslasticam.
sem pa bila v mb na kliniki za male zivali in je bil super vetrinar, mlad in vidlo se je da ima pojma o stvari. pricakovala sem slabse ampak sem kar navdusena nad oskrbo.
bom sporocila kako bo z zobki.
Nazaj na vrh Go down
Skinny

Skinny


Število prispevkov : 442
Join date : 11/03/2010
Age : 47
Kraj : Kamnik

zlomljen zobek Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: zlomljen zobek   zlomljen zobek Icon_minitimeSre Nov 03, 2010 6:15 am

Lepo, da si takoj ukrepala. Držim pesti za zobke.
Jst morm Natrixa vsake 10-14 dni vozit h zobarju, da mu porežejo zobke, ker mu zgornji rastejo na postrani Very Happy Sem se celo zmenila, da kastriram vse 4 fante za ceno 2eh.
Nazaj na vrh Go down
Sara27

Sara27


Število prispevkov : 41
Join date : 16/05/2010
Age : 41
Kraj : ljubljana

zlomljen zobek Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: zlomljen zobek   zlomljen zobek Icon_minitimeSre Nov 03, 2010 10:41 pm

Koliko pa pride kastracija za eno podgano?
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

zlomljen zobek Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: zlomljen zobek   zlomljen zobek Icon_minitimeČet Nov 04, 2010 4:58 am

Jaz sem dala na VF letos poleti 60€.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Skinny

Skinny


Število prispevkov : 442
Join date : 11/03/2010
Age : 47
Kraj : Kamnik

zlomljen zobek Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: zlomljen zobek   zlomljen zobek Icon_minitimeČet Nov 04, 2010 5:59 am

V Lj. je 70 za podgano. Še psi niso tok dragi Smile
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

zlomljen zobek Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: zlomljen zobek   zlomljen zobek Icon_minitimeČet Nov 04, 2010 7:38 am

Smile Potem pa v Lj še poceni pridete skozi, v mojem kraju in okolici je npr.sterilizacija 130--160 €, za kastracije ne vem so pa najbrž res malo cenejše.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

zlomljen zobek Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: zlomljen zobek   zlomljen zobek Icon_minitimeČet Nov 04, 2010 8:18 pm

Skinny je napisal/a:
V Lj. je 70 za podgano. Še psi niso tok dragi Smile

Meni so rekli, da bo okrog 70, pa je bilo potem 60...
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
nika_animals

nika_animals


Število prispevkov : 104
Join date : 01/10/2010
Age : 25
Kraj : maribor

zlomljen zobek Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: zlomljen zobek   zlomljen zobek Icon_minitimeSob Nov 06, 2010 6:28 pm

Zelenatrava:
sem pa bila v mb na kliniki za male zivali in je bil super vetrinar, mlad in vidlo se je da ima pojma o stvari. pricakovala sem slabse ampak sem kar navdusena nad oskrbo.

Kaj to si šla v Pesnico pri Mb? Ker tam se tudi spoznajo na glodalce. Question
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

zlomljen zobek Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: zlomljen zobek   zlomljen zobek Icon_minitimeSob Nov 06, 2010 6:51 pm

nika_animals je napisal/a:
Zelenatrava:
sem pa bila v mb na kliniki za male zivali in je bil super vetrinar, mlad in vidlo se je da ima pojma o stvari. pricakovala sem slabse ampak sem kar navdusena nad oskrbo.

Kaj to si šla v Pesnico pri Mb? Ker tam se tudi spoznajo na glodalce. Question

A je to dr. Eržen? Smile
Ker vem da en mladi obvlada in ponavadi smo pri njemu.
Sem pa že parkrat naletela na kakega drugega, ki ni niti malo navdušen nad takimi škodljivci.
In me je vprašal, če bo podgana ugriznila, če jo bom ven iz torbe vzela Smile)

Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Sponsored content





zlomljen zobek Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: zlomljen zobek   zlomljen zobek Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
zlomljen zobek
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Zlomljen repek

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Bolezni podgan in razne težave-
Pojdi na: