Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Podganji prepiri

Go down 
+19
Grass
amyZ
choo
Sara27
Nina
Juni
Jasmina
nushee
Nes
Blue
Metatron
METALLKA
Malinca
Olivija
sreda_
Sonii
Eva
_panter_
njana
23 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2
AvtorSporočilo
Grass

Grass


Število prispevkov : 22
Join date : 14/09/2009
Age : 32
Kraj : Izola

Podganji prepiri - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji prepiri   Podganji prepiri - Page 2 Icon_minitimePet Apr 15, 2011 9:19 am

Pozdravljeni!

Zanima me ce ima se kdo podobno iskusnjo in mi lahko kaj svetuje, ker sem le malo pred tem da postavim ograjo vmes Very Happy

Imam dva fantka Kafko in Tartarja ( noben ni kastriran )malo vec kot pol leta. Zmeraj sta se cisto lepo razumela, le vcasih je prislo do kaksnega manjsega pretepa - ponavadi zato, ker je Tartar izzival Kafko (ki je šef) in mu je nato on dal kar je iskal.
Pred par dnevi pa sta se mogla kar fajn zmlatit. Na ta dan sem prisla pozno domou in ko sem jih sla pogledat je Kafka jedel, za Tartarja pa sem mislila, da spi, ker je bil v viseci mrezi. Ko sem ga taknila je zaceu grozljivo cviliti in se braniti moje roke. Vzela sem ga ven in videla, da mu iz smrcka tece kri. Vzela sem ga k sebi na kauc, kjer je bil 3 ure. Celo uro se ni pustil tikat - cvilil in se s tackami branil moje roke. Pustila sem ga pri miru in je zaspal- ko se je zbudil se je vedel cisto normalno. Vseeno sem ga takoj po tem peljala k veterinarju, kateri mi je rekel, da je verjetno padel z visokega in da mu od udarca tece kri iz noska- dal mu je steroide. Cel dan sem jih imela locena, takoj naslednji dan zjutraj sem ju dala nazaj v kletko in jih opazovala. Tartar se je malce bal Kafke in se ga izogibal, ma pozneje se je stanje normaliziralo. Skoraj dva dni je bilo mir, ko sem spet zaslisala cviljenje. Kafka je spal v mrezi medtem ko je Tartar sedel na lestvi cisto trd. Ko sem ga taknila je zacvili (oz. bolj zadrl kot zacvili) in se obrnil z glavo stran od mene. Kafka je sou preverit kaj dogaja- splezal je do Tartarja in ga samo povohal po smrcku - Tartarju se je strgalo in se ga je zacel divje braniti s tackami in cviliti.

Danes tece drugi dan, ki ga je Kafka prezivel v transporterju, tamali pa je, v kletki, se vedno prestrasen. Sem ga sla malo prej pogledat, je zgledal cisto vesel, dokler ga nism hotla pobozat- spet ista pesem- zacel je cvilit in ratal cisto trd od strahu.
Sedaj ze resno razmisljam, da bi v kletki nardila 2 prostora in ju tako locla. Skrbi me za Tartarja, ki se je zacel bati usega kar se mu pribliza Neutral

Vsak nasvet je dobrodosel veselje
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Podganji prepiri - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji prepiri   Podganji prepiri - Page 2 Icon_minitimeSob Apr 16, 2011 4:13 am

Upam, da niso kake notranje poškodbe in da ga kaj boli, pa zato cvili. Ker če sta se stepla, ne vem, zakaj bi se bal potem še tebe :S Kaj pa vem, po mojem ju imej še malo ločena in ju opazuj, kako bo.
Sicer pa je samčke načeloma pametno kastrirat, če jih je več, ker pride pogosto do takih pretepov, ki se lahko zelo slabo končajo...
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Claire

Claire


Število prispevkov : 27
Join date : 29/01/2011
Kraj : Ljubljana

Podganji prepiri - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji prepiri   Podganji prepiri - Page 2 Icon_minitimeTor Apr 19, 2011 9:45 pm

Hmm, zaenkrat bi ju bilo verjetno najbolje ločit, po drugi strani bi ju pa lahko na vsake tok časa probala dat skupaj... Sem imela podobne težave, pa sta se moja dva po kake 2 tednih čist super (spet) navadla en na drucga?
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Podganji prepiri - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji prepiri   Podganji prepiri - Page 2 Icon_minitimeČet Apr 21, 2011 8:19 am

Ja, zaenkrat ju definitivno ločit, pa namenit ogromno pozornosti Tartarju, kolikor je pač lahko. Ko se bo spet začel obnašati normalno (pa ne samo pol ure, ampak nekaj dni), je pa treba premisliti, kako naprej - ju boš poskusila združiti in boš videla, kako se bo obneslo, ju boš dala kastrirat ... Kot je že choo rekla, se take stvari med nekastriranimi samčki hitro zgodijo. Upam, da bo vse v redu.
Nazaj na vrh Go down
pety

pety


Število prispevkov : 9
Join date : 12/04/2011

Podganji prepiri - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji prepiri   Podganji prepiri - Page 2 Icon_minitimePon Jun 27, 2011 4:56 pm

no moja haski podgana je bla prva ki sem jo kupila (1mesec pa pou nazaj) nato sem po pol mesca kupila še drugo-črno.in sva s fantom kletko razpolovila in sicer sva dala mrežo in opazovala kaj bo...po enem tednu sva mrežo dvignila in uf sreča ni bilo nobenega večjega ravsa hehe malo sta se prerivale in malo grizljale...sta se sreča kar hitro spoprijateljile je pa res da sedaj opažam da tamala-črna skos nagaja velki-haski podgani in sicer skače ji na hrbet,krade hrano recimo korenček ko jima dam itd če vidim da ravs traja predolgo oz.da katera zacvili hitro pridem k kletki in rečem kaj je zj to pridne bit!!!in ne boste vrjeli data mir Very Happy
tako da sta zelo prisrčne ko druga drugo izivata in se igrata...se mi pa zdi da haski podgana ker je bila prva v kletki hoče biti malo nadrejena črni ampak zaenkrat ni večjih problemov hehe wave
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Podganji prepiri - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji prepiri   Podganji prepiri - Page 2 Icon_minitimePet Jul 01, 2011 9:10 pm

jaz sem trenutno v šoku in sem jezna nase, ker sem tako štorasto smotana, ampak da vam povem od začetka.

Zdanjič sta se najstarejši podganček in kapučino stepla okrog koščka papirke, ki sta mi ga ukradla iz
koša za smeti. In je starejši pokasiral dva ugriza do krvi, zato sem jih za par dni ločila.
Ko sem jih dala spet skupaj, se je vnel novi prepir in je stareši dobil še 5 vrgizov po hrbtu za nameček.

Kletko se dala na dva dela in ločila živali za cel teden, ampak še zmeraj je majhna reža vmes, kjer se lahko vohajo.
In na tak način je stareši čez noč pokasiral še ugriz v okolici očesa.

Zdalje sem zaprla starejšega in neagresivca v kletko, kapučnota pa sem pustila prostega po sobi.
Pri tem pa sem spregledala, da je kletka v zgornjem predelu samo priprta do polovice. To je bilo očitno dovolj, da ja kapučino prišel v kletko. Niti nisem slišala nobenega civiljenja, nič

In ubogi Tik ima zdaj razmesarjeno oko, nisem prepričana, ali je zrklo še celo Sad(((
Kuham kamilice, jutri greva k vetu, preselil se bo pa v mojo spalnico. Tako sem jezna sama nase.
Toliko, da me ni kap, ko sem ga videla.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Podganji prepiri - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji prepiri   Podganji prepiri - Page 2 Icon_minitimeSob Jul 02, 2011 7:47 am

Ojej. O.O
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
sharp

sharp


Število prispevkov : 169
Join date : 03/10/2010
Age : 30
Kraj : Ljubljana

Podganji prepiri - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji prepiri   Podganji prepiri - Page 2 Icon_minitimeSob Jul 02, 2011 9:39 am

:'( Škoda za ta pripetljaj.

Me pa vsakič znova fascinira, ko opisujete te agresivnosti in pretepe. Sploh si ne predstavljam kako lahko do tega pride. Doma imam namreč 3 NEKASTRIRANE samce in razen občasnih pretepov ni nikakršnih problemov. Pa še to so ponavadi tisti pretepi v igri, ko niti cviljenja ni. Morda se je 3x odkar jih imam zgodilo, da so se malo bolj zravsali. Predvsem največji Charlie z najmlajšim Bobbyjem. Ampak niti slučajno do krvi ali drugih poškodb. Slišati je bilo le bolj glasno cviljenje.
Upam, da ne bom imel nikoli takih problemov ampak zaenkrat dobro kaže, če še ni bilo nikakršnih ''tragičnih'' dogodkov pa imam Jerryja že 10 mesecev, Charlieja slabih 9 mesecev in Bobbyja dobrih 5 mesecev.

''Trkam na les''.
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Podganji prepiri - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji prepiri   Podganji prepiri - Page 2 Icon_minitimeNed Jul 03, 2011 4:50 pm

Dobra novica, oko je celo.
So mu pa nekako raztral zunanji kotiček očesa in je bilo veeeeeeeeeliko
krvi, pa se ni pustil počistit in je samo bilo videti, kot da je uček razmrcvarjen.

Se že počuti ok,
jaz pa planiram kastracije za četrtek ali petek.

Amapk res, ne razumem zakaj ga napadata zdaj, po 13 mesecih skupnega življenja.
Razmišljam v smeri, da je mogoče kaj bolan Sad Ne vem, najprej bosta kastrirana, potem počakam
in se odločam dalje. V skrajnem primeru bosta šla v soskrbništvo, če najdem koga. Drugače imam jaz tudi
3 nekastrirane samce skupaj v kletki. Enostavno zdaj samo pihajo in se hočejo pobit, če se vidijo kje.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Sponsored content





Podganji prepiri - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji prepiri   Podganji prepiri - Page 2 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Podganji prepiri
Nazaj na vrh 
Stran 2 od 2Pojdi na stran : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Podganji smeški
» Podganji vonj
» Podganji register
» Podganji triki na You Tube
» Podganji mladički

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Vedenje-
Pojdi na: