Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Hiška za podgano

Go down 
+17
Lee
mashikaa
bolha
Metatron
9malina5
Avalon
Dejan
METALLKA
AtLanT!da
elanor
Olivija
mamaF
Eva
*Tinky*
miki
Sonii
Fiamma
21 posters
Pojdi na stran : 1, 2, 3  Next
AvtorSporočilo
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Hiška za podgano Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Hiška za podgano   Hiška za podgano Icon_minitimeSre Jan 28, 2009 2:13 pm

kaj podgani je treba dat kej vi hiško ali ne?
ki vem, da hrčkom se daje vato ...zato me zanima Razz
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

Hiška za podgano Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hiška za podgano   Hiška za podgano Icon_minitimeSre Jan 28, 2009 2:34 pm

Moja nima nič
Je imela vato za hrčke pa jo je ven zvlekla ker ji očitno ni odgovarjala. clown
Nazaj na vrh Go down
miki




Število prispevkov : 23
Join date : 27/01/2009
Age : 27
Kraj : Koper

Hiška za podgano Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hiška za podgano   Hiška za podgano Icon_minitimeSre Jan 28, 2009 2:35 pm



Nazadnje urejal/a miki Čet Jan 29, 2009 7:37 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
*Tinky*




Število prispevkov : 82
Join date : 18/01/2009

Hiška za podgano Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hiška za podgano   Hiška za podgano Icon_minitimeSre Jan 28, 2009 2:38 pm

Moji dve imata krpice...Ampak vseeno ugotavljam da najraje spita na tleh

t.*
Nazaj na vrh Go down
Eva

Eva


Število prispevkov : 356
Join date : 14/01/2009
Age : 33

Hiška za podgano Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hiška za podgano   Hiška za podgano Icon_minitimeSre Jan 28, 2009 3:05 pm

Jst sm dala Pepetu en star štumf k je biu že totalno uničen, pa mu je zelo všeč Smile No, mam dva štumfa in mu jih enkrat na teden zamenjam in operem, če ne smrdi ko kuga ker lula notr...
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Hiška za podgano Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hiška za podgano   Hiška za podgano Icon_minitimeSre Jan 28, 2009 3:07 pm

aha, tako to Smile
bom mu tudi js dala kaj takega
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
mamaF

mamaF


Število prispevkov : 519
Join date : 13/01/2009
Age : 52
Kraj : Komen

Hiška za podgano Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hiška za podgano   Hiška za podgano Icon_minitimeSre Jan 28, 2009 4:47 pm

Odvisno od podgane. Naša hiška (bom potem prilepila sliko) je narejena iz pleksi stekla, na dnu pa je imela trd karton. En čas je bolo vse OK, Tonči si je noter vlekla vse mogoče papirnate robčke, krpice, hrano in tudi dosti spala v njej. Ko pa sem v kletko dala visečo mrežo, je začela spati v glavnem v njej, v hiški pa se je lotila lulat in skladiščit hrano. In tisti od lulanja razmočem karton je seveda zmeraj znova razgrizla. No, na koncu sem dno kar odstranila, hiška pa je zdaj postavljena na poličko, pokrito s staro brisačo. Še vedno služi bolj za shrambo, lula pa ne več toliko v njo.

Poskusi mu v hiško dati kakšno papirnato servieto ali wc papir, staro nogavico ali kos stare kuhinjske krpe, malo vate in podobno (navadi se stare bombažne majice, nogavice, brisače itd. ki bi jih sicer vrgla stran spravljati, ti bodo prišle prav za v podganjo kletko). Boš videla, kaj ima tvoj podganček najraje - če ga bo kaj živciralo, bo že ven zmetal. Smile
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Hiška za podgano Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hiška za podgano   Hiška za podgano Icon_minitimeSre Jan 28, 2009 4:52 pm

hvala za nasvete Very Happy
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
mamaF

mamaF


Število prispevkov : 519
Join date : 13/01/2009
Age : 52
Kraj : Komen

Hiška za podgano Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hiška za podgano   Hiška za podgano Icon_minitimeSre Jan 28, 2009 5:01 pm

Takole zgleda Tončkina hiška:
Hiška za podgano Ficko28109-011

Hiška za podgano Ficko28109-012

Hiška za podgano Ficko28109-015

Smo imeli pa glih danes čistko v kletki, zato zgleda vse tako pospravljeno. Ponavadi ni lol!
Nazaj na vrh Go down
miki




Število prispevkov : 23
Join date : 27/01/2009
Age : 27
Kraj : Koper

Hiška za podgano Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hiška za podgano   Hiška za podgano Icon_minitimeSre Jan 28, 2009 5:10 pm

lepa hiška
Nazaj na vrh Go down
mamaF

mamaF


Število prispevkov : 519
Join date : 13/01/2009
Age : 52
Kraj : Komen

Hiška za podgano Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hiška za podgano   Hiška za podgano Icon_minitimeSre Jan 28, 2009 5:17 pm

ja, hvala! Moj sin in njegov bratranec sta naredila dve taki hiški, za našo podgano in njihovega ruskega hrčka. V začetku je bil tudi na strehi karton, gor pa nalepljene vejice, pa je kmalu vse zasmrdelo od lulanja. Potem sem pa jaz renovirala streho, sem s silikonsko pištolo bambusove vejice gor prflikala, tako da se vsaj lulanje ne vpija več.
Nazaj na vrh Go down
miki




Število prispevkov : 23
Join date : 27/01/2009
Age : 27
Kraj : Koper

Hiška za podgano Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hiška za podgano   Hiška za podgano Icon_minitimeSre Jan 28, 2009 5:26 pm

podobno hišico sm lani v šoli delal edino da je bla iz ščipalk Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Hiška za podgano Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hiška za podgano   Hiška za podgano Icon_minitimeSre Jan 28, 2009 5:56 pm

samo da una tvoja je razpadala Laughing
js sem pa kar naročila eno plastično...meni zgleda zelo zanimiva...ker dejansko je lahko obešena na vrhu kletke kot neka viseča mreža ali pa na tleh ...bom postala sliko, ko jo dobim Wink
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
miki




Število prispevkov : 23
Join date : 27/01/2009
Age : 27
Kraj : Koper

Hiška za podgano Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hiška za podgano   Hiška za podgano Icon_minitimeČet Jan 29, 2009 7:40 am

ni razpadla!



samo sm jo mogu dokonca nardit doma ker sm jo v šoli na pol nardil pa sm dobil 3 Sad



una učitlca ko je bla neumna
Nazaj na vrh Go down
mamaF

mamaF


Število prispevkov : 519
Join date : 13/01/2009
Age : 52
Kraj : Komen

Hiška za podgano Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hiška za podgano   Hiška za podgano Icon_minitimeČet Jan 29, 2009 9:57 am

Miki, drugo leto boš verjetno v 6. razredu, ne? In boste imeli tudi tehniko. No, takrat predlagaj učiteljici, da bi delali pripomočke za domače živali - boš videl, sigurno bo ratalo.
Ker - moj Matija je tole hiško delal pri bratrancu in njegovi mami, ki je tudi učiteljica tehnike. Je rekla, da je svoje učence enkrat vprašala, kaj bi radi delali in se je eden spomnil na hišici za hrčka, potem je pa cel razred delal izdelke za svoje hrčke, papagajčke itd. iz raznih materialov (plastike, lesa, pleksija.....). IN tako je navdušila tudi naša dva mulca, prinesla domov nekaj pleksi stekla, žagico in silikon in so delali.

Lahko pa za Fiammino podganco spleteš tudi kakšne kite iz debelejše vrvice, da bo imela v kletki za plezat. Pa lojtrce lahko tudi sam narediš iz vejic.
Vidi:
Hiška za podgano Kletka-019
Tole so vejice od murve, skupaj zabite z mini žebljički.
Nazaj na vrh Go down
miki




Število prispevkov : 23
Join date : 27/01/2009
Age : 27
Kraj : Koper

Hiška za podgano Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hiška za podgano   Hiška za podgano Icon_minitimeČet Jan 29, 2009 10:19 am

tut ta je lepa hiška


letos tudi imamo tehniko ampak da je naravoslovje in tehnika
ampak nič neizdelujemo
lani pa smo dosti


ja naslednje leto grem v 6. razred
Nazaj na vrh Go down
Olivija

Olivija


Število prispevkov : 387
Join date : 15/02/2009
Age : 30
Kraj : Ljubljana

Hiška za podgano Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hiška za podgano   Hiška za podgano Icon_minitimeNed Feb 15, 2009 2:02 pm

Jaz sem pa Oliju naredila kr iz navadne krtonaste škatle Embarassed Pol sm pa ob stranico prslonila vejo da lah tud nanjo pleza. Sm pa mela tud eno leseno, ki jp je pa enkrat (nevem kako) prevrnil nase in šedobr da sm bla zraven.
Nazaj na vrh Go down
elanor

elanor


Število prispevkov : 185
Join date : 13/01/2009
Age : 28
Kraj : Kranj

Hiška za podgano Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hiška za podgano   Hiška za podgano Icon_minitimeSre Feb 18, 2009 10:57 am

Moj Jonny ima zaenkrat k je še majhen eno plastično hiško ki sem jo zraven v kletki dobila (za hrčke ampak je dovolj velika) in se tlači noter. Pa v tej hiški ima eno bombažno rutico in se noter zavije in spi. lol! Ne vem pa, kaj bom k bo to njegovo hiško prerasel..
Nazaj na vrh Go down
mamaF

mamaF


Število prispevkov : 519
Join date : 13/01/2009
Age : 52
Kraj : Komen

Hiška za podgano Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hiška za podgano   Hiška za podgano Icon_minitimeSre Feb 18, 2009 11:28 am

Nazaj na vrh Go down
*Tinky*




Število prispevkov : 82
Join date : 18/01/2009

Hiška za podgano Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hiška za podgano   Hiška za podgano Icon_minitimeSre Feb 18, 2009 12:03 pm

Jz sm mela tako gnezdo za hrčke. Ampak je biu premajhn za podgano
Nazaj na vrh Go down
AtLanT!da

AtLanT!da


Število prispevkov : 726
Join date : 14/01/2009
Age : 33
Kraj : Ljubljana

Hiška za podgano Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hiška za podgano   Hiška za podgano Icon_minitimePet Mar 13, 2009 1:34 pm

a je nujno, da ima podgana hiško? ker moji dve bosta verjetno imeli visečo vrečo in žepek, klobuk (našla en star dedkov klobuk, k mi ga je šenkov Twisted Evil ) in še kaj takega za skrivanje, npr. rov za grizenje za zobe (ogromen in drag Rolling Eyes ) in cvetlični lonček in se mi zdi brez pomena, da bi imeli še hiško..
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Hiška za podgano Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hiška za podgano   Hiška za podgano Icon_minitimePet Mar 13, 2009 2:48 pm

sej podgani je važno, da ima skrivališče in je prov nič ne zanima ali je to hiška, lonček, klobuk, teniska ali kej drugza Smile
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
AtLanT!da

AtLanT!da


Število prispevkov : 726
Join date : 14/01/2009
Age : 33
Kraj : Ljubljana

Hiška za podgano Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hiška za podgano   Hiška za podgano Icon_minitimePet Mar 13, 2009 2:56 pm

čevelj! še ena dobra ideja Twisted Evil hvala fiamma Very Happy
Nazaj na vrh Go down
mamaF

mamaF


Število prispevkov : 519
Join date : 13/01/2009
Age : 52
Kraj : Komen

Hiška za podgano Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hiška za podgano   Hiška za podgano Icon_minitimePet Mar 13, 2009 8:10 pm

Itak da ni nujna pav "hiška". Podgana rabi samo eno skrivlišče, da se počuti varno med spanjem itd. Saj veste, pri nas je hiška samo za okras oz. za shrambo Laughing zaresna "hiška" za spanje je pa viseča mreža in pa včasih ena že na pol razpadla košarica Laughing
Nazaj na vrh Go down
METALLKA

METALLKA


Število prispevkov : 103
Join date : 10/04/2009
Age : 28
Kraj : Ljubljana

Hiška za podgano Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hiška za podgano   Hiška za podgano Icon_minitimeČet Apr 16, 2009 11:14 am

moja pudganca ma krpice, lojtrco iz lesa 3 nadstropja v kletki, . . . uglavnem spi sam u kolesu za tek Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
taprau športnik Laughing Laughing
ej a keri podgani udguvarja kolo ne sm z spat ampak tud za tečt??
Nazaj na vrh Go down
http://m.youtube.com/index?desktop_uri=%2F&gl=US#/watch?xl=x
Sponsored content





Hiška za podgano Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Hiška za podgano   Hiška za podgano Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Hiška za podgano
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 3Pojdi na stran : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Oddam podgano
» Alergija na podgano?
» KLETKA za podgano
» skrb za podgano
» Preden dobim podgano

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Življenjsko okolje-
Pojdi na: