Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Kastriran samček naskakuje samičko?

Go down 
2 posters
AvtorSporočilo
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Kastriran samček naskakuje samičko? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Kastriran samček naskakuje samičko?   Kastriran samček naskakuje samičko? Icon_minitimeNed Sep 05, 2010 12:50 am

A je to normalno? :S Prej sem videla Booja, kako je lepo čistil in česal Cookie in jo pol kar na lepem naskočil. Potem sta šla vsak po svoje, čez par minut je pa isto naredil :S Zdej jih mam na očeh ves čas in ni bilo več nič, lepo obe pri miru pusti. Na enem forumu sem brala o morskem prašičku, ki je naskakoval sterilizirano samičko, sam zakaj bi pa kastriran samček to hotel počet? :S

EDIT: Sem malo pogooglala, ker je prejle Boo še Nutello tako naskočil, pa me je po pravici povedano mal panika zagrabla. In sem našla en kup zanimivih podatkov Smile Najprej, vsi viri pravijo, da je samec lahko ploden še 3, maksimalno 4 tedne po kastraciji (Jaz sem moje predstavila več kot 5 tednov po kastraciji, tako da se ni za bat Smile) To naskakovanje je pa zares znak tega, da je fantek alfa in s tem to pač pokaže ostalim prebivalcem kletke. To, al pa še ni čisto pogruntal, da ni več 100% fantek Rolling Eyes . Kastrirani samčki naj bi se naveličali tega "naskakovanja" čez nekaj časa, ko pogruntajo, da se nič ne zgodi oz. če se samičke upirajo in se mu ne pustijo.
Malo je zaskrbljujoče edino to, da sem našla en post na nekem forumu, ko je punca napisala, da je njen samček 4 tedne pa pol po kastraciji oplodil samičko in sta mela 15 mladih :S
Točnih linkov do teh podatkov žal nimam, ker sem sproti zapirala strani Embarassed Ampak sem šla čez ene prvih 10 linkov v googlu, če not napišeš "neutering rats".
Upam, da bo tale post preprečil kakšen infarkt, če bo mel kdo podobno situacijo :=)=:
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Kastriran samček naskakuje samičko? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kastriran samček naskakuje samičko?   Kastriran samček naskakuje samičko? Icon_minitimeNed Sep 05, 2010 9:05 am

Vidim, da si že našla sama precej podatkov.
Najboljše, da opazuješ kako bo s podgancama, samo pomoje se ni za bat, saj to, da po 4ih tednih oplodi samico je pomoje bolj izjema kot pa pravilo.
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
 
Kastriran samček naskakuje samičko?
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» samička naskakuje samičko 0.o
» Samec ali samica
» Morski prašiček - samica ali samček
» iščem samičko
» iščem samičko

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Razmnoževanje-
Pojdi na: