Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Hišica v kletki

Go down 
3 posters
AvtorSporočilo
Sanjina




Število prispevkov : 1
Join date : 18/10/2010

Hišica v kletki Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Hišica v kletki   Hišica v kletki Icon_minitimePon Okt 18, 2010 11:51 am

Zdravo!

Lahko bi se reklo, da sem totalna "brucka" s podganicami.
Včeraj sem kupila svoji prvi dve deklici, Oli in Oti, stari sta okoli 5 tednov. V kletko sem jima poleg ostalega namestila tudi hišico v katero sta se nemudoma skrili. Vem, da je novo okolje in da sta prestrašeni, zato ves čas čepita v hišici, po hrano in vodo gresta če ko nas ni okoli kletke. Zanima me, če menite, da bi bilo bolje da hišico začasno odstranim...ravno zaradi razloga, da se navadita na nas, na dražljaje v okolju. Kasneje bi jima hišico seveda vrnila.
Zavetje imata tudi brez nje, daj se lahko skrijeta pod seno...mislite, da imam prav, oz. kakšne so vaše izkušnje?

Lp,

Sanja
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Hišica v kletki Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hišica v kletki   Hišica v kletki Icon_minitimePon Okt 18, 2010 12:17 pm

Glede na to, da si ju dobila šele včeraj (najbrž iz trgovine?), jima po mojem daj še nekaj časa. Ko sem jaz Booja dobila (tudi iz trgovine in ni bil nič socializiran) sem mu dala v kletko tako gnezdo, v katerem je potem spal in še vedno rad v njem spi. Ampak se je potem počasi začelo dogajat tudi to, da je hodil spat ven iz gnezda, kam v kot kletke ipd. Ko sem ga pa hotela po rokah valjat, sem ga pa kar skupaj z gnezdom ven iz kletke vzela in ga dala na posteljo. Tako da tebi svetujem isto - pusti jima hiško, naj imata zavetje, ampak bodi pa čimveč zraven, pogovarjaj se z njima, dajaj jima priboljške (npr. kakšno zelenjavo al pa pasje brikete, tudi jogurt je super) kar v kletko - roko pred hiško, pa čakaj Smile Vsake toliko ju pa ven vzemi kar s hiško oz. hiško potem odmakni, samo pazi, da ti ne bosta meli kam pobegnit. Opcija je tudi, da daš kletko na posteljo, jo odpreš in sediš zraven s kakšnim priboljškom ter čakaš, da prideta ven. Je pa o tem že ogromno napisano, malo po forumu pobrskaj Smile
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
mravlinc




Število prispevkov : 17
Join date : 27/06/2011
Age : 35
Kraj : Idrija

Hišica v kletki Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hišica v kletki   Hišica v kletki Icon_minitimePon Jun 27, 2011 8:59 pm

Jaz mam pa očitn problem "alfa samice" Very Happy Posvojil sem dve samički (Micka in Marta Very Happy ) in sta vedno bile skupaj v kletki. Zdej imata novo kletko in sem jima notr postavu eno hiško, kjer je Marta očitn šefica Very Happy Vedno je ona v kletki, kadar pa pride še Micka se začneta ravsati. Sej kdaj ostaneta obe notr sam velikrat je pa notr le Marta, uboga Micka mora pa zunaj spat (al na hiški, al v cevi al pa kr v kakšnem kotu). A ma še kdo tak problem oz. a je to sploh problem? Smile
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Hišica v kletki Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hišica v kletki   Hišica v kletki Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Hišica v kletki
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» volna v kletki
» Prodam dve kletki
» Prodam 2 kletki :D
» Rastlina v kletki?
» Smrad v kletki :(

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Življenjsko okolje-
Pojdi na: